رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت اینتل با وجود توزیع نسل جدید پردازنده های Haswell Refresh در بازار های جهان، دو پردازنده ی مهم و پرچم دار این خانواده را هنوز در دست تولید دارد. دو پردازنده Core i7-4790K و Core i5-4690K که با اسم رمز Devil's Canyon یا درّه ی شیطان نامگذاری شده اند، صرفا" یک جفت پردازنده های ضریب باز Haswell Refresh نیستند، بلکه اینتل آنها را به صورت جداگانه طراحی مجدد و برای تولید آنها از بهترین چیپ های موجود در کارخانه ی خود استفاده کرده است.

xier0b9ltmmercglqdr8.jpg

اتصالات این پردازنده ها قدرتمند تر و با طول عمر بیشتر برای پذیرش ولتاژ های بالاتر طراحی شده اند و همچنین نسبت به نسل پیشین اینتل از خمیر سیلیکن خیلی بهتری بین IHS و هسته ها استفاده کرده است.

در مورد Core i7-4790K باید اضافه کرد برای اولین بار شرکت اینتل پردازنده ای با فرکانس پیشفرض 4 گیگاهرتز تولید می کند که در حالت Turbo Boost تا سقف 4.4 گیگاهرتز افزایش می یابد. البته Core i5-4670K از فرکانس پایه 3.5 گیگاهرتز و در حالت Turbo Boost 3.9 گیگاهرتز بهره می برد.

به گزارش Expreview این پردازنده ها، بخصوص Core i7-4790K به احتمال خیلی زیاد راحت می تواند تا بالای 5 گیگاهرتز اوورکلاک شود و بدین ترتیب فصل جدیدی از اوورکلاکینگ بالای 5 گیگاهرتز با استفاده از کولر های AIR رقم خواهد خورد.

این پردازنده ها در نمایشگاه Computex 2014 معرفی و در اواسط June وارد بازار خواهند شد.

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین جان ممنون

کلا توی نسل هازول اور کلاک نه اینکه پیچیده تر شده بود  بلکه میزان متغییر هایی که باید موقع اور در نظر بگیریم افرایش پیدا کرده بود  -ا این افزایش دما خیلی جالب نبود من که نتونستم تا 4.4 بیشتر یرم و-هرچند توان پردازشی هازول 4770 برای من کاملا کافی بوده ولی در نسل های قبلی شما میدید یم کاربر با یک ایر خوب تا 4.6 و یا 4.8 راحت اور میکرد ولی اینکار تقریا توی هازول حتما  احتیاج به راه حل های گرمایی گران تر داشت-امیدواریم این ارتقا ها واقعا موثر باشند.

لینک به دیدگاه

اميدوارام اين پردازنده هاي هازول ريفرش از هازول ها خوب تر جواب بدن و مشكل دما را نداشته باشن من كه نفهميدم كه چرا پردازنده من بزور تا 4 اور ميشه و تازه استيبل هم نيست

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط مشکل دما حل بشه کافیه 

لینک به دیدگاه

این شد یه خبر خوب !!!

به نطر میرسه اینتل میخواد از همه لحاظ ای ام دی رو از دور خارج کنه .من بی صبرانه منتظر نسل جدید این دو تا غول سی پی یو ساز هستم . ای ام دی مدتیه پس رفت داشته . الان هم خبری ازش نیست شاید میخواد توی اوج از خجالت اینتل در بیاد !!! خدارو چه دیدی شاید نسل بعدی ای ام دی از بردول ها بهتر عمل کنه . شاید هم ای ام دی به تاریخ بپیونده . که اون موقع اینتل مشتری رو بیچاره میکنه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

AMD تمرکز خودش رو گذاشته رویه سیپیوهایه سریه Opteron که مخصوص سرور هست که سریه جدیدش وارد بازار شده 

و بیشتر تو سیپیو هایه FM2+  تمرکز کرده تا کارایی گرافیک آنبرد رو ارتقا بده که بد هم عمل نکرده 

تو سریه FM2  اگه از رم با باس حدود 2400 استفاده کنی گرافیک کاراییش در حد یه 6670 DR5  میشه 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

