رفتن به مطلب

مشاوره خرید سیستم

Recommended Posts

سلام خدمت دوستهای گلم تویه فروم

میخواستم یه سیستم ببندم اما یه سوال کلی هم داشتم

که با این بودجه و مشخصات یه PC بگیرم بهتره یا یه لپ تاپ

بودجه:1200 تا 1500 واسه فقط کیس

کارهایی که با سیستم میکنم معمولا کارهای گرافیکی هست نرم افزار های سنگینی مثل photoshop و AutoCad و ...

کارت گرافیک خروجی Hdmi داشته باشه

CPU تا جایی که میشه بین i3 یا i5 باشه

اگه کمکم کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

نیازی به کارت گرافیک نیست:

1985535733.png

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

نیازی به کارت گرافیک نیست:

8070590097.png

بخاطر مین بوردی که پیشنهاد دادی میگی کارت گرافیک نیاز نیست؟

آخه سیستم بیشتر کارهای گرافیکی میکنه و خروجی تصویرش خیلی مهمه سر این قضیه گفتم

میشه راجع به مین بوردی که فرمودین یه توضیحی بهم بدین که خصوصیت خاصی از مین بورد مد نظرت هست؟

لینک به دیدگاه

لیست تغییر کرده دوست گرامی.

لطف کنید از حالت نقل و قول بردارید یه وقت اشتباهی نشه.

دو نرم افزاری که نام بردید، الان رو سیستم های بسیار ضعیف سایت های دانشگاهی به راحتی ران میشه و باهاش میشه کار کرد!

این سیستم معرفی شده نسبت به اون سیستم ها، غولیه برای خودش!

تراشه ی گرافیکی مجتمع پردازنده، جواب کار شما رو حتی در سطح نیمه حرفه ای به راحتی خواهد داد!

لذا منطقیش این هست که فعلاً از خرید کارت گرافیک با توجه به بودجه ی بسیار محدودی که دارید، صرفنظر کنید تا بتونید سیستم خوبی خریداری کنید.

اگر حتماً می بایست کارت بخرید، بهتره افزایش بودجه بدید تا اینکه بخواید از این قطعات کم و فدای کارت گرافیک کنید.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستهای گلم تویه فروم

میخواستم یه سیستم ببندم اما یه سوال کلی هم داشتم

که با این بودجه و مشخصات یه PC بگیرم بهتره یا یه لپ تاپ

بودجه:1200 تا 1500 واسه فقط کیس

کارهایی که با سیستم میکنم معمولا کارهای گرافیکی هست نرم افزار های سنگینی مثل photoshop و AutoCad و ...

کارت گرافیک خروجی Hdmi داشته باشه

CPU تا جایی که میشه بین i3 یا i5 باشه

اگه کمکم کنید ممنون میشم

سلام دوست عزیز اگر قصد جابجایی ندارید پیشنهاد میکنم پی سی بگیرید حتما واینکه پیشنهادهای حسام جان همیشه درست وبی نقصه.خیالت راحت

لینک به دیدگاه

لیست تغییر کرده دوست گرامی.

لطف کنید از حالت نقل و قول بردارید یه وقت اشتباهی نشه.

دو نرم افزاری که نام بردید، الان رو سیستم های بسیار ضعیف سایت های دانشگاهی به راحتی ران میشه و باهاش میشه کار کرد!

این سیستم معرفی شده نسبت به اون سیستم ها، غولیه برای خودش!

تراشه ی گرافیکی مجتمع پردازنده، جواب کار شما رو حتی در سطح نیمه حرفه ای به راحتی خواهد داد!

لذا منطقیش این هست که فعلاً از خرید کارت گرافیک با توجه به بودجه ی بسیار محدودی که دارید، صرفنظر کنید تا بتونید سیستم خوبی خریداری کنید.

اگر حتماً می بایست کارت بخرید، بهتره افزایش بودجه بدید تا اینکه بخواید از این قطعات کم و فدای کارت گرافیک کنید.

