رفتن به مطلب

درخواست راهنمايي از اساتيد سخت افزار برای خرید مادربورد

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

ميخوام يك سيستم ببندم

دنبال يك مادربرد خوب هستم با شرايط زير:

ترجيحا برند گيگا

1155 ساپورت باشه ،USB3،PCI EX3  و اينكه فعلا نميخوام كارت گرافيك  براش بزارم ،كارهاي معمول رو بدون كارت گرافيك انجام بده(چون 2 يا 3 سال ديگه براي بازي بچه ميخوام براش گرافيك جديد بزارم فعلا كوچيكه :D  )

سي پي يو مد نظرم هم 3220 اينتل هست.

لطفا راهنمايي كنيد.

با تشكر

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

ميخوام يك سيستم ببندم

ترجيحا برند گيگا

1155 ساپورت باشه ،USB3،PCI EX3  و اينكه فعلا نميخوام كارت گرافيك  براش بزارم ،كارهاي معمول رو بدون كارت گرافيك انجام بده(چون 2 يا 3 سال ديگه براي بازي بچه ميخوام براش گرافيك جديد بزارم فعلا كوچيكه :D  )

لطفا راهنمايي كنيد.

با تشكر

درود دوست عزیز

چقدر بودجه مد نظرتونه ؟ چون جواب این سوال میتونه راحتتر شما رو به جواب برسونه

لینک به دیدگاه

مادربورد GIGABYTE P75-D3 با قیمت 359 تومان میتونه انتخاب مناسبی باشه.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

ميخوام يك سيستم ببندم

ترجيحا برند گيگا

لطفا راهنمايي كنيد.

با تشكر

g3220 اگه این سی پی مد نظرتون باشه تا اونجایی که من اطلاع دارم سوکتش 1150 هست و به مادربرد های 1155 نمی خوره- اگه اشتباه می کنم دوستان اصلاح کنند.

گرچه دوستان هم بارها این مطلب رو عنوان کردن ولی من اینجا یکبار دیگه می گم، برای استفاده از pci-e نسل سوم باید از پردازنده های i5 به بالا استفاده کنید. 

لینک به دیدگاه

i3 3220 هم هست . تو 1155 i5 به بالا لازمه برای PCI-E3.0 . ولی تو 1150 i3 هم میتونه استفاده کنه .

در هر صورت ایشون اگر i3 3220 بخوان استفاده کنن ، نمیتونن از PCI-E3.0 بهره ببرن و سیستم با PCI-E2.0 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

مادربورد GIGABYTE P75-D3 با قیمت 359 تومان میتونه انتخاب مناسبی باشه.

منم با نظر حامد جان موافقم میتونید مین  Gigabyte P75-D3 با 359 تومن میتونه انتخاب خوب و مناسبی باشه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

چقدر بودجه مد نظرتونه ؟ چون جواب این سوال میتونه راحتتر شما رو به جواب برسونه

سلام خدمت شما

محدوده ي زير 400 مد نظرم هست

لینک به دیدگاه

سلام با گرافیک انبرد میخواین کار کنین بهترین پیشنهاد

http://lioncomputer.ir/product/1185/MSI%20Z77A-G43/

http://lioncomputer.ir/product/3792/MSI%20B75A-G43%20Gaming%20LGA1155%20B75%20Mainboard/

ویرایش شده توسط RezaYa_67
لینک به دیدگاه

راستی شما که میخواین سیستم جمع کنید چرا 1150 نمیگیرید؟

لینک به دیدگاه

راستی شما که میخواین سیستم جمع کنید چرا 1150 نمیگیرید؟

با تشكر از شما

من خيلي وقته توي جهان سخت افزار نبودم،آگاه نبودم!

