رفتن به مطلب

چطور با مرگ کسی کنار بیاییم؟؟؟؟

mostafa3123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستای گلم بچه های خوب انجمن لیون :x  @};-

نمیدونم زدن این تاپیک درسته یا نه ولی بدجوری به کمک نیاز دارم :(

راستش من کنکوری هستم و سه ساله که پشت کنکورم و امسال اخرین سالیه که کنکور میدم تا بتونم برم رشته ای که خونوادم منو لایقش میدونن یعنی پزشکی

تو این یه ماه مونده به کنکور خیلی برنامه ریزی کردم تا بتونم بهترین نتیجه رو تو کنکور بگیرم چون میگن یه ماه اخر به اندازه 9 ماه قبلش ارزش داره

اما بدبختی من اینجاست که یه هفته پیش پسرخالم (در واقع میشه گفت عین برادرم بود)تو آب غرق شد و به رحمت خدا رفت :crying:  :(  :(  :crying:

و از اون روز تا الان حتی 1 ساعت هم نتونستم درس بخونم واقعا بدجوری افسرده شدم و هیچ علاقه ای به درس ندارم خیلی حالم گرفتس چون اصلا نمیتونم مرگشو باور کنم

از طرفی هم از درسم عقب موندم و نمیدونم باید چیکار کنم تا جبرانش کنم بدجوری دارم دیوونه میشم ~x(  ~x(

حالا بچه ها میخواستم بدونم که چطور میتونم با این وضعیت کنار بیام و خودمو به وضعیت گذشته برگردونم؟؟؟؟؟؟؟

اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه بیاد بگه بخدا دیگه کلافه شدم کمکم کنید رفقا

پیشاپیش از کمکتون ممنوم خدا انشاله شما رو واسه خونواده هاتون نگهداره

بچه ها اگه تونستید یه فاتحه هم براش بخونید

بازم ممنونم

ویرایش شده توسط mostafa3123
لینک به دیدگاه

دوست عزی بهتون تسلیت میگم .

بهترین کار اینه که پیش یک مشاور یا روانشناس برید . بهترین کمک رو اونها میتونن بهتون بکنن . به هیچ عنوان پیش روانپزشک نرید . چون با دارو سعی میکنن که شما رو آروم کنن . ولی مشاور و روانشناس با صحبت کردن . امیدوارم موفق باشید .

لینک به دیدگاه

دوست عزی بهتون تسلیت میگم .

بهترین کار اینه که پیش یک مشاور یا روانشناس برید . بهترین کمک رو اونها میتونن بهتون بکنن . به هیچ عنوان پیش روانپزشک نرید . چون با دارو سعی میکنن که شما رو آروم کنن . ولی مشاور و روانشناس با صحبت کردن . امیدوارم موفق باشید .

حامد جان ممنونم داداش

راه حل خوبیه ولی اینو گذاشتم اخرین راه حل

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اول بهتون تسلیت میگم و خدا رحمتش کنه

به جمله ای که میگم خوب فکر کن :

تمام چیزهایی که در این دنیا داریم اگر به عنوان یک امانت بهش نگاه کنیم مطمئنن فقادنشون قابل تحملتره .

و اینرو هم در نظر داشته باش ناراحتی یکی از خصلتهای ماست و عیبی نداره ادم ناراحت باشه اینرو اول قبول کن و بعد به این فکر کن هر امانتی یه روزی ازت گرفته میشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تسلیت می گم خدمت تون عزیز

خیلی وقت ها گفت مسائل و راه حل دادن برای کسی که توی گود نیست راحته

غم از دست دادن عزیز خیلی سخته اما زندگی در جریانه

اگر شما با غم خودت نتونی کنار بیای خدای نکرده از زندگیت عقب می مونی و باید کلی پسرخاله وجودت رو روش بگذاری و از دست بدی

داداشه گلم هیچ کس با هیچ حرفی نمی تونه آرومت کنه این هدف و تصمیم شماست که در مشکلات توانمندت می کنه