مرسی که با حوصله جوابم رو میدی حسام جان

MainBoard و Ram , Power رو تغییر دادی

نرم افزارهای سنگینی مثل 3d max یا after effect هم احتمالا اجرا بشه با این نرم افزار ، به نظرت مشکلی نداره؟

کارت گرافیک آنبوردش میتونه بازی ها رو هم اجرا کنه(البته این سیستم اصلا واسه بازی نیست) فقط واسه اطلاعات عمومی خودم میپرسم

اگه رم ها رو دوتا 4 یا دوتا 8 ببندیم بهتر نیست؟

پاور توانش کافی هست؟ چون دیدم سیستم های پیشنهادیه شما عالی هست احتمال زیاد همین سیستم پیشنهادیه شما رو دقیقا خرید میکنم

مرسی بابت صبوری و کمکی که بهم میکنی

لینک به دیدگاه

خواهش می کنـــــم.

نه دیگه. الان اوضاع فرق کرد! شما نیم نگاهی هم به رندرینگ تحت پردازنده داری که عملاً نیاز به یک پردازنده ی قدرتمند هست.

اگر کارتون نیمه حرفه ای به بالا باشه، که اوضاع بدتره!

خیر. برای بازی های حجم کوچیک فقط جواب میده.

برای چنین سیستم هایی حداقل بودجه 4 میلیون هست!

متاسفانه بودجه تون خیلی کمتر از انتظارتون هست. اون پاور برای همون سیستم جواب میده! مشکلی نداره.

اما با این مواردی که گفتین، کلاً انتخاب اون سیستم رو زیر سوال خواهد برد. چون تقریباً یک سیستم مالتی مدیا/تجاری هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه اسرار دارید به داشتن گرافیک سیستم پیشنهادی بنده به شما اینه

البته به نظر شخصی من گرافیک بگیرید بهتره

من خودم الان با گرافیک انبرد کار میکنم و واقعا تو فیلمهای اچ دی بعضی وقتها اذیت میکنه تازه نرم افزار خاصی استفاده نمیکنم

پاور رو بیشتر انتخاب کردم تا اگه خواستین ارتقا بدید مشکلی نداشته باشین البته میتونید پاور ارزونتر هم انخاب کنید

کیس هم عالیه واسه یکی از دوستان خریدیم کیفیتش خوبه گرافیک هم مناسب کارهای شماست

سی پی یو هم کار های شما رو راه می اندازه

post-12316-0-25920100-1399058164_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اگه بودجم رو تا 2 میلیون بالا ببرم میشه یه چنین کیسی با این مشخصات با یه کارت گرافیک خوب بست؟

نیاز های نرم افزاریم رو که خدمتتون گفتم

میخواستم این مشخصاتی که بهتون میدم رو یه چکی کنید و بگید چه کارت گرافیکی کنارش بزارم اوکی میشه

کارت گرافیک پیشنهادیتون و بررسی این کانفیگی که خدتتون دادم رو بهم بگید ممنون میشم

post-4561-0-34423000-1399060815_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اگه سیستم رو واسه بازی نمیخواین همون سیستمی که بنده گفنم رو بگیرید فقط 200 اضافه کنید سی پی یو رو i3 بگیرید همه کارهای شما رو انجام میده

لینک به دیدگاه

همیشه pc دراولویت قرار داره چون ساخته شده برای کار سنگین و اینکه  قابلت آپگرید و ارتقا داره اما در خصوص لپ تاپ این قضیه خیلی صدق نمیکنه و تنها بخش مهم لپ تاپ که اون رو از pc متمایز کرده قابل حمل بودنش هست

اگر شما کارتون طوری هست که میخاین پروژه های کاریتون رو همیشه همراتون داشته باشین مسلما لپ تاپه در غیر این صورت نسبت به خرید pc شک نکنید

بعد من هم خودم چون گاهی اوقات نرم افزار گرافیکی کار میکنم نوع صفحه نمایش لپ تاپ ها طوری هستن که چشم آدم خیلی راحت نیست برای تعمق در جزئیات

لینک به دیدگاه

وقتی سیستمی می خرید باید به فکر حداقل 3 تا 4 سال آینده باشید با بودجه شما بهترین پیشنهاد سیستم amd هست کارایی خوبی هم خواهید داشت

اگه حتما می خواهید اینتل باشه i3 پیشنهاد بهتری هست چون i5 قطعا با بودجه شما نمی خونه

لینک به دیدگاه

مرسی بابت کمک همه دوستان

MB : Asus H87Pro LGA1150 H87mb

CPU: Core-i3 intell 4130 1150

رو انتخاب کردم

میمونه یه VGA و Ram یه Power مناسب واسه این کار که اگه شما پیشنهاد بدین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...