رفتن به مطلب

بررسی 8500/8600/9400/9500GT در لابراتوار HotOverclock

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام

همواره در انتخاب قطعات معیارهایی وجود دارد که در کارت گرافیک میزان حجم حافظه مسلما در میان کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.متاسفانه کارتهایی با حجم حافظه ی 1GB یا بالاتر از نوع DDR2 به وفور در بازار یافت میشوند که کاربران بدون اطلاع از کارایی آنها اقدام به خرید این نوع کارتها میکنند.

بر همین اساس برای فراهم شدن مقایسه و سطح کارایی,تستی بین کارتهای گرافیک 7600/8500/8600/9400/9500GT با حجم و نوع متفاوت حافظه در شرایط یکسان انجام دادیم:

Test Setup

Intel E5200@4.2GHz

BIOSTAR TP45 HP

2x1GB Crucial BallistiX 1066 C5

Hitachi 250GB SATA Hard Drive

Point Of View 650W BD Active

Windows XP SP3

ForceWare 190.62

همانطور که مشاهده میکنید پردازنده تا فرکانس مناسبی اورکلاک شده تا گلوگاه ها از بین برود و حداکثر کارایی کارتها را شاهد باشیم.

در تصاویر زیر مشخصات و فرکانسهای کارتها را در نرم افزار GPU-Z مشاهده میکنید:

7600GT 256MB DDR3

image-DDD4_4AE37050.gif

8500GT 256MB DDR3

image-F7D1_4AE37050.gif

8600GT 256MB DDR2

image-B6E6_4AE37050.gif

8600GT 256MB DDR3

image-E717_4AE37050.gif

9400GT 1GB DDR2

image-4A91_4AE37050.gif

9500GT 1GB DDR2

image-8944_4AE37131.gif

*بر خلاف تصور در ECS 9500GT 1GB شاهد 16 ریز پردازشگر بجای 32 ریز پردازشگر بودیم که این موضوع شدیدا بر روی عملکرد تاثیر گذار است.

3DMark

در مرحله نخست به بررسی کارتها در 3DMark03/06 و سر انجام نسخه جدید یعنی Vantage میپردازیم:

image-5A71_4AE43998.jpg

image-EBFF_4AE43998.jpg

image-3E13_4AE43905.jpg

image-D5E1_4AE43AB9.jpg

image-5E0A_4AE43AB9.jpg

*متاسفانه 7600GT در 3DMark 06 2xAA-HDR/SM3.0 نتوانست تست را با موفقیت به پایان برساند.

image-1052_4AE43905.jpg

image-334B_4AE43AB9.jpg

Crysis WarHead

در مرحله بعد به بررسی کارتها در بازی Crysis WarHead میپردازیم که موتور پایه ی بازی Crysis WarHead نسخه ی بهینه و پیشرفته ی CryEngine 2 میباشد.

image-6F68_4AE43905.jpg

image-FBE9_4AE43AB9.jpg

image-28E7_4AE43AB9.jpg

نتیجه گیری:

نتایج بدست آمده نشانگر آن است که حجم حافظه 1GB در کارتهای 9400/9500GT نتوانست دیگر ضعف های این دو کارت را پوشش دهد تا جایی که 8500GT 256MB DDR3 بر آنها غلبه کرد!

با تشکر از جناب حسینی که کارتهای فوق را برای انجام بررسی در اختیار ما قرار دادن

=D>

و تشکر ویژه از مسعود عزیز (Gulftown) بابت طراحی چارت ها

لینک به دیدگاه

درود

=D>=D>

امید جان ممنونم و از تمامی دوستانی که در این تست بودن کمال تشکر رو دارم

میودنم خیلی از دوستان میگن که این دیگه چه کارتهایی بوده که تست کردید ؟ و اینکه چرا کارتهای ارزون ؟

جواب من اینه به این دوستان :

به نظر من تست و مقایسه قطعات ارزونتر اهمیت بیشتری داره چون این کالاها هر روز داره فروش میره و خیلیها واقعا نمیدونن که تفاوت بین کارتها چقدره . مثلا واقعا کی میدونست که کارتهایstream processor 9500GT Elite 16 داشته باشه من که شاخ در اوردم و این یعنی تقلب