رفتن به مطلب

درخواست مشاوره در خرید CPU

Recommended Posts

با سلام من قصد ارتقاع cpu  رو داشتم ولی بین دو مدل AMD و Inter گیر کردم به نظر شما چرا قیمت cpu های AMD اینقدر ارزان هیست مثلا همین مدل 8350 ایا به نظر شما cpu ها amd دوام خوبی در استفاده دارد ؟

لینک به دیدگاه

سلام، من تازه واردم، سیستم خودم اینتل هست، سطح پایینه، میخوام ارتقاش بدم، اگر جواب سوال شما رو بدن من هم به جواب میرسم.

لینک به دیدگاه

با سلام من قصد ارتقاع cpu  رو داشتم ولی بین دو مدل AMD و Inter گیر کردم به نظر شما چرا قیمت cpu های AMD اینقدر ارزان هیست مثلا همین مدل 8350 ایا به نظر شما cpu ها amd دوام خوبی در استفاده دارد ؟

با سلام خدمت دوست عزیز

تفاوت قیمت ها بیشتر به خاطر تفاوت مواد استفاده شده در پردازنده است و بخشیش بر می گرده به سیاست های شرکت AMD و اینتل . به صورت کلی با خرید یک پردازنده AMD باید حتما یک فن پردازنده قوی هم تهیه کنید چون این پردازنده ( FX 8350 ) خیلی درجه حرارتش میره بالا و هر لحظه میتونه با فشار کاری بالا پردازنده از بین بره. به صورت کلی پیشنهاد من به شما تهیه پردازنده اینتل هست زیرا پایداری خیلی بهتری نسبت به پردازنده AMD دارن و با خرید نسل جدید پردازنده های CORE I5 یا CORE I7 که منظورم سری هازول ( HASWELL ) است و تهیه مادربرد های Z87 امکانات بیشتری بدست خواهید آورد. به عنوان مثال اگر به لینک زیر بروید یک مدل از core i5 به نام 4670k با این پردازنده مورد نظر شما مقایسه شده است ( CORE I5 ها قدرت کمتری نسبت به CORE I7 ها دارند ) میبینید که قدرت پردازنده های رده میانی اینتل هم با قدرتمند ترین های AMD به راحتی رقابت می کنه.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-8350

ویرایش شده توسط mohammadjavad
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون محمد جواد، یه سوال، من الان میخوام سیستمم رو ارتقاء بدم، یکی اینجا داره مادربرد و پردازنده و رم می فروشه، بنظرت اونو بخرم خوبه؟

CPU g2020 هست

مادربردش Asus P8B75 هست

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون محمد جواد، یه سوال، من الان میخوام سیستمم رو ارتقاء بدم، یکی اینجا داره مادربرد و پردازنده و رم می فروشه، بنظرت اونو بخرم خوبه؟

CPU g2020 هست

مادربردش Asus P8B75 هست

این مدل cpu نسل قبل از core i ها هستند و قدرت نسبتا خوبی دارن اما برای بازی های فعلی قدری ضعیف هستند . اگر به یک سیستم میانه نیاز دارید g2020 انتخاب خوبیه .

لینک به دیدگاه

CPU g2020 هست

مادربردش Asus P8B75 هست

بله دوستمون درست میگه . اگه یک سیستم میانه میخواید انتخاب خوبی هستش . ولی اگه پول و بودجه تون رو اعلام کنید دوستان و بنده میتونیم بهتون کمک کنیم

لینک به دیدگاه

8320 بگرید با یک ایر فن 140 هزار تومانی کارایی تا چند سال آینده برای شما تضمین می کنه

بودجه دقیق مشخص کنید پیشنهادی بهتری خواهیم داد

لینک به دیدگاه

من در حال حاظر i5 2500K دارم با فن Gammaxx 300  ایا یا این فن میتونم حرارت 8350 رو کنترل کنم و پایداری لازم و طول عمر مناسبی برای من دارد یا نه ؟

