رفتن به مطلب

کلاب سوتی های کامپیوتری کاربران

mr.xmh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

حدود 2 یا 3 سال پیش کیسم رو باز کرده بودم برای گرد گیری و تمیز کردن گرد وخاک توش

اون موقع فن cpu م tuniq tower 120 بود اونم باز کرده بودم که خوب تمیزش کنم 

کارم که تموم شد فن رو بستم روی مادربوردم و سیستم رو روشن کردم تا استفاده کنم 

البته اونموقع تابستون بود و مانیتورینگ دمای سیستمم دمای سی پی یو رو چند درجه ای گرمتراز قبل نشون میداد که من فکر میکردم به خاطر گرمای هواست :whew:

این کار گذشت تا دو سه ماه بعد اومدم فن سی پی یو رو باز کنم دیدم که سوکت فن سی پی یو وصل نیست :eek:  اون موقع بود که فهمیدم این گرمای بیشتر به خاطر چی بوده  :wacko:

تازه سیستمم توی این مدت  بدون اینکه فن کولر سی پی یوم  کار کنه بدون هیچ ارور , پبغام یا ریستارت کردن کار میکرد بدبخت :crying:

زبون بسته چه کاریم میکرد :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 168
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام 

حدود 2 یا 3 سال پیش کیسم رو باز کرده بودم برای گرد گیری و تمیز کردن گرد وخاک توش

اون موقع فن cpu م tuniq tower 120 بود اونم باز کرده بودم که خوب تمیزش کنم 

کارم که تموم شد فن رو بستم روی مادربوردم و سیستم رو روشن کردم تا استفاده کنم 

البته اونموقع تابستون بود و مانیتورینگ دمای سیستمم دمای سی پی یو رو چند درجه ای گرمتراز قبل نشون میداد که من فکر میکردم به خاطر گرمای هواست :whew:

این کار گذشت تا دو سه ماه بعد اومدم فن سی پی یو رو باز کنم دیدم که سوکت فن سی پی یو وصل نیست :eek:  اون موقع بود که فهمیدم این گرمای بیشتر به خاطر چی بوده  :wacko:

تازه سیستمم توی این مدت  بدون اینکه فن کولر سی پی یوم  کار کنه بدون هیچ ارور , پبغام یا ریستارت کردن کار میکرد بدبخت :crying:

زبون بسته چه کاریم میکرد :D  :D  :D

چند کیلو لاغر کرده پش  :laughing:  =))

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

اینم سوتی باحال مردم ... =))  =))  =))

attachicon.gifScreenshot_2015-07-12-23-19-591.jpg

یا امام زاده بیژن...!!!۷۹۵۰!!!

سوالم اینه که چجوری چیپ های حافظه رو کنده؟؟؟اونم همشونو!!!؟؟!!!

لینک به دیدگاه

یا امام زاده بیژن...!!!۷۹۵۰!!!

سوالم اینه که چجوری چیپ های حافظه رو کنده؟؟؟اونم همشونو!!!؟؟!!!

منم هرجور حساب میکنم میبینم هیچ جوره نمیشه با بلند کردن هیت سینک چیپ ها اونم همش دربیاد =))

یاد بگیرین به این میگن سوتی =))

لینک به دیدگاه

سلام.

دو هفته پیش وقتی دکمه پاورو میزدم بعضی وقتا روشن میشد بعضی وقتا نه.تا این که کلا هیچ وقت روشن نمیشد منم گفتم گور باباش فردا میرم یه پاور دیگه میگیرم اما نمیتونستم تا صبح بدونpcبمونم.(از اونجایی که 7صبح میخوابم و 1ظهربیدار میشم)پس از 12شب تا 3صبح به خودم فشار اوردم که به زور بخوابم اما دیدم نه خیر خواب به چشم نمیاد.پاشدم رفتم سراغ کامپیوتر پاورو باز کردم چیزی خاصی توجهم رو جلب نکرد اومدم ببندم دیدم یه جا نوشته احتیاط کلید تبدیل ولتاژ از215به115(به جای220 به110)بعد هزارتا فش دادم به گرین که چرا اینو اینجا مخفی کرده.میدونستم که برق ایران220ه ولی از اونجایی که مخفی بود و اعصابم خورد کلیدو زدم و بستم و برق رو وصل کردم وترکید اهل خونه انگار اومده بودن موزه یه جوری نگاه میکردن.وهمه رو اروم کردم .وبعد از فیصله دادن وقتی تنها بودم به صورت نا خود اگاه چنتا لگد روانه کیس کردم وقتی به خودم اومدم دیدم دقیقا زدم رو هارد و اسکلت کیسو به هم ریختم.(تمام توانم رو لگد بوده گویا).نتیجش شد خرید پاور و هارد و چون پول ندارم فعلا رو میز سیستموبستم و با اتصال دو تا سیم به هم روشن میکنمش.