1150 جديدتره درسته؟ قيمتاش چطوره نسبت به 1155؟

و اينكه اون مادربردا كه پيشنها دادين،من مشكل برندشو دارم! به خاطر اينكه خودم هر چي سيستم داشتم گيگا بوده،به اين برندا خوشبين نيستم،ايسوس هم بعد گيگا از لحاظ من بد نيست،نظر شما چيه؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما پردازنده 3220 رو ندارید ؟ من فکر کردم دارید این پردازنده رو . اگر ندارید بهتره که 1150 بگیرید . البته کمی گرونتر میشه . 3220 الان حدود 356 تومانه . البته اگر موجود باشه . برای 1150 هم 4330 هست که 435 تومانه . حدود 80 تومان گرونتره . ولی یه خوبی مهمش توانایی استفاده از PCI-E3.0 هست . برای مادربورد هم ASUS H87M-E با قیمت 339 تومان میتونید تهیه کنید . اگر میخواهید ارزونتر در بیاد مادربورد MSI B85M-P32 هست که 269 تومانه . البته امکاناتش از مادربورد قبلی کمتره . هر دو بورد هم بورد های خوبی هستن از نظر کیفیت . ولی اگر هنوز روی سوکت 1155 نظر دارید همون بورد گیگا که گفتم برای شما مناسبه . البته اگر اصراری روی گیگا نداشته باشید Asus P8B75-V با قیمت 325 تومان مناسبتره . 

لینک به دیدگاه

با تشكر از شما

من خيلي وقته توي جهان سخت افزار نبودم،آگاه نبودم!

1150 جديدتره درسته؟ قيمتاش چطوره نسبت به 1155؟

و اينكه اون مادربردا كه پيشنها دادين،من مشكل برندشو دارم! به خاطر اينكه خودم هر چي سيستم داشتم گيگا بوده،به اين برندا خوشبين نيستم،ايسوس هم بعد گيگا از لحاظ من بد نيست،نظر شما چيه؟

بله جدیدتر هست و بهتر

قیمتاش خیلی تفاوتی نداره

و این که msi یکی از بهترین برند های بازاره من خودم دارم

گارانتیش هم ماتریکس هست که عالیه

من گرافیک امضام رو دست دوم خریدم خراب در اومد بردم گارانتی ماتریکس یک عدد گرافیک دیگه بهم دادن!

خوب شما برای کل سیستم چقدر میخواین هزینه کنین تا بنده پیشنهاد بدم؟

چه قطعاتی میخواین بخرین؟

و استفادتون؟

لینک به دیدگاه

با تشكر از اينكه وقت گذاشتيد و جواب بنده رو داديد

يك سيستم ميخوام كه در حال حاضر فقط براي كارهاي معمولي،براي همين نميخوام  براي گرافيك هزينه كنم، و گرافيك روش بندازم،براي 2 تا 3 سال ديگه براي بازي بچه يك كارت گرافيك بروز بندازم،(بچه الان كوچيكه :D  )

البته فكر ميكنم اين سي پي يو ها ي جديد خودش تراشه ي گرافيك هم داره،كه براي كار هاي معمولي خوبه،درسته؟

الان مشكل من انتخاب يك مادربرد خوبه كه جديد باشه و زود قديمي نشه.(USB 3,PCI EXP 3 )

حالا شمل راهنمايي كنيد چي بگيرم؟بودجه ي منم براي كيس تنها چيزي حدود يك ميلون و ششصد هزار

قطعات ديگه كه مد نظرم هست :

RAM GEIL 4GIG 1600

POWER 480 GREEN

CPU 4330

ویرایش شده توسط reza0171
لینک به دیدگاه

اگر بودجه ی شما فقط برای کیس 1.600 هست و گرافیک رو هم بخواهید بعداً بگیرید میتونید سیستم خوبی جمع و جور کنید.

دوستان بنظرتون اگر کیس رو پاینتر بردارن ایشون ولی کنار HDD یه SSD 64 بگیرن بنظرتون خوبه؟، اصلاً شدنیه؟

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

يك سيستم ميخوام كه در حال حاضر فقط براي كارهاي معمولي،براي همين نميخوام  براي گرافيك هزينه كنم، و گرافيك روش بندازم،براي 2 تا 3 سال ديگه براي بازي بچه يك كارت گرافيك به روز بندازم،(بچه الان كوچيكه :D  )

البته فكر ميكنم اين سي پي يو ها ي جديد خودش تراشه ي گرافيك هم داره،كه براي كار هاي معمولي خوبه،درسته؟

الان مشكل من انتخاب يك مادربرد خوبه كه جديد باشه و زود قديمي نشه.(USB 3,PCI EXP 3 )

حالا شمل راهنمايي كنيد چي بگيرم؟بودجه ي منم براي كيس تنها چيزي حدود يك ميلون و ششصد هزار

RAM GEIL 4GIG 1600

POWER 480 GREEN

CPU 4330

بله گرافیک انبرد برای کارهای روزمره کافیه

مادربرد هم تمام خواسته های شما رو بر اورده میکنه 

پاور هم کافیه اما هر وقت خواستید گرافیک بگیرید باید عوض بشه

post-12316-0-83028200-1399583768_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اگر بودجه ی شما فقط برای کیس 1.600 هست و گرافیک رو هم بخواهید بعداً بگیرید میتونید سیستم خوبی جمع و جور کنید.

