رفتن به مطلب

مشکل بسیار عجیب با شبکه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست عزیز بنده هم همین مشکل رو توی ساختمون قبلیم داشتم ؛ بعضی مودم ها به این مورد حساسند چونکه موقع جابجایی آسانسور برق ساختمون با یه افت ولتاژ مواجه میشه.

در نهایت با گداشتن یه استابلایزر سر راه برق کامپیوتر مشکل مرتفع شد.

خیلی ممنون اره خیلی به این مورد هم مشکوک شدیم فقط مونده استابلایز از کجا بخریم و برای این کار چه قیمت هست تو بازار؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 91
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

پس هیچی دیگه....

راستی محمود جان من یکسری هم پورت مخابراتم خراب بود!؟

SNR رو 7-8 بود !رسما تعطیل !یعنی کسی تصمیم می گرفتم زنگ به خونمون بزنه لینکم می رفت. :lol:

من میگم شما که همه جوره تو خونه رو تست کردید یه درخواست تعویض پورت هم بدید !

:))

فکر کنم اخر سر باید اداره برق و مخابرات  بگیم مامور بفرسته ببینه چشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس هیچی دیگه....

راستی محمود جان من یکسری هم پورت مخابراتم خراب بود!؟

SNR رو 7-8 بود !رسما تعطیل !یعنی کسی تصمیم می گرفتم زنگ به خونمون بزنه لینکم می رفت. :lol:

من میگم شما که همه جوره تو خونه رو تست کردید یه درخواست تعویض پورت هم بدید !

:))

فکر کنم اخر سر باید اداره برق و مخابرات  بگیم مامور بفرسته ببینه چشه

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون اره خیلی به این مورد هم مشکوک شدیم فقط مونده استابلایز از کجا بخریم و برای این کار چه قیمت هست تو بازار؟

الان از قیمت ها اطلاع ندارم ولی من حدود 5 سال پیش مدل LG-2000RDV رو گرفتم 200 تومن ، از اینترنت هم خرید کردم ولی سایتش رو بخاطر نمیارم ... توی گوگل سرچ کنید زیاد هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان از قیمت ها اطلاع ندارم ولی من حدود 5 سال پیش مدل LG-2000RDV رو گرفتم 200 تومن ، از اینترنت هم خرید کردم ولی سایتش رو بخاطر نمیارم ... توی گوگل سرچ کنید زیاد هست...

الان یه چیزی یادم اومد همسایه پایینمون که مشکلی نداره

بهش یه سیم رابط انداخت پایین بهش گفتیم وصل کن به برق خودشون ولی باز با برق اونا هم مشکل پا برجا بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

امیر جان از برق نمیتونه باشه ،

برق شهر داخل آداپتور بعد از ایزولاسیون از فیلتر عبور میکنه و نویزی ازش باقی نمیمونه . همچنین داخل مودم هم در ورودی خازن نهای صافی هستند که نمیزارند روی تغذیه به همین سادگی ریپل بفته .

شما یه سیم از تلفن همسایتون که مشکل نداره بگیر بیار بالا ، ببین اگه درست شد ، یه فکر به حال مسیر عبوری سیم تلفن بکن .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان امروز وقت شد رفتیم واسه تست از بقل جعبه تقسیم تلفن تو ساختمون
هیچی دیگه رفتیم مستقیم خط مخابرات که اومده بود توی خونه و رفته بود تو جعبه تقسیم رو به مودم ( البته قبل وصل شدن به مودم اسپلیتر رو گذاشتیم ) وصل کردیم و باز با بالا پایین رفتن اسناسور قطع میشد (بدون ارتباط با شبکه داخلی ساختمان )
یعنی کلی اعصابنونو ریخت بهم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان امروز وقت شد رفتیم واسه تست از بقل جعبه تقسیم تلفن تو ساختمون