لینک به دیدگاه

اولین خرابکاری که انجام دادم یه سیستم پنتیوم 1 گرفتم روشن که بود نمیدونم چکارش کردم هاردش سوخت!!!!!!!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :) .یه روز دیگه خمیر سیلیکون نمیدونستم چقدر باید استفاده کنم خیلی زدم به cpu که یه دفعه یکی از دوستان که خدا خیرش بده راهنماییم کرد.اون موقع سی پی یو core 2 dou خیلی جدید اومده بود.خیلی شانس آوردم نسوخت.یه پنتیوم 3 سری اول داشتم cpu سلورن داشت اونم نزدیک بود سی پی یو بسوزه که به طرز شگفت انگیزی نسوخت :cool: :cool: .در اون زمان گرون بود.هنوزم دارمش ولی هارد میخواد.یه دفعه هم یه هارد باز کردم لامصب خیلی تمیز بود مثل آینه وقتی بستمش رو سیستم دیدم فوت شده. :D :D :D.یه سیستم داشتم خیلی خفن بود کیبورد جدید بهش میزدی میزد میسوزوندش!!کلاسش پایین بود.یه کیبورد نو گرفتم زدم بهش سوخت منم بردم راحت عوضش کردم. :laughing:.تا یه مدت پدرم از بس پول داده بود از دستم کلافه بود.دیگه تصمیم گرفتم خودم یاد بگیرم.همیشه مشورت کنید.پرسیدن عیب نیست نپرسیدن عیب هست.

لینک به دیدگاه

درود

همیشه دنبال سرعت سیستم بودم!

اون اویل که اسم اور به گوشم خورد اومد سیستم اور کنم(خیلی هم با سخت افزار و اسمبل اشنایی نداشتم)

شکسته پکسته چیزایی در مورد اور خونده بودم (از بس برام پیچیده بود خیلی حوسله نکردم دنبال کنم)

دلو زدم به دریا رفتم بایس intel965 رو دستکاری کردم (هرچیزی مربوط به افزایش بود رو افزایش و هرچیزی اف بود رو ان میکردم)

بعد سیستم یه مدت کارت میکرد و بهم میریخت و نمیومد بالا(بیشتر سر دیتکت نشدن هارد بود که البت من اصلا متوجح نمیشدم بخاطر دستکاریهای منه)

میبوردم خدماتی برام بایوس دیفالت میکرن درست میشد(البت بدها فهمیدم این کاری که میکردن و یه 10 یا 15 تومنی میگرفتن بایوسو فقط دیفالت میکردن)

بلد نبدم بایوس دیفالت کنم و نه کسی بم میگفت مشکل از کجاست نه من حالیم میشد مربوط به دستکاریها میشه :laughing:

چند بار هی ببرو بیا تا اخر نمیدونم چی رو افزایش یا ان کردم که یه روز بو کباب از سیستم بلند شد(هارد و دی وی دی رایتر سوخت )فک کنم یه گزینه مال پاور یا افزایش ولتاژ بود

هیچی دیگه بعدش متوجه شدم این کاری که من میکردم باعث بهم ریخت سیستم میشده و سیستمو به فنا میداده(عجب دیر گیری بودم من)Oh%20Go%20On.gif

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

یه زمانی که کودک بودم شاید 10 سال داشتم پسر خالم که اومد خونمون داشت با کامپیوترم کار میکرد که گفت فن cpu ت رو باید بدی عوض کنن دورش 1500 هست و دماش 77 منم که هیچی سرم نمیشد . پسر خالم رفت منم گفتم خوب بزار در کیس رو باز کنم ببینم چه خبره که اولین بارم بود توی کیس رو میدیدم :D

