رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای خرید قطعات سیستم نیمه حرفه ای با بودجه 2.600 میلیون تومانی ###

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

ورودم رو به اینجا تبریک میگم. فکر کنم حرفه ای ترین فروم سخت افزار هست پس به شماها هم تبریک میگم. 1.%20%2823%29.gif

بریم سر اصل مطلب.
من مدت زیادی هست که از یه سیستم عتیقه دارم استفاده می کنم و تنها آپدیتی که کردم این بوده که رمش رو از 1 به دو گیگی ارتقاء دادم و گرافیکشم خراب شد مجبور شدم یکی دیگه بگیرم بذارم جاش. از Call of Duty MWF2 به بعد هم نتونستم بازی خاصی روش اجرا کنم. همونم با بدبختی و لگ بازی می کردم. (البته همچنان کانتر میزنم هر از چندی lol.gif ) پاورشم الان دیگه آخرای عمرشه روز به روز داره توانش کم میشه... از دو هفته پیش مجبور شدم یه رایتر و یکی از هاردهام رو از پاور جدا کنم تا سیستم بتونه یه مدت دیگه به کارش ادامه بده تا زمانی که من سیستم رو عوض کنم.whistle.gif

حالا بعد از سالها تصمیم دارم این سیستم قدیمی رو عوض کنم.

کاربری:

1- ساده و روزمره (سیستم میخوام آپتایم زیاد داشته باشه. من طراح (فوتوشاپ و نرمافزارهای عکاسی و ... شاید تدوین هم شورع کنم به یادگرفتن) و برنامه نویس هستم و معمولاً سیستمم 24 ساعته روشنه. روزا که خودم پاشم شبا هم دانلود می کنه. بعضی روزا هم که دانشگاه یا بیرون هستم معمولاً hibernate میکنم سیستم رو چون همیشه با پنجره ها و برنامه های زیادی سر و کار دارم و نمیخوام شات داون کنم و دوباره از اول اون همه پنجره رو باز کنم تا بتونم کارم رو شروع کنم)

2- هر از گاهی یه کوچولو هم میخوام بازی کنم. ولی نه در اون حد که صبح تا شب باشه و خیلی پیگیر و حرفه ای باشم. با سری مدال افتخار + COD + فوتبال حال می کنم و دوست دارم بتونم از این به بعد اینها رو هر وقت هوس کردم راحت بازی کنم (حداقل تا 2-3 سال آینده)

3- نمی تونم زود به زود سیستم عوض کنم. پس میخوام یه سیستم نسبتاً آینده دار باشه. بشه در آینده با تغییرات جزئی و نسبتاً کم هزینه در حد معقول ارتقاءش داد که تا حداقل 5 سال جواب کار منو بده...

• هارد رو خودم دارم. (یه 250 و یه دونه هم یک ترا - هر دو وسترن دیجیتال)
  • مانیتور هم LG E2281-VR 22" FHD دارم.
  • بقیه مخلفات مثل اسپیکر و موس و کیبورد هم فعلاً همین قدیمیا کارمو راه میندازن.

پس الان دنبال قطعات زیر هستم:

1- MB (حدوداً 300 میخوام هزینه کنم)
2- CPU (میخوام i7 باشه یا همرده amd اش و حدوداً 1 تومن میخوام براش هزینه کنم) (یه سوال هم دارم که 100% کلیشه ایه ولی واقعاً نتونستم بفهمم جواش رو... چرا یه سی پیو amd که ظاهراً فرکانسش مشابه intel هست و حتی حافظه کش بیشتری داره، نسبت به اینتل انقدر ارزونتره؟ کیفیتش پایین تره؟ عمرش کمتره؟ ایرادی داره؟ یا اطلاعات و مشخصاتش دروغی هست و در عمل از اینتل خیلی ضعیفتره؟)
3- GPU (حدود 300-400 میخوام هزینه کنم ولی فکر می کنم این هزینه کمه. لطفاً شما بیشتر راهنمایی کنید در این زمینه. و حتی این که ati باشه یا انویدیا)
4- RAM (حدود 300 میخوام هزینه کنم - فکر کنم الان 8 گیگ رم بدون مشکل تا دو-سه سال برام جواب بده. درسته؟ )
5- POWER (حدود 300 میخوام هزینه کنم)
6- Case (حدود 300 می خوام هزینه کنم و خودم x7 گرین در نظرم هست. اگر مورد بهتری تو این رنج قیمت سراغ دارید لطفاً بگید.)

