رفتن به مطلب

مشاوره خرید سیستم کامل

Recommended Posts

با سلام..دوستان یه سیستم به همراه مانیتور میخواستم.اول اینکه سری اچ 97 و هاسول رفرش کی میاد؟ ارزش صبرو داره؟ بودجم 2450کاربرد مالتی مدیا برنامه نویسی گیم..نظر خودم یه مادربرد در حد 300..پردازنده دو هسته ای کورای 3 میگن دیگه بدرد گیم نمیخوره.نظرم خودم یه i5‎ ‎4430قیمتش فک کنم حدودا 600باشه دیگه ارزونترین i5چهار هسته ای فک کنم 4430باشه..رم دوتا چهارگیگ 260تومن هارد یک ترا وسترون بلو یا سیگیت.200تومن..پاور گرین 700وات یا 600وات..کیس هم در حد 200تومن.دیویدی رایتر 60تومن..450تا 500هم یه مانیتور 20اینچ با کیفیت عالی.واسه گرافیک ارزش داره پردازنده رو کرای 3 رمو به 4 کاهش و مادربرد یه دیویست تومنی بگیرم بجاش یه گرافیک در حد 400تومن بگیرم یا گرافیکو بعدا اضافه کنم ؟ البته خودم بیشتر طرفدار انودیا هستم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

ویرایش شده توسط Ragner
لینک به دیدگاه

به نظر من این سیستم میتونه خوب باشه :

مادربورد : MSI B85M-P32 قیمت حدود 245

پردازنده : Intel® Core i5-4440 قیمت حدود 639

رم : Kingston HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 قیمت حدود 270

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت حدود 192

گرافیک :

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدود 59

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت حدود 195

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدود 132

مانیتور : Samsung 20C325 LED قیمت حدود 447

اسپیکر ، ماوس و کیبورد دلخواه تا حدود 150 تومان

اینها میشن حدود 2329 تومان . در حدود 120 تومان میمونه که نمیشه باهاش کارت گرافیک مناسبی خرید . اگر پردازنده رو Intel Core i3-4330 برداری حدود 204 تومان صرفه جویی میشه . با 324 تومان هم کارت خوبی گیر نمیاد . مگر اینکه دست دوم بخری . یا باید از جاهای دیگه هم بزنی ، مثل رم که یک ماژول  4 گیگی کم بشه و 135 تومان باقی بمونه و یا مانیتور که LG 20EN32S برداری که 398 تومانه و 49 تومان ارزونتر میشه . اینها رو اگر کم کنی میتونی کارت گرافیک GALAXY GTX 750 OC 1GB GDDR5 با قیمت 489 تومان تهیه کنی .

لینک به دیدگاه

داداش اسپیکر موس کیبورد دارم..همچنین خیلیا دل خوشی از سری euپاور گرین ندارن.700-hpیا 600-hpبهتر نیس ?در مورد برند ام اس ای دل خوشی ندارم.سه تا کارتم ام اس ای بود سوخت هر سه تاشون.از گیگا یا ایسوس چیز بهتر گیر میاد ? کیس ایکس سه یا این مدل بنظرت خوب نیس ? http://lioncomputer.ir/product/2987/ThermalTake%20Case%20V4%20Black%20%20Vm3000/ خنک بودن داخل کیس واسم مهمه..همچنین اون مدل سامسونگ از نظر کیفیت بالا تو فیلم و اینا بهتره یا ایسوس vs207de

لینک به دیدگاه

حامد جان با توجه به بودجتون راهنمایی فرمودن

ایسوس حتما بهتر هست در بیشتر زمینه ها!

توی اون رنج قیمت فکر نکنم چیز بهتر گیر بیاد!

http://lioncomputer.ir/product/3321/ASUS%20H81-Plus%20LGA1150%20H81%20MB/

برای مادربورد بهترین گزینه میتونه باشه!

