رفتن به مطلب

انتخاب پاور مناسب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان عزیز یه سوال داشتم که خواهش میکنم کمکم کنید ممنون میشم،مشخصات کامپیوترم به شرح زیره:

CPU=AMD FX 8320

VGA= GTX 670

MAIN BOARD= MSI SLI SUPPORT

POWER= GREEN 600 EU

RAM= 2*4 =8 GIG CORSAIR 1600

خواستم ببینم پاورم جوابگوی سیستمم هست یا ضروریه که تقویت بشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود 

گرامی پاور روبیشتربرای کارت گرافیک توانشو محاسبه میکنن وگرنه بقیه قطعات نسل جدید مثل مادربرد ها و cpu ها هم کم مصرفتر شده اند هم میزانشون همیشه مشخصه مگر در صورت اور کلاک .

شما اگر نمیخواید بعدا کارت گرافیک دیگه اضاف کنید -همیشه بهتره یک 100 تا 150 مگاهرتز بیشتر از میزان مورد نیاز تهیه کنید -700 وات بهتره برای این سیستم و میتونید از برند های دیگر هم تهیه کنید حتما نباید گرین باشه-الان لیون پاور های مختلفی  دارن -

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

سلام این پاور کافی هست اما 700 بگیرید بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور شما نیاز سیستم رو بر طرف میکنه 

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز

لینک به دیدگاه

سلام این پاور کافی هست اما 700 بگیرید بهتره

مرسی دوست عزیز

لینک به دیدگاه

درود 

گرامی گرافیک رو فقط برای کارت گرافیک توانشو محاسبه میکنن وگرنه بقیه قطعات نسل جدید مثل مادربرد ها و cpu ها هم کم مصرفتر شده اند هم میزانشون همیشه مشخصه مگر در صورت اور کلاک .

شما اگر نمیخواید بعدا کارت گرافیک دیگه اضاف کنید -همیشه بهتره یک 100 تا 150 مگاهرتز بیشتر از میزان مورد نیاز تهیه کنید -700 وات بهتره برای این سیستم و میتونید از برند های دیگر هم تهیه کنید حتما نباید گرین باشه-الان لیون پاور های مختلفی  دارن -

مرسی از توضیحاتتون دلیل اینکه پاور دیگه نمی خوام بگیرم اینه که گارانتی گرین تو ایران از بقیه بهتره

لینک به دیدگاه

شما هنوز جواب سوالتون رو نگرفتید؟

اینجا هم میتونید مقدار مصرف سیستم خودتون رو حساب کنید

http://www.green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز تو اینجا محاسبه کردم ولی چون تازه یه پاور 600 سوزوندم چشمم ترسیده

لینک به دیدگاه

با سلام

با فرض داشتن 2 هارد و یک دی وی دی رام و 2 فن رویه کیس :

VGA 170w
cpu 125w
ram 20w
hdd 20w
fan 10w
DVD 10w
main 25w

این مصارف برای حالت فول لود تمام قطعات است.که عملا اتفاق نمیفته.

مجموع توان های بالا 380 وات بوده که حدوو 63 درصد توان پاور می باشد.

با اعمال ضریب 1.1 به توان مصرفی بالا به توان 420 وات میرسیم که مجددا حدود 70 درصد توان پاور می باشد.

این درصد توان مصرفی در بازه بهینه یک پاور قرار دارد(منظور بازه ای که پاور بیشترین بازده را دارد.بازده یک پاوربا توجه به میزار بار مصرفی معمولا 86 تا 92 درصداست)

در حالت کلی در صورتی که نحوه تقسیم جریان برق برای cpu  و vga طوری باشد که از یک ریل 12 ولت تغذیه نشوند(در نظر داشته باشید که پاورها دارای چند ریل ولتاژ مثلا 12 ولت هستند که تقسیم بار روی این ریل ها نکته ای است که در کابل کشی باید در نظر گرفت )

پاور شما کاملا مناسب سیستم شما است.خرید یک پاور جدید هزینه ای اضافه است که از عدم اطمینان به پاور فعلی ییا شاید برند  ناشی می شود.(بیشتر حالت روانی داره)

متاسفانه پاور های گرین با وجود داشتن کیفیت پایین و خرابی زیاد به علت تبلیغات فروشندگان و عرف بازار فروش بالایی دارند.

