رفتن به مطلب

مشکل بسیار عجیب با شبکه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خب داداش من میتونی بگی چرا چون دردسرش زیاده و باید دید از نظر تئوریک جواب میده یا نه بعد رفت تو کار عملی کردنش

چون خط های دیگه مثل یه آنتن خیلی گنده نویز آسانسور رو میگیرن میارند کنار گوش خط شما .

لینک به دیدگاه

• ارسال 91
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

چون خط های دیگه مثل یه آنتن خیلی گنده نویز آسانسور رو میگیرن میارند کنار گوش خط شما .

ببینین همه خط ها کنار همه ، درست خب پس قاعدتا همه این نویز رو داشته باشن و مثله من قطع شن ولی نمیشن !!@

2- ما برای اینکه تستی کرده باشیم رفتیم سر خود سر سوییچ مخابرات خط وصلی مونو ( مثلا اگه ابی سبز بود ) کردیمش ( قهوه ای ، قرمز ) که موقعیت خط هم فرق کرده باشه ولی باز همون اش و همون کاسه است

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینین همه خط ها کنار همه ، درست خب پس قاعدتا همه این نویز رو داشته باشن و مثله من قطع شن ولی نمیشن !!@

2- ما برای اینکه تستی کرده باشیم رفتیم سر خود سر سوییچ مخابرات خط وصلی مونو ( مثلا اگه ابی سبز بود ) کردیمش ( قهوه ای ، قرمز ) که موقعیت خط هم فرق کرده باشه ولی باز همون اش و همون کاسه است

ببین موقعیت خطوط فرق دارند و یا شما یک جای کار دارید اشتباه میکنید . شما اگه این آزمایش رو انجام بدید جای هیچ شک وشبه ای باقی نمیمونه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین موقعیت خطوط فرق دارند و یا شما یک جای کار دارید اشتباه میکنید . شما اگه این آزمایش رو انجام بدید جای هیچ شک وشبه ای باقی نمیمونه .

خیلی ممنون ، اگر بشه انجامش میدم (معلوم نیست )

و اینکه اگر باز مشکل پا بر جابود مشکل میتونه از کجا باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون ، اگر بشه انجامش میدم (معلوم نیست )

و اینکه اگر باز مشکل پا بر جابود مشکل میتونه از کجا باشه ؟

اگه میخواهید مشکل سریع پیدا بشه ، بهترین راه حل هست .

یعنی باز به اسانسور ربط داشته باشه ؟ هیچ دلیلی دیگه وجود نداره .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میخواهید مشکل سریع پیدا بشه ، بهترین راه حل هست .

یعنی باز به اسانسور ربط داشته باشه ؟ هیچ دلیلی دیگه وجود نداره .

یعنی چی ؟؟ یعنی از اسمون این مشکل پریده پایین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی چی ؟؟ یعنی از اسمون این مشکل پریده پایین؟

شما اول تست رو انجام بده ، بعدش باهم تعجب میکنیم .

فقط مودم رو ببر پای کار و برق رو هم از جای دیگه بیار که حرفی نمونه .

لینک به دیدگاه

ببخشید دارم جفت پا میام تو بحث ولی بالاخره قسمتی از خط شما هست که کنار خط بقیه نیست و از قضا از همونجا هم کابل برق رد شده تزدیک به ورود سیم به خونتون ممکنه یه کابل برق باشه ولی برای بقیه نیست

حالا شما سبز سفیدو بکنید قهوه ای گلمنگلی و قرمز راه راه ، بازم داره همراه جفت سیم دیگه وارد خونتون میشه و بازم داره از کنار اون کابل رد میشه ، راهش همونه که دوستان میگن ، اگر پایین تست کردید درست نشد (که حتما درست میشه) اون موقع دیگه خونتون رو عوض باید بکنید!

وگرنه سیم رو از طبقه پایین و از یه جای راه رو بیرون بیارین و روکار با داکت خوشگل ایتالیایی کانال پلاست (حالا اونم نبود ، نبود!)، بکشی بیاری بالا و از یه گوشه ی در بیاری تو و از ببری جای سیم ورودی خونه وصل کنی

لینک به دیدگاه

اگرم فکر می کنید مشکل از خطه ، از ورودی ساختمون ، سیم خطتتون رو بزنید به خط همسایه و از خونشون چک کنید ، اگر مشکل داشته باشه یعنی از خط مشکل داره اگر نداشته باشه یعنی مشکل از همون یه تیکه مسیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه توصیه یه مقدار غیر معمولی-شخصا دیدم

آداپتور تغذیه مودم ممکنه مشکل داشته باشه و نتونه نویز رو فیلتر کنه،پس با یه آداپتور دیگه تست کنید،اگه بازم اینطور بود یه کم ابتکار به خرج بدین و با باطری موبایلی چیزی به صورت مستقیم و بدون آداپتور ولتاژ مورد نیاز مودم رو تامین کنید،نترسید چیزیش نمیشه،فرضا دوتا باطری موبایل به صورت سری یا یه باطری گوشی اس 3 و مشابه.البته اگه با یه مودم دیگه و آداپتور خودش هم تست کنید مشخصه.

