رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت Corsair از تولید کنندگان بزرگ پاورهای حرفه ای جهان، که بیشترین تعداد جوایز پاور را نیز به خود اختصاص داده است، از پاور جدید AX1500i Digital ATX پرده برداری کرد. این پاور با مدار تمام دیجیتالی و بهره وری بالای 94 درصد، اولین پاور 1500 وات جهان است که توانسته استاندارد 80 PLUS تیتانیوم را از آن خود کند.

u0ax0p1y8h0e0f4l1yk.jpg

این پاور با استفاده از معماری دیجیتال نسل دوم کورسیر برای توان خروجی خود مجهز به DSP یا پردازشگر سیگنال دیجیتال می باشد که در نتیجه ی آن تنظیم ولتاژ خروجی DC بسیار دقیقتر انجام می شود و ثبات بیشتری برای قطعات کامپیوتر به همراه دارد.

j6ejtortvw7qkahpyzg.jpg

این پاور توانایی کار تا میزان 450 وات بدون فن را دارد (Fan-less Mode). داخل این پاور حرفه ای یک فن 14 سانتی با بلبرینگ های داینامیک مایع DFB است که در سکوت کامل کار میکند. AX1500i با قدرت 1500 وات می تواند سنگین ترین و حرفه ای ترین سیستم های مجهز به چهار کارت گرافیک را به راحتی تغذیه کند.

cto9pmxu8nj3wtjtit59.jpg

آرون نیل از مدیران بخش تولید پاور شرکت کورسیر در این ارتباط اظهار داشت: "پس از ارائه ی پاور تمام دیجیتال AX1200i به بازار، که اولین پاور تمام دیجیتال بود، مشتریان در خواست های متعددی برای تولید پاور قویتری از ما کردند و برای آنها ما مدل AX1500i را طراحی کردیم و همچنین میزان بهره وری و مصرف بهینه ی انرژی آن را تا حداکثر توان بالا بردیم تا موفق به کسب گواهی 80 Plus Titanium شد. امیدوارم کاربران حرفه ای سیستم های رویاییشان را با این پاور تغزیه کنند."

از دیگر مشخصه های این پاور فول ماژولار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• Fluid dynamic bearing
  • Includes 8 PCI-E cables with 10 total connectors for GPUs
  • Over 94% efficiency at 50% load (115V)
  • 100% Japanese 105°c capacitors
  • Native USB support for Corsair Link
  • Dimension: 150 mm x 86 mm x 225 mm

این پاور به قیمت 450 دلار از اواخر ماه می 2014 وارد بازار خواهد شد.

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون آرمین جان عجب پاوریه! جون میده برای سیستم من که در بدترین حالت 200 وات مصرفشه...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سیستم من هم در فول لود فکر کنم 650 باشه ولی 1200 بستم!!البته چون قصد کانفیگ  یک sli مخوف رو دارم!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره بعد از چند ماه دیرکرد این پاور معرفی شد.فقط تو کف اینم که چند ماه پیش توی یکی از فروم های خارجی دیدم یکی از اعضای فرومشون از این پاور در سیستم جدیدی که تهیه کرده بود استفاده میکرد :-?

انقدر این 1200i با برنامه کورسیرلینک مشکل داشت مخصوصاً در ویندوز 8.1 که مجبور شدن در 1500i یک پورت براش در نظر بگیرن

کسی میدونه این پورتی که با فلش مشخص کردم چه کاربردی داره؟

post-11166-0-44303300-1399327012_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ورژن ATX12 این پاور V2.4 هست .

کی میدونه با استاندارد قبلی که 2.31 هست چه تفاوتهایی داره ؟

http://www.corsair.com/en/ax1500i-digital-atx-power-supply-1500-watt-fully-modular-psu

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

آقایون و خانم ها این چیزی که می بینید ته پاوره :wacko:

امتیازی که سایت JonnyGURU بهش داده 10 از 10 هست ~x(

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&file=print&reid=378

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بلاخره ما امتیاز 10 از 10 رو دیدیم.

واقعا کار می کنه پس  :)

نکونه فقط لیبل زده باشن  :D  (مگه چینیه !)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gifcorsair ax1500i-_MG_0205.jpg

درود دوست عزیز ،

این پورت هم اطلاعات همون COMM PORT که USB هست رو منتقل میکنه منتها با پروتکل I2C .

لینک به دیدگاه

دوستان يواش، هل ندين، به همه يكى ميرسه  :x

اينكه فول ما‍ژولار هست خيلى خوبه.

لینک به دیدگاه

آقایون و خانم ها این چیزی که می بینید ته پاوره :wacko:

امتیازی که سایت JonnyGURU بهش داده 10 از 10 هست ~x(

از گرین بهتره ؟ :D

تو سایت گرین زده روی پاور 1600 زده یکی از بهترین پاور های دنیا حالا بر چه اساسی زدن گرین یکی از بهترین پاور های دنیا هست جای سوال داره .

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

سلام

همينطور که مي بينيد کنارش نوشته : Self Test

احتمالا با اون ميکرو سويچ کنارش و سوکتي که به اون قسمت متصل ميشه براي تست خود منبع تغذيه ازش استفاده ميشه .....

بالاخره بعد از چند ماه دیرکرد این پاور معرفی شد.فقط تو کف اینم که چند ماه پیش توی یکی از فروم های خارجی دیدم یکی از اعضای فرومشون از این پاور در سیستم جدیدی که تهیه کرده بود استفاده میکرد :-?