در صورت تصمیم جهت خرید پاور توسیه به خرید پاور گریین نمیکنم بخصوص در توان های بالا.

نظر فراموش نشه

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

درود

پاور topower 750 fatality هم موجود دارم اگر خواستید در خدمتم

با گارانتی معتبر

در امضام میتونید ملاحظه کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی پاور 600 وات برای سیستم کنونی شما کفایت میکنه

البته خود 600 وات ای یو در کفیتش کمی تردید هست

لینک به دیدگاه

با سلام

با فرض داشتن 2 هارد و یک دی وی دی رام و 2 فن رویه کیس :

VGA 170w

cpu 125w

ram 20w

hdd 20w

fan 10w

DVD 10w

main 25w

این مصارف برای حالت فول لود تمام قطعات است.که عملا اتفاق نمیفته.

مجموع توان های بالا 380 وات بوده که حدوو 63 درصد توان پاور می باشد.

با اعمال ضریب 1.1 به توان مصرفی بالا به توان 420 وات میرسیم که مجددا حدود 70 درصد توان پاور می باشد.

این درصد توان مصرفی در بازه بهینه یک پاور قرار دارد(منظور بازه ای که پاور بیشترین بازده را دارد.بازده یک پاوربا توجه به میزار بار مصرفی معمولا 86 تا 92 درصداست)

در حالت کلی در صورتی که نحوه تقسیم جریان برق برای cpu  و vga طوری باشد که از یک ریل 12 ولت تغذیه نشوند(در نظر داشته باشید که پاورها دارای چند ریل ولتاژ مثلا 12 ولت هستند که تقسیم بار روی این ریل ها نکته ای است که در کابل کشی باید در نظر گرفت )

پاور شما کاملا مناسب سیستم شما است.خرید یک پاور جدید هزینه ای اضافه است که از عدم اطمینان به پاور فعلی ییا شاید برند  ناشی می شود.(بیشتر حالت روانی داره)

متاسفانه پاور های گرین با وجود داشتن کیفیت پایین و خرابی زیاد به علت تبلیغات فروشندگان و عرف بازار فروش بالایی دارند.

در صورت تصمیم جهت خرید پاور توسیه به خرید پاور گریین نمیکنم بخصوص در توان های بالا.

نظر فراموش نشه

دوست عزیز ممنون بابت توضیح کاملت خیلی خوب بود ولی پردازنده ی من در حالت فول لود 160 وات مصرف خواهد داشت و کارت گرافیکم حدود 180 وات با توجه به اینکه قبلا به جای gtx 670 یه کارت gtx 550 ti داشتم که حدود 120 وات تو فول لودش بود متاسفانه پاورم سوخت که این امر باعث سوختن مادربرد و سی پی یوم شد که چون گارانتی داشت واسم تعویض کردن البته این سوختن پاور 2 روز بعد از عوض کردن فن سی پی یوم اتفاق افتاد الان نمیدونم دوباره که اسمبل کنم سیستمم رو مشکل دقیقا از پاور بوده یا چیز دیگه که همه قطعاتم سوختن

لینک به دیدگاه

دوست گرامی پاور 600 وات برای سیستم کنونی شما کفایت میکنه

البته خود 600 وات ای یو در کفیتش کمی تردید هست

سری های hp گرین خوبه به نظر شما؟ چون تو سایت خود گرین که مشخصات سیستم رو میزنم پاور 600 hp گرین رو بهم پیشنهاد میده خوب واسه خودم هم که 600 eu هست یعنی این دو تا اینقدر با هم تفاوت دارن؟

