رفتن به مطلب

ایا کمپانی soltek ورشکست شده است

Recommended Posts

سلام دوستان من دیروز یه مادر برد از کمپانی soltek رسید دستم که سوکت 478 هست

فکر کنم مادربرد اون موقع high end بوده چون روش مولکس هم داره  =))

سوکتش به صورت کامل : mpga478b هست روی مادربرد سی پسی ARK | Intel® Celeron® Processor 1.70 GHz, 128K Cache هست   :cool:

روی مادربرد هی دنبال اسم کمپانی می گشتم که به اسم این کمپانی بر خوردم که تو عمرم تا به حال نشنیده بودم :wacko: بعد یه سرچ توی گوگل زدم و مادربرد هاش رو دیدم 

ولی هرچی دنبال سایت اصلی خود کمپانی گشتم پیداش نکردم 

می خواستم ببینم ایا این کمپانی ورشکست شده و دیگه تولید نمی کنه چرا چه بلایی سرش اومده  :-?  :-?

یا هنوز تولید داره اگر داره سایتش چیه برم محصولاتش رو ببینم  :-?

یا با یه کمپانی دیگه اقدام شده  :-?

کلا یکسری اطلاعات از این کمپانی  می خوام 

:x

اگر کسی چیزی می دونه دربارش این پایین لطفا بنویسید و اگر هم کسی این مادربرد رو تجربه کرده  بگید که چه جور بردی هست 

این هم عکس از مادربرد برد برای فروش نیست  :D

post-14499-0-30677100-1399717311_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این شرکت حدود 15 سال پیش تولید مادربرد می کرده !یقینا الان هم وجود خارجی نداره.

نمیدونم دلیلش چیه ولی سر خیلی از برندهای مادربردسازی این بلا اومده !

یادمه اولین بردهایی که کار کردم برای شرکت mercury،I-Will، Albatron و مثل همین سولتک که شما گذاشتید بود !

الان هیچ کدوم از شرکت های فوق وجود ندارند !

شرکتهای بزرگی هم مثل ABIT و DFI هم تعطیل شدند !

شرکتی مثل Foxconn هم تولید محدود هست و دیگه محصولات های اند نمیزنه !یک زمانی سری کوانتوم فورس جزء بهترین ها بودند !

یا اصلا فلسفه وجودی شرکتهایی مثل j&W و یا jetway در زمینه ساخت و تولید مادربرد چیه ؟

لینک به دیدگاه

برای من هم سوال هست چون خیلی مادربرد زده این کومپانی ولی نا گهان ناپدید شد  :eek:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه اولین بردهایی که کار کردم برای شرکت mercury،I-Will، Albatron و مثل همین سولتک که شما گذاشتید بود !

شرکتی مثل Foxconn هم تولید محدود هست و دیگه محصولات های اند نمیزنه !یک زمانی سری کوانتوم فورس جزء بهترین ها بودند !

یا اصلا فلسفه وجودی شرکتهایی مثل j&W و یا jetway در زمینه ساخت و تولید مادربرد چیه ؟

درود

آیا نظارتی روی خدمات پس از فروش شرکت های تولیدکننده مادربرد وجود داشته یا داره؟ بر فرض مثال شرکتی که 12 سال پیش مادربردی رو تولید کرده تا چند سال موظفه که درایورهای اون رو آپدیت کنه یا در صورت ورشکستگی درایورها و بایوس محصولات خودش رو جهت دانلود روی سایت مشخصی قرار بده؟!

من دو سال پیش با یکی از بورد های سوکت 478 برند I-Will تا چند روز درگیر بودم.به هیچ عنوان درایورهای ویندوز XP اون وجود نداشت(سی دی درایوراش گم شده بود).سایتش نابود شده بود.درایورهایی هم که از سایت های دیگه دانلود کرده بودم با وجود اینکه در Thread اون مدل قرار گرفته بودند ولی نصب نمیشدند.بعد از چند روز سی دی درایورهای اون رو از دوستی گرفتم وگرنه .... :|

لینک به دیدگاه

یادش بخیر من اولین کامپیوتری که داشتم مادربوردش soltek بود در زمان خودش بوردهای خوبی می زد و از Asus معروفتر بود و اون زمان Asus به سی دی رام هاش معروف بود

ولی از سرنوشتش خبری ندارم

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این شرکتها یه چیزی میدن بیرون که یه چیزی داده باشه 

معمولا روی محصولات low  کار میکنن و با قیمتهای معقولی هم میدن بیرون

اساس کار این شرکتها مونتاژ هست 

لینک به دیدگاه

شرکت های بزرگی که الان در بازار چه MidRange و HigEnd مشغول فعالیت هستند شرکت های بسیار بسیار بزرگی هستند، چون یکی از بزرگترین دلایل ورشکستی شرکت هایی مثل iWill , Soltek و غیره که دیگه نیستند الان اینه: عدم توانایی در بروزرسانی خط تولید برای محصولات جدید.

