رفتن به مطلب

مشکل با هارد قدیمی بعد از اسمبل سیستم جدید

Recommended Posts

سلام دوستان

امروز با هزار و یک زحمت و دردسر سیستم جدیدم رو اسمبل کردم

سخت بود و دنگ وفنگ زیادی داشت مخصوصا چون اولین بارمهکه سیستم جمع میکنم... ولی الان خوشحالم از این که انجامش دادمویه چیز جدید یاد گرفتم...

فقط یه مشکل دارم اونم اینه که من هارد سیستم قدیمی رو نتونستم رو این سیستم جدید بوت کنم. خوب حدس هم میزدم اینطوری باشه... ولی فکر میکردم با یه ری اینستال ویندوز یا یه ریپیر درست میشه.. اما الان دیدم حتی سی دی ویندوزم که میذارم بعد از چند دقیقه ارور صفحه آبی میده... خودویندوز قدیمی هم همین ارور رو میده حتی موقع safe mode هم ریست میشه...

راه حلش چیه؟چیه؟

ممنونم:-)

لینک به دیدگاه

مشکل در اسمبل سیستم دارین

باید با جزئیات بیشتری توضیح بدین که سیستم رو به چه نحوی بستین

لینک به دیدگاه

سلام

آقا ممنونم به خاطر پاسخ،

لطفاً بگید چه جزئیاتی نیازه تا من دقیق براتون توضیح بدم. 

حتی اگر نیازه عکس هم میتونم بذارم.

اصلاً مشکل پیچیده شده حسابی!!!

تمام کابلها رو یه بار دیگه چک کردم مشکل نداشت. حتی کابل SATA رو هم با یه کابلی که مطمئنم درست هست عوض کردم و مشکل باز هم بر قرار بود... تنظیمات بایوس هم من دستکاری نکردم. تو همون اولین بار که سیستم رو روشن کردم زدم اتوماتیک تنظیمات بهینه رو با توجه به سیستم خودش ست کنه...

ببینید، مشکل اول اینطور بود که سیستم بوت نمیشد از روی هیچ کدوم از هاردها (دو تا هارد دارم که روی جفتشون وین نصب بود و بسته به نیازم قبلاً از هر کدوم دلم میخواست روی سیستم قدیمی بوت می کردم و مشکلی نبود. سیستم قدی می هم خیلی قدی می بود :D شما فرض کن سیستم 8 سال پیش چیه دیگه...

بعد یه کم که تحقیق کردم دیدم حق داره بوت نشه! چون کلاً تمام سیستم و چیپستها و درایورها و همه چیز عوض شده و اون ویندوز قدی می ها موقع نصب با درایورهای قدیمی مچ شدن و الان که سیستم عوض شده بوت نمیشه...

بعد اومدم ویندوز 8 نصب کنم. درایو c هارد جدیده رو (هارد یه ترا WD) با همون امکانات نصب ویندوز 8 فرمت کردم و زدم اونجا نصب کنه. قسمت اول که کپی کردن فایلها هست انجام شد و وقتی سیستم ریست شد این دفعه کلاً هارد دیتکت نشد!!!

یعنی حتی تو بایوس هم که میرم برای انتخاب اولویت بوت 2 تا گزینه بیشتر نیست، یکی dvd یکی هم هارد قدیمیم...

اصلاً اعصابم رو به هم ریخته...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالت ساتا ها رو تو بایوس از رویه AHCI  بردارید و رویه SATA یا IDE  بزارید 

لینک به دیدگاه

برای تنظیمات ساتا، سه تا گزینه داشت. 

AHCI  

IDE

RAID

من گذاشتم روی IDE ، سیو و ریست کردم و دوباره رفتم تو بایوس ولی هارده موجود نبود.

اما سیستم رو که بوت کردم با ویندوز لایو (از اینا که میریزن تو دی وی دی) هارد شناخته شده بود و میشد پارتیشنها رو دید. ولی وقتی میخواستم وارد یه درایو بشم سیستم میرفت تو فکر و باز نمی کرد... 

این هارد تا دیروز سالم سالم بود بابا! نه ضربه خورده، نه سیسمی چیزی اشتباه وصل شده بهش، نه هیچ چیز دیگه...