تصمیمی که پدر و مادر محترمت برات گرفتن و رشته ای که انتخاب کردن به نظر من ارزش این رو داره که حتی چند ساله دیگه هم درس بخونی و حتما همین رو قبول بشی (من کارمند دانشگاه علوم پزشکیم)

اما خوب درس بخون دکتر بشی جون یه دنیا پسرخاله رو نجات بدی

برات از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنم

انشالله امسال با تموم بدی هایی که تا حالا داشته سال موفقیتت باشه و روح پسرخاله عزیزت رو هم شاد کنه

موفق و پیروز باشی  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود

بهتون تسلیت میگم امیدوارم غم آخرتون باشه دوست عزیز

تنها چیزی که میتونم بگم اینه که

فقیر ، غنی ، خوب یا بد

دوست یا دشمن

هممون آخرمون زیر یه تپه خاک دفن میشه و این اجتناب نا پذیره و باید این رو جزیی از زندگی خودمون بدونیم

تنها چیزی که میمونه خوبی و مهربانی هست که تا آخر همراهمونه

من به شخصه مرگ های زیادی رو دیدم

خواهرم ، مادربزرگم ، دایی تنی و ناتنی ، دختر عموم ، پدر شوهر خواهرم و ......

تنها کاری که میتونیم بکنیم طلب آمرزش برای این عزیزانه که دستشون از دنیا کوتاه هست و به قول آقای حسینی باید به چشم امانت نگاه کرد

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اول بهتون تسلیت میگم و خدا رحمتش کنه

به جمله ای که میگم خوب فکر کن :

تمام چیزهایی که در این دنیا داریم اگر به عنوان یک امانت بهش نگاه کنیم مطمئنن فقادنشون قابل تحملتره .

و اینرو هم در نظر داشته باش ناراحتی یکی از خصلتهای ماست و عیبی نداره ادم ناراحت باشه اینرو اول قبول کن و بعد به این فکر کن هر امانتی یه روزی ازت گرفته میشه

موفق باشید

درود بر جناب حسینی عزیز خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

راستش اقا سعید دو سه روز اول همش به مین حرف شما فک میکردم و سعی یکردم که خودمو با این حرف اروم نگه ارم ولی راستش وقتی به زندگی او نبنده خدا که زندگی یلی سختی و پردردی داشت نگاه میکنم دلم کباب میشه :(

راستش هنوز تو شوک هستم و نمیتونم به خودم بقبولونم که مرده و خیلی زوده که باورش کنم

بازم مممنونم اقا سعید خدا انشالله حفظتون کنه و همیشه شما رو تو شادی ها ببینیم @};-  @};-

درود

تسلیت می گم خدمت تون عزیز

خیلی وقت ها گفت مسائل و راه حل دادن برای کسی که توی گود نیست راحته

غم از دست دادن عزیز خیلی سخته اما زندگی در جریانه

اگر شما با غم خودت نتونی کنار بیای خدای نکرده از زندگیت عقب می مونی و باید کلی پسرخاله وجودت رو روش بگذاری و از دست بدی

داداشه گلم هیچ کس با هیچ حرفی نمی تونه آرومت کنه این هدف و تصمیم شماست که در مشکلات توانمندت می کنه

تصمیمی که پدر و مادر محترمت برات گرفتن و رشته ای که انتخاب کردن به نظر من ارزش این رو داره که حتی چند ساله دیگه هم درس بخونی و حتما همین رو قبول بشی (من کارمند دانشگاه علوم پزشکیم)

اما خوب درس بخون دکتر بشی جون یه دنیا پسرخاله رو نجات بدی

برات از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنم

انشالله امسال با تموم بدی هایی که تا حالا داشته سال موفقیتت باشه و روح پسرخاله عزیزت رو هم شاد کنه

موفق و پیروز باشی  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

سلام برادر خدا رفتگان شما هم رو بیامرزه

داداش خیلی طول میکشه تا بتونم با خودم کنار بیام واقعا برام سخته ولی شدنیه اما زمان زیادی لازم دارم

راستش من دوتا برادر دارم یکیشون معلمه و یکیشون هم دانشجوی پزشکیه بخاطر همین مامان و بابام اصرار دارن که برم پزشکی