هیچی دیگه رفتیم مستقیم خط مخابرات که اومده بود توی خونه و رفته بود تو جعبه تقسیم رو به مودم ( البته قبل وصل شدن به مودم اسپلیتر رو گذاشتیم ) وصل کردیم و باز با بالا پایین رفتن اسناسور قطع میشد (بدون ارتباط با شبکه داخلی ساختمان )

یعنی کلی اعصابنونو ریخت بهم

تنها راه اینه که خونتون رو عوض کنید  =))

لینک به دیدگاه

یه تلفن قدیمی و یه تلفن جدید بیار اسانسور رو روشن کن و تلفن رو گوش کن ببین نویز داره؟

اختمال زیاد نویز کابل برق هایی که های ولتاژ هست هست

شما باید کابل تلفن رو از بیرون ساختمون بکشی نه از کنار سیم برق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه تلفن قدیمی و یه تلفن جدید بیار اسانسور رو روشن کن و تلفن رو گوش کن ببین نویز داره؟

اختمال زیاد نویز کابل برق هایی که های ولتاژ هست هست

شما باید کابل تلفن رو از بیرون ساختمون بکشی نه از کنار سیم برق

خیر نویز نمی افتده ولی خب چرا ما این مشکل رو داریم چرا همسایه نداره ؟

لینک به دیدگاه

مشکل که میگی با اسانسور هست اینه که به اسانسور یه کابل هایولتاژ وصل هست میاد سمت شما

شما نویز میندازه رو خط تلفن کلا خط میپره باید دید نزدیکترین خط تلفن به سیم کجاست شایدم کابل برقی کنار خط تتون هست که به اساسنور وصل میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل که میگی با اسانسور هست اینه که به اسانسور یه کابل هایولتاژ وصل هست میاد سمت شما

شما نویز میندازه رو خط تلفن کلا خط میپره باید دید نزدیکترین خط تلفن به سیم کجاست شایدم کابل برقی کنار خط تتون هست که به اساسنور وصل میشه

گفتم که من رفتم حتی از جعبه تقسیم خط که داخل ساختمون هست هم مستقیم تست کردم ولی باز مشکل داشت ، ظاهر هرچی هست بین سویچ مخابرات که تو کوچه است تا جعبه تقسیم تلفن داخل ساختمون که هر واحد و خطشو جدا میکنه و ....

حالا چی ممکنه انقدر نویز شدیدی ایجاد کنه که اون کابل به اون شیلد پلاستیکی ضخیم و شیلد فلزی توش هست تحد تاثیر خودش قرار بده ؟؟

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

گفتم که من رفتم حتی از جعبه تقسیم خط که داخل ساختمون هست هم مستقیم تست کردم ولی باز مشکل داشت ، ظاهر هرچی هست بین سویچ مخابرات که تو کوچه است تا جعبه تقسیم تلفن داخل ساختمون که هر واحد و خطشو جدا میکنه و ....

حالا چی ممکنه انقدر نویز شدیدی ایجاد کنه که اون کابل به اون شیلد پلاستیکی ضخیم و شیلد فلزی توش هست تحد تاثیر خودش قرار بده ؟؟

ببین دوست عزیز

کلا حرفت غیر منطقی هست ببین  یکی از پیریز های تلفن شما نزدیک یه کابل هایولتاژ هستش یا شایدم یه سیمتون باید یه برق کار بیارید شایدم یه نقطه از ساختمونون در اثر یه نویز شدید هست باید برسی بشه

برو پایین سیم تلفن تون رو از جعبه تقسیم قط کن

سیم همسایه رو وصل کن به خودتون ببین بازم مشکل هست اره بازم هست :دی

سیم خودتون رو قط کن از دیوار بگیر بیار بالا ببین بازم هست یا نه احتمالش ککم هست مگه اینکه کلا پاور تلفنتون رو اسانسور اتصالی داره یا ...

