رفتن به مطلب

گرمای زیاد پردازنده و هنگ و ریبوت

Recommended Posts

سلام من یه سی پیو i7 4770k دارم خیلی داغ میکنه به صورتی که میشه گرماش رو حس کرد دما هم بالای 80 درجه میره و ریبوت میده

مشکل از چی میتونه باشه ؟

حالت idle دما روی 50 - 60 هست وزمان استفاده بالای 80 میره و هنگ میشه زمانی که گرافیک به سیستم وصل باشه هنگ هنگه

ولی نباشه ریبوت میشه

یه زمانی هم موقع ریوبت تق صدا کرد احتمال میدم ihs شکسته باشه ولی مشکل گرماش واسه چیه؟

لینک به دیدگاه

4770 کلا دمای بالایی داره در این پردازنده باید سه اصل رعایت کنید تا تنت به گرامی تنش نخوره :D خنک کننده بالای 200 خمیر سلیکون اصل فراموش کردن اورکلاک اگه به صورت حرفه ای بلد نیستید

لینک به دیدگاه

4770 کلا دمای بالایی داره در این پردازنده باید سه اصل رعایت کنید تا تنت به گرامی تنش نخوره :D خنک کننده بالای 200 خمیر سلیکون اصل فراموش کردن اورکلاک اگه به صورت حرفه ای بلد نیستید

خنک کننده من همینی بود که تو جعبش بود مارک خود اینتل هست خمیر سیلیکون هم از این 20 تومنی ها از لیون گرفتم ابی رنگه توش نقره ای

ولی این هنگ کردن مشکل نیست؟

لینک به دیدگاه

خنک کننده من همینی بود که تو جعبش بود مارک خود اینتل هست خمیر سیلیکون هم از این 20 تومنی ها از لیون گرفتم ابی رنگه توش نقره ای

ولی این هنگ کردن مشکل نیست؟

شما می گی دما روی 80 هست روی این دما هنگ کردن چیز عادی هست شما مغزت داغ کنه چی می شه ؟ بوممممممم :D

ریست شدن به دلیل می تونه باشه بعضی مادربورد ها تحمل گرمای کمی دارن که احتمالا به همین دلیل این مشکل پیش می یاد

لینک به دیدگاه

شما می گی دما روی 80 هست روی این دما هنگ کردن چیز عادی هست شما مغزت داغ کنه چی می شه ؟ بوممممممم :D

ریست شدن به دلیل می تونه باشه بعضی مادربورد ها تحمل گرمای کمی دارن که احتمالا به همین دلیل این مشکل پیش می یاد

الان پردازنده رو عوض کردم مشکل حل شد نمیدونم مشکل این سی پیو چیه ؟؟

تا روشن میکنم داغ میشه یعنی دکمه پاور رو میزنم دستم بزنم بهش میسوزه

مقداری الکل زدم تا دکمه پاور رو زدم اتیش گرفت دماش خیلی بالاست انگار اون زیر داره میسوزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقداری الکل زدم تا دکمه پاور رو زدم اتیش گرفت دماش خیلی بالاست انگار اون زیر داره میسوزه

ihs دستکاری شده ؟

لینک به دیدگاه

این رو باید بررسی کنید همه سی پی یو ها با استارت داغ می کنن چون فرکانس کاری 4770 بالا هست کمی بیشتر داغ می کنه

زمانی بود به دلیل گرمای زیاد ای ام دی مسخره می کردن الان همه می فهمن چرا ای ام دی به اون شدت داغ می کرد چون فرکانس کاریش همیشه بالا بود همه اینتل باز های این رو عملا در هاسول تجربه کردن

اگه سی پی یو رو می تونید بزارید با برنامه core temp یک شات بزار بررسی کنیم

لینک به دیدگاه

این رو باید بررسی کنید همه سی پی یو ها با استارت داغ می کنن چون فرکانس کاری 4770 بالا هست کمی بیشتر داغ می کنه

زمانی بود به دلیل گرمای زیاد ای ام دی مسخره می کردن الان همه می فهمن چرا ای ام دی به اون شدت داغ می کرد چون فرکانس کاریش همیشه بالا بود همه اینتل باز های این رو عملا در هاسول تجربه کردن

اگه سی پی یو رو می تونید بزارید با برنامه core temp یک شات بزار بررسی کنیم

اگر ممکن هست این نرم افزار را که میگید معادلشو واسه لینوکس پیدا کنید الان روی سیستم ESXI 5.2 نصب هست اگه بتونم لینوکس بیارم روی اون این نرم افزار رو اجرا کنم

لینک به دیدگاه

Core 0:       +82.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 1:       +79.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 2:       +88.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 3:       +85.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار افتاده زمین

همین هست برادر!