اونچه که حتمیه اینه که نویز آسانسور بر مدار تغذیه یا لاین تلفن اثر میزاره،میدونم کارهای زیادی کردین و یه مقدار اعصابتون خراب شده،اما عمیقتر بررسی کنید.

حالا میگی چرا فقط من!حتما خیلی جاهای دیگه هم نویز وجود داره اما دچار مشکل نمیشن،دلیل هم میتونه فیلتراسیون مناسب مودم باشه.وجود مدارهای رگولاتور و فیلتراسیون خیلی موثره.مودم های ارزون فاز تثبیتشون خیلی کمتر و ساده تره.

یه مثال جالب دیگه:

یه دوستی بود هر فنی روی کیسش نصب میکرد دچار لرزش تصویر مونیتور (1هفته کارکرد) میشد،با اضافه کردن یه خازن عدسی 104 به فن که ایده اش رو از موتور اسباب بازی کنترل دار گرفتم حل شد!(حالا شاید بگین مونیتور مشکل داشت و درسته ).

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید دارم جفت پا میام تو بحث ولی بالاخره قسمتی از خط شما هست که کنار خط بقیه نیست و از قضا از همونجا هم کابل برق رد شده تزدیک به ورود سیم به خونتون ممکنه یه کابل برق باشه ولی برای بقیه نیست

حالا شما سبز سفیدو بکنید قهوه ای گلمنگلی و قرمز راه راه ، بازم داره همراه جفت سیم دیگه وارد خونتون میشه و بازم داره از کنار اون کابل رد میشه ، راهش همونه که دوستان میگن ، اگر پایین تست کردید درست نشد (که حتما درست میشه) اون موقع دیگه خونتون رو عوض باید بکنید!

وگرنه سیم رو از طبقه پایین و از یه جای راه رو بیرون بیارین و روکار با داکت خوشگل ایتالیایی کانال پلاست (حالا اونم نبود ، نبود!)، بکشی بیاری بالا و از یه گوشه ی در بیاری تو و از ببری جای سیم ورودی خونه وصل کنی

:|

اصلا تاپیک رو خوندی ؟؟ تمام این کار هارو تست کردم نشد که نشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه توصیه یه مقدار غیر معمولی-شخصا دیدم

آداپتور تغذیه مودم ممکنه مشکل داشته باشه و نتونه نویز رو فیلتر کنه،پس با یه آداپتور دیگه تست کنید،اگه بازم اینطور بود یه کم ابتکار به خرج بدین و با باطری موبایلی چیزی به صورت مستقیم و بدون آداپتور ولتاژ مورد نیاز مودم رو تامین کنید،نترسید چیزیش نمیشه،فرضا دوتا باطری موبایل به صورت سری یا یه باطری گوشی اس 3 و مشابه.البته اگه با یه مودم دیگه و آداپتور خودش هم تست کنید مشخصه.

اونچه که حتمیه اینه که نویز آسانسور بر مدار تغذیه یا لاین تلفن اثر میزاره،میدونم کارهای زیادی کردین و یه مقدار اعصابتون خراب شده،اما عمیقتر بررسی کنید.

حالا میگی چرا فقط من!حتما خیلی جاهای دیگه هم نویز وجود داره اما دچار مشکل نمیشن،دلیل هم میتونه فیلتراسیون مناسب مودم باشه.وجود مدارهای رگولاتور و فیلتراسیون خیلی موثره.مودم های ارزون فاز تثبیتشون خیلی کمتر و ساده تره.

یه مثال جالب دیگه:

یه دوستی بود هر فنی روی کیسش نصب میکرد دچار لرزش تصویر مونیتور (1هفته کارکرد) میشد،با اضافه کردن یه خازن عدسی 104 به فن که ایده اش رو از موتور اسباب بازی کنترل دار گرفتم حل شد!(حالا شاید بگین مونیتور مشکل داشت و درسته ).

