رفتن به مطلب

نظرتون در مورد اين سخت افزارهاي توپ چيه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مي خواستم يك كيس بردارم كه با تحقيق بسيار قطعات زير رو انتخاب كردم كه براي من ميشه گفت بهترينا هستند.

من برنامه نويسي كار مي كنم و دلفي 2010 و ويژوال استديو 2010 رو كار مي كنم.

معمولا كارايه نيمه سنگين هم انجام مي دم...

ولي اين سيستمو بيشتر برا بازي اينقدر دارم خرج مي كنم ... !

احتمالا از قابليته Turbo Boost هم در i5 استفاده خواهم كرد.

در كل الان كه فكر نمي كنم با اين كارت گرافيك و پردازنده نيازي به اوركلاك كردن داشته باشم. اما فردا رو چه ديدي ... شايد خواستم كل بخوابونم گرافيك ، پردازنده و رم رو اوركلاك كردم !

ببينيد :

MB: Gigabyte P55-UD3P = 180 tomn

CPU: i5 750 = 240 tomn

RAM: Patriot DDR3 2 GB = 53 tomn

HDD: Samsung F1 = 51 tomn

Power: Green GP785B = 130 tomn

VGA: Giga Ati 4870 1GB = 211 tomn

اين قيمتهايي رو هم كه زدم قراره يكي از بچه ها برام از تهران بر داره سيستمو و گفته مثلا برات تخفيف دادم#-o

يه كاري براش انجام دادم كه مثلا قراره جبران كنه :(

من كه فكر نمي كنم راست بگه ! مخصوصا رويه پاور ، مادربورد و CPU !

البته با تحقيق و گفته هاي دوستانه عزيز نيازي نيست مثلا پاور 785 بردارم و بايد از 685 استفاده كنم.

حالا مي خواستم نظره دوستان اين انجمن رو بپرسم كه آيا اين سيستم كم و كاستي نداره ؟ قيمتش مناسبه ؟ يا نيازه قطعه ي بالاتري بگيرم.

ميزانه مايه در جيبه من اگه بخوام تا اونجا كه مي شه اوركلاكش كنم تا 900 مگاتومن ميشه:cool:

راستي برنده رم رو هم مورده عنايت قرار بديد كه مثله اينكه پاتريوت جالب نيست. فعلا مي خوام يك 2 گيگ بگيرم DDR3 CL7 با قيمته مناسب بگيرم تا بعدا يه 1 يا 2 بهش اضافه كنم.

كيس رو هم به گفته دوستان مگنوم گرين با قيمته 34 هزار براي اين سيستم خوبه.

در مورده هارد هم يه تاپيك از همين سايت بود فكر كنم كه گفته بود سامسونگ هنوز يه ماه كار نكره تق تق مي كنه و خراب شده...دوستم كه مي خواد برام سيستمو بگيره گفت سيگيت بگير...نظرتون چيه !؟ (مي خوام صداش خيلي كم باشه و قيمتش نسبتا مثله اين سامسونگ كم باشه)

ممنون

ویرایش شده توسط FiaCKeR
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به فروم خودتون خوش اومدید ...

عزیز قیمتها مناسبه ... فقط اگر براتون ممکن بود رمها رو 4gb 1600 تهیه کنید تا با دیگر قطعات سیستم کاملا در یک سطح قرار بگیره چون بعضی از گیمها نیاز به رم بیشتری دارند مثال gta iv ....

در مورد هارد سیگیت و سامسونگ هر دو عالی هستند ...

و اینکه اگر دوست داشتید یک پیشنهاد دارم براتون در مورد کارت گرافیک .. اگر ممکن هست براتون کارت رو فعلا یک کارت معمولی تهیه کنید و منتظر سری 5000 باشید و کارت hd 5770 رو تهیه کنید که از directx 11 پشتیبانی میکنه ...

سوالی بود در خدمتم ... موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به فروم خودتون خوش اومدید ...