لینک به دیدگاه

من در حال حاظر i5 2500K دارم با فن Gammaxx 300  ایا یا این فن میتونم حرارت 8350 رو کنترل کنم و پایداری لازم و طول عمر مناسبی برای من دارد یا نه ؟

درود

خوبی امید جان؟

ارتقاء از 2500 کا به 8350 زیاد معقولانه نیست همون 2500 رو اورکلاک کنی بهتره

لینک به دیدگاه

درود

خوبی امید جان؟

ارتقاء از 2500 کا به 8350 زیاد معقولانه نیست همون 2500 رو اورکلاک کنی بهتره

سلام شکر خدا شما خوبین

مادربرد من قابلیت اور نداره 

ارتقاع هم جهت واچ داگ میخواستم انجام بدم 

MB:ASUS P8B75-V

CPU: i5 2500k 3.3 GHZ

VGA: ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

POWER:GP850B-OC

RAM:2*4G(8G) Patriot

CASE:green X3

HDD: 2.5T

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به نظر بنده با پولی که صرف یه سی پی یو میان رده اینتل میکنید،با همون پول یه amd خیلی قویتر میتونید بگیرید.

استارتر فقط سی پی یو رو ارتقا میده یا کل سیستم؟

شخصا با ای ام دی های جدید تجربه های خوبی دارم و اصلا ضعیف نیستن،مگه اینکه بدون خنک کننده مناسب اورکلاک کنید که خب معلومه باید نکنید.

کولر استوک پردازنده های FM2 و FX خیلی بهتر از اینتله،از 2020 اینتل تا i  همشون یک فن استفاده شده.

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر بنده با پولی که صرف یه سی پی یو میان رده اینتل میکنید،با همون پول یه amd خیلی قویتر میتونید بگیرید.

استارتر فقط سی پی یو رو ارتقا میده یا کل سیستم؟

شخصا با ای ام دی های جدید تجربه های خوبی دارم و اصلا ضعیف نیستن،مگه اینکه بدون خنک کننده مناسب اورکلاک کنید که خب معلومه باید نکنید.

کولر استوک پردازنده های FM2 و FX خیلی بهتر از اینتله،از 2020 اینتل تا i  همشون یک فن استفاده شده.

فقط قصدم ارتقاع cpu هست؟

این هم مشخصات سیسیتم :

ویرایش شده توسط omidt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط قصدم ارتقاع cpu هست؟

این هم مشخصات سیسیتم :

دوست عزیز شما با تعویض مادربرد و Cpu به 8350 هیچ افزایش کارایی تو گیم پیدا نمیکنید 

و برای 1150 هم افزایش نهایت 10 درصدی پیدا میکنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط قصدم ارتقاع cpu هست؟

این هم مشخصات سیسیتم :

مادربردهای b75 صرفا به منظور استفاده تجاری طراحی شدن

مادربرد در شان گرافیک نیست،AMD FX-8350 در حد i7 3370 اما خیلی ارزونتره

بهتره مادربرد و سی پی یو رو تعویض کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مقایسه cpu  خودتون با 8350

http://www.anandtech.com/bench/product/697?vs=288

به نظر من اگر میخواین تو گیم بهتر نتیجه بگیرید بهتره گرافیک رو ارتقا بدین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

مقایسه هر دو سی پی یو،تفاوت را احساس کنید!

http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=1780&cmp[]=804

14412888617365688333.png

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

مادربردهای b75 صرفا به منظور استفاده تجاری طراحی شدن

مادربرد در شان گرافیک نیست،AMD FX-8350 در حد i7 3370 اما خیلی ارزونتره

بهتره مادربرد و سی پی یو رو تعویض کنید.

