رفتن به مطلب

نسل جدید معماری جزایر اتشفشانی 2.0 و نسل جدید حافظه های گرافیکی HBM

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

در حالی که NVIDIA در نظر دارد معماری ماکسول خود را در نیمه دوم سال 2014 ارائه کند، AMD نیز قصد داردنسل جدید پردازنده های گرافیکی خود با نام رمزجزایر آتشفشانی2.0  را  همان زمان با شرکت انودیا رو نمایی کند. برخی از جزئیات جالب در مورد نسل آینده جی پی یو های شرکت AMD استفاده از اولین نسل از حافظه های جدید HBM در این نسل از سری گرافیک های این شرکت است
جزایر اتشفشانی 2.0 و نسل جدید حافظه های گرافیکی HBM 2.0

بر اساس یک اسلاید به نمایش در امده AMD در حال حاظر کار بر روی تراشه های جدید خود به همراه استفاده از نسل جدید حافظه های گرافیکی HBM 2.0 را اغاز نموده است که زمان رونمایی ان به احتمال نیمه دوم سال 2014 میلادی خواهد بود

post-7332-0-06615400-1399836006_thumb.jpeg

مشخصات حافظه HBM جالب شامل یک ولتاژ 1.2 می باشد - 2.5V با چگالی مرگ DRAM از 2 گیگابایت در هر پشته، هر پشته شامل 4 ماژول های DRAM . رابط حافظه 1024 بیتی و رابط فرمان DDR سنتی خواهد بود ( GDDR برای واحد های گرافیک ) . هر پشته شامل درای قالب منطق که 2.5D و یا رابط 3D که در آن چهار دی رم ساخته شده است. این لایه شامل PCB سفارشی اما با عملکرد بالا خواهدبود( HBM = حافظه پهنای باند بالا )

معماری جزایر اتشفشانی 2.0 معماری تصفیه شده نسل اول ان خواهد بود که در کارت های 290X و 295X2 مورد استفاده قرار گرفته بود
لیتیوگرافی این نسل نیز 28 نانومتر خواهد بود که AMD با اضافه کردن نسل جدید حافظه های گرافیکی HBM سعی در پیشرفت عملکرد خود دارد

post-7332-0-95557600-1399837262_thumb.jpg

post-7332-0-39565600-1399837285_thumb.jpg

post-7332-0-89122500-1399837313_thumb.jpg

در نهایت،  در بعضی از اسامی که ما قبل از اینکه در فایل های کاتالیست مختلف از جمله ایسلند ، تونگا، و مائوئی دیده می شود. ادعا شده است که این اسامی برای جزایر آتشفشانی 2.0 GPU تایید شده اند که این نامها واقعی از جزایر آتشفشانی در اطراف نسل جی پی یو های هاوایی می باشد.   AMD نام گذاری نسل بعدی خود راانجام داده ، وماانتظار یک نام کارت از کارت گرافیک Radeon ... را داریم که یک آتشفشان واقعا بزرگ است در ایسلند. AMD در حال حاضر اسامی مانند وزوویو و هاوایی در کارت های جدید خود استفاده می کند

حرکت به بعد :
 ما انتظار داریم برای دیدن 20nm جزایر دزدان دریایی با کارت های جدید گرافیکی مانندTreasure Islands ، برمودا و فیجی تا اواسط سال 2015 منتظر بمانیم. این کارت نیز نسل اول از حافظه HBM به دنبال بهبود های انجام شده خود که از نسل دوم طراحی HBM می باشد را شامل خواهد شد.  NVIDIA از سوی دیگر فقط ممکن است با 20nm در آخرین از معماری ماکسول  GPU های خود را که دارای بهره وری قدرت مثل هیچ کدام دیگر از نسل جی پی یوهایش که تا به حال نبوده است   به عنوان  تراشه GM107 (نسل اول معماری مکسول ) انتظار می رود  به عنوان کارت گرافیک GeForce GTX 880  احتمالا با 8 گیگابایت حافظه GDDR5 به عنوان نسل جدید تراشه های خود و رقیبی برای نسل جدید معماری جزایر اتشفشانی 2.0 باشد. NVIDIA معماری GPU پاسکال خود را در سال 2016 ارائه خواهد کردکه برای اولین بار برای پشتیبانی از 3D انباشته طراحی خواهند شد حافظه ای با پهنای باند 1 TB / و  که توسط NVIDIA و معماری  ولتا در سال 2018 به دنبالان خواهد امد .