بعد از کمی تحقیق و پرس و جو فهمیدم زیر اون فنه وسط کیس cpu قرار داره :) و دیدم که کلی خاک گرفته یکمی به مخم فشار اوردم دیدم اگه تمیز بشه شاید یکمی خنک تر بشه تصمیم گرفتم بازش کنم تمیزش کنم . هر چی زور زدم دیدم جدا نمیشه بعد که دقت کردم دیدم چهار تا پیچ مانند داره و اونا رو چرخوندم خلاصه با هر بدبختی بود بازش کردم و دیدم اوه چه کثیفه :eek:  فن و سینکو که دراوردم دیدم که  ئه زیرشم کثیفه :-?  چطوری این زیر کثیف شده اخه ؟؟ یه دستمال اورم اون کثیفی ها رو پاک کردم ( که خمیر سیلیکون بود و خبر نداشتم =)) )
و بعد بستمش و کلی به خودم افتخار کردم :laughing:  ( منم که بلد نبودم برم تو بایوس ببینم دما چنده اون دما رو هم پسر خالم گفته بود بهم ) گفتم خوب قطعا خیلی بهتر شده . فردای اون روز دوباره جو گرفتم که با کمی دستگاری بهتر ممکنه بهترم بسه سیستم :)

خلاصه در کیس رو باز کردم و چند تا سیم پایین مین بود اونا رو جدا کردم و یکمی تمیزشون کردم که هنوزم موندم با این کار چطوری میخواستم دما رو بهتر کنم :-? بعد این که خواستم سیم ها رو جا بزنم یهو دیدم که ئه جای سیما یادم نیس :D سوادم که نداشتم همین طوری هر کدوم که خوشگل تر بود اول میزدم جا :laughing:

خیلی با افتخار سیستم رو روشن کردم که دیدم صدای ترقه اومد ازش و یه دود یواشی بلند شد :crying:

هیچی دیگه گند زدم بهش و خانواده رو بردم تو 200 هزار خرج

لینک به دیدگاه

من هم جایی خدمت میکردم 12 سال پیش

یه پنیتوم بود سرعت افتضاحی داشت همینطوری خرکی رفتم اورکلاکش کردم

رمش سوخت ظاهراً .

گارانتی ایزی داشت زدم زیر کولم بردم و رمو عوض کردن و رم خراب رو گرفتم 

رم روی یه سیستم دیگه کار کرد و من الکی یه رم 128 مگ کاسب شدم . . .

لینک به دیدگاه

درود

همیشه دنبال سرعت سیستم بودم!

اون اویل که اسم اور به گوشم خورد اومد سیستم اور کنم(خیلی هم با سخت افزار و اسمبل اشنایی نداشتم)

شکسته پکسته چیزایی در مورد اور خونده بودم (از بس برام پیچیده بود خیلی حوسله نکردم دنبال کنم)

دلو زدم به دریا رفتم بایس intel965 رو دستکاری کردم (هرچیزی مربوط به افزایش بود رو افزایش و هرچیزی اف بود رو ان میکردم)

بعد سیستم یه مدت کارت میکرد و بهم میریخت و نمیومد بالا(بیشتر سر دیتکت نشدن هارد بود که البت من اصلا متوجح نمیشدم بخاطر دستکاریهای منه)

میبوردم خدماتی برام بایوس دیفالت میکرن درست میشد(البت بدها فهمیدم این کاری که میکردن و یه 10 یا 15 تومنی میگرفتن بایوسو فقط دیفالت میکردن)

بلد نبدم بایوس دیفالت کنم و نه کسی بم میگفت مشکل از کجاست نه من حالیم میشد مربوط به دستکاریها میشه :laughing:

چند بار هی ببرو بیا تا اخر نمیدونم چی رو افزایش یا ان کردم که یه روز بو کباب از سیستم بلند شد(هارد و دی وی دی رایتر سوخت )فک کنم یه گزینه مال پاور یا افزایش ولتاژ بود

هیچی دیگه بعدش متوجه شدم این کاری که من میکردم باعث بهم ریخت سیستم میشده و سیستمو به فنا میداده(عجب دیر گیری بودم من)Oh%20Go%20On.gif

