رفتن به مطلب

چند مدتیست کامپیوتر من ریست می شود ؟

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

تاپیک رو اینجا ایجاد کردم احتمال 90 درصدی می دم که اشکالم سخت افزار ایست

**

خوب بریم سر اصل مطالب

کامپیوتر من حدود 1 ماه خوردی هست که ریست می شد

حدود 3 تا 4 هفته پیش کامپیوتر من خیلی ریست می شود

بعد از کلی تحقیق و بررسی مشکلم رو پیدا کردم

مشلکه من این بود که فن پاور کامپیوتر از کار افتاد بود

و پاور داغ می کرده و کامپیوتر ریستارت می شده

فن پاور رو عوض کردم همه چیز عالیه شد

تا همین چند روز پیشا از دوباره کامپیوتر من ریستارت شد

فن رو چک کردم دیدم مشکلی ندارم پاور هم دماش در هد خوب هستش( وقتی بهش دست می زنم گرمایی احساس نمی کنم و همچنی بادی که می ده بیرون گرم نیست به اون صورت )

الان تویه این موندم که با وجود اینکه فن مثل قبل نیست و درست کار می کنه و پاور هم خنک هست

چطوریه که بازم هم کامپیوتر ریست می شه

نکته : از موقعه که اینترنت پر سرعت گرفتم کامپیوتر کمتر استراحت می کنه حدود 1 ماه خوردی هستش که گرفتمش

من چند تا کار کردم فیش برق فن پاور رو از برد پاور به به فیش های چهار پیش بیرونی پاور وصل کردم ( این احتمال رو دادم که شاید اون وردی برق روی برد پاور خراب شده باشه یا که برق درست نده ..)

که البته بازم ریستارت شد

حالا من از دوستان بخش الکترونیک یک سوال داشتم

قبلان که فن پاور خراب شد بود در پاور رو که باز کرده بود اون مایع های که میرزن بعضی جاهایی پاور یکمی شل یا همون ابکی شده بودن

و بعضی قسمت ها پاور خیلی داغ شده بود که من جلو کولر گرفتمش ....

خواستم بدونم که امکان داره یک قطعه روی برد پاور ضعیف شده باشه یا اینکی این مایع از سطح درونش رفته باشه

یا هر احتمال دیگه ؟؟؟؟

ایا کاری میشه کرد

من چند نکته دیگه هم بهش اضافه کنم

1- بار اول که فن پاور خراب شد بود مدت زمان کوتاه طولی می کشید تا ریست بشه ( البته در بعضی موقعه زیاد و بعضی موقعه ها کم

2- بار دوم که خراب شد یعنی الان . مدت زمانی که کامپیوتر ریست رو می زنه طولانی هستش شاید در روز یک بار و شاید دو بار

3- نکته سوم که نکته هست شاید به شما کمک کنه اینکه در حل مشکل من .. اینکه وقتی به کامپیوتر در روز بهش استراحت می دم دیگه ریست نمی شه یا که این عمل دیرتر اتفاق می افته

4- نکته تقریبان در بیشتر روز از اینترنت استفاده می کنم

منتطزر پاسخ شما هستم

باتشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیزم به نظرم پاورتون رو عوض کنید ببنید مشکل حل میشه که دوحالت بیشتر نداره

1- اگه حل شد باید پاورتونو یا تعمیر یا تعویض کنید به نظر من این مشکل که بعد از کار کردن سیستم پدید میاد از داغ کردن یه قطعه تو پاور هستش که نیم سوز شده

2- اگه حل نشد یعنی اینکه جای دیگه ای مشکل پیدا کرده

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیزم به نظرم پاورتون رو عوض کنید ببنید مشکل حل میشه که دوحالت بیشتر نداره

1- اگه حل شد باید پاورتونو یا تعمیر یا تعویض کنید به نظر من این مشکل که بعد از کار کردن سیستم پدید میاد از داغ کردن یه قطعه تو پاور هستش که نیم سوز شده

2- اگه حل نشد یعنی اینکه جای دیگه ای مشکل پیدا کرده

سلام دوست من

یک دوست دارم که پاورش 580 گرین هست که تازگی خریدش

می تونم ازش بگیرم ولی باید پاورم رو هم بهش بدم

خواستم بدونم پاور من با سیستم دوست من سازگاری داره ( یعنی برق کم نمیاره )( پاور من مدل 650 کولر مستر)

سیستم دوست من مدله

سی پی یو q9950

کارت گرافیک gtx275

چهار گیگ رم تیم

هارد 750 سامسونگ

ایا پاور من مشکلی پیش نمی یاره ( نظر خودم اینکه برق مصرف پاور من مناسب هستش و فکر نکنم کم بیاره)

فقط یک چیزی دیگه پاور من فیش 8 پین نداره و 4 پین هستش ( برای برق سی پی یو )

ایا مشکلی ایجاد می کنه ؟ ( نظر خود من اینکه در این مورد نباید اشکالی به وجود بیاره)

خوب نظر نهایتون رو بدید تا به دوستم بگم و با هم دیگه تعویض کنیم

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

یک دوست دارم که پاورش 580 گرین هست که تازگی خریدش

می تونم ازش بگیرم ولی باید پاورم رو هم بهش بدم

خواستم بدونم پاور من با سیستم دوست من سازگاری داره ( یعنی برق کم نمیاره )( پاور من مدل 650 کولر مستر)