منبع :http://wccftech.com/amd-feature-generation-hbm-memory-volcanic-islands-20-graphics-cards-allegedly-launching-2h-2014/

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خسته نباشی ممنون

خواش می کنم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا با تشکر از مقاله خوبتون.

یک سوال:

من بعد از دو سال سیستم رو آماده کردم برای خرید یه کارت گرافیک.

حالا میخوام بپرسم بهتره صبر کنم تا این نسل جدید بیاد،یا همین الان یه کارت بگیرم؟

آخه شنیدم الان که اول نسلی هست و تازه وارد نسل هشتم شدیم ، خرید کارت در این زمان اشتباه هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالیست

این باعث میشه رغابت بین این دو شرکت تنگ تر و تنگ تر بشه

و محصولات با کیفیت تر و با قدرت بیشتر بدن بیرون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سوال:

حالا میخوام بپرسم بهتره صبر کنم تا این نسل جدید بیاد،یا همین الان یه کارت بگیرم؟

آخه شنیدم الان که اول نسلی هست و تازه وارد نسل هشتم شدیم ، خرید کارت در این زمان اشتباه هست.

دوستان ، اساتید لطفا راهنمایی فرمایند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

قا با تشکر از مقاله خوبتون.
یک سوال:

-------------------------

صبر کن تا حافظه های HBM بیان و یه کارت نسل جدید بگیر!

هیچ وقت تو هیچ کاری عجله نکن..

لینک به دیدگاه

یک سوال:

با سلام و عرض ادب

دوست عزیزم همانطور که بیشتر فلاسفه هم گفتن, در زمان حال زندگی کن!

اگر دوست داری بازی کنی کارت رو تهیه کن!

همیشه نسل های جدید تو راهن!

لینک به دیدگاه

بسیار تشکر از دوست خوبم برای اخبارش

فقط نکته بگم شرکت Nvidia در سال 2012  از میموری های نسل بعد یعنی 3D Memory پرده برداشت و بگم تقریبا شرکت AMD/ATI از این جهش ایده گرفت و به سمت رقیب دیرینه سامسونگ رفت و با همکاری اون کار میکنه و Nvidia با سامسونگ کارمیکنه و ان شاالله سال آینده شاهد ی رقابت تنگاتنگ با کارت های ارزون باشیم

این نکته جا داره بگم که باور کنید تکنولوژی کلا خیلی پیش رفت کرده اما به بازار نمیدنش چون از این زره زره دادنش تو بازار دارن کاسبی مکنن خدا میدونه  تا کجا این تکنولوژی پیشرفت کرده ( نمونش سال 2006 تو نمایشگاه بین المللی اکترونیک شرکت intel پردازند 60 هسته ی معرفی کرده که قدرت پردازیش برابر با SLI 8800 GTX بود که در سال 2014 به اسم  پردازندهای سروری معرفی شد) من به این نتیجه رسید حدود 20 سال از این تکنولوژی جدید امروز ما جلوتر هستن

لینک به دیدگاه

بسیار تشکر از دوست خوبم برای اخبارش

فقط نکته بگم شرکت Nvidia در سال 2012  از میموری های نسل بعد یعنی 3D Memory پرده برداشت و بگم تقریبا شرکت AMD/ATI از این جهش ایده گرفت و به سمت رقیب دیرینه سامسونگ رفت و با همکاری اون کار میکنه و Nvidia با سامسونگ کارمیکنه و ان شاالله سال آینده شاهد ی رقابت تنگاتنگ با کارت های ارزون باشیم

این نکته جا داره بگم که باور کنید تکنولوژی کلا خیلی پیش رفت کرده اما به بازار نمیدنش چون از این زره زره دادنش تو بازار دارن کاسبی مکنن خدا میدونه  تا کجا این تکنولوژی پیشرفت کرده ( نمونش سال 2006 تو نمایشگاه بین المللی اکترونیک شرکت intel پردازند 60 هسته ی معرفی کرده که قدرت پردازیش برابر با SLI 8800 GTX بود که در سال 2014 به اسم  پردازندهای سروری معرفی شد) من به این نتیجه رسید حدود 20 سال از این تکنولوژی جدید امروز ما جلوتر هستن

دوست عزیز، در مورد تکنولوژی های نظامی شاید بشه چنین گفت.