احیانا مشکل فرکانس  PCI Express نبوده؟؟  خخخ :D

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

بدون شرح 

xg9rgi3q1kazqmv8pp07_thumb.jpg

تبدیل برق 3 شاخ به 2 شاخ لب تاب  ^)^ 

لینک به دیدگاه

بدون شرح 

xg9rgi3q1kazqmv8pp07_thumb.jpg

تبدیل برق 3 شاخ به 2 شاخ لب تاب  ^)^ 

این بیشتر ابتکاره تا سوتی :D

یبار یه مدار mp3/fm player گرفتم بعد یه مدت مسیر برق 12 ولت دچار مشکل شد :-?  (سر راه یه آی سی رگلاتور هست که 12 رو به 5 تبدیل میکنه ) :cool: ...منم اومدم دیگه بجای 12 پاور به خروجی آی سی 5 ولت پاور رو دادم ^_^  ... شاد و خرم کار میکرد تا اینکه یبار سوتی دادم به خروجی آی سی بجای 5 ، 12 دادم :eek:  ...هیچی دیگه تمامی آی سی هاش آتیش گرفت :crying: ، ولی چه باحال شده بود کل مدار سوخت =))

لینک به دیدگاه

درود

من سیسستم قبلیم مدتی بود که فن پاورش کار نمیکرد بعضی موقع ها که خیلی داغ میکرد خاموش میشد منم با پنکه ^_^ سرد نگهش میداشتمو دوتا 2 پلی میکردم

1 ماه اینجوری بود بعدش میخواستم برم جایی مسافرت سیستمو خاموش کردمو رفتم 4 روز بعدش برگشتم وقتی وارد خونه که شدم دیدم یه بوی سوختنی خیلی شدید میاد که خیلی هم بوش زننده بود :-?  همون موقع گفتم که سیستمه :( ! رفتم تو اتاقو دیدم سیستم روشنه اما تصویر نداره مانیتورو رو حالت standby هست نگاه انداختم توی کیس دیدم فن سی پی یو در حال چرخیدن بعد سعی کردم خاموشش کنم دکمه پاورو میزنم خاموش نمیشه مجبور شدم کلید پشتشو بزنم :| پاورو باز کردم بوردش سیاه شده بود بعد که دیدم اینجوری شده سریع خسته و کوفته رفتم یه پاور خریدم براش و اومدم پاورو وصل کردم دیدم هرچی میزنم روشن نمیشه  :crying:  :crying:  :crying: بعد از تست دونه دونه ی قطعات متوجه شدم مشکل از مادربورده بدبختی چیپست مادربوردشم am2+ بود ~x(  هیچکدوم از خدمات کامپیوتری ها نداشتن و اون موقع زیاد اهل خرید اینترنتی نبودم که بگردم دست دو پیدا کنم چون قطعاتم به مادربورد am2+ نمیخورد خرجش 500 تومان میشد که اصلاً ارزش نداشت ترجیح میدادم یه سیستم در حد 4 تومن بگیرم اما همچین پولی برای این ندم و همین کار رو هم کردم ولی خدائیش 6 سال مثل مرد کار کردو آخ نگفت آخرشم به خاطر اشتباه من این بلا سرش اومد اما آخرش نفهمیدم چطوری روشن شده بود :| اگه 10 تومن خرج میکردم میدادم فنش رو تعمیر کنن این مشکل پیش نمیومد .اگه من روشن گذاشته بودمش این یه سوتی محصوب میشه :دی

ویرایش شده توسط LichSon
لینک به دیدگاه

درود

من سیسستم قبلیم مدتی بود که فن پاورش کار نمیکرد بعضی موقع ها که خیلی داغ میکرد خاموش میشد منم با پنکه ^_^ سرد نگهش میداشتمو دوتا 2 پلی میکردم