یه سوال ایا این که تا بالای پنج اور میشه استیبل میمونه ؟ یعنی مثلا برای پردازش یک سری الگوریتم ها واقعا تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولتاژ همه چیز رو حل میکنه (البته یه کولر هم باید باشه ) 

تاثیر بالا و واضح تو رندر ها هست 

اون هایی که رندر با موتور Vray  میگیرن تاثیر رو به چشم میبینن 

لینک به دیدگاه

یه سوال ایا این که تا بالای پنج اور میشه استیبل میمونه ؟ یعنی مثلا برای پردازش یک سری الگوریتم ها واقعا تاثیر داره؟

خب بستگي داره كه فن cpu چي باشه والتاژ چند باشه دما چقد باشه اگه منظورت فن استوك هست فك نكنم استيبل باشه(البته بنظر من)

لینک به دیدگاه

خب بستگي داره كه فن cpu چي باشه والتاژ چند باشه دما چقد باشه اگه منظورت فن استوك هست فك نكنم استيبل باشه(البته بنظر من)

الان کلا فکر کن من همه چیز خریدم این سی پیو رو هم دارم حالا یه سوال اگه دوتا از اینا بزارم بهتره یا یه دونه با اورکلاک منظورمو میفهمی؟

مثلا دوتا ای سون بزارم کافیه ؟ یا نه مثلا یه مدل پایین تر + اورکلاک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان کلا فکر کن من همه چیز خریدم این سی پیو رو هم دارم حالا یه سوال اگه دوتا از اینا بزارم بهتره یا یه دونه با اورکلاک منظورمو میفهمی؟

مثلا دوتا ای سون بزارم کافیه ؟ یا نه مثلا یه مدل پایین تر + اورکلاک

این سری سیپیو ها رو نمیشه 2 تایی استفاده کرد 

شما رویه پلتفرم پی سی فقط از یه سیپیو میتونی استفاده کنی 

مگر اینکه بری سراغ مادربوردهای دوال سوکت و سیپیو های زئون که داستانش متفاوت هست 

لینک به دیدگاه

این سری سیپیو ها رو نمیشه 2 تایی استفاده کرد 

شما رویه پلتفرم پی سی فقط از یه سیپیو میتونی استفاده کنی 

مگر اینکه بری سراغ مادربوردهای دوال سوکت و سیپیو های زئون که داستانش متفاوت هست 

من دنبال یه سیستم فوق قوی درحد سرور هستم یه جورایی ابر رایانه میخوام کارم برنامه نویسی هست

از ویندوز هم استفاده نمیکنم

باید از چه سی پیو و یا مادربردی استفاده کنم؟

دوال سوکت بدردم میخوره؟ یا نه با یه ای سون سرتشو هم بیارم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید دنبال حد اقل سخت افزاری کار خودتون بگردید 

باید در مورد کارتون بیشتر توضیح بدید

و این که سیستم الانتون چیه و چقدر کارتون از سیستم کار میکشه 

لینک به دیدگاه

باید دنبال حد اقل سخت افزاری کار خودتون بگردید 

باید در مورد کارتون بیشتر توضیح بدید

و این که سیستم الانتون چیه و چقدر کارتون از سیستم کار میکشه 

الان من 8 تا hp Proliant DL380 دارم تو دفترم هست ولی میخوام توی خونه با کمترین هزینه ممکن یه سیستم قوی ببندم الان من اینارو خریدم 200 تومن از خونه هم به اینا وصل میشم کارامو انجام میدم ولی میخوام توی همون سیستم خونمون هم انجام بدم کشش نمیده و یهو میبینی برای کامپایل یه صد هزار خط دو ساعت طول میکشه سیستمم هم i7 قدیم هست اولین های i7 مین برد هم z77 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا سیپیو تون 2600k   باید باشه 

اگه اون اینقدر طول میده شما با یه 4770 هم به حد اکثر 20 درصد کارایی بالاتر میرسید 

لینک به دیدگاه

فکر کنم مشکل شما با یه همچین چیزی حل بشه !!!

http://8pic.ir/images/97519576337931059958.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...