لینک به دیدگاه

پاور شما کابل 6 پین گرافیک چندتا داره؟

چون گرافیکی که خریدین دو تا 6 پین میخوره، اگر فقط یک 6 پین داره، برای ساپورت گرافیک به مشکل خواهد خورد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر میخاهید هزینه کنید بهتره از سریه OC  بردارید کیفیت بهتری دارند

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون بابت توضیح کاملت خیلی خوب بود ولی پردازنده ی من در حالت فول لود 160 وات مصرف خواهد داشت و کارت گرافیکم حدود 180 وات با توجه به اینکه قبلا به جای gtx 670 یه کارت gtx 550 ti داشتم که حدود 120 وات تو فول لودش بود متاسفانه پاورم سوخت که این امر باعث سوختن مادربرد و سی پی یوم شد که چون گارانتی داشت واسم تعویض کردن البته این سوختن پاور 2 روز بعد از عوض کردن فن سی پی یوم اتفاق افتاد الان نمیدونم دوباره که اسمبل کنم سیستمم رو مشکل دقیقا از پاور بوده یا چیز دیگه که همه قطعاتم سوختن

سلام

آسیب رسیدن تا این حد به قطعات سیستمت قطعا ناشی از سوختن پاور بوده که احتمالا باز به علت عدم کارکرد صحیح مدارات محافظ پاور بوده.(مدارات کنترل جریان و ولتاژ و اتصال و...)

در هر صورت کیفیت پاور تو بحث ما مهمه.

یه سوال دارم درمورد cpu؟ 160 وات با حالت آور منظورته؟

لینک به دیدگاه

سلام

آسیب رسیدن تا این حد به قطعات سیستمت قطعا ناشی از سوختن پاور بوده که احتمالا باز به علت عدم کارکرد صحیح مدارات محافظ پاور بوده.(مدارات کنترل جریان و ولتاژ و اتصال و...)

در هر صورت کیفیت پاور تو بحث ما مهمه.

یه سوال دارم درمورد cpu؟ 160 وات با حالت آور منظورته؟

بله فکر کنم تو حالت اوور هست چون سی پی یو های جدید به صورت اتوماتیک بر حسب نیاز خودشون رو اوور کلاک میکنن یجورایی باید حالت فول رو در نظر گرفت البته منظورم حالت توربو هستا تو اوور که 250 وات مصرف میکنه...در حال اجرای گیم بودم که سیستمم کلا خاموش شد نمیدونم پاور نتونسته برق کافی برسونه یا خازن هاش کیفیت مرغوبی نداشتن که اینجوری شده

لینک به دیدگاه

اگر میخاهید هزینه کنید بهتره از سریه OC  بردارید کیفیت بهتری دارند

کیفیتشون که بهتره 62 ماه هم گارانتی دارن فقط قیمتشون خیلی بالاست

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز اصلا 600eu پیشنهاد نمیشه معمولا ضعیفتر عمل میکنه یا 600hp یا اینکه 700hp برای شما کافیه،حتما یکی از این دو مورد رو انتخاب کنید.با توجه به اینکه هزینه کمتری برای پاور میخواید بپردازید.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز اصلا 600eu پیشنهاد نمیشه معمولا ضعیفتر عمل میکنه یا 600hp یا اینکه 700hp برای شما کافیه،حتما یکی از این دو مورد رو انتخاب کنید.با توجه به اینکه هزینه کمتری برای پاور میخواید بپردازید.

مرسی دوست عزیز خود گرین هم تو سایتش با نرم افزار محاسباتش که میزنه 600 HP رو پیشنهاد میده قیمتش میدونید الان تو بازار چنده؟

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم.

600hp حدود 255

700hp حدود 319

جناب حسینی هم موجود دارن میتونید از خود فروشگاه لیون تهیه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...