1 ماه اینجوری بود بعدش میخواستم برم جایی مسافرت سیستمو خاموش کردمو رفتم 4 روز بعدش برگشتم وقتی وارد خونه که شدم دیدم یه بوی سوختنی خیلی شدید میاد که خیلی هم بوش زننده بود :-?  همون موقع گفتم که سیستمه :( ! رفتم تو اتاقو دیدم سیستم روشنه اما تصویر نداره مانیتورو رو حالت standby هست نگاه انداختم توی کیس دیدم فن سی پی یو در حال چرخیدن بعد سعی کردم خاموشش کنم دکمه پاورو میزنم خاموش نمیشه مجبور شدم کلید پشتشو بزنم :| پاورو باز کردم بوردش سیاه شده بود بعد که دیدم اینجوری شده سریع خسته و کوفته رفتم یه پاور خریدم براش و اومدم پاورو وصل کردم دیدم هرچی میزنم روشن نمیشه  :crying:  :crying:  :crying: بعد از تست دونه دونه ی قطعات متوجه شدم مشکل از مادربورده بدبختی چیپست مادربوردشم am2+ بود ~x(  هیچکدوم از خدمات کامپیوتری ها نداشتن و اون موقع زیاد اهل خرید اینترنتی نبودم که بگردم دست دو پیدا کنم چون قطعاتم به مادربورد am2+ نمیخورد خرجش 500 تومان میشد که اصلاً ارزش نداشت ترجیح میدادم یه سیستم در حد 4 تومن بگیرم اما همچین پولی برای این ندم و همین کار رو هم کردم ولی خدائیش 6 سال مثل مرد کار کردو آخ نگفت آخرشم به خاطر اشتباه من این بلا سرش اومد اما آخرش نفهمیدم چطوری روشن شده بود :| اگه 10 تومن خرج میکردم میدادم فنش رو تعمیر کنن این مشکل پیش نمیومد .اگه من روشن گذاشته بودمش این یه سوتی محصوب میشه :دی

احتمالا کارذیکی از اهالی خونه بپده سیستمو کار داشته روشن کرده فراموش کرده خاموش کنه.تغریبا همچین بلای سر منم اومده یه پنتیوم ۴ داشتم که پاورش از اینایی بود که دکمه ۱۲۰ و ۲۲۰ دارن نمیدونم کی دکمه رو گذاشته بود رو ۱۲۰ که وقتی سیستم روشن بود صدای دوتا انفجار پشت سرهم شنیدم و دود سیاهی و بوی بدی از درون کیس درومد بعد از باز کردن پاور دیدم دوتا خازن بزرگ ترکیدن رفتم عین اونا گرفتم و تعویضشون کردم و سیستم کار کرد و بزرگترین اشتباهم این بود که پاور رو تعویض نکردم چون پاور مشکل دار شده بود و تمام قطعات سیستم بغیر از رم و سیپیو پشت سر هم سوخت.اولین قطعه ای که سوخت گرافیک بود اون موقع فهمیدم چه اشتباهی کردم و پاور رو عوض کردن ولی نوشدارو پس از مرگ سهراب بود چون قطعات بعدی پشت سر هم سوخت.
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

یادش بخیر سال 85 بود 8 سالم بود ویه سیستم Pentium4 سی پی یو Celeron داشتیم مادربوردش هم GIGA 8ID533 بود یه روز صبح پاشدم و خواستم بازی کنم دیدم سیستم بعد از 10 ثانیه توی ویندوز موس هنگ میکنه و کلا همه چی فریز میشه! هیچی حس کنجکاوی گل کرد و در کیس رو باز کردم (قبلا یه باری توی سیستمو دیده بودم خیلی ترسی نداشتم) بعد فن سی پی یو که نمیچرخید توجهم رو به خودش جلب کرد و چند تا سیخ زدم بهش تا چرخید! (از این فن های دو جک قدیمی) بعد رفتم به مادرم گفتمو کلی هم افتخار میکردن بهم  :D  :D  . 

چند روز بعدش باز هم همین طوری شد منم وقت زیاد داشتم و حوصلم هم سر رفته بود گفتم بزار فن رو در بیارم ببینم زیرش چه خبره  :D  باز کردیمو تمیز کاری کردیم و خمیر سیلیکون هم اون موقع چون نمیدونستم چیه کامل پاک کردم . این قدر تمیز کردنش با دستمال حال میداد که نگین!  :laughing:  اهرم قهوه ای رنگ کنار سی پی یو رو دادم بالا و سی پی یو رو در آوردم !!!! کف کرده بودم زیر سی پی یو رو میدیدم! =))  =))  =))  قبلا یه چیزایی در مورد سی پی یو شنیده بودم و همین باعث شد که با خودم گفتم حالا که بازش کردم برم یکی قوی تر بخرم و ارتقاش بدم  =))  سی پی یو رو گذاشتم روی سکو آشپزخونه و بعد از ظهر بود میخواستیم بریم بازار رضا . رفتیم چشمتون روز بد نبینه !!!! کلا هر چی سوزن سی پی یو بود کج شده بود =))  =))  =))  گذاشتم جلو مغازه دار و خندش گرفته بود  :D  :D  آخرسر یه 10 هزار تومنی پیاده شدیم و یه سی پی یو خریدیم و این گند کاری تموم شد  :D