الان این موارد بالا که گفتم چقدر میخوام هزینه کنم صرفاً مربوط به سرچهای یه مبتدی (خودمو میگم) خلاصه شده ها. پس لطفاً اگر ایرادات اساسی و جزئی داره (که احتمالاً هم داره!) شما لطف می کنید اگر بهینه اش کنید و بهم بگید بگید بهتره از چی بزنم و برای کدوم بیشتر خرج کنم.

یه مسئله هم این که الان این 2600 بودجه منو با قیمت جدید حساب نکنید خیلی lol.gif چون چند تا از تاپیکها رو که خوندم بعضی از بزرگواران پیش بینی کرده بودند که دلار دوباره میاد پایین. (خداکنه بیاد وگرنه فکر نکنم با این بودجه بشه اون سیستمی که میخوام جمع بشه... 1.%20%2828%29.gif ) کلاً نظر خودتونم راجع به بازار بگید. من میخوام حدوداً تا یکی دو هفته دیگه بخرم. همین خوبه یا باید بیشتر صبر کنم؟

راستی، یه سری قطعات سیستم قدیمی هم هست که اصلاً نمیدونم کسی الان اینها رو میخره یا نه؟ اگر کسی بخره میتونم پولش رو به بودجه ام اضافه کنم برای خرید قطعات جدید.
1- مادربورد ایسوس P5LD2-X/1333
2- دو تا رم یک گیگ ddr2 که یکیش رو تازه خریدم.
3- گرافیک ایسوس EN7600GT SILENT/2DHT/256M/128-bit هست که عکسش رو پایین گذاشتم. چیز جالبیه. 1.%20%2835%29.gif یه قسمت خنک کننده اش متحرکه تا توی کیسهای کوچیک هم جا بشه...
4- سی پیو اینتل 3Ghz فول
5- کمبو درایو dvd سونی
6- کیس نقره ای رنگ که اینا روش سوار بوده

به نظر شما اینا رو کسی میخره الان؟ چند می ارزن؟
P_500.jpgEN7600-TOPVIEW-2-M_400w.jpgv4ytzFwLep63omgN_500.jpg

اینم برای دوستانی که لطف می کنند و میخوان راهنمایی کنن:

1- MB :
2- CPU :
3- GPU :
4- RAM :
5- POWER :
6- Case :

ویرایش شده توسط Amir9891
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ورود شمارو تبریک میگم

پیشنهاد بنده اینه که سی پی یو رو از سری آی 5 بر دارید و مابقی رو صرف گرافیک کنید تا از بازیهاتون لذت بیشتری ببرید

رم هم 8 گیگ کافیه

پاوره هم 650 وات گزینه خوبیه

1=CPU i5 4440

2=MB Asus H87-Plus

3=2X4GB HperX Kingstone 1600

4-VGA GTX 650Ti 2GB

5-Case X7

PSU 6-Corsair 650W

البته اگر من باشم یک کیس پایین تر بر میدارم بازم میگزارم رو گرافیکم

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ورود شمارو تبریک میگم

پیشنهاد بنده اینه که سی پی یو رو از سری آی 5 بر دارید و مابقی رو صرف گرافیک کنید تا از بازیهاتون لذت بیشتری ببرید

رم هم 8 گیگ کافیه

پاوره هم 650 وات گزینه خوبیه

1=CPU i5 4440

2=MB Asus H87-Plus

3=2X4GB HperX Kingstone 1600

4-VGA GTX 650Ti 2GB

5-Case X7

PSU 6-Corsair 650W

البته اگر من باشم یک کیس پایین تر بر میدارم بازم میگزارم رو گرافیکم

سلام

ممنونم آقای معتمدی، خیلی لطف کردید.

آقا نظر شما چیه اگر من سی پیو رو i7 4770 بگیرم که هم یه کم آینده نگری بیشتری کرده باشم و هم این که خودش گرافیک مجتمع Intel® HD Graphics 4600 داره و فعلاً دور گیم رو خط بکشم (فوقش کانتر بزنم :D ) و فقط به دیدن فیلم و سریال اکتفا کنم واسه سرگرمی؟

اینطوری می تونم گرافیک رو الان نخرم و 3-4 ماه دیگه پول بیشتر جمع کنم و یه کارت گرافیک درست و درمون بگیرم. فکر کنم این Intel® HD Graphics 4600 حداقل از گرافیک فعلی خودم (EN7600GT SILENT/2DHT/256M/128-bit) خیلی قویتر باشه و بتونه کارم رو تو این چند ماه راه بندازه درسته؟

برای مادر بورد چطور، بهتر نیست یه کم بیشتر خرج کنم؟ مثلاً تا حدودای 500 تومان. منظورم از نظر آینده نگری و اینچیزاست...