عزیز قیمتها مناسبه ... فقط اگر براتون ممکن بود رمها رو 4gb 1600 تهیه کنید تا با دیگر قطعات سیستم کاملا در یک سطح قرار بگیره چون بعضی از گیمها نیاز به رم بیشتری دارند مثال gta iv ....

در مورد هارد سیگیت و سامسونگ هر دو عالی هستند ...

و اینکه اگر دوست داشتید یک پیشنهاد دارم براتون در مورد کارت گرافیک .. اگر ممکن هست براتون کارت رو فعلا یک کارت معمولی تهیه کنید و منتظر سری 5000 باشید و کارت hd 5770 رو تهیه کنید که از directx 11 پشتیبانی میکنه ...

سوالی بود در خدمتم ... موفق باشید.

با سلام

آقا رضا عزيز تمام نكات مهم و كاربردي رو به شما گفتن ديگه چيزي براي گفتن وجود نداره .

من هم دقيقا با صحبت هاي رضا جان موافقم.

با تشكر

لینک به دیدگاه

اتفاقا اولين بازي كه قراره بكنم GTA IV هست. عاشقه اين بازي هستم.

لطف كنيد يك برند خوب رو معرفي كنيد. ولي تا اونجا كه مي دونم بايد از رمهاي DDR3 استفاده كنم تا بازدهي خوبي داشته باشه سيستم. حالا يه 3 يا 4 گيگ DDR3 رو معرفي كنيد كه قيمته زيره 100 تومن داشته باشه.

ممنون از پيشنهادتون

اما بايد چه كارته ارزون قيمتي رو بگيرم ؟

فكر مي كنم سري 5000 تا 6 ماه گرون باشه !! اينطور نيست ؟

من از كفه GTA , Crysis , Farcry2 , ... مردم...

فكر مي كنيد از چقدر شروع بشه قيمته سريه 5000 ؟

نمي شه يه 4870 بگيرم بعد از 6 ماه يا بيشتر 5770 بگيرم ؟

راستي يعني اين 4870 از دايركته 11 پشتيباني نمي كنه اصلا ؟

اااااااااا .... چقدر سوال پرسيدم:(

لینک به دیدگاه

فعلا یه 4670تهیه کنید تا سری nvidia 300 از راه برسه و 5770 رو بزنه کنار

لینک به دیدگاه

خب مهم قيمته كه از چقدر شروع بشه !

من نمي خوام بيشتر از 250 تومن خرج كنم برا گرافيك.

مدلي كه شما گفتيد از چقدر شروع مي شه و كي مي ياد ؟

لینک به دیدگاه

اقا الان عصر ارتباط رو داشتم مي خوندم نوشته بود 5870 و 5850 به ترتيب با قيمت 400 و 300 دلار عرضه خواهند شد.

يعني خيلي كه ارزون باشه قراره 4850 از قيمته 350-400 شروع بشن !

چند ماه طول مي كشه كه بلخره به قيمته 250 برسن.

من كه نمي تونم چند ماه با سيستمه جديدم كار و بازي نكنم تا بلخره قيمته 5850 يا 5870 بياد پايين!

نظرتون چيه ؟

لینک به دیدگاه

بنظر من یه 260 فعلا تا اون موقع کار شما رو راه میندازه:(

لینک به دیدگاه

دست کم قیمت کارتهای جدید تا پاییز سال اینده منطقی نمیشه پس در همون حدی که میخاید هزینه کنید:(#-o

لینک به دیدگاه

اتفاقا اولين بازي كه قراره بكنم GTA IV هست. عاشقه اين بازي هستم.

لطف كنيد يك برند خوب رو معرفي كنيد. ولي تا اونجا كه مي دونم بايد از رمهاي DDR3 استفاده كنم تا بازدهي خوبي داشته باشه سيستم. حالا يه 3 يا 4 گيگ DDR3 رو معرفي كنيد كه قيمته زيره 100 تومن داشته باشه.