کلا چیز غیر مهندسی ای است همه اینا به کنار

ممکنه در اخر به یه چیز باحال برسی اونم اینه که سیم ارت شما به تلفن وصل باشه البته اینو من فقط یه جا تو دنیا دیدم اونم یه خونه نو ساز تو تهران بود :دی

سیم ارت رو از تلفن دادن وقتی اسانسور جریان بالا میداد به ارت تلفن ها نویز دار میشدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین دوست عزیز

کلا حرفت غیر منطقی هست ببین  یکی از پیریز های تلفن شما نزدیک یه کابل هایولتاژ هستش یا شایدم یه سیمتون باید یه برق کار بیارید شایدم یه نقطه از ساختمونون در اثر یه نویز شدید هست باید برسی بشه

برو پایین سیم تلفن تون رو از جعبه تقسیم قط کن

سیم همسایه رو وصل کن به خودتون ببین بازم مشکل هست اره بازم هست :دی

سیم خودتون رو قط کن از دیوار بگیر بیار بالا ببین بازم هست یا نه احتمالش ککم هست مگه اینکه کلا پاور تلفنتون رو اسانسور اتصالی داره یا ...

کلا چیز غیر مهندسی ای است همه اینا به کنار

ممکنه در اخر به یه چیز باحال برسی اونم اینه که سیم ارت شما به تلفن وصل باشه البته اینو من فقط یه جا تو دنیا دیدم اونم یه خونه نو ساز تو تهران بود :دی

سیم ارت رو از تلفن دادن وقتی اسانسور جریان بالا میداد به ارت تلفن ها نویز دار میشدن

داداش من دو ساعت پس چی دارم میگم من میگم خوب رفتم همین کارو اونجا کردم دیگه سیم کشی نکردم تا بالا که ، مودم و یه لپ تاپ بردن اونجا سیم تلفن خونه رو قطع کردم و جاش سیمی که قبلا برای اینکار اماده کرده بودم و زدم به جعبه تقسیم و بعدش اون سرشو زدم به اسپلیتر و بعد به مودم و همونجا تست گرفتم

این گزینه اخریت بد جوری ذهن منو درگیر کرد ، از ایرانی جماعت این کارا بعید نیست

مهندسشو گیر بیارم ببینم چه غلطی کرده اینجا 

لینک به دیدگاه

درود بر استار تر محترم

می تونید تستی که در ورودی تلفن منزل انجام دادین را با مودل همسایه هم انجام بدین؟

بنده نماینده شرکت نداگستر هستم (صبانت) یک مورد مشابهی که ما داشتیم این بود که داخل یک ساختمان وقتی کولر روشن میشد مشکلی مشابه شما براشون پیش میامد پس از تست های مکرر و تعویض چند مودم ، مشکلشون حل شد

لینک به دیدگاه

سلام اقا جون شما مودمتو عوض کن من تو خونه با مودم دلینک 2750 مکررا دیسکانکت میشدم و نویز داشتم مودم مغازرو بردم خونه 2640 هست اونجا بدون قطعی هست و مودم 2750 رو اوردم مغازه مشکل حل شد برخی مودمها خیلی حساسن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه با مودم همسایه هم تو خونه تست کردیم با DC شد ولی بقل داک تقسیم رو تست نکردیم

راستیتش مشکلی هست اینکه انواع مدا رو در اختیارمون نداریم که به خواسم تست کنیم

--------

حالا به یه بنده خدایی گفتیم بیاد بگیره سیم مارو از قبل اینکه به کابل برق یا هرچیز برقی برسه جدا کنه و ببره یه جایی برق نباشه و ....

