رفتن به مطلب

مشاوره خرید مانیتور فول اچدی و TNیا IPS

Recommended Posts

سلام..دوستان میخوام یه مانیتور فول اچدی 22اینج برای فیلم و گیم بگیرم.بالا بودن کیفیت تصویر تو فیلم و اهسته نشون ندادن تو تصاویر سریع در گیم و فیلم مثل فوتبال واسم خیلی مهمه.هر دو تا کاربرد فیلم و گیم به اندازه 50-50برابر واسم مهمه.بین vx228:1ms tnوvx229:‎ ‎5ms Ipsموندم.بعضیا میگن پنل ipsکیفیت تصویرش بالاس زوایه دید خوبی داره اما چون زمان پاسخگوییش بالاس واسه گیم مناسب نیس بعضیا هم میگن پنل tn‏ واسه گیم مناسبه.از طرفی بعضیا هم میگن تفاوت 5میلی ثانیه با یک میلی ثانیه تو گیم محسوس نیس و حس نمیشه عوضش رنگا واقعی هستن واسه Tn هم میگن کیفیت صفحش بالاس فرقی با ای پی اس نداره و هم یه میلی ثانیه هست که بهتره..من که سر گیجه گرفتم نمیدونم کدومو انتخاب کنم.خواهشا فقط دوستانی که با مانیتورهای ای پی اس و تی ان تو فیلم و گیم کار کردن راهنمایی کنن.نظراتشون تو انتخابم تاثیر داره.و یه نکته دیگه سایز 22خوبه ? ارزش داره 23بگیرم یا نه..اخه میگن هر چه سایز مانیتور بالا باشه کیفیت میاد پایین..ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

بودجه ی مورد نظرتون چقدر هست؟

5 میلی ثانیه و 1میلی ثانیه هم در گیم مشخص میشه

لینک به دیدگاه

بودجم 750البته برای سایز 22..تو یه سایتی دیدم vx228رو 665تومن زدن vx229رو 730

لینک به دیدگاه

بودجم 750البته برای سایز 22..تو یه سایتی دیدم vx228رو 665تومن زدن vx229رو 730

لطفا لینک سایت ها رو بزارید

ویرایش شده توسط MESSI
لینک به دیدگاه

دوسته عزیز من 3 ماه پیش vx229 از لیون برداشتم، کیفیتش انقدر هست دهنه همه باز میمونه، بدیشم اینه که دیگه به مانیتور دیگه نمی تونی نگاه کنی. حتما همینو توصیه میکنم هیچ فرقیم آدم حس نمیکنه. همین که بعد 10 ساعت بازی و کتاب خوندن چشات ازش جاش در نماید کلی میارزه.....

لینک به دیدگاه

به نظر من vx228 بهتر از vx229 هست چون زمان پاسخ گویی کمتری نسبت به اون داره .

لینک به دیدگاه

داداش شما تجربه کار با مانیتور IPSبا زمان 5میلی ثانیه و TNیک میلی ثانیه رو داشتید ?

لینک به دیدگاه

به نظر من IPS رو بگیر، همونطور که خودت گفتی ارزش فیلم و بازی برات مساویه، کیفیت تصویر بهتر IPS هم تو فیلم وهم تو بازی خودش رو نشون میده در صورتی که زمان پاسخگویی فقط توی گیم به دردت می خوره.

زمان پاسخ گویی تو بازی چند تا عامل مختلف داره که شاید کم اثر ترینش مربوط به مانیتور باشه (مهمترین عامل نرخ فریم بازیه)، 4ms که با خرید TN به دست میاری، در شرایطی خیلی ارزشمنده که تو به صورت حرفه ای و competitive بازی هایی مثل counter strike انجام بدی، تو بازی های سبک استراتژی 4ms اصلا احساس نمیشه و توی خیلی از بازی های دیگه تاثیر خیلی زیادی برات نداره.

"سایز 22خوبه ? ارزش داره 23بگیرم یا نه..اخه میگن هر چه سایز مانیتور بالا باشه کیفیت میاد پایین"

این حرف درسته که هرچی سایزبالا بره کیفیت میاد پایین، چون با ثابت موندن رزولوشن، PPI کم میشه. این که این مساله چقدر تو چشم میاد بستگی به فاصلت از مانیتور داره، هرچی نزدیکتر باشی به مانیتور بهتره که سایز کوچکتر بگیری. من قبلا 23 اینچ داشتم و الان 27، از نزدیک افت کیفیت کاملا معلومه، ولی در مورد 22 اینچ و 23 نمی دونم چقدر تاثیر داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم سری vx با mx مانیتورهای اسوس چ تفاوتی با هم دارن. میخوام  27 اینچ بگیرم، کیفیت بالا تر خیلی واسم مهمه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم سری vx با mx مانیتورهای اسوس چ تفاوتی با هم دارن. میخوام  27 اینچ بگیرم، کیفیت بالا تر خیلی واسم مهمه

تقریبا هیچ فرقی ندارن.بجز اینکه سری MX دارای ویژگی Trace Free Technology هستش.که باعث میشه توی گیم و ویدئو عملکرد بهتری داشته باشه و سایه های پشت تصویر رو از بین میبره و تصویر واضحتری رو نمایش میده.

لینک به دیدگاه

از استارتر عذر میخوام!

گفتم تاپیک اضافه نکنم!

برای گیم و گرافیک چی پیشنهاد میکنن دوستان؟
من خودم VG248QE مد نظرم هست!

لینک به دیدگاه

سلام

فرقشون کمه، ولی در کل MX بهتره:

1: تو سری MX از تکنولوژی TraceFree استفاده میشه

2: اسپیکر سری MX قویتره

TraceFree تو لینک پایین توضیح داده شده:

http://www.hardwarezone.com/review-asus-vs239h-p-led-monitor-ips-goodness-you-and-me/performance-ii-1

ویرایش شده توسط unelmat
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

منم یه تایپک در همین موضوع قبل از شما گذاشتم و یه نظرسنجی هم قرار داده ام یه نگاهی بنداز شاید کمکت کنه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=29261&mode=show&st=

دوستان خواهشا در نظرسنجی لینک بالا شرکت کنید

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام ببخشید دوستان این فناوری MHL devices battery charging فقط تو مدل های ips هست به نظر شما من مانیتور بگیرم که 1ms زمان پاسخدهی باشه یا 5ms ولی این ویژگی رو داشته باشه mhl رو میگم آخه چیز جالبی به نظر میرسه یا تفاوتی زیاد بین 1ms و 5ms نیست ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام.

من خودم MX دارم:

اسپیکرش که افتضاحه ، پس به خاطر اسپیکر MX نگیر (نمیدونم دیگه VX چیه)

TraceFree هم کم و زیاد میکنم من که فرقی نمیبینم :D

در کل اگه 27 بخوای بخری MX و 23 اینج VX توصیه میشه به خاطر اختلاف قیمت کم تو 27 و زیاد تو 23

در مورد 5 میلی ثانیه هم فکر کنم تا زمانی که 1 (یا 2) میلی رو ندیده باشی نمیفهمی خوبه یا بد ، چون من با 5 مشکلی ندارم (نمیدونم قراه چه اتفاقی تو 5 بیوفته که تو 1 نمیوفته :D )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...