2 3 سال بعد سی دی درایور مادربورد رو کشف کرده بودم و رفتم قضولی داخل اون  :D  یه برنامه بود به نام @BIOS و اونو اجرا کردم و یه بایوس مادربورد دیگه ریختم روش و ریست کردم و ........... مادربورد دیگه بالا نیومد!  :(  @};-

همون سال ها هم شهرستان بودیم پسر عمم یه سیستم داشت فضولیم گل کرد و دکمه ولتاژ پاور رو گذاشتم رو 110 . پسر عمم از سر کار اومد و نشست پای سیستم و میخواستیم NFS II دو نفره بزنیم  :D آقا روشن کرد ........ بومممم  =))  =))  یعنی صداش هنوز تو گوشمه! این قدر چسبید یادش بخیر چقدر هم خندیدیم =))

واقعا نمیدونم توی این تاپیک پره از این سوتی دکمه ولتاژ 110 220!!! واقعا دکمه بدرد نخور گمراه کننده ای بود  :D

لینک به دیدگاه

تا چند ماه پیش من سر خدمت بودم. یک کارمند بود همش میگفت ویندوز من سامسونگه!!! :laughing: بعدش فهمیدم که ماینتورش سامسونگ بوده.

یک بار می‌خواست مانیتورشو ببره تعمیر، 10 بار به من گفت اطلاعات سیستم که پاک نمیشه، تا اون موقع فکر می‌کرد اطلاعات تو مانیتور ذخیره میشه. =))

لینک به دیدگاه

حدود 8 سال پیش یه کارت گرافیک Gigabyte 8500GT خریده بودم ( اورکلاک رو با این یاد گرفتم چیه )

خدایی برام سوال بو که هیت سینک این به چه دردی می خوره , اینکه فن ندارچطوری دما چی پی یو رو کاهش میده 

14-125-065-09.jpg

یه بار هیت سینک رو جدا کردم ببینم چه اتفاقی میافته

سیستم رو روشن کردم تا ویندوز اومد , گفتم بابا من که می دونستم کشکه , نمی دونم با کدوم برنامه دما نگاه می کردم, برنامه رو که اجرا کردم 80 - 90 - 100 ( حین اینکه دما بالا میرفت نمیدونم چرا به خودم افتخار می کردم :D ) 110 , یادم نیست تا کجا بالا رفت , اخرش صفحه رفت 

قشنگ یادمه , بوی نخود سوخته کل اتاق رو گرفته بود

در عین ناباوری فرستادم گارانتی , تعمیر کردند فرستادند , از اوژنگ خیلی خوشم اومد اون موقع  

اون  روز معنی انتقال دما رو کامل درک کردم  :D

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطور که میدونید برا بردهای PCB معمولی نباید از هویه های با توان بالا استفاده کرد و الی برد یا قطعات می سوزه.

من از دوران دبستان با الکترونیک و مونتاژ کیت آموزشی و لحیم کاری و خرابکاری سر و کله داشتم................. :-O =P~ :-j یادمه دوتا هویه داشتم یکی 30 یا 40 و اون یکی 60 وات بود.

سال دوم یا سوم راهنمایی یه کارت گرافیک PALIT GT 9600 داشتم اون موقع رفتم کرمانشاه از پاساژ ارگ گرفتم شهر خودمون اصلا در این حد پیدا نمی شد :D :x . این کارت کولر خیلی ضعیفی داشت و اون موقع با COD  به شدت داغ می کرد، خلاصه بعد چند مدت اتفاقی تو یه فروشگاه یه کولر کارت گرافیک پیدا کردم و گرفتم که نصب کنم :smug:  (مطمئن هم نبودم قابل نصب باشه) :Praying:

کولره چندین پیچ و پایه فنری داشت و قابل نصب بود اما یه چوک با کولر جدیده تداخل شد و قابل نصب کردن نبود =(( ، منم تصمیم گرفتم چوک رو اون طرف برد PCB نصب کنم ;)  (از نظر تئوری هیچ مشکلی نداشت فقط باید پایه ها رو از همون طرف اصلی  PCB لحیم میکردی، پایه های چوک در اصل پشت کارت یا طرف مقابل لحیم شده بود اما با نصب چوک از طرف مقابل،، محل لحیم کاری زیر چوک می افتاد و نمیشد مستقیم لحیم کرد)