-------

یه مسئله ای هم که دوستان گفتن این بود که مدم حساسه

اخه به چی ممکنه حساس باشه ؟ به برق یا نویز ؟ اگر نویز باشه خب شاید با یه اسپلیتر چوک دار حل شه ( تو اینرنت تبلیغشو دیدم ، نمی دونم هست یا نه )

بعد چطور ممکنه با مدم همسایه هم دقیقا همین مشل رو داشته باشه با خط ما ولی با خط اونا نداشته باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر استار تر محترم

می تونید تستی که در ورودی تلفن منزل انجام دادین را با مودل همسایه هم انجام بدین؟

بنده نماینده شرکت نداگستر هستم (صبانت) یک مورد مشابهی که ما داشتیم این بود که داخل یک ساختمان وقتی کولر روشن میشد مشکلی مشابه شما براشون پیش میامد پس از تست های مکرر و تعویض چند مودم ، مشکلشون حل شد

دوست عزیز مودم قبلی ایشون چی بوده و بعد به چی تبدیل شد ؟ شما برند یا مدل خاصی در نظر دارین که بتونه این نوسانات رو بگیره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان امروز بلاخره یه بنده خدایی اومد کمک برای تست های دیگه

اومدیم همونطور که تو عکس معلومه اومدیم قبل اینکه سیم تلقن به برق ورودی خونه برسه جدا کردیم و وصل کردیم به مودم و برقش هم برای اینکه مطمئن بشیم مشکل نداشته باشه از ساختمان همسایه که اسانسور نداره گرفتیم ولی باز با بالا و پایین رفتن اسانسور ما لاین قطع میشد حالا بنظرتون چی میتونه رو خط نویز بندازه و یا اصلا مشکل از کجاس ؟

00984253546456649399.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میتونی تمام تلفن هارو از جعبه تقسیم جدا کن و بعد تست کن همون پایین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میتونی تمام تلفن هارو از جعبه تقسیم جدا کن و بعد تست کن همون پایین .

جعبه داخلی یا خارجی ؟

چرا ؟ خب ما که کلا جدا کردیم خطو از بیرون اصلا به تو نمیرسه که به خواد مشکلی پیش بیاد

-----------

امشب هم خودم شخصا خط همسایه پایینیمون  رو تست کردم سالم سالم بود و بدون قطعی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جعبه داخلی یا خارجی ؟

چرا ؟ خب ما که کلا جدا کردیم خطو از بیرون اصلا به تو نمیرسه که به خواد مشکلی پیش بیاد

-----------

امشب هم خودم شخصا خط همسایه پایینیمون  رو تست کردم سالم سالم بود و بدون قطعی

داخل ساختمان ، کار به برق نداشته باش ، فقط مودم رو ببر پایین و مستقیم وصل کن . بقیه خطوط رو هم همه رو قطع کن . اگه زیادن برچسب بزن که بعدا اشتباه وصل نکنی :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برقتون رو کی کشیده؟!؟؟!؟!؟!؟!؟

برق ورودی رو نباید قبل تقسیم کنار سیم تلفن گزاشت مرد مومن

کابل برق رو بردار از اونجا داداش خطر داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز برقتون رو کی کشیده؟!؟؟!؟!؟!؟!؟

برق ورودی رو نباید قبل تقسیم کنار سیم تلفن گزاشت مرد مومن

کابل برق رو بردار از اونجا داداش خطر داره

اون سویچی خط به ما داده  ؛ خطش از بقل برق رد نشده برق جدا رد شده تلفن اونورتر دیوار سوارخ شده و جدا رد شده

این برق رو حدود 24 پیش کشیدن ، برای همین نمیدونم :)

تلقن ردیفی از خونه ها رد شده اومده تا اینجا برق رفته هوا به سوی تر چراغ برق ، برای همین روی خط تلفن کشیدمش

وقتی هم که وارد میشن جدا از همن به هم نچسبیدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داخل ساختمان ، کار به برق نداشته باش ، فقط مودم رو ببر پایین و مستقیم وصل کن . بقیه خطوط رو هم همه رو قطع کن . اگه زیادن برچسب بزن که بعدا اشتباه وصل نکنی :D

خب داداش من میتونی بگی چرا چون دردسرش زیاده و باید دید از نظر تئوریک جواب میده یا نه بعد رفت تو کار عملی کردنش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...