انقدر این 1200i با برنامه کورسیرلینک مشکل داشت مخصوصاً در ویندوز 8.1 که مجبور شدن در 1500i یک پورت براش در نظر بگیرن

attachicon.gifcorsair ax1500i-_MG_0205.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

این پورت هم اطلاعات همون COMM PORT که USB هست رو منتقل میکنه منتها با پروتکل I2C .

درود ممنون مهیارجان

چه تفاوتی بین شون وجود داره؟ 

سلام

همينطور که مي بينيد کنارش نوشته : Self Test

احتمالا با اون ميکرو سويچ کنارش و سوکتي که به اون قسمت متصل ميشه براي تست خود منبع تغذيه ازش استفاده ميشه .....

سلام عزیزدل

نظر من به نظر مهیارجان نزدیک تره :)

فکر نمیکنم مربوط به Self Test باشه . Self Test خودش یک دکمه داره بحثش جداست. در 1200i هم بود:

post-11166-0-51602500-1399387486_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

7 سال گارانتی  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :wacko:  :wacko:  :wacko: اون هم گارانتی نه گارانتی داخل کشور ما 

من فکر کردم این برد های تاف گارانتی شون طولانی 

کورسیر یه چیزی ساخته خیالش راحته که برای 7 سال مثل چی برات کار می کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ممنون مهیارجان

همونطور که میدونید پرتکول های ارتباطی همونطور که از اسمشون پیداست برای ارتباط بخش های مختلف سیستم های الکترونیکی برای ارسال و دریافت اطلاعات بکار میره .

حالا مادربورد ها پروتکول هایی مثل سریال ، یو اس بی ، ساتا و ... داره که به روز ترین و بدون دردسر ترینشون برای ارتباط همون usb هست ، که این پاور هم از اون برای ارسال اطلاعات استفاده کرده .

اما پروتکول i2c بسیار ساده تر از usb هستش و فرکانس پاینتری هم داره که سخت افزار ساده تری برای ارتباط با اون لازم هستش ، به طور مثل یک میکرو کنترلر 2000 تومانی مثل atmega8 هم این پروتکول را پشتیبانی میکنه .

این پروتکول بیشتر به درد اتصال به پنل های کیس و ازسال اطلاعات وضعیت پاور به اونها بدرد میخوره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این پاور چند درصد بهتر از پاور 1600 گریین هست 

گریین 1600 هم استاندارد EVGA  رو داره 

این چقد بهتره 

لینک به دیدگاه

درود ممنون مهیارجان

سلام عزیزدل

نظر من به نظر مهیارجان نزدیک تره :)

فکر نمیکنم مربوط به Self Test باشه . Self Test خودش یک دکمه داره بحثش جداست. در 1200i هم بود:

attachicon.gifcorsair ax1500i-_MG_0206.jpg

سلام

اينجا توضيح داده :

As expected, the modular cable panel on this thing is pretty busy. You have status LEDs, a self test button, two data connections presumably for Corsair Link, and the usual jacks for cables that power things.

The manual states that to use Corsair Link, you want to use the USB port. The idea behind the I2C port is, according to Corsair, to connect the PSU via something like a Hydro cooler or Link Commander

اين هم يک تصوير از Corsair Link module

post-9550-0-91081800-1399390763_thumb.jpg

User Manual هم ضميمه شد / يا حق

AX1500i User Manual.pdf

لینک به دیدگاه

این پاور چند درصد بهتر از پاور 1600 گریین هست 

گریین 1600 هم استاندارد EVGA  رو داره 

این چقد بهتره 

100 در 100 بهتره. این کلا" مدار دیجیتاله و استاندارد مصرف تیتانیوم داره. هیچ پاوری در این رنج یارای رقابت رو باهاش نداره.

لینک به دیدگاه

100 در 100 بهتره. این کلا" مدار دیجیتاله و استاندارد مصرف تیتانیوم داره. هیچ پاوری در این رنج یارای رقابت رو باهاش نداره.

نباید زیاد مارک زده بشیم کیفیت پاور رو قطعه استفاده شده مشخص می کنه نه مارکش گرین نهایت یک پاور 330 دلاری هست که الان تو بازار 1.100 هست این یک پاور 450 دلاری که قطعا زیر 2 میلیون نخواهد بود اگه بازار ایران وارد بشه که 99% نمی شه چون خریدار انگشت شماره

گرین 1600 هم یکی از برترین های دنیا ساخته در ایران فقط مارکش عوض شده به اسم گرین فروخته می شه 62 ماه هم گارانتی تعویض

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه وارد بشه من اولین خریدارم اگه هم نشه واردش میکنم :D

گرین باید بره در مقابل اینا بشینه فقط نگاهشون کنه 

پاور 1600 گرین رو اتفاقا من اصلا قبول ندارم 

این پاور رو اصلا با گرین مقایسه نکنین عزیزم

لینک به دیدگاه

در این که بهتره شکی نیست قیمت هم 150 دلاری گرون تره

همینطوری گفتم گرین هم با توجه به قیمت حرف زیادی برای گفتن داره 1600 گرین فقط اسمش در ایران گرین هست گرین در ساختش هیچ کاره هست

لینک به دیدگاه

درود به گفته دوست عزیزمون آقا احسان واقعا پاور عالی یه قسمت بشه بخریم.با کیس D 900 حال میده،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

guru3d گفته این پاور ضد گلولست !

نه عزیز ، فلز تیتانیوم زد گلولس ؛ قاب پاور که یه تیکه حلبه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...