کیس رو حق با شماست، فکر کنم یه مدلی با هزینه حدودای 100 تا  200 تومن بردارم بهتر باشه. فوق فوقش خرج کنم برای کیس احتمالاً x3 گرین بگیرم یا حتی مدلهای پایینترش رو...

ویرایش شده توسط Amir9891
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

x3 حدود 317 تومن شده  :eek:

اگر بحث رندر و ... دارید i7  بدردتون میخوره 

اگر نه برایه گیم و بازی و کاره ایه روزمره بهترین انتخاب i5 هست 

مین هم کافیه حتی یه B85 z هم براتو کافی هست 

کیس هم میتونید در حد 160 تومن کیس خوبی بردارید 

مثه X1  و بهتر از اون ThermalTake Case Versa G1

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه تصمیم به خرید i7 گرفتید پیشنهاد بنده این سیستمه و همون طوری که گفتید میتونید چند ماه بعد یه گرافیک خوب بزارید روش 

یا میخواین i5 بگیرید؟

اگه اره بگید تا یه سیستم دیگه معرفی کنیم

این سیستم با یک رم دیگه میشه 2420

post-12316-0-94023900-1398867200_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

x3 حدود 317 تومن شده  :eek:

اگر بحث رندر و ... دارید i7  بدردتون میخوره 

اگر نه برایه گیم و بازی و کاره ایه روزمره بهترین انتخاب i5 هست 

مین هم کافیه حتی یه B85 z هم براتو کافی هست 

کیس هم میتونید در حد 160 تومن کیس خوبی بردارید 

مثه X1  و بهتر از اون ThermalTake Case Versa G1

نه دوست عزیز همون 217 هست تو اون تاپیک اشتباه قیمت داده بودند که خودشون عنوان کردند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه دوست عزیز همون 217 هست تو اون تاپیک اشتباه قیمت داده بودند که خودشون عنوان کردند

ممنون از اطلاع رسانی 

سیستم پیشنهادی ایشون هم تایید میشه 

البته میتونید پاور رو 600 بردارید و کیس رو هم کمی پایین تر و به جاش 8 گیگ رم  :cool:

لینک به دیدگاه

از هر دو بزرگوار بینهایت سپاسگزارم به خاطر راهنمایی ها شون. :)

بله فکر کنم همون i7 رو بگیرم بهتر باشه. چون هم میخوام کم کم شروع کنم تدوین رو هم یاد بگیرم و هم این که یه کم برای آینده بهتر هست و این سیستم مدت بیشتری بدون نیاز به تغییرات اساسی میتونه برای من کار کنه...

کیس فکر کنم همون x3 بهتر باشه چون 5 تا فن 12 داره خودش.ولی اون که جناب atisoc0936 معرفی فرمودند ظاهراً فقط یه دونه فن همراهش هست... قیمتشهاشون هم انگار 6-70 تومن بیشتر فرق نداره...

البته منم فعلاً این همه فن لازمم نیستا، ولی یه کوچولو دارم آینده نگری می کنم. :)

جناب    RezaYa_67 این سیستم که گفتی خیلی خوب بود. :) ممنونم. راستی ارزش داره رم رو از برندها بگیرم؟ مثلاً   Corsair XMS3 8GB Single 1600Mhz DDR3 یا مثلاً 8GB DDR3 1600 MHZ GSKILL

قیمت جفت این رمها فکر کنم حدود 300 باشه....

راستی برای MB، نظرتون راجع به این دوتا چیه؟

ASUS H87-PRO
GIGABYTE GA-H87-HD3
لینک به دیدگاه

از هر دو بزرگوار بینهایت سپاسگزارم به خاطر راهنمایی ها شون. :)

بله فکر کنم همون i7 رو بگیرم بهتر باشه. چون هم میخوام کم کم شروع کنم تدوین رو هم یاد بگیرم و هم این که یه کم برای آینده بهتر هست و این سیستم مدت بیشتری بدون نیاز به تغییرات اساسی میتونه برای من کار کنه...