ممنون از همیاری تون ولی شخصا حالا و حوصله فکر کردن و ابتکار نشون دادن واسه اینجور مسائل رو ندارم ، درسته فیلتراسیون خیلی مهمه و چند تا از دوستان که شبیه اینو داشتن با تعویض مودم مشکلشون حل شد و خب رو مودما که نزده که چقدر قدرت فیلتراسیون داره و... اگر با تعویض مودم حل بشه ، مسئله ای نیست ولی خب حالا چه مودمی ؟

----

تو نت دیدم که زدن اسپلیتر چوک دار . ایا واقعا این تاثیر داره ؟ و میتونه 100 درصد نویز رواز  ببره ؟

لینک به دیدگاه

من که گفتم جفت پا میام تو بحث!

آقا مودممو بیارم تست کنید؟ زایکسل اچ ان 660 هست

یه ایده دیگه

اگر همسایهاتون یه خط اضافه دارن اینترنتتون رو ببرید رو اون خط و مودمو بزارید پایین و با وایرلس بالا کار کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که گفتم جفت پا میام تو بحث!

آقا مودممو بیارم تست کنید؟ زایکسل اچ ان 660 هست

یه ایده دیگه

اگر همسایهاتون یه خط اضافه دارن اینترنتتون رو ببرید رو اون خط و مودمو بزارید پایین و با وایرلس بالا کار کنید

نه بابا ندارن همشون مورد استفاده شونه

------------

دستت درد نکنه ولی مودمی می خوام به غیر از زاکسل ، مثلا لینک سیس یا دی لینک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همیاری تون ولی شخصا حالا و حوصله فکر کردن و ابتکار نشون دادن واسه اینجور مسائل رو ندارم ، درسته فیلتراسیون خیلی مهمه و چند تا از دوستان که شبیه اینو داشتن با تعویض مودم مشکلشون حل شد و خب رو مودما که نزده که چقدر قدرت فیلتراسیون داره و... اگر با تعویض مودم حل بشه ، مسئله ای نیست ولی خب حالا چه مودمی ؟

----

تو نت دیدم که زدن اسپلیتر چوک دار . ایا واقعا این تاثیر داره ؟ و میتونه 100 درصد نویز رواز  ببره ؟

سلام مجدد

دوست عزیز به طور کلی مودمهای ارزون قیمت بی کیفیت ترند -مودمها asus  به نظر من بهترینه-بعدش d-link  و tp-link .

لزوما نیازی به مودم 200 تومنی نیست.

یه تی پی لینک معمولی بگیر-البته قبلش با مودم کسی تست کن اگه حل شد بگیر.

کاری نداره از دوست فامیل همسایه  کسی بگیر هر چند مدل که ممکنه تست کن.نگران نباش طرف میفهمه.

ممکنه مفید باشه اما وجود یه چوک لزوما نمیتونه خیلی بهتر باشه.چوک کار ایزوله کردن ، کاهش و تقویت ولتاژ و حتی فرکانس را به عهده دارد.اگه اسپلیتر رو باز کنی میبی به جای چوک ترانسفورماتور استفاده شده.

عزیز خیلی بابت این مسئله اذیت شدی،خداییش اعصاب خوردیه اما باید حلش کنی.

موفق باشی.

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

درود.

من یه مورد برات میگم انجام بده (خیلی مورد خاص و مهم)

من هم این مشکلو داشتم(البت نه با اسانسور با وسایلی دیگر)

ماها درگیر بودم و مرتب از پشتیبانی سرویس دهند میومدن برا حل مشکل!! تا یه نفر خبره یه پیشنهاد داد عجیب!

گفت مودم نیازی به اسپلیتور نداره!!!!!!!!!!! و این تلفنهاست که نیاز با اسپلیتور دارن و اگه سر راه مدم اسیلیتور نباشه مشکل حله!

شما هم قبل تلفن یا تلفنهای منزل حتما اسپلیتور رو قرار بده ولی سیم تلفونو مستقیم به مودم بده سر راهش هیچ چیزی نباشه!

در واقع از سیم تلفن 2 تا جفت رشه بگیر  یکی برا مودم بدون اسپلیتور و هیچ چیز دیگری و یکی دیگه رو به اسپلیتور وصل کن و تلفن رو به اسپلیتور(ایشالا مشکل شما هم مثل من حل میشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود.

من یه مورد برات میگم انجام بده (خیلی مورد خاص و مهم)

من هم این مشکلو داشتم(البت نه با اسانسور با وسایلی دیگر)

ماها درگیر بودم و مرتب از پشتیبانی سرویس دهند میومدن برا حل مشکل!! تا یه نفر خبره یه پیشنهاد داد عجیب!