انشالله همونطوری که گفتی بتونم روح اون مرحومو شاد کنم

خدا تو رو واسه خانوادت نگهداره برادر از کمکت بی نهایت ممنون

درود

بهتون تسلیت میگم امیدوارم غم آخرتون باشه دوست عزیز

تنها چیزی که میتونم بگم اینه که

فقیر ، غنی ، خوب یا بد

دوست یا دشمن

هممون آخرمون زیر یه تپه خاک دفن میشه و این اجتناب نا پذیره و باید این رو جزیی از زندگی خودمون بدونیم

تنها چیزی که میمونه خوبی و مهربانی هست که تا آخر همراهمونه

من به شخصه مرگ های زیادی رو دیدم

خواهرم ، مادربزرگم ، دایی تنی و ناتنی ، دختر عموم ، پدر شوهر خواهرم و ......

تنها کاری که میتونیم بکنیم طلب آمرزش برای این عزیزانه که دستشون از دنیا کوتاه هست و به قول آقای حسینی باید به چشم امانت نگاه کرد

سلام به تو دوست عزیز خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

من به جملات اقای حسینی 24 ساعته فک میکنم ولی راستش اون مرحوم خیلی به من نزدیک بود و حالا به هر چیزی که توی خونمون هست نگاه میکنم یاد اون میفتم و ناخودآگاه بغضم میگیره

نمیدونم باید چیکار کنم تا بتونم سریعتر با این مساله کنار بیام

لینک به دیدگاه

بچه ها کسی نیست که بتونه راهنماییم کنه؟؟؟ :(  :(

لینک به دیدگاه

داداش تسلیت

راه حلش مسافرته

بزن برو شمال جنوب یه جایی که خاطراتش نباشه

بعد چند روز خودت درست میشی و به این باور میرسی که به رحمت خدا رفته و زندگی توی درجریانه و باید براش بجنگی

ارزوی سلامتی و خوشی

لینک به دیدگاه

بچه ها کسی نیست که بتونه راهنماییم کنه؟؟؟ :(  :(

سلام و درود دوست عزیز خدا رحمتش کنه،

خدا همیشه گلچین روزگاره قبول و باور کن که خدا دوسش داشته شک نکن  الان جایی که هست، بهترین جاست.

واقعا ما همه از خاکیم.دوباره بر خاکیم

من خودم یکی از بهترین دوستام و از دست دادم خیلی بچه خوبی و با خدایی بود،منم مثل شما باورم نمیشد که از دست دادمش وقتی شنیدم شکه شدم.چون همه جوره باهم خوب بودیم درد دل میکردیم.وهر چی بگم کم گفتم.

ولی کم کم با خودم کنار اومدم.ومیدونم که خدا دوسش داشته،که دوست نداشته تو این دنیای  . . . باشه،

بهتره فکر و امیدت به آینده باشه به زندگی ،فکرای خوب وپیشرفت، نزار دشمنات ازت سبقت بگیرن چون دیگه به قبل بر نمیگردی بتونی جبران کنی شاید بخوام حرف بزنم حرفام تاصبح هم تموم نشه کاش میشد از نزدیک ملاقات داشته باشیم تا بتونم بهتر باهات حرف بزنم.

خدایی نکرده افسردگی بگیری دیگه کسی نمیتونه خوبت کنه حتی بهترین دکترها،پس سعی کن که قبول کنی . بدون که خدا صلاحش این بوده،

من و در غم خودت شریک بدون کاری از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم.درخدمتم

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

داداش تسلیت

راه حلش مسافرته

بزن برو شمال جنوب یه جایی که خاطراتش نباشه

بعد چند روز خودت درست میشی و به این باور میرسی که به رحمت خدا رفته و زندگی توی درجریانه و باید براش بجنگی

ارزوی سلامتی و خوشی

درود به اقا امیر عزیز

این هم فکر خوبیه اما حقیقتش الان نه وقتش هست و نه پولش!!!!!!! :crying:  :crying:

از کمکت ممنون داداش شرمنده کردی @};-

لینک به دیدگاه

سلام. مصطفی جان تسلیت میگم دادا. انشاله غم اخرت باشه

لینک به دیدگاه

سلام و درود دوست عزیز خدا رحمتش کنه،

خدا همیشه گلچین روزگاره قبول و باور کن که خدا دوسش داشته شک نکن  الان جایی که هست، بهترین جاست.