دوست عزیز بنده به شما teamgrup 4gb 1600 cl7 xtreme رو پیشنهاد میکنم که از نظر کیفیت عالی هست و قیمت هم در حال حاظر 140 تومان هست ...

ممنون از پيشنهادتون

اما بايد چه كارته ارزون قيمتي رو بگيرم ؟

فكر مي كنم سري 5000 تا 6 ماه گرون باشه !! اينطور نيست ؟

من از كفه GTA , Crysis , Farcry2 , ... مردم...

فكر مي كنيد از چقدر شروع بشه قيمته سريه 5000 ؟

نمي شه يه 4870 بگيرم بعد از 6 ماه يا بيشتر 5770 بگيرم ؟

راستي يعني اين 4870 از دايركته 11 پشتيباني نمي كنه اصلا ؟

اااااااااا .... چقدر سوال پرسيدم

دوست عزیز انتخاب با خودتون هست عزیز قصد بنده فقط راهنمایی بود ... ببینید 4870 از directx 10 پشتیبانی میکنه ولی 5770 از directx 11 و از نظر قدرت پردازش هم کمی از 4870 قویتر هست ... این کارت حدودا 1 ماه دیگه کم کم باید بیاد بازار ....پس پیشنهاد میکنم عجله نکنید و فعلا یک کارت 4670 تهیه کنید و رمها رو فعلا بگیرید تا این کارت وارد بازار بشه و قیمت مناسبی هم داره... در ضمن در آینده این کارت بیشتر بدردتون میخوره تا 4870 چون بازیهای آینده برای نسخه 11 ساخته میشن که کارتهایی که از دایرکتس 11 پشتیبانی میکنند روانتر عمل میکنند..

HD 5770

y1eb54c34xjge8cetwz.jpg

فعلا یه 4670تهیه کنید تا سری nvidia 300 از راه برسه و 5770 رو بزنه کنار

دوست عزیز جناب koorosh kabir .. مهم راهنمایی دوستان هست برای انتخاب درست نه اینگه گمراهیشون و شما به جای اینکه تعصبی در مورد انویدیا قضاوت میکنید پیشنهادی بدید که به درد این دوستمون بخوره ... میدونید اگر این بنده خدا بخواد منتظر سری 300 بمونه چقدر باید صبر کنه ؟ در حال حاظر این ای تی ای هست که دستش پیش هست و کارتهای directx 11 رو در اختیار کاربران قرار داده ...:(

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

بنظر من یه 260 فعلا تا اون موقع کار شما رو راه میندازه

مي شه بگيد چرا بايد الكي 200 تومن هزينه كنم برا اين كارته گرافيكه ضعيف ؟ (در مقايسه با 4870 اونم 200 تومنه)

دوست عزیز انتخاب با خودتون هست عزیز قصد بنده فقط راهنمایی بود ... ببینید 4870 از directx 10 پشتیبانی میکنه ولی 5770 از directx 11 و از نظر قدرت پردازش هم کمی از 4870 قویتر هست ... این کارت حدودا 1 ماه دیگه کم کم باید بیاد بازار ....پس پیشنهاد میکنم عجله نکنید و فعلا یک کارت 4670 تهیه کنید و رمها رو فعلا بگیرید تا این کارت وارد بازار بشه و قیمت مناسبی هم داره... در ضمن در آینده این کارت بیشتر بدردتون میخوره تا 4870 چون بازیهای آینده برای نسخه 11 ساخته میشن که کارتهایی که از دایرکتس 11 پشتیبانی میکنند روانتر عمل میکنند..

واقعا لطف داريد كه راهنمايي مي كنيد.

قيمتش واقعا اگه 159 دلار باشه خيلي عاليه.البته اگه بياد ايران 200 يا 220 مي رسه. اينطور نيست ؟

من يه گرافيكه Geforce 128mb 4000MX دارم #-o مي شه رويه اين سيستمه جديد بزارمش تا اون 5770 بياد ؟

:(

نمي خوام 100 تومن بدم 4670 رو بگيرم.

