رفتن به مطلب

سلام مشکل خرابیه cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  مشکل خرابیه cpu 1090 t دارم که بر اثر بد بسته شدن بر روی سوکت چند تا

از پایه هاش شکسته ایا قابل تعمیر هست ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام

تعمير کردنش خيلي مشکل هست مخصوصا اگر پين هاي داخلي شکسته شده باشند ؟

اما اگر پين هاي کناري باشند کار راحت تر هست .

اگر پين هاي شکسته شده را داريد ميتوانيد آنها را راست کرده و مجدد روي پردازنده لحيم کنيد ، البته اينکار مستلزم داشتن تجربه هم در زمينه تعميرات و صد البته دقت خيلي زياد مي طلبد .

post-9550-0-35477200-1399981302_thumb.jpg

اگر پايه ها را نداريد احتمالا بتوانيد از Pin Header که در فروشگاه هاي لوازم الکترونيک يافت مي شود استفاده کنيد :

post-9550-0-94112500-1399981398_thumb.jpg

يک کار ساده ديگه هم ميتونيد انجام بديد و اون استفاده از سوزن ته گرد هست ، البته من دقيقا اندازه پين هاي پردازنده AMD هم از نظر قطر و هم از نظر ارتفاع را نمي دانم اما اگر قطرش به انداره سوزن ته گرد باشد ميتوانيد يک سوزن ته گرد را مقداري بلندتر از پايه هاي پردازنده بريده و سوزن را داخل سوکت مادربرد قرار دهيد و بعد پردازنده را روي مادربرد سوار کنيد در اين حالت انتهاي سوزن روي پايه پردازنده گير کرده و طبيعتا با گذاشتن پردازنده انتهاي ديگر سوزن به پردازنده متصل خواهد شد و ارتباط برقرار مي شود .......

post-9550-0-45819800-1399981722_thumb.jpg

در پايان خدمت شما عرض کنم که بنده قبلا پردازنده Intel با سوکت 478 را بوسيله لحيم کردن پايه شکسته شده را ترميم کردم اما روش هاي ديگر را تست نکرده و فقط در حد پيشنهاد بود / موفق باشيد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

تعمير کردنش خيلي مشکل هست مخصوصا اگر پين هاي داخلي شکسته شده باشند ؟

اما اگر پين هاي کناري باشند کار راحت تر هست .

اگر پين هاي شکسته شده را داريد ميتوانيد آنها را راست کرده و مجدد روي پردازنده لحيم کنيد ، البته اينکار مستلزم داشتن تجربه هم در زمينه تعميرات و صد البته دقت خيلي زياد مي طلبد .

attachicon.gifBroken Pin.jpg

اگر پايه ها را نداريد احتمالا بتوانيد از Pin Header که در فروشگاه هاي لوازم الکترونيک يافت مي شود استفاده کنيد :

attachicon.gifPIN HEADER.jpg

يک کار ساده ديگه هم ميتونيد انجام بديد و اون استفاده از سوزن ته گرد هست ، البته من دقيقا اندازه پين هاي پردازنده AMD هم از نظر قطر و هم از نظر ارتفاع را نمي دانم اما اگر قطرش به انداره سوزن ته گرد باشد ميتوانيد يک سوزن ته گرد را مقداري بلندتر از پايه هاي پردازنده بريده و سوزن را داخل سوکت مادربرد قرار دهيد و بعد پردازنده را روي مادربرد سوار کنيد در اين حالت انتهاي سوزن روي پايه پردازنده گير کرده و طبيعتا با گذاشتن پردازنده انتهاي ديگر سوزن به پردازنده متصل خواهد شد و ارتباط برقرار مي شود .......

attachicon.gifOffice PIN.jpg

در پايان خدمت شما عرض کنم که بنده قبلا پردازنده Intel با سوکت 478 را بوسيله لحيم کردن پايه شکسته شده را ترميم کردم اما روش هاي ديگر را تست نکرده و فقط در حد پيشنهاد بود / موفق باشيد .

سلام دوست من

ابتدا باید عرض کنم که پین هدرها کلفت هستند ونمیشه استفاده کرد

سوزن ته گرد هم همیطور کلفت و هم سخت لحیم میشه

اما در مورد سئوال استارتر اینکار رو بسیاری از تعمیرکارا به راحتی انجام میدن لحیم  پایه های بیرون ارزونتر و پایه های داخلی گرونتر هست

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

سلام ممنون از دوستان بابت راهنماییشون .

نمیدونید دقیفا چقدر هزینه داره؟

بعد من پایه هاش ندارم.

ویرایش شده توسط gtx780ti
لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ابتدا باید عرض کنم که پین هدرها کلفت هستند ونمیشه استفاده کرد

سوزن ته گرد هم همیطور کلفت و هم سخت لحیم میشه

اما در مورد سئوال استارتر اینکار رو بسیاری از تعمیرکارا به راحتی انجام میدن لحیم  پایه های بیرون ارزونتر و پایه های داخلی گرونتر هست

سلام

من گفتم نميدونم اندازه پين هاي پردزانده AMD چقدر هستن و فقط پيشنهاد دادم .....

من خودم تعميرکار هستم شايد حدود 10 سال پيش پردازنده اي که پايش کنده شده بود رو تعمير کردم ، البته پايه شکستش هم بود .

ضمنا به همين راحتي که شما مي فرماييد نيست و خيلي دقت و حوصله ميخواد .

سلام ممنون از دوستان بابت راهنماییشون .

نمیدونید دقیفا چقدر هزینه داره؟

بعد من پایه هاش ندارم.

بستگي به تعميرکارش داره که چقدر انصاف داشته باشه ، پايه هاشو اگر نداشته باشي از روي پردازنده خراب خود تعميرکار برميداره و درستش ميکنه / يا حق

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...