کیس X3 هم خیلیا از مشکلاتش گفتن، مدل ترمالتیک پیشنهادی خودتون بهتره

پاور هم مناسب هست، چه مشکلی داره مگه سری EU؟

لینک به دیدگاه

داداش اسپیکر موس کیبورد دارم..همچنین خیلیا دل خوشی از سری euپاور گرین ندارن.700-hpیا 600-hpبهتر نیس ?در مورد برند ام اس ای دل خوشی ندارم.سه تا کارتم ام اس ای بود سوخت هر سه تاشون.از گیگا یا ایسوس چیز بهتر گیر میاد ? کیس ایکس سه یا این مدل بنظرت خوب نیس ? http://lioncomputer.ir/product/2987/ThermalTake%20Case%20V4%20Black%20%20Vm3000/ خنک بودن داخل کیس واسم مهمه..همچنین اون مدل سامسونگ از نظر کیفیت بالا تو فیلم و اینا بهتره یا ایسوس vs207de

پاور های سری EU گرین برای مصارف عادی خوب هستن . ولی برای اورکلاک نه . من که مشکلی تو سیستم های معمول ندیدم از این پاور ها . پاور های 600 و 700 وات قیمت بالاتری دارن . خرید اونها باعث میشه که بودجه شما محدود بشه . ضمن اینکه نیازی هم به اون مقدار پاور ندارید .

ایسوس و گیگا هست ، منتها حدود 100 تا 150 تومان گرونتر در میاد بورد مشابه همین .

کیس هم به خاطر بودجه محدود پیشنهاد شده . اگر میتونید هزینه بیشتری انجام بدید کیس X3 خوبه ، اون مدل ترمال تیک هم خوبه . ولی باید برای فن براش مجددا هزینه کنید . فقط 2 فن روش نصبه .

مانیتور ایسوس مسلما بهتره . ولی نمیدونم گیر میاد یا نه و قیمتش چنده .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید اساتید کانفیگ های خوبی رو گفتن اینم جدول کانفیگ هایی که میتونی بگیری :

post-13330-0-24422100-1400584939_thumb.jpg

که در ارزونترین حالت میشه 1928000 تومن که با بقیش بهترین گرافیک هایی که میتونی بگیری این مدل هاست :

GALAXY GTX 750 OC 1GB GDDR5 قیمت : 489000

MSI GTX 650 1GB GDDR5 قیمت : 429000

Sapphire R7 260X 2GB GDDR5 قیمت : 549000

ASUS HD7770 1GB DDR5 قیمت : 525000

البته به نظر من بهتره که همون core i5 با 8 گیگ رم رو بگیری و بقیش رو هم بذاری روی مانیتورت یه مانیتور fullHD بگیری .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از پاسخاتون..پاور چون میخوام فعلا گرافیک نمیخرم بعدا گرافیک 750یا 760رو میخرم واسه همین گفتم اون موقع پاور کم نیاره..همچنین یکی از کاربران سری euگرین پاورش بود میگفت مادربردم و پاورم سوخته بود..اون مادربرد h81با b85تفاوتشون چیه.از گیگا تا سیصد تومن مورد خوب گیر نمیاد که دارای قابلیت ارتقا باشه یا همون h81-plusرو بگیرم ? بقیه قطعات هم اینارو میگیرم. Mb-‏? ‏ CPU- 4430 RAM- KINGSTON HXPERX 2X4 1600 HDD- SEAGETE 1TB PSU- ? CASE- Thermaltake v4 black ODD-liteo Monitor- Asus 207de ‎مادربرد و پاور هم راهنمایی کنید ممنون میشم.هارد سیگیت با چه سریال نامبری بگیرم ? دوستان قطعاتو از لیون میخوام تهیه کنم فک کنم به جز مانیتور بقیه موجود داشته پاشن..میخوام با هزینه اسمبل و ارسال کلش 2550بشه.

ویرایش شده توسط Ragner
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید اساتید کانفیگ های خوبی رو گفتن اینم جدول کانفیگ هایی که میتونی بگیری :

attachicon.gifآقا مهدی_001.jpg

که در ارزونترین حالت میشه 1928000 تومن که با بقیش بهترین گرافیک هایی که میتونی بگیری این مدل هاست :

GALAXY GTX 750 OC 1GB GDDR5 قیمت : 489000

MSI GTX 650 1GB GDDR5 قیمت : 429000

Sapphire R7 260X 2GB GDDR5 قیمت : 549000

ASUS HD7770 1GB DDR5 قیمت : 525000

البته به نظر من بهتره که همون core i5 با 8 گیگ رم رو بگیری و بقیش رو هم بذاری روی مانیتورت یه مانیتور fullHD بگیری .

سلام دادش .مرسی که وقت گذاشتی.خودمم دلم میخواست فول اچدی بگیرم اما بودجم نمیکشه از طرفی بنظرت از کدوم قطعه منطقیه بزنم و بزارم رو مانیتور فول اچدی? فول اچدی فک کنم ارزونش asus vx229hبا قیمت 750باشه
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 4430 که نا موجوده .