شايدم از اين دوستم يه گرافيكه دسته دوم بگريم تا اين 5770 بياد.

ولي اگه 4670 بگيرم مي تونم وقتي 5770 گرفتم با هم رويه سيستمم استفاده شون كنم ؟ (Crossfire هست اصلا؟)

لینک به دیدگاه

درو دوست عزیز این قطعاتی که در پست اول نوشتید رو میتونم با این قیمتها بهتون بدم ولی یه مشکلی که هستش توی هاردتون هاردتون f1 نیستش مطمئنم و مدل t1 هستش عزیز

لینک به دیدگاه

ممنون.

با كيس خوب (مگنوم گرين يا مدله ارزون و خوب ديگه) چقدر مي تونيد به من بديد ؟ قيمته دقيق رو بگيد.

البته اگه از ايني كه من نوشتم كمتر بديد مي تونم ازتون بگيرم. وگرنه اون كسي كه مي خواد برام بياره برام پولي نمي دم و درده سري هم نداره !

در حالي كه اگه بخوام از شما بگيرم بايد هزينه ي ارسال و غيره رو هم داشته باشم.

كمتر حساب كن مشتري شيم :(

:->

ویرایش شده توسط FiaCKeR
لینک به دیدگاه

ممنون.

با كيس خوب (مگنوم گرين يا مدله ارزون و خوب ديگه) چقدر مي تونيد به من بديد ؟ قيمته دقيق رو بگيد.

البته اگه از ايني كه من نوشتم كمتر بديد مي تونم ازتون بگيرم. وگرنه اون كسي كه مي خواد برام بياره خوزستان پولي نمي دم و درده سري هم نداره !

در حالي كه اگه بخوام از شما بگيرم بايد هزينه ي ارسال و غيره رو هم داشته باشم.

كمتر حساب كن مشتري شيم :(

:->

درسته در مورد هزینه حق با شماست عزیز .

شما کل کالاهاتون رو در یک پست الان برام بگذارید بهتون بگم دقیق

لینک به دیدگاه

MB: Gigabyte P55-UD3P

CPU: i5 750

RAM: TeamGroup DDR3-1600 CL7 - 4GB

HDD: Samsung F1 or Segate 500GB - har kodoom behtar bood

Power: Green GP685B

VGA: Felan tasmim gerftam ke VGA nagiram

Case : Magnom Green

لینک به دیدگاه

بقيه دوستاني كي اين تاپيكو مي خونن لطفا نظرشونو بدن.

در مورده قطعات و كم و كاستي هاي اون.

الان 5 نفر از دوستانه عزيز دارن تاپيكو مي خونن...

نظر بديد لطفا

لینک به دیدگاه

MB: Gigabyte P55-UD3P = 177

CPU: i5 750 = 238

RAM: TeamGroup DDR3-1600 CL7 - 4GB = 135

HDD: Samsung F1 or Segate 500GB - har kodoom behtar bood= پیشنهاد میکنم که هارد 750 samsung F1 با قیمت 75 تومان بردارید و یا سیگیت 500 52 تومان

Power: Green GP685B = 109

VGA: Felan tasmim gerftam ke VGA nagiram

Case : Magnom Green کیس مگنوم کیس بدی نیستش ولی یادتون باشه که کارتهای بزرگ رو من توش تست کردم خیلی سخت جا میشه بعد ها با اندازه کارت گرافیک مشکل خوهاید خورد قیمتش 36 تومان

لینک به دیدگاه

hdd: Samsung f1 or segate 500gb - har kodoom behtar bood= پیشنهاد میکنم که هارد 750 samsung f1 با قیمت 75 تومان بردارید و یا سیگیت 500 52 تومان

دوسته ما كه گفته 52 تومن !

power: Green gp685b = 109

تويه بازار 110 تومن هست ! پايينتر بگيد. فقط 1000 تومن تخفيف ؟

case : Magnom green کیس مگنوم کیس بدی نیستش ولی یادتون باشه که کارتهای بزرگ رو من توش تست کردم خیلی سخت جا میشه بعد ها با اندازه کارت گرافیک مشکل خوهاید خورد قیمتش 36 تومان

كيس رو چي بردارم پس ؟

تا 40 يا 45 مي خوام هزينه كنم.