فقط میتونید ihs mode کنید تا مشکل حل بشه که ریسکش با خودتون هست.

وقتی پردازنده زمین میخوره اون خمیر بین ihs و هسته که تقریبا خشک هست ترکهای ریز میخوره و دیگه حرارات رو درست عبور نمیده.خمیر که عوض بشه حله.

لینک به دیدگاه

همین هست برادر!

فقط میتونید ihs mode کنید تا مشکل حل بشه که ریسکش با خودتون هست.

وقتی پردازنده زمین میخوره اون خمیر بین ihs و هسته که تقریبا خشک هست ترکهای ریز میخوره و دیگه حرارات رو درست عبور نمیده.خمیر که عوض بشه حله.

دوست عزیز ihs نداره اون اهنه منظورتون هست ؟

اونو نداره یعنی نداشت یا شایدم بجه ها برداشتنش الان فن مستقیم به اون شیشه هه وصل شده

ویرایش شده توسط mr.xmh
لینک به دیدگاه

دوست محترم دلایل زیادی میتونه باعث این مشکل بشه

اشکال در فن/استفاده از پاور غیر استاندارد/ خرابی خازن‌های اطراف سوکت CPU/ استفاده همزمان چند دستگاه از یه پریز برق/ دمای بالای محیط/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز ihs نداره اون اهنه منظورتون هست ؟

اونو نداره یعنی نداشت یا شایدم بجه ها برداشتنش الان فن مستقیم به اون شیشه هه وصل شده

پس فن کامل روی پکیج هسته ها قرار نگرفته.

ضمن اینکه خیلی خطرناک هست این روش و با کمی فشار ممکن هست پردازنده مرخص بشه!

لینک به دیدگاه

پس فن کامل روی پکیج هسته ها قرار نگرفته.

ضمن اینکه خیلی خطرناک هست این روش و با کمی فشار ممکن هست پردازنده مرخص بشه!

اقا یه چیزی این شیشه هه لب پر شده ازدستم که افتاده اینجوری شده تیکشم پیداکردم  مشکل اینه؟ اندازش قد  حرف ه که اینجا زدم ه ه ه این اندازس نوک سوزن اون گوشه رفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

اقا یه چیزی این شیشه هه لب پر شده ازدستم که افتاده اینجوری شده تیکشم پیداکردم  مشکل اینه؟ اندازش قد  حرف ه که اینجا زدم ه ه ه این اندازس نوک سوزن اون گوشه رفته

آخه بابا از اول می گفتی چه وضعیت و بلای سر این پردازنده اومده ! :(

سرکار گذاشتی مارو :D

الان توقع دارید پردازنده مثل ساعت کار کنه !؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

آخه بابا از اول می گفتی چه وضعیت و بلای سر این پردازنده اومده ! :(

سرکار گذاشتی مارو :D

الان توقع دارید پردازنده مثل ساعت کار کنه !؟

حالا چیکار کنم ببین نمیشه دمای این رو پایین اورد یه نوشابه قوطی یخ زده برداشتم سیستم رو بدون فن روشن کردم این شیشه هه بنفشه

روشنن کردم قرمز شد انگار ماده مذابه بعد یه تیکش سیاه هی میچرخید مثل ته سیگار بعدم قوطه نوشابه رو زدم بهش دما از 90 به   85سید

لینک به دیدگاه

حالا چیکار کنم ببین نمیشه دمای این رو پایین اورد یه نوشابه قوطی یخ زده برداشتم سیستم رو بدون فن روشن کردم این شیشه هه بنفشه

روشنن کردم قرمز شد انگار ماده مذابه بعد یه تیکش سیاه هی میچرخید مثل ته سیگار بعدم قوطه نوشابه رو زدم بهش دما از 90 به   85سید