چون با نصب از طرف دیگه محل لحیم در دسترس نبود، منم تصمیم گرفتم از طرف مقابل داغش کنم تا قلع ذوب بشه برا همین اول مقداری قلع ذوب کردم روش بعد چوک رو نصب کردم و از اون طرف پایه های چوک رو به حدی با نوک هویه داغ  کردم که قلع طرف مقابل ذوب شد و لحیم شد.

اما این وسط یه مشکلی وجود داشت، هویه 30 یا 40 وات که استفاده اصلی با اون بود رو چند روز قبل به یکی امانت داده بودم و ناچاراً اون روز از هویه 60 وات استفاده کردم o:-) .

لحیم کاری که تموم شد :whew:  کارت رو تست کردم بدون هیچ مشکلی کار می کرد  :daydreaming:  و گیم هم تست کردم مشکلی نداشت :cool:  اما تصمیم گرفتم که محض اطمینان از محکم بودن لحیم، چوک رو بردارم و دوباره لحیم کنم. :crying: ... پس دوباره داغش کردم  که جدا بشه :laughing:  (دقت داشته باشید باید از پشت کارت پایه های چوک رو داغ میکردم تا قلع اون طرف ذوب بشه. (*) (*) (*) (*) .................

چوک رو که برداشتم :eek: ..................بله :( ..............................مدار مسی PCB به خاطر حرارت کنده شده بود و برد سوخته بود، هرچقد هم تلاش کردم نتونستم سیم کشی کنم............. *dry#

@};- 

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

یادش بخیر وقتی بچه که بودیم از مدرسه برگشتم رفتم محل کار پدرم گفت بشین اینجا . نشستیم یه 5 دقیقه نظرم رو یه چیز جلب کرد اون چیزه ها رد دیسک بود 2ترابایتی بود بر گردوندمش دیدم یه سی دی توش تو دلم گفتم: ای خدا این سی دی اینجا چی کار می کنه خلاصه هیچی دیگه ورش داشتم به زور میخواستم اونو از جا بکنم!!! :laughing: :laughing: :laughing:  اوّل فشار دادم نشد بعدش کشیدم انقدر کشیدم کشیدم تا  یه تیکه‌اش شکست :clapping:  بعدش اومدم نشستم سرجام =)) =)) =))  مثل پسر بابا :-?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مگه فناوری VR Ready برای بازی کردن در حالت واقعیت مجاز نیست پس این چیه؟

yzz1_captgfgfure_thumb.jpg

تو سایت دیدم؟؟؟

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

حدود 8 سال پیش یه کارت گرافیک Gigabyte 8500GT خریده بودم ( اورکلاک رو با این یاد گرفتم چیه )

خدایی برام سوال بو که هیت سینک این به چه دردی می خوره , اینکه فن ندارچطوری دما چی پی یو رو کاهش میده 

14-125-065-09.jpg

یه بار هیت سینک رو جدا کردم ببینم چه اتفاقی میافته

سیستم رو روشن کردم تا ویندوز اومد , گفتم بابا من که می دونستم کشکه , نمی دونم با کدوم برنامه دما نگاه می کردم, برنامه رو که اجرا کردم 80 - 90 - 100 ( حین اینکه دما بالا میرفت نمیدونم چرا به خودم افتخار می کردم :D ) 110 , یادم نیست تا کجا بالا رفت , اخرش صفحه رفت 

قشنگ یادمه , بوی نخود سوخته کل اتاق رو گرفته بود

در عین ناباوری فرستادم گارانتی , تعمیر کردند فرستادند , از اوژنگ خیلی خوشم اومد اون موقع  

اون  روز معنی انتقال دما رو کامل درک کردم  :D

اوژنگ یه بارم به دادم من رسید.

دفعه اولی بود که میخواستم cpu رو ببینم.عملیات برداشت با موفقیت انجام شد ولی وقتی رفتم cpu رو جا بزنم بلد نبودم.اینقدر اون گیره رو فشار دادم که تمام تراشه ها (اگه اسمشو درست گفته باشم) زیش تا شد.