در مورد گارانتي هم توضيح بديد كه اگه يكي از قطعات با گا رفت بايد چيكار كنم ؟

لینک به دیدگاه

راستي نگفتيد اين دوسته ما با اين قيمت ها واقعا برام تخفيف داده يا داره چرت و پرت مي گه ؟

آخه قيمته سخت افزار رو در تهران نمي دونم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این قیمتهای منه که اعلام کردم . حالا شما بررسی کن ببنید از کجا بخری بهتره هر کجا که دیدید بهتره از همونجا خریداری کنید .

در مورد کیس توی این رنج قیمت شما همین مگنوم رو میتویند بر دارید یا مدل تولیپ گرین رو از نظر قابل فکر میکنم که هر دو یک اندازه باشن و فقط ظاهرشون فرق داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به پيشنهاده يكي از دوستان كه گفتند يك ماه صبر كن تا قيمت سخت افزار بياد پايين ، قصد دارم يك ماه ديگه صبر كنم تا قيمت پردازنده ، رم ، مادربورد كاهش پيدا كنه و همچنين كارت هاي گرافيكي جديد ATI هر برسند. البته همين دوسته عزيز زحمت كشيدند و كارت گرافيكه خوبي رو هم پيشنهاد كردند (GTX285) اما اين كارت زيادي خوب هست و توانايي پرداخت 400 هزار تومن بابت اين گرافيك رو ندارم !!

پس با اينكه ATI 5770 or 5870 كيفيته پايينتري نسبت به NVidia دارند‌، مجبورم يكي از اين دو كارت رو با محدوديت قيمته 250 به پايين انتخاب كنم. البته منظورم از كيفيت گرماي توليدي گرافيك هاي ATI هست و واقعا گرماي بيشتري توليد مي كنند.

در حال حاضر من در جايي زندگي مي كنم كه خيلي HoT هست !! و به احتماله زياد مادربوردم ذوب بشه !!

البته اگه كولرگازي رو بيارم تويه اتاقه خودم و يه مسير جريان درست كنم تا باد كولر به كيس منتقل بشه ، شايد بشه جلوي حرارته زياد رو گرفت:(

حرارت GTX260 در موقع كاركرد : 88 درجه.

حرارت GTX275 در موقع كاركرد : 105 درجه.

حرارت HD4870 در موقع كاركرد : 107 درجه.

نظرتون چيه ؟

اين يك ماه يعني دقيقا تا كي !؟ اخره برجه 8 مي تونم بگيرم قطعات رو ؟

لطفا هر كي اطلاعات داره دريغ نكنه...ممنون

ویرایش شده توسط FiaCKeR
لینک به دیدگاه

با سلام خمت دوست عزیزمون

من این حرف شمارو درباره کیفیت پایین کارتهای ati رد میکنم و همچنین اگر شما ریویو کارتهای جدید ati مثل hd5870 را دیده باشید حرارت فول لود این کارت 83-85 درجه سانتیگراد می باشد .

اگه کارت جدید می خواهید شما با 250 تومان می تونید یه HD5770 بگیرید .

ویرایش شده توسط 3DSAT
بنا به درخواست FiaCKeR
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به پيشنهاده يكي از دوستان كه گفتند يك ماه صبر كن تا قيمت سخت افزار بياد پايين ، قصد دارم يك ماه ديگه صبر كنم تا قيمت پردازنده ، رم ، مادربورد كاهش پيدا كنه و همچنين كارت هاي گرافيكي جديد ati هر برسند. البته همين دوسته عزيز زحمت كشيدند و كارت گرافيكه خوبي رو هم پيشنهاد كردند (gtx285) اما اين كارت زيادي خوب هست و توانايي پرداخت 400 هزار تومن بابت اين گرافيك رو ندارم !!

