رفتن به مطلب

مشکل با نصب ویندوز

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من تقریباً یه مشکل همیشگی در نصب ویندوز دارم اکثراً هم روی لپ تاپ ها این مورد پیش میادش

مشکل این هست که وقتی میخوام ویندوز رو نصب کنم درایو C که ویندوز قبلی روش بوده و ایراد داره رو وقتی فرمت میکنم دیگه نمیشه روش ویندوز ریخت حتی روی درایو های دیگه هم نمیشه ویندوز ریخت اینم عکسش

76803117953116917266.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت محمد جان عزیز

والا نمیدونم عملی باشه ولی وقتی من ویندوز میزنم برای مشتری همیشه درایو قبلی رو delete میکنم و بعد از ایجاد دوباره فرمت کرده و ویندوز رو میریزم 

ببینید این طوری مشکلتون حل میشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام بزرگوار

به نظر بنده همیشه قبل از نصب وین با یه نرم افزار مدیریتی مثه Acronis Disk Director 11 Home درایوتون© رو کامل فرمت کنید یا به قول عطا خان عزیز delete کرده و مجددا پاریشن و نصب وین و ...

درایو C شما در حال حاضر رو نرمال اکتیو هستش،برای رفع مشکل نرم افزار مذکور رو بوت کنید و بعد از بالا اومدن صفحه ی نرم افزار روی درایو C کلیک راست کرده و گزینه Mark as Active رو زده و نهایتا از بالای صفحه رو Commit کلیک کنید و از نرم افزار خارج بشید و حال ویندوزتون رو بدون مشکل نصب کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مشکل به دلیل اینه که، هارد دیسک مورد نظر به صورت GPT ساخته شده. برای بوت از هارد های GPT نیاز به بایوس UEFI هست که خیلی از لپتاپ ها مخصوصا قدیمی تر ها ندارن این نوع بایوس رو.

استاندارد GPT مناسب هارد دیسک های بالای 2 ترابایت هست گرچه به جز این موضوع برتری های دیگه ای هم داره. اما برای حل این مشکل راهی نیست جز تبدیل این هارد ها به نوع MBR رایج و قدیمی. تمامی نرم افزار های پارتیشن بندی هم اینکار رو انجام میدن و نیازی به پاک کردن و دیلیت کردن پارتیشن ها نیست. گرچه بکنید هم تفاوتی نخواهد کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از دوستان

مشکل با استفاده از CD بوت برنامه Acronis و تغییر پارتیشن ها به MBR حل  شد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مشکل به دلیل اینه که، هارد دیسک مورد نظر به صورت GPT ساخته شده. برای بوت از هارد های GPT نیاز به بایوس UEFI هست که خیلی از لپتاپ ها مخصوصا قدیمی تر ها ندارن این نوع بایوس رو.

استاندارد GPT مناسب هارد دیسک های بالای 2 ترابایت هست گرچه به جز این موضوع برتری های دیگه ای هم داره. اما برای حل این مشکل راهی نیست جز تبدیل این هارد ها به نوع MBR رایج و قدیمی. تمامی نرم افزار های پارتیشن بندی هم اینکار رو انجام میدن و نیازی به پاک کردن و دیلیت کردن پارتیشن ها نیست. گرچه بکنید هم تفاوتی نخواهد کرد.

یه نکته ی ارزشمند هم امروز یاد گرفتیم، بسیار متشکرم.  @};-

http://www.maketecheasier.com/differences-between-mbr-and-gpt

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...