کیس فکر کنم همون x3 بهتر باشه چون 5 تا فن 12 داره خودش.ولی اون که جناب atisoc0936 معرفی فرمودند ظاهراً فقط یه دونه فن همراهش هست... قیمتشهاشون هم انگار 6-70 تومن بیشتر فرق نداره...

البته منم فعلاً این همه فن لازمم نیستا، ولی یه کوچولو دارم آینده نگری می کنم. :)

جناب    RezaYa_67 این سیستم که گفتی خیلی خوب بود. :) ممنونم. راستی ارزش داره رم رو از برندها بگیرم؟ مثلاً   Corsair XMS3 8GB Single 1600Mhz DDR3 یا مثلاً 8GB DDR3 1600 MHZ GSKILL

قیمت جفت این رمها فکر کنم حدود 300 باشه....

راستی برای MB، نظرتون راجع به این دوتا چیه؟

ASUS H87-PRO

GIGABYTE GA-H87-HD3

شما چون بودجتون محدود هست همین رمی  که بنده گفتم قیمتش مناسب تره و تفاوتی ندارن

مادربردی که بنده معرفی کردم سری زد هست و قابلیت اورکلاک هم داره و سری گیمینگ هست زیبایی خاصی هم داره

اونایی که شما گفتید سری اچ هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

راجب به کیفیت کیس ایکس 3 بنده دارم و راضی هستم تازه بنده دست دو خریدم نمیدونم چی بگم

لینک به دیدگاه

شما چون بودجتون محدود هست همین رمی  که بنده گفتم قیمتش مناسب تره و تفاوتی ندارن

مادربردی که بنده معرفی کردم سری زد هست و قابلیت اورکلاک هم داره و سری گیمینگ هست زیبایی خاصی هم داره

اونایی که شما گفتید سری اچ هستن

ممنونم.

این سری زد و اچ فرقشون همین اورکلاک هست و زیبایی؟ آخه من که اهل اورکلاک و این حرفا نیستم. اگه فقط برای همینه فکر کنم هزینه اش رو بذارم برای یه رم با کیفیت تر بهتر باشه نه؟

لینک به دیدگاه

آقا خیلی خیلی تشکر ویژه داریم. :D این بنده خدا حسابی بدشانس بوده به کنار(احتمالاً دسته دو بهش انداختن) ولی تجربه جنس ایرانی داشتم خودم قبلاً...

ولی فکر می کردم این گرین یه ذره درست و حسابی باشه جنساش ....

همین الان تو لیون یه کم سرچ کردم دیدم مدلهای خارجی خوشگل هم دور و بر 200 پیدا میشن...

کلاً کیس رو میخوام بذارم آخر از همه بخرم... بعد از این که بقیه قطعات رو جمع کردم...

میگم پاورهای گرین هم همینطورن؟

لینک به دیدگاه

راستش تفاوت قیمت خیلی نیست اگه بخواین یه سیستم اینده دار بگیرید

و سی پی یو شما هم سری کا هست اینطوری موقع فروش هم راحت تر هستید و میتونید راحت بفروشید

رم هم برای بازی و کارهای روزمره 1600 کافیه اما تصمیم با شماست اگه اصرار دارید پیشنهاد جدید بدیم

لینک به دیدگاه

آقا خیلی خیلی تشکر ویژه داریم. :D این بنده خدا حسابی بدشانس بوده به کنار(احتمالاً دسته دو بهش انداختن) ولی تجربه جنس ایرانی داشتم خودم قبلاً...

ولی فکر می کردم این گرین یه ذره درست و حسابی باشه جنساش ....

همین الان تو لیون یه کم سرچ کردم دیدم مدلهای خارجی خوشگل هم دور و بر 200 پیدا میشن...

کلاً کیس رو میخوام بذارم آخر از همه بخرم... بعد از این که بقیه قطعات رو جمع کردم...