یادمه یه مقاله خوندم همون زمانها که یه همچین مادربردهایی داشتم، پل آلن و بیل گیتس بر سر اینکه شرکتی که قراره تأسیس کنند روی زمینه ی سخت افزار کار کنه یا نرم افزار با هم اختلاف داشتند، بالاخره بیل گیتس با مطرح کردن دلایلی مثل همین که بروزرسانی خطوط تولید سخت افزار کار دشواریه نظر پل آلن رو هم جلب کرد، و از سخت افزار فاصله گرفتند و به نرم افزار نزدیکتر شدند، بعد از تأسیس شرکت، بیل گیتس بعد از مطالعه شماره اول ژانویه ۱۹۷۵ مجلهٔ پاپیولار الکترونیکز (Popular Electronics) که حاوی اطلاعاتی در مورد ریزرایانه التیر ۸۸۰۰ (Altair 8800) بود، (التیر ۸۸۰۰ اولین ریزرایانه‌ای بود که وارد عرصه رقابت رایانه‌ای شد.) با «MITS» که سازنده آن بود تماس گرفت و آنان را از ساخت نرم‌افزار برنامه‌نویسی برای «Altair ۸۸۰۰» که نام آن را بیسیک گذاشته بودند، مطلع ساخت.بیل گیتس تا آن زمان نه یک سیستم «Altair» و نه حتی یک مترجم ساده داشت، با این حال در طول هشت هفته قبل از اجرای اولیه نرم‌افزار او و آلن یک برنامهٔ مفسر نوشتند. مترجم در اجرای آزمایشی کار کرد و «MITS» پذیرفت تا بیسیک را بخرد و «Altair BASIC» را روانهٔ بازار کند، و مایکروسافت همین شد که الان میبینید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی از کمپانی ها توسط کمپانی های دیگه خورده میشن

برای مثال اپل داره beats رو می خره فقط به این دلیل که سرویس موزیک استریمینگش داره تبدیل میشه به رقیب جدی برای itunes شرکت اپل

لینک به دیدگاه

برای مثال اپل داره beats رو می خره فقط به این دلیل که سرویس موزیک استریمینگش داره تبدیل میشه به رقیب جدی برای itunes شرکت اپل

بله، اینم یکی از دلایل مهم و تأثیر گذار هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

بله تیک آور کردن از شگرد آمریکایی هاست !

نوکیا به وسیله مایکروسافت.

Ati به وسیله AMD.

سمپترونیکس،مکستور و سامسونگ در زمینه هارد به وسیله سیگیت بلعیده شدند !

Elpida به وسیله Micron !

اصلا هم به داخلی . خارجی بودن برند کار ندارند!فقط می بلعن...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اصلا هم به داخلی . خارجی بودن برند کار ندارند!فقط می بلعن...

=))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

من فعلا دنبال این درایور های این مادر برد هستم ویه کولر cpu ببینم اصلا کار می کنه 

لینک به دیدگاه

سلام

اين برنامه رو دانلود کن خودش اتوماتيک همه درياورها رو شناسايي و نصب ميکنه ، فقط حجمش يک مقداري زياد هست ، البته به صورت DVD هم توي بازار پيدا ميشه / يا حق

http://soft98.ir/software/drivers/1130-Driverpack-Solution.html

=))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

من فعلا دنبال این درایور های این مادر برد هستم ویه کولر cpu ببینم اصلا کار می کنه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یادمه یه مادربرد Abit  IC7-G با یه گرافیک fx5200 داشتم کل پاساژ ایران رو گشتم تا تونستم مادربردش رو گیر بیارم ( تقریبا 10 سال پیش بود فک کنم ) انصافا هم سیستم خیلی خوبی بود و اصلن مشکلی پیدا نکرد و آخرشم فروختمش و چون مادر بوردش دیگه یافت نمیشد رفتم ایسوس گرفتم ...

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

mercury !!! یادمه اون وقتا سی پی یو هم انبورد روش بود D: یاد قدیما افتادم......

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان میشود لطف کنید در مورد مادربوردهای Elitegroup  یا ECS  یکم اطلاعات بدید 

مادر بوردهاش خوبه؟

برای ساپورت درایور چه طور هست؟

البته من خودم یک نمونه از این بورد را دارم اما اطلاعاتی ازش میخوام

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میشود لطف کنید در مورد مادربوردهای Elitegroup یا ECS یکم اطلاعات بدید

مادر بوردهاش خوبه؟

برای ساپورت درایور چه طور هست؟

البته من خودم یک نمونه از این بورد را دارم اما اطلاعاتی ازش میخوام

با تشکر

در یک کلام

آشغاله.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...