واقعا ما همه از خاکیم.دوباره بر خاکیم

من خودم یکی از بهترین دوستام و از دست دادم خیلی بچه خوبی و با خدایی بود،منم مثل شما باورم نمیشد که از دست دادمش وقتی شنیدم شکه شدم.چون همه جوره باهم خوب بودیم درد دل میکردیم.وهر چی بگم کم گفتم.

ولی کم کم با خودم کنار اومدم.ومیدونم که خدا دوسش داشته،که دوست نداشته تو این دنیای  . . . باشه،

بهتره فکر و امیدت به آینده باشه به زندگی ،فکرای خوب وپیشرفت، نزار دشمنات ازت سبقت بگیرن چون دیگه به قبل بر نمیگردی بتونی جبران کنی شاید بخوام حرف بزنم حرفام تاصبح هم تموم نشه کاش میشد از نزدیک ملاقات داشته باشیم تا بتونم بهتر باهات حرف بزنم.

خدایی نکرده افسردگی بگیری دیگه کسی نمیتونه خوبت کنه حتی بهترین دکترها،پس سعی کن که قبول کنی . بدون که خدا صلاحش این بوده،

من و در غم خودت شریک بدون کاری از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم.درخدمتم

سلام به شما جناب رضای عزیز و دوس داشتنی

خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه از همدردیت بی نهایت ممنونم

راستش خیلی دارم رو خودم کار میکنم تا بتونم اتفاقی که افتاده رو باور کنم و باش کنار بیام

وقتی به قول خودت به آینده و به شغلی که قراره توش خدمت کنم فک میکنم یکم آروم میشم و به خودم میگم سرنوشت همه ما همینه و کاریشم نمیشه کرد پس باید واسه زندگی بهتر تلاش کنیم نباید تو گذشته های تلخ غرق بشیم

اما بازم همین کنار اومدن خیلی زمان میخواد حداقل یک سال زمان میخواد

راستش تو این یه هفته افسردگی بدی گرفتم و حتی نتونستم درس بخونم در حالیکه یک ماه بشتر به کنکورم نمونده و سرنوشت و زندگی آیندم با کنکور رقم میخوره

خدا انشالله تو رو واسه خانوادت حفظ کنه برادر به قول خودت کاش با هم یه ملاقاتی میکردیم

شما سروری ازینکه منو قابل دونستی و همدردی کردی بی نهایت ممنونم برادر

لینک به دیدگاه

سلام. مصطفی جان تسلیت میگم دادا. انشاله غم اخرت باشه

سلام مرتضی جان ممنونم عزیزم خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

انشالله همیشه تو شادیا ببینمت @};-

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز شما تاج سری به هر حال در خدمتم داداش انشالله شما هم همیشه شاد و خوشحال کنار خانواده باشی فکر زندگی آینده رو هم بکن شریک زندگی بچه و همه چیز از الان صدمه به زندگی آیندت نزن،

(پ خ) یه چک بکن داداش،

لینک به دیدگاه

سلام

تسلیت  می گم 

اگر وقت داری روزی چند صفحه ترجمه خالی قرآن رو بخون آرامش خوبی میده 

لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم تسلیت میگم خدا رحمتش کنه

راستش منم دوستانی رو از دست دادم اوایل  هم خوابشون و می دیدم ولی خب بعد  کم کم برات عادی میشه

یه راه  خوب هم اینه که براشون گریه کنی چون باعث میشه بیماری های روانی که باعث سنگدلی و تاریکی دل میشه (این طور وقتا) به سراغ ادم نیاد!

بنظر من بزن برو مشهدی جایی که یکم روحیت باز بشه برات خیلی خوبه  من یادم میاد چند سال پیش رفته بودم حرم حدود یه هفته ای  موندم خیلی برام خوب بود (خودم اصلا مذهبی نیستم ولی اینطور موقعا خودبخود ادم دلش یکم زلال میشه )

و یه نکته دیگه اینکه  براش صدقه هم بدی خیلی خوبه!