گفت مودم نیازی به اسپلیتور نداره!!!!!!!!!!! و این تلفنهاست که نیاز با اسپلیتور دارن و اگه سر راه مدم اسیلیتور نباشه مشکل حله!

شما هم قبل تلفن یا تلفنهای منزل حتما اسپلیتور رو قرار بده ولی سیم تلفونو مستقیم به مودم بده سر راهش هیچ چیزی نباشه!

در واقع از سیم تلفن 2 تا جفت رشه بگیر  یکی برا مودم بدون اسپلیتور و هیچ چیز دیگری و یکی دیگه رو به اسپلیتور وصل کن و تلفن رو به اسپلیتور(ایشالا مشکل شما هم مثل من حل میشه)

تو خونه خطمون به چند تا پریز رفته که به یدونش تلفن وصله و یدونه دیگه از پریز ها مودم منم اسپلیتر رو به اونی که تلفن وصله بهش زدم و اون یکی پریز که مودم وصله رو هیچی نزدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو خونه خطمون به چند تا پریز رفته که به یدونش تلفن وصله و یدونه دیگه از پریز ها مودم منم اسپلیتر رو به اونی که تلفن وصله بهش زدم و اون یکی پریز که مودم وصله رو هیچی نزدم

داداش چرا میری اونجا ها !!!!!!!!!

شما مودم رو بردی لبه چشمه خط خونتون رو قطع کردی مشکل داشته ، بازم به اونجاها فکر میکنی ؟

برو اون ازمایشی رو که گفتم رو انجام بده ، وقتی همه رو قطع کردیو درست شد (دیگه 100% باید درست بشه) ، حالا دونه دونه یا اگه زیادند چندتا چندتا خط ها رو وصل کن و دوباره تست بگیر تا معلوم بشه از کدوم یکی هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش چرا میری اونجا ها !!!!!!!!!

شما مودم رو بردی لبه چشمه خط خونتون رو قطع کردی مشکل داشته ، بازم به اونجاها فکر میکنی ؟

برو اون ازمایشی رو که گفتم رو انجام بده ، وقتی همه رو قطع کردیو درست شد (دیگه 100% باید درست بشه) ، حالا دونه دونه یا اگه زیادند چندتا چندتا خط ها رو وصل کن و دوباره تست بگیر تا معلوم بشه از کدوم یکی هست .

اونو در جواب دوستمون دادم وگرنه اینم اوین تست های من بود قبل اینکه اینجا مطرحش کنم

----------

داداشم یه چندتا مشکل هست که تو انجامش گیر و گوله میندازه

1- ساختمون که دوتا خط نداره که بپریم سه سوته همرو باز کنیم ، حداقل 12 تا خط داره که از دوتا سوییچ گرفته شده و انقدر خر تو خر بستنش که به  صورت عادی نمیشه فهمید کودمش واسه کیه ، واسه خودمونم چون شیلد دار کرده بودیم خروجی رو فهمیدیم کودومه

2- باید از کل همسایه ها اجازه گرفت واسه اینکار ، همشون هم با خط کار دارن

3- همه همسایه ها رو باز باید اذیت کنیم که تک تک تست کنیم کودوم شماره واسه کیه که بعدا بتونیم ببندیمش

-----------

بعد هنوز من قانع نمیشه چطور ممکنه من هر سیمی رو که ور میدارم نویز فرتی میاد اونجا میشینه ولی رو مال همسایمون نمیشینه ؟؟

من فکر کنم یه مشکل دیگه این وسطه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان پست 18 این سایت رو ببنید

http://forum.persiannetworks.com/f73/t56905-2.html

واسه من اینکه

SNR margin Upstream : 24 db

Line Attenuation Upstream : 28 db

SNR margin Downstream : 5 db

Line Attenuation Downstream : 43 db

این 5 الان مشکلی نداره ؟

--------------------

این الان واسه مدم همسایمون که به خط خودش وصله

70239634263653046250.gif

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Downstream

Upstream

SNR Margin

:

30.1

30.0

db

Line Attenuation

:

27.1

16.7

db

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Downstream Upstream      
SNR Margin
:
30.1 30.0 db    
Line Attenuation
:
27.1 16.7 db

چی میگه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

SNR Margin

مطلوب بالای 20

Line Attenuation

مطلوب زیر 30

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

SNR Margin

مطلوب بالای 20

Line Attenuation

مطلوب زیر 30

اره اینو میدونم ولی الان با توجه به مشخصاتی که نوشتم الان واسه من و اون خیلی فرق داره کاملا بر عکسه ، این ممکنه از چی باشه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...