دوستان بنظرتون اگر کیس رو پاینتر بردارن ایشون ولی کنار HDD یه SSD 64 بگیرن بنظرتون خوبه؟، اصلاً شدنیه؟

قطعاتی که بنده گفتم میشه 1100 با یه کیس معمولی یک هارد و یک رایتر تقریبا همون 1500 میشه

البته اگه ایشون یه پاور 600 بگیرن در اینده دیگه نیاز به تعویض ندارن

لینک به دیدگاه

يك سيستم ميخوام كه در حال حاضر فقط براي كارهاي معمولي،براي همين نميخوام  براي گرافيك هزينه كنم، و گرافيك روش بندازم،براي 2 تا 3 سال ديگه براي بازي بچه يك كارت گرافيك به روز بندازم،(بچه الان كوچيكه :D  )

RAM GEIL 4GIG 1600

POWER 480 GREEN

CPU 4330

دوستانمون سیستم های خوبی پیشنهاد دادن . اما من میخوام کمی قطعات رو تغییر بدم . به نظر من میتونه سیستم مناسبی باشه و با بودجه شما هم متناسب باشه :

مادربورد : ASUS H87M-E قیمت 339

پردازنده :Intel Core i3-4330 قیمت 435

رم : Kingston 4GB 1600Mhz DDR3 Memory قیمت 119

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت 192

درایو نوری : ASUS 24X DVD-RW قیمت 65

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت 195

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت 132

جمع : 1477 . با هزینه های اسمبل و ارسال میشه حدود 1550

به نظر من این سیستم هماهنگ تره

لینک به دیدگاه

دوستانمون سیستم های خوبی پیشنهاد دادن . اما من میخوام کمی قطعات رو تغییر بدم . به نظر من میتونه سیستم مناسبی باشه و با بودجه شما هم متناسب باشه :

مادربورد : ASUS H87M-E قیمت 339

پردازنده :Intel Core i3-4330 قیمت 435

رم : Kingston 4GB 1600Mhz DDR3 Memory قیمت 119

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت 192

درایو نوری : ASUS 24X DVD-RW قیمت 65

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت 195

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت 132

جمع : 1477 . با هزینه های اسمبل و ارسال میشه حدود 1550

به نظر من این سیستم هماهنگ تره

سلام خسته نباشید آقا حامد میگم بهتر نیست مادربورد رو B85 بگیرن چون تفاوت چندانی از لحاظ قیمت نداره ولی ساپورت usb و pci و ram بیشتری داره ؟

لینک به دیدگاه

دوستان با تشكر از جواباتون

2 تا از دوستان سري b85 رو پيشنهاد دادن و يكي هم b87  ،كدومش بهتره؟

و اينكه پاور 530 a-eu يا 530 ab ؟كدوم بهتره؟

ویرایش شده توسط reza0171
لینک به دیدگاه

دوست عزیز b87 نداریم .

و اینکه گفتم برای آینده و قابلیت آپدیت فکر کنم B85 بهتره .

530ab چیه مال چه برندی هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید آقا حامد میگم بهتر نیست مادربورد رو B85 بگیرن چون تفاوت چندانی از لحاظ قیمت نداره ولی ساپورت usb و pci و ram بیشتری داره ؟

b85 ساپورت بیشتری داره ؟ این بوردی که من گفتم 4 تا اسلات رم داره ، 6 تا USB پنل پشت و 8 تا روی بورد داره ، فقط اسلات PCI نداره که اون هم دیگه از روی بوردها داره حذف میشه . در عوض 6 تا ساتا 3 داره .

لینک به دیدگاه

530AB دیگه از رده خارجه . شما سری EU بگیرید بهتره .

لینک به دیدگاه

b85 ساپورت بیشتری داره ؟ این بوردی که من گفتم 4 تا اسلات رم داره ، 6 تا USB پنل پشت و 8 تا روی بورد داره ، فقط اسلات PCI نداره که اون هم دیگه از روی بوردها داره حذف میشه . در عوض 6 تا ساتا 3 داره .

شرمنده حق با شماست ، من مشخصات رو اشتباه گرفتم .

تنها برتری B85 از H87 تعداد pci و AMD Crossfire هست .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...