دوست عزیز ما اینجا ترس در بدنمون رخنه کرده از کارهای شما سیستم بدون فن روشن کردید هرچند این سی پی یو کارش تموم شده هست مگر تعمیر کار ببینه میتونه اوکی کنش

لینک به دیدگاه

از این کارها زیاد کردم

یا از سر وسواسیه یا از سر کنجکاویه زیاد برای همین قطعات زیادی رو سوزوندم

اما جرات نداشاتم با قطعات گرون شوخی کنم

یه مدت زیر لپ تاپ با چوب قاب مانند درست کرده بودم فن هواکش آشپزخانه و دست شویی از اونا گذاشته بودم زیرش هم یک سینی پر از یخ اتاق شده بود مثل قطب شمال کارساز بود آسیب نمی زد

اما این که بدون فن سی پی کار کنه این طور هم که میگی شبیه ماده مذاب .... فاتحه ...

بایدم دما بیاد پایین یخ گذاشتید روی cpu اما اون قطعه حساسه به عبارتی سوسله حتی رادیاتور پیکان هم نمیشه روش یخ ریخت ترک بر میداره

حتی موتور پیکان رو یک دفعه خاموش میکنی ممکنه یاتاقان بزنه یخ بریز توش در حال جوش اوردن ببین چی میشه کمپلت میاد پایین

این که دیگه cpu

این بشه تجربه

لینک به دیدگاه

اقا من سیستم رو خاموش کردم با با انبور دست سی پیو رو در اوردم ریختم تو یه جعبه یخ خرد شده این شیشه هه کلا شکست از وسط و حالت پودر مانند شد

حالا دوباره وصل کردم به سیستم خدا کمکم کرد پاشیده شد همه شیشه هاش بیرون اونم جوش جوش دستم سوخت تیزم بود بعد دیگه مین برد خراب شده زیرش یه تیکه دود بلند شد از یه ای سی سی پیو دیگه گزاشتم کار نکرد مین برد رو چیکار کنم ؟؟!؟؟!؟؟

اه ای بابا

لینک به دیدگاه

اقا من سیستم رو خاموش کردم با با انبور دست سی پیو رو در اوردم ریختم تو یه جعبه یخ خرد شده این شیشه هه کلا شکست از وسط و حالت پودر مانند شد

حالا دوباره وصل کردم به سیستم خدا کمکم کرد پاشیده شد همه شیشه هاش بیرون اونم جوش جوش دستم سوخت تیزم بود بعد دیگه مین برد خراب شده زیرش یه تیکه دود بلند شد از یه ای سی سی پیو دیگه گزاشتم کار نکرد مین برد رو چیکار کنم ؟؟!؟؟!؟؟

اه ای بابا

یا ابالفضل...  :-S

ویرایش: پردازنده که به لقاءا... پیوست، ولی مادربرد رو اگر گارانتیش مونده، ببر برات عوضش می کنند، بدون شک.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

لول   حاجی یک تومن پول اون سی پی یو هستش!!!!  از دستت افتاده؟ بدون فن روشن کردی ؟؟؟؟  من دیگه حرفی ندارم 

لینک به دیدگاه

این تایپک سرکاریی هست من خودم ابداع کننده این تایپک ها در اینترنت هستم  :D چند باریی تو پی سی ورلد اینجور تایپک ها برا خنده زدم  :D :)

شب خوش دوستان

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

الان من اون تیکه خراب رو در اوردم پنس بعد سی پیو رو گزاشتم سیستم میاد ولی رو رو نمیخونه مشکل از چیه؟ یعنی سوکت سی پیو هم خراب شده؟

لینک به دیدگاه

الان من اون تیکه خراب رو در اوردم پنس بعد سی پیو رو گزاشتم سیستم میاد ولی رو رو نمیخونه مشکل از چیه؟ یعنی سوکت سی پیو هم خراب شده؟

یک راه حل داره رو دستش نیومده تجربه جهانی دارم که می گم :D

پنجر باز کن چند قدم به عقب برو گارد دوی 100 متر بگیر با سرعت بدو جلوی پنجره هر چی زور داری پرتش کن اینقدر دور بشه تا دیگه نبینش  =))  بعد چراغ اطاق خاموش کن بگیر بخواب فردا بیدار شدی فکر کن نه پردازنده ای بوده نه سوختنی هیچی دیگه فکر کنم اصلا دیشبی نبوده :crying:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...