دیگه همه از گارانتی ناامیدم کرده بودند ولی اوژنگ امیدو به زندگیم برگردوند :)

لینک به دیدگاه

اوژنگ یه بارم به دادم من رسید.

دفعه اولی بود که میخواستم cpu رو ببینم.عملیات برداشت با موفقیت انجام شد ولی وقتی رفتم cpu رو جا بزنم بلد نبودم.اینقدر اون گیره رو فشار دادم که تمام تراشه ها (اگه اسمشو درست گفته باشم) زیش تا شد.

دیگه همه از گارانتی ناامیدم کرده بودند ولی اوژنگ امیدو به زندگیم برگردوند :)

آواژنگ جز یکی از برترین گارانتی های برتر خاورمیانه هس متخصصین خوبی داره ولی پول خوبی هم میگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب یه سوتی از لیون:

امروز GRYPHON ARMOR KIT به فروشگاه اضافه شد. داشتم عکس هایی که لیون برا این محصول گذاشته رو میدیم که به این عکس خوردم(تو گالری عکس محصول بود):

enx4_orginal_1454775001_img_56087545.jpg

گمون کنم اشتباهی گذاشتن حواسشون نبود :D چهره رو خودم پوشوندم .

عکس رو حذف کردن اما هنوز رو سرور هست :D  @};- 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

بالاخره دانلود Quantum Break با حجم 41 گیگابایت تموم شد و امروز زدم Extract... :x

سیستم مشغول Extract بود و منم پنجره های مختلفی رو باز کرده بودم :-?  بعد چند دقیقه فک کردم Extract تموم شده :cool: رفتم فایل های RAR دانلود شده بازی رو حذف کنم که گفت حذف دائمی (بدون انتقال به سطل بازیافت) منم Yes زدم رفت برا حذف رو پارت شماره 10 ارور داد منم دقت نکردم Retry و Ignore زدم رفت ^_^

لابلای پنجره های باز شده بعد یکی دو دقیقه Winrar درخواست مسیر پارت 11 رو کرد. :eek:

نگو موقع حذف مشغول Extract پارت 10 بوده و منم همه رو حذف کردم رفت. ~x(

الان من موندم و پارت 10 از 21 پارت 2 گیگابایتی :D

Recovery هم نشد که نشد *dry#

دوباره گذاشتم برا دانلود :(

لینک به دیدگاه

بالاخره دانلود Quantum Break با حجم 41 گیگابایت تموم شد و امروز زدم Extract... :x

سیستم مشغول Extract بود و منم پنجره های مختلفی رو باز کرده بودم :-?  بعد چند دقیقه فک کردم Extract تموم شده :cool: رفتم فایل های RAR دانلود شده بازی رو حذف کنم که گفت حذف دائمی (بدون انتقال به سطل بازیافت) منم Yes زدم رفت برا حذف رو پارت شماره 10 ارور داد منم دقت نکردم Retry و Ignore زدم رفت ^_^

لابلای پنجره های باز شده بعد یکی دو دقیقه Winrar درخواست مسیر پارت 11 رو کرد. :eek:

نگو موقع حذف مشغول Extract پارت 10 بوده و منم همه رو حذف کردم رفت. ~x(

الان من موندم و پارت 10 از 21 پارت 2 گیگابایتی :D

Recovery هم نشد که نشد *dry#

دوباره گذاشتم برا دانلود :(

برا م خیلی پیش اومده دقیقا این شکلی شدم.

به فرض یادم رفته توشروع اکسترکت مونده نزدم اکسترکت بشه بعد نیم ساعت بی خبر از همه چی اومدم گفتم عه این چیه رو هارد من که اکسترکت کردم بزنم فایل اصلی رو پاک کنم. :D

یه خاطره دیگه 

اصلا شده جلودسکتاپ هنگ کنید؟

برا من شده

خسته و کوفته از یه کاری اومدم. خیلی شیک و مجلسی نشستم جلو سیستم بعد یک ربع فقط هنوز رو دسکتاپ راست کلیک رفرش. راست کلیک رفرش. یعنی ادم هنگ میکنه میگه اینجا کجاست اومدم چرا تو دسکتاپم . میخواستم اصلا کجا برم چه کنم.

نخندید پیش میاد که میگم ها :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...