مشکلی که هست اینه که یک شرکت باید کل کارخونه اش رو با کل تکنولوژی فعلیش زیر و بوم کنه تا بتونه در سطح بزرگی اقدام به تولید و فروش کنه. انویدیا و AMD که فکر میکنم کلا گیر افتادن با شرکتهایی مثل TSMC و GF که مادامیکه اونا پیشرفت بیشتری نکنن در زمینه لیتوگرافی، پیشرفتشون در سطح تغییر معماری میمونه، شاید یه چیپ بهینه، اگر الان طراحی بشه، اندازه ی یه ماشین حساب بشه ولی با تکنولوژی 1 نانومتر، بشه اندازه بسته کبریت. پس فعلا میان تغییر معماری میدن و از تکنولوژی های جدیدتر که قابل پیاده سازی باشه استفاده میکنن.

حتی اینتل که خودش پردازنده هاش رو میسازه، براش صرفه اقتصادی نداره که بیاد کارخونه اش رو کلا تعطیل کنه. چون اولا حتما ساخت مثلا اون پردازنده ی 60 هسته ای اینقدر هزینه داره که شاید فقط 2-3 شرکت بزرگ بتونن بخرن و هیچ مشتری دیگه ای نداشته باشه.

کلا همه چی پیچیده اس.  :wacko:

جدا از این،

تصفیه شده ی نسل قبل؟ امیدوارم اینقدر تصفیه شده باشه که نشه مثل نسل قبل دیدش. با اون مصرف زیاد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، در مورد تکنولوژی های نظامی شاید بشه چنین گفت.

مشکلی که هست اینه که یک شرکت باید کل کارخونه اش رو با کل تکنولوژی فعلیش زیر و بوم کنه تا بتونه در سطح بزرگی اقدام به تولید و فروش کنه. انویدیا و AMD که فکر میکنم کلا گیر افتادن با شرکتهایی مثل TSMC و GF که مادامیکه اونا پیشرفت بیشتری نکنن در زمینه لیتوگرافی، پیشرفتشون در سطح تغییر معماری میمونه، شاید یه چیپ بهینه، اگر الان طراحی بشه، اندازه ی یه ماشین حساب بشه ولی با تکنولوژی 1 نانومتر، بشه اندازه بسته کبریت. پس فعلا میان تغییر معماری میدن و از تکنولوژی های جدیدتر که قابل پیاده سازی باشه استفاده میکنن.

حتی اینتل که خودش پردازنده هاش رو میسازه، براش صرفه اقتصادی نداره که بیاد کارخونه اش رو کلا تعطیل کنه. چون اولا حتما ساخت مثلا اون پردازنده ی 60 هسته ای اینقدر هزینه داره که شاید فقط 2-3 شرکت بزرگ بتونن بخرن و هیچ مشتری دیگه ای نداشته باشه.

کلا همه چی پیچیده اس.  :wacko:

جدا از این،

تصفیه شده ی نسل قبل؟ امیدوارم اینقدر تصفیه شده باشه که نشه مثل نسل قبل دیدش. با اون مصرف زیاد.

داداشم شما درست میگی اما چیزی به اسم فناوری آزمایشگاهی هست و بعد طی چندسال و آزمایش های فراونی وارد بازار میشن مثل Abomb ها که در آزمایشگاهای سرری تولید میشن و بعد چند سال به بازار نظامی وارد میشن

بعد خود انتیل میگه من پردازنده به کاربرها نمی فروشم من کارای به کاربرام میفروشم ازاین جمله میتوان برداشت کرد که تمام پردازندها در یک ویفر تولید میشن و در مرحله آخر دستکاری تعداد هسته ها و ترانزیستور ها میکنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...