میگم پاورهای گرین هم همینطورن؟

والا این که میگن پاور گرین خوب نیست رو من قبول ندارم چون خودم پاورم دست دوم خریدم و داره کار میکنه تازه واسه پسر عموم و دوستم هم سیستم با پاور دست دوم جمع کردم و تا حالا مشکل نداشته

خودم هم این پاور دوم گرین هست که خریدم قبلش 330 داشتم

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به مصرفی که از سیستم دارید من سیستم پایین رو پیشنهاد میدم  

مادر برد ASRock FATAL1TY H87 Performance LGA1150 =400

cpu Intel Core i5 - 3.4GHz - 4670 =800 این پردازنده با توجه به کارکردتون تا 3 سال راحت جواب کاراتون رو میده i7 کاراییش فقط در کار رندر 3d از این قویتره در کارای دیگر هیچ فرقی نداره

رم G.SKILL Ripjaws Series 4GB 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800)=160 فعلا رم 4 براتون بسه و هر وقت کم بود خیلی راحت میتونید یکی دیگه اضافه کنید نرم افزار هایی که بیشتر از 3.5g رم استفاده میکنن خیلی کم هستند 

پاور Green 600A-HP Power Supply Unit=255

کیس Green X1=145

گرافیک gtx 670 =900 رو حالت نرمال بازی هارو تا 2سال اینده خفه مکنه

لینک به دیدگاه

دوستان از همه تون ممنونم. @};-

احتمالاً فردا صبح میرم واسه خرید قطعات. خداکنه اینایی که می خوام بگیرم موجود باشن... 

لینک به دیدگاه

سلام

از راهنمایی همه ممنونم.

من قطعاتی که نیاز داشتم رو خریدم.

یه پردازنده i7 4770

یه مادربرد گیگا h87-hd3

دو تا رم 4gb corsair xms3 1600

و یه پاور 600 گرین

قطعات بالا با هم دراومد 1,930,000 تومان.

فقط هنوز کیس مونده.. اونم الان یه تحقیقایی کردم... به احتمال 90% کیس Deep Cool مدل PANGU می گیرم.

من کیسهای گرین رو از نزدیک دیدم. بدون کوچکترین اغراقی می گم آشغال به تمام معنا...

یه مدل 278 هزار تومانیش بود که اسمش رو یادم نیس (سری x نبود)

اولش توش رو دیدم گفتم اااا چه خوب، چه قشنگ ... ظاهراً هم محکم بود...

به فروشنده گفتم آقا این کیس رو هم میبرم :D

آقا همین که یه دفعه کیس رو برگردوندم تا درش رو ببندم دیدم جنس پلاستیک جلوی کیس انقدر افتضاحه، انقدر افتضاحه که من بعید میدونم تولید چین باشه!!! یعنی پلاستیک تولید چین فکر کنم درجه پایین ترینش پیش این پلاستیکی که توی کیسهای گرین به کار رفته خدا باشه!!! هیچی دیگه، پشیمون شدم. :D در مورد پاورش قضیه فرق می کنه. چون اینطور که به نظر میرسه و الان پاور رو باز کردم و وارسی کردم خیلی بهتر به نظر میرسه... البته جنس پلاستیک سر سوکتای پاور هم چندان چنگی به دل نمیزنه ولی آشغال نیست مثل اونی که تو کیس به کار رفته...

این دوستانی که میگن گرین خوبه و این حرفا حدس می زنم از سریهای قدیم ترش استفاده می کنند و اون موقع احتمال داره کیفیت قطعات به کار رفته خیلی بهتر بوده باشه...

ویرایش شده توسط Amir9891
لینک به دیدگاه

دوستان امروز کیس میرسه دستم،
هرگونه راهنمایی راجع به اسمبل هم داشته باشید ممنونتون میشم. دفترچه قطعات راهنمایی کامل داره به زبان انگلیسی که میخوام از رو همونا پیش برم.
ولی خوب به هر حال از قدیم گفتن تجربه یه چیز دیگه است. :)
رو چه نکاتی بیشتر دقت کنم، چه اشکالهایی متداولی ممکنه پیش بیاد و ...
الان مثلاً این کیس 3 تا فن داره که نمیدونم به کجا باید وصل بشه؟ روی مادربرد 3 تا جای سوکت هست که نوشته SYS_FAN باید به همونا وصل کنم؟ بعداً اگه خواستم برای مثال 2 تا فن اضافه کنم به کیس، اونوقت این فنهای جدید رو به کجا وصل کنم؟ :D
کلاً در مورد اسمبل راهنمایی کنید ممنون میشم. :) چون تو اینترنت من مقاله به روزی راجع به اسمبل پیدا نکردم...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...