پس با اينكه ati 5770 or 5870 كيفيته پايينتري نسبت به nvidia دارند‌، مجبورم يكي از اين دو كارت رو با محدوديت قيمته 250 به پايين انتخاب كنم. البته منظورم از كيفيت گرماي توليدي گرافيك هاي ati هست و واقعا گرماي بيشتري توليد مي كنند.

در حال حاضر من در اهواز زندگي مي كنم و مي دونيد كه اينجا چقدر hot هست !! و به احتماله زياد مادربوردم ذوب بشه !!

البته اگه كولرگازي رو بيارم تويه اتاقه خودم و يه مسير جريان درست كنم تا باد كولر به كيس منتقل بشه ، شايد بشه جلوي حرارته زياد رو گرفت:(

حرارت gtx260 در موقع كاركرد : 88 درجه.

حرارت gtx275 در موقع كاركرد : 105 درجه.

حرارت hd4870 در موقع كاركرد : 107 درجه.

نظرتون چيه ؟

اين يك ماه يعني دقيقا تا كي !؟ اخره برجه 8 مي تونم بگيرم قطعات رو ؟

لطفا هر كي اطلاعات داره دريغ نكنه...ممنون

سلام ! بنظر من در حال حاضر یا یک ماه بعد ، خرید کارت 285 اصلا منطقی نیست ! بنظر من کارت 275 گزینه بسیار بهتریه ، بازم باید صبر کرد و دید در ماه های اینده چی پیش میاد . من مطمئنم با اومدن کارت های سری 5000 ، قیمت سایر کارت ها پایین میاد . و شمام بهتره فعلا انتخابی نداشته باشید و صبر کنید ببینید اولا چه کارت هایی میاد و ثانیا قیمت کارت ها چطور میشه . وقتی مشخص شه بعدش میتونید خیلی مطمئن تر و راحت تر تصمیم بگیرید .

در مورد دما هم ! شما مطمئنا داخل خون تون کولر گازی دارید ، خب شما دمای اتاق تون مگه چقدره ؟ من فکر نمیکنم در خونه ای که کولر گازی وجود داشته باشه نیازی به تمهیدات خاصی باشه . ( حتی اگه کولر در اتاق شما نباشه )

اگه دمای اتاق شما معمولیه ، پس هیچ مشکلی نخواهد بود .

لینک به دیدگاه

hd5770

واقعا قراره 5770 با قيمته 250 تومن به بازار بياد ؟

قيمتش 159 دلاره !!!

لعنت به وارد كننده ها.

در مورد دما هم ! شما مطمئنا داخل خون تون کولر گازی دارید ، خب شما دمای اتاق تون مگه چقدره ؟ من فکر نمیکنم در خونه ای که کولر گازی وجود داشته باشه نیازی به تمهیدات خاصی باشه . ( حتی اگه کولر در اتاق شما نباشه )

داخله اتاقه من هميشه گرمه.

...

...این قسمت از پست به دلایل امنیتی هپلی هپو شد d:

...

حالا گذشته از اون جريانه مسخره ي كولر بازي ... چه كيسي رو مي تونم بگيرم كه گرمايه سيستم رو خوب به بيرون منتقل كنه ؟

كيسه اقاي دومينيتور رو ديدم خيلي خوشم اومد ... البته 145 تومن نمي تونم هزينه كنم...زير 100 تومن با اون چراغهاي نئون و فنهاي خوب چه كيسي رو پيشهاد مي كنيد ؟

ویرایش شده توسط FiaCKeR
لینک به دیدگاه

درود :

به نظر من هم شما یک 4670 بردارید بهتر خواهد بود تا بعدا که قیمت کارت گرافیک های جدید پایین آمد شما

کارت گرافیکی برداری که منا سب باشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...