ویرایش شده توسط hadi25
لینک به دیدگاه

درود به اقا امیر عزیز

این هم فکر خوبیه اما حقیقتش الان نه وقتش هست و نه پولش!!!!!!! :crying:  :crying:

از کمکت ممنون داداش شرمنده کردی @};-

مسافرت که پول نمی خواد، یه پراید میخواد با یه چادر! :D

اتفاقاً الان هم باید بری مسافرت! :-t الان درسته که وقت زیادی تا کنکور نمونده، ولی حتی اگه این مسافرت یه هفته هم وقتت رو بگیره بازم ارزش داره و احتمال قبولی امسالت رو خیلی بالا تر میبره. o:-)

برو جنگل های شمال، یه چادر بزن، چند روز هم تو همون منطقه بمون! موقع برگشتن یا رفتن هم میتونی یه سر به مشهد بزنی و یه شب هم اونجا بمونی. اینطوری دیگه بازپروریت تکمیل تکمیل میشه! ;)

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز شما تاج سری به هر حال در خدمتم داداش انشالله شما هم همیشه شاد و خوشحال کنار خانواده باشی فکر زندگی آینده رو هم بکن شریک زندگی بچه و همه چیز از الان صدمه به زندگی آیندت نزن،

(پ خ) یه چک بکن داداش،

انشالله جناب رضایی دعا کن خدا به همه ی ما مخصوصا به مادرش صبر بده

سلام

تسلیت  می گم 

اگر وقت داری روزی چند صفحه ترجمه خالی قرآن رو بخون آرامش خوبی میده 

سلام برادر ازینکه منو قابل دونستی و جواب دادای بینهایت ممونم

چشم داداش انشالله به توصیتون عمل میکنم

بازم ممنونم @};-

سلام

بنده هم تسلیت میگم خدا رحمتش کنه

راستش منم دوستانی رو از دست دادم اوایل  هم خوابشون و می دیدم ولی خب بعد  کم کم برات عادی میشه

یه راه  خوب هم اینه که براشون گریه کنی چون باعث میشه بیماری های روانی که باعث سنگدلی و تاریکی دل میشه (این طور وقتا) به سراغ ادم نیاد!

بنظر من بزن برو مشهدی جایی که یکم روحیت باز بشه برات خیلی خوبه  من یادم میاد چند سال پیش رفته بودم حرم حدود یه هفته ای  موندم خیلی برام خوب بود (خودم اصلا مذهبی نیستم ولی اینطور موقعا خودبخود ادم دلش یکم زلال میشه )

و یه نکته دیگه اینکه  براش صدقه هم بدی خیلی خوبه!

سلام برادر ممنونم خدا رفتگان شمارو هم بیامرزه

راست ن ادم مذهبی هستم ولی نه مذهبی خشک

نمیدونم چرا ولی من از اون ادمایی هستم که به زور گریم میگیره یعنی انقدر خودمو نگه میدارم تا اخرش منفجر شم و یدفعه ای گریه میکنم

چشم برادر اگه موقعیتش جور بشه در اسرع وقت میرم سفر اما حقیقتش الان خیلی وضعیت بدی دارم هیچکاری جز دعا و نماز و صدقه دادن از دستم برنمیاد

بازم از ممنوم که راهنمایی کردی داداش خدا حفظت کنه @};-

مسافرت که پول نمی خواد، یه پراید میخواد با یه چادر! :D

اتفاقاً الان هم باید بری مسافرت! :-t الان درسته که وقت زیادی تا کنکور نمونده، ولی حتی اگه این مسافرت یه هفته هم وقتت رو بگیره بازم ارزش داره و احتمال قبولی امسالت رو خیلی بالا تر میبره. o:-)

برو جنگل های شمال، یه چادر بزن، چند روز هم تو همون منطقه بمون! موقع برگشتن یا رفتن هم میتونی یه سر به مشهد بزنی و یه شب هم اونجا بمونی. اینطوری دیگه بازپروریت تکمیل تکمیل میشه! ;)