لینک به دیدگاه

یه بار دیگه با ویندوز لایو سیستم رو بالا آوردم...

اینبار اولش هارده شناخته شده بود اما بعد از این که رو یکی از درایوها کلیک کردم تا باز بشه، سیستم رفت تو فکر و بعد از چند ثانیه هارد دوباره غیب شد!!!! 

لینک به دیدگاه

ویندوز روی هارد قدیمیت نصب کن بعد هارد به هارد کن ببین هارد جدیدت میاد بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هاردها رو تک تک متصل کن 

و هارد ها رو به درگاه ساتا 2 رویه مادربورد متصل کن 

کابل برق و ساتای هارد ها رو هم تست بزن 

لینک به دیدگاه

آقا من با هزار بد بختی و اینور اونور کردن فایلهای هارد قدیمی تر(۲۵۰ گیگ) تونستم فضا باز کنم واسه نصب ویندوز ۸...

هارد ۱ ترا رو از مدار خارج کردم.

روی هارد ۲۵۰ ویندوز ۸ ریختم و سیستم باهاش سیستم به سادگی بوت شد. یه بار خاموش کردم و هارد 1 رو دوباره تو مدار گذاشتم. وقتی سیستم رو بالا آوردم هارد تو بایوس شناخته نشده بود ولی توی ویندوز آورده بودش. ولی دوباره که میخواستم برم توی پارتیشن اول هارد 1 ، سیستم رفت تو فکر و مجبور شدم ریست کنم.

دوباره سیستم رو خاموش کردم. اینبار برای اطمینان، یه کابل دیگه یه کابل مولکس دیگه وصل کردم به پاور و از اونجا یه برق دیگه وصل کردم به پاور.

بعد باتری مادربورد CLR_CMOS کردم.

بعد سیستم رو روشن کردم و قبل از بوت وارد BIOS شدم. اون مد ساتا رو دوباره چک کردم که روی IDE باشه و درست بود.

اینبار سیستم هارد ۱ رو شناخته بود و توی لیست ساتاهایی که به سیستم وصل شدند نشونش میداد. ولی برای انتخاب بوت، همچنان 2 گزینه بیشتر نبود، dvd و اون هارد 250...

سیستم رو ریست کردم و با هارد 250 بوت کردم. تمام درایوهای هارد یک رو آورده بود. یه سری نرم افزار تست هارد نصب کردم و همه شون هارد 1 ترا رو بدون اشکال و بدون ارور نشون میدادند... (جالب اینجاست که هارد قدیمیه که الان روش ویندوز ریختم و باهاش مشکلی ندارم خودش ایراد پیدا کرده و اگر اشتباه نکنم Low Level Format میخواد درسته؟

این عکسا رو میذارم شاید دوستان بتونن با توجه به این اطلاعات بهتر راهنمایی کنند که ریشه مشکل رو پیدا کنم.

میتونه مشکل از این پاور گرین hp600a باشه؟ خود هارد با توجه به این عکسها که پایین میذارم مشکلی داره؟

پیشنهاد و نظر شما اساتید چیه؟

ممنونم از لطف همه دوستانی که وقت میگذارند و پاسخ میدن.

post-15947-0-35013600-1399994368_thumb.jpg

post-15947-0-06428300-1399994385_thumb.jpg

post-15947-0-73142300-1399994395_thumb.jpg

post-15947-0-60287500-1399994405_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی 2 تا هارد به سیستم متصل بشه شما باید دستی هارد ها رو تنظیم کنید اگر نه بر مبنایه درگاه ساتایی که متصل شدن بالا میان 

مثلا اگه هارد 1 ترا به ساتا 1 و 250 به ساتا 2ومی متصل کرده باشید بعد از دیفالت کردن تنظیمات هارد 1 ترا پیش فرض میشه و شما باید تو قسمت بوت تو قسمت هاردها هارد دیگری رو جایگزین کنید یا جای کابل ساتا رو عوض کنید 

هارد 250 تون هم باید زیرو شه ترجیحا اطلاعات باارزشتون رو از روش بردارید 

هارد 1 ترا رو هم با یه سیستم دیگه تست کنید اگه باز هم این طور بود مشکل از هارد هست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...