ایا من با تعویض مادربرد و اورکلاک سی پی یو میتونم افزایش کارایی محسوسی داشته باشم ؟

و اینکه چه مدل مادربردی بخرم زیر 400 تومن

ویرایش شده توسط omidt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد در صد 

شما میتونید یک مادربرد z77 بگیرید 

اگر cpu شما پچ نامبر خوبی داشته باشه با همون فن استوک راحت تا 4 اور میشه بدون افزایش ولتاژ 

من خودم یک عدد پچ نامبر طلایی داشتم راحت تا 5 اور میشد 

یکی هم داشتم تا 4/2 بیشتر اور نمیشد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایا من با تعویض مادربرد و اورکلاک سی پی یو میتونم افزایش کارایی محسوسی داشته باشم ؟

و اینکه چه مدل مادربردی بخرم زیر 400 تومن

یه پردازنده خوب با مادر برد مناسب کافیه و لزوما نیازی به اورکلاک نیست-صرفا این کارا جنبه adventure داره و الی نیاز واقعی نیست.

مادربرد فعلی ات خیلی معمولیه و با 400 حتما یه amd متوسط میتونی بگیری.

شخصا فکر میکنم مورد شما فقط ای ام دی

لینک به دیدگاه

صد در صد 

شما میتونید یک مادربرد z77 بگیرید 

اگر cpu شما پچ نامبر خوبی داشته باشه با همون فن استوک راحت تا 4 اور میشه بدون افزایش ولتاژ 

من خودم یک عدد پچ نامبر طلایی داشتم راحت تا 5 اور میشد 

یکی هم داشتم تا 4/2 بیشتر اور نمیشد 

Z77 از کدام برند ؟ من فن GamaXX300 دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایسوز یا گیگا

ببین چه مدلهایی میتونی پیدا بکنی

این فن رو هم خودم دارم زیاد مالی نیست

با فن استوک فقط 4 تا 5 درجه اختلاف داره

لینک به دیدگاه

ایسوز یا گیگا

ببین چه مدلهایی میتونی پیدا بکنی

این فن رو هم خودم دارم زیاد مالی نیست

با فن استوک فقط 4 تا 5 درجه اختلاف داره

این مدل چطوره ؟MSI Z77A-G43 1155

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مدل چطوره ؟MSI Z77A-G43 1155

نصبت به قیمتش مادربرد خوبی هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من در حال حاضر AMD دارم و خیلی هم راضی هستم

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز

تفاوت قیمت ها بیشتر به خاطر تفاوت مواد استفاده شده در پردازنده است و بخشیش بر می گرده به سیاست های شرکت AMD و اینتل . به صورت کلی با خرید یک پردازنده AMD باید حتما یک فن پردازنده قوی هم تهیه کنید چون این پردازنده ( FX 8350 ) خیلی درجه حرارتش میره بالا و هر لحظه میتونه با فشار کاری بالا پردازنده از بین بره. به صورت کلی پیشنهاد من به شما تهیه پردازنده اینتل هست زیرا پایداری خیلی بهتری نسبت به پردازنده AMD دارن و با خرید نسل جدید پردازنده های CORE I5 یا CORE I7 که منظورم سری هازول ( HASWELL ) است و تهیه مادربرد های Z87 امکانات بیشتری بدست خواهید آورد. به عنوان مثال اگر به لینک زیر بروید یک مدل از core i5 به نام 4670k با این پردازنده مورد نظر شما مقایسه شده است ( CORE I5 ها قدرت کمتری نسبت به CORE I7 ها دارند ) میبینید که قدرت پردازنده های رده میانی اینتل هم با قدرتمند ترین های AMD به راحتی رقابت می کنه.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-8350

چرا می‌زنی تو سر AMD برادر! از کجا می‌گی موادش فرق داره!؟ کی گفته با فن stock خودش جواب نمی‌ده!؟ کی گفته پایداری AMD خوب نیست و Intel بهتره (بدون overclock)؟! AMD ارزون می‌ده چون مشتری کم داره؛ ناچاره بی‌چاره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...