والا داداش حقیقتش خانواده ما وضع مالی خوبی نداره الان سه ساله که مسافرتی نرفتیم :(

ولی اگه خدا جورش کنه حتما در اسرع وقت مسافرت میرم شاید بتونم ینجوری بغضی که تو گلوم گیر کرده رو بترکونم و راحت بشم

ممنون برادر از راهنماییت

لینک به دیدگاه

سلام.منم عرض تسلیت دارم خدمت شما.دقیقا حالتو درک میکنم.منم درعرض یکسال پسرعمو وپسرعممو ازدست دادم.جفتشون رفیق بچگی وعین داداش بودن برام.متاسفانه داغ جوون خیلی سخته ونیاز به زمان داره تا اطرافیان کمی بتونن بااین مسئله کنار بیان.بنظرمن دراولین فرصت سرخاکش برو اونجادلتنگی کمتری احساس میکنی.سرخاکش برو قران بخون.باهاش حرف بزن حتی ازخاطراتتون گریه کن خودتو تخلیه کن بعد که رفتی خونه چند ساعتی درس بخون به خودت قول بده دوباره بری سرخاکش.ایشالا اخرین غمتون باشه

لینک به دیدگاه

سلام.منم عرض تسلیت دارم خدمت شما.دقیقا حالتو درک میکنم.منم درعرض یکسال پسرعمو وپسرعممو ازدست دادم.جفتشون رفیق بچگی وعین داداش بودن برام.متاسفانه داغ جوون خیلی سخته ونیاز به زمان داره تا اطرافیان کمی بتونن بااین مسئله کنار بیان.بنظرمن دراولین فرصت سرخاکش برو اونجادلتنگی کمتری احساس میکنی.سرخاکش برو قران بخون.باهاش حرف بزن حتی ازخاطراتتون گریه کن خودتو تخلیه کن بعد که رفتی خونه چند ساعتی درس بخون به خودت قول بده دوباره بری سرخاکش.ایشالا اخرین غمتون باشه

سلام حیمد جان ممنونم اداش خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

اره داداش والا پدرش دیگه تثریبا داره میمیره چند بار سکته کرده مادرشم کم کم داره به جنون میرسه

هنوز باورم نمیشه که پسرخالم مرده باشه

به قول خودت واقعا برا هممون سخته

اره برادر در اولین فرصت دوباره میرم سرخاکش انشالله

خیلی دعا کردم که شاید تو سردخونه دوباره به هوش بیاد ولی نشد :(  :(  :crying:

حمید جان اقا بازم منونم که منو قابل دونستی وهمدردی کردی خدا حفظت کنه انشاالله

توی این یک سال تونستی با فوت پسرعموهات کنار بیای؟

لینک به دیدگاه

سلام حیمد جان ممنونم اداش خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

اره داداش والا پدرش دیگه تثریبا داره میمیره چند بار سکته کرده مادرشم کم کم داره به جنون میرسه

هنوز باورم نمیشه که پسرخالم مرده باشه

به قول خودت واقعا برا هممون سخته

اره برادر در اولین فرصت دوباره میرم سرخاکش انشالله

خیلی دعا کردم که شاید تو سردخونه دوباره به هوش بیاد ولی نشد :(  :(  :crying:

حمید جان اقا بازم منونم که منو قابل دونستی وهمدردی کردی خدا حفظت کنه انشاالله

توی این یک سال تونستی با فوت پسرعموهات کنار بیای؟

خدابه پدر ومادرش رحم کنه وصبربده.خیلی ناراحت شدم.راستش وقتی اونروزا یادم میوفته مو به تنم سیخ میشه.باورت نمیشه حتی تاچندماه بعدش شبامیرفتم سرمزارشون وگریه... بعددیگه خونوادم فهمیدن واجازه ندادن.عزیز کافیه باورکنی مرگ حقه وواسه همه هست.هیچکس ازاین قضیه مستثنی نیست ولی چاره ای نیست زندگی جریان داره.الان شما لحظات حساسی رو سپری میکنی قوی باش بااین مسئله کناربیا وتمرکزتو به درست بده ایشالا موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...