سیستم دوست من مدله

سی پی یو q9950

کارت گرافیک gtx275

چهار گیگ رم تیم

هارد 750 سامسونگ

ایا پاور من مشکلی پیش نمی یاره ( نظر خودم اینکه برق مصرف پاور من مناسب هستش و فکر نکنم کم بیاره)

فقط یک چیزی دیگه پاور من فیش 8 پین نداره و 4 پین هستش ( برای برق سی پی یو )

ایا مشکلی ایجاد می کنه ؟ ( نظر خود من اینکه در این مورد نباید اشکالی به وجود بیاره)

خوب نظر نهایتون رو بدید تا به دوستم بگم و با هم دیگه تعویض کنیم

باتشکر

درود :

دوست عزيز پاور 580 براي گرافيك هاي gtx 260 جواب خواهد داد اما در مورد گرافيك شما فكر نمي كنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به احتمال 99 درصدی مشلکم رو پیدا کردم

پاور دوست که مدله 580 گرین هست رو به مدت 22 ساعت روشن نگه داشتم ( برای دانلود)

و هیچکونه ریست شکل نگرفت

پس احتمالان پاور مکشل پیدا کرده ( 650 کولر مستر)

دوست ببخشید من فعلان در شرایطی نیستم که بتونم پاور رو عوض کنم راه حلی ندارید برام

خلاصه داستان من با پاور اینکه

حدود 3 هفته پیش کامپیوتر ریست می کرد بعد از پیگری متوجه شدن فن پاور از کار افتاده بود و همین مثله باعث می شود پاور به شدت داغ کنه و نهایتان ریست بشه

فن پاور رو عوض کردم و همه چیز اوکی بود بعد از 2 تا 3 هفته از اون مثله ببین 10 تا 14 تا 15 ساعت که کامپیوتر روشن می مونه ریست می شه

بعد از تست با پاور گرین 580 متوجه شدم که احتمالان پاورم ضعیف شده

**

چند روز پیش پاورم رو باز کردم پشت برد پاور اثرات از سوختی دید می شد البته پشت برد نه روی برد به اون صورت شدید نبود ولی قابل دید بود

من احتمال می دم اون موقعه که فن پاور سوخته بود و پاور داغ کرده بود یک مثله براش پیش امد که الان که فنش درست شد بازم اینطوری می شه

البته یک فرقی با گذشته داره اونم اینکه مدت زمان ریست شدنش نسبت به قبل خیلی طولانی تر شده

**

این نکته رو معمولی وقتی به پاور استراحت می دم بهتر میشه و مدت زمان بیشتر رو می تونه بدون ریست شدن ادامه بده

دوستان نظرشون چی هستش من چه کار کنم که پاورم درست بشه استاد نظرشون چیه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم تنها راهی که به نظرم از راه دور میرسه که کمکتون کنم اینه که به قطعات پاورتون در حال کار کردن دست بزنید به احتمال خیلی زیاد یه قطعه ای پیدا میکنید که خیلی داغه با تعویض اون میتونید مشکلتونو حل کنید

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم تنها راهی که به نظرم از راه دور میرسه که کمکتون کنم اینه که به قطعات پاورتون در حال کار کردن دست بزنید به احتمال خیلی زیاد یه قطعه ای پیدا میکنید که خیلی داغه با تعویض اون میتونید مشکلتونو حل کنید

سلام دوست من

ممنون بابت راهنمایی

ولی اینکه فرمودید زیادی سخته

پشت برد پاور رو که نگاه کرد یک قسمتی بود که سخته بود

و وقتی نخونم روش می کشیدم یکم خورده میشد میرخت البته خیلی ریز بود

امروز حدود 15 دقیقه روبرو باد کولر قرارش دادم به صورت مستقیم ...

میشه کمی بیشتر فکر کنید ببیند ایا راهی به ذهنتون نمی خوره ...

یه نکته دیگه رو هم بگم

وقتی کامپیوتر ریست میشه

و وقتی که یه دور ریست شود تویه موقعه که از دوباره می خواد صفحه ویندوز لود بشه یک بار دیگه از دوباره ریست می شه .

به نظر شما چه واکنشی شکل گرفته که این اتفاق افتاده

و اگر پاور نیم سوز شده پس چرا کار می کنه .؟

چرا بیش از 10 ساعت نزدیک به ریست شدن می شه

شما مهندس هست شاید یک چیزی به ذهنتون خورد

به هر حال از شما تشکر می کنم

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

یه پیشنهاد دارم شما که پاورتونو باز کردید نگاه کنید ببینید خازنهای خروجی (خازنهای بزرگ) باد نکرده و همچنین خازنهای ورودی را که کوچکتر هستند را هم چک کنید ببینید باد کردگی یا برآمدگی نداشته باشند

اگه همچین ایرادی را که گفتم داشتند باید تعویض شوند .

وگرنه صلاح اینه که به دست یه تعمیرکار ماهر بدین .

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

یه پیشنهاد دارم شما که پاورتونو باز کردید نگاه کنید ببینید خازنهای خروجی (خازنهای بزرگ) باد نکرده و همچنین خازنهای ورودی را که کوچکتر هستند را هم چک کنید ببینید باد کردگی یا برآمدگی نداشته باشند

اگه همچین ایرادی را که گفتم داشتند باید تعویض شوند .

وگرنه صلاح اینه که به دست یه تعمیرکار ماهر بدین .

سلام دوست من

نه همچنین مشکلی رو من ندیدم

هیچ خازنی تا اونجایی که من دقت کردم باد نکرده بود ...

باتشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...