مادربورد h81 هم قابلیت ارتقای پایینی داره چون فقط 2 تا رم میخوره و کلا 4 تا ساتا داره (2تا 6 گیگ و 2 تا 3 گیگ) و کلا 2 تا usb 3 داره .

شما مادربورد h87m-e بگیری بهتره .

شما رم 4 گیگ بگیری و کیس مگنوم 2 میتونی مانیتور FHD بخری .

لینک به دیدگاه

ببخشید بعدا اگه کارت 750یا 760یا 770اضافه کردم اون پاور کم نمیاره ?

ویرایش شده توسط Ragner
لینک به دیدگاه

ببخشید بعدا اگه کارت 750یا 760یا 770اضافه کردم اون پاور کم نمیاره ?

750 مشکلی نداره . ولی برای 760 و 770 نیاز به 2 کابل 6 پین داری که این پاور فقط یک کابل داره . اگر 760 میخوای بذاری پاور 600 وات و اگر 770 میخوای بذاری پاور 700 وات بگیر .

لینک به دیدگاه

اقا حامد مرسی ..فقط یه سوال رو مادربورد h81-plus‏ که 288تومنه چند تا هارد و چند تا اس اس دی میتونم بعدا نصب کنم?..یه اس اس دی و دوتا هارد ساپورت کنه واسم کافیه.رمو هم میدونم تا 16گیگ ساپورت میکنه.که اینم واسم کافیه..بیشتر طرفدار گیگابایت بودم که تو اونم رنج فک کنم گیر نیاد

لینک به دیدگاه

اقا حامد مرسی ..فقط یه سوال رو مادربورد h81-plus‏ که 288تومنه چند تا هارد و چند تا اس اس دی میتونم بعدا نصب کنم?..یه اس اس دی و دوتا هارد ساپورت کنه واسم کافیه.رمو هم میدونم تا 16گیگ ساپورت میکنه.که اینم واسم کافیه..بیشتر طرفدار گیگابایت بودم که تو اونم رنج فک کنم گیر نیاد

کلا 4تا ساتا داره یعنی هارد و ssd روی هم 4 تا ساپورت میکنه .

رم هم 2تا اسلات میخوره که اگه شما الان 2 تا 4 بگیری برای ارتقا باید دوتا رم رو بفروشی و دوتا 8 بگیری ولی مثلا اگه h87 بگیری برای ارتقا به 16 گیگ 2تا 4 میگیری و نباید ضرر کنی .

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن 4 تا پورت ساتا داره . سعنی شما 4 وسیله که از این پورتها میتونن استفاده کنن رو ، میتونید به بورد وصل کنید . این وسیله ها میتونن هارد دیسک ، SSD و یا درایو نوری باشن . الن خودم با یکی از سیستم هام همین مشکل رو دارم که 4 تا ساتا داره و من 2 تا رایتر دارم روش . دو تای دیگه هم هارد هست و الان میخوام یک SSD بذارم که مجبورم یکی از اونها رو بردارم .

لینک به دیدگاه

دوستان مرسی که از راهنمایی های خوبی که کردید.از نظر ساتا اون مادربرد واسه من مشکلی نداشت ولی همانطور که دوستمون اشاره کرد چون دوتا اسلات رم داره پس بهتر اون h87m-eرو تهیه کنم که تو اینده مشکلی پیش نیاد..دوستان دوتا سوال دیگه دارم..این کیس http://www.thermaltake.com.au/db/pictures/modules/PDT/PDT060207001/201041216183270555.jpg‏ تور اون جلوش بنظرتون رو مخ نیس ? حس میکنم بعدا داخل اون تور گردوخاک میشینه اینطوریم حس بدی به ادم دست میده.کیس ایکس یک چطوره ? فک کنم یدونه فن داره.واسه کارت 760.770مشکلی از نظر سایز دارن ? واسه مانیتور هم تا 750چی پیشنهاد میکنید vx229با پنل ای پی اس زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه و vx228پنل تی ان زمان پاسخگویی یک میلی ثانیه?.کاربردم هم فیلم هم گیم..دوستان 5میلی ثانیه با یک میلی ثانیه تفاوتشون تو گیم محسوسه یا فرقی نمیکنه? Vx229میگن کیفیت تصویرش بالاس vx228واسه گیم میگن مناسبه..حالا موندم چیکار کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

کیس X1 بد نیست . در حد قیمتش خوبه . ولی فقط یک فن روش داره که 6-5 تا دیگه هم میشه روش نصب کرد . اگر همه رو بخوای فن معمولی بذاری باید حدود 60-70 تومان هزینه کنی . در این صورت X3 به صرفه تر میشه . فکر میکنم تا 770 راحت توش جا بشه . ولی کارتهای بزرگتر احتمالا به مشکل بخورن .

پنل IPS بهتره . 5 میلی با 1 میلی اونقدر تفاوت نداره که محسوس باشه . 8 میلی اگر بود تو گیم های با سرعت خیلی بالا ممکن بود نشون بده . ولی 5 میلی خیلی نامحسوسه و باید دقت خیلی زیادی ، اون هم تو بعضی صحنه ها ، داشته باشی تا متوجه بشی .

لینک به دیدگاه

دوستان مرسی که از راهنمایی های خوبی که کردید.از نظر ساتا اون مادربرد واسه من مشکلی نداشت ولی همانطور که دوستمون اشاره کرد چون دوتا اسلات رم داره پس بهتر اون h87m-eرو تهیه کنم که تو اینده مشکلی پیش نیاد..دوستان دوتا سوال دیگه دارم..این کیس http://www.thermaltake.com.au/db/pictures/modules/PDT/PDT060207001/201041216183270555.jpg‏ تور اون جلوش بنظرتون رو مخ نیس ? حس میکنم بعدا داخل اون تور گردوخاک میشینه اینطوریم حس بدی به ادم دست میده.کیس ایکس یک چطوره ? فک کنم یدونه فن داره.واسه کارت 760.770مشکلی از نظر سایز دارن ? واسه مانیتور هم تا 750چی پیشنهاد میکنید vx229با پنل ای پی اس زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه و vx228پنل تی ان زمان پاسخگویی یک میلی ثانیه?.کاربردم هم فیلم هم گیم..دوستان 5میلی ثانیه با یک میلی ثانیه تفاوتشون تو گیم محسوسه یا فرقی نمیکنه? Vx229میگن کیفیت تصویرش بالاس vx228واسه گیم میگن مناسبه..حالا موندم چیکار کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

این دو مدل گرافیک تا اونجایکه من دیدم حداکثر 27 سانت طول دارن و نباید مشکل داشته باشید .

کیس ThermalTake Case V4 Black یو اس بی 3 نداره و مدلش قدیمی تر هست و به نظرم ThermalTake Case Versa G2 یا ThermalTake Case Versa G1 بهتره چون پنل جلو usb3 داره و طراحیش جدید تره .

اما x1 گرین گرافیک تا طول 40 رو ساپورت میکنه چون چندتا از جای درایوهاش رو میتونی برداری .

مگنوم 2 هم امکانات خوب رو با قیمت مناسب میده .

برای مانیتور هم بستگی به خودتون و کاری که ازش میکشید داره ولی من باشم میلی پایین تر رو ترجیح میدم چون تا اونجایی که من مطالعه داشتم برای گیم زیر 2 میلی ثانیه مناسبه و پنل های IPS بیشتر برای طراحان و گرافیست هاست که طبیعی بودن رنگ و نزدیک بودن به تونالیته رنگ چاپی براشون مهمه .

البته حواستون باشه VX228 هم تنها با پسوند H پاسخ دهی 1 میلی ثانیه داره .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه کیس thermaltake Ver G2و X1هر دو فقط یدونه فن روش هست بنظرتون کدومو بگیرم بهتره ? و اینکه اگه با همین یدونه فن فعلا کار کنم مشکلی پیش میاد ? بعدا میخوام فن اضافه کنم.و واسه فن چه مدلی پیشنهاد میکنید

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه کیس thermaltake Ver G2و X1هر دو فقط یدونه فن روش هست بنظرتون کدومو بگیرم بهتره ? و اینکه اگه با همین یدونه فن فعلا کار کنم مشکلی پیش میاد ? بعدا میخوام فن اضافه کنم.و واسه فن چه مدلی پیشنهاد میکنید

دوست عزیز به نظر من اگه ارزون میخوای مگنوم 2 بگیر که دوتا فن داره و اگه میخوای یه ذره بیشتر هزینه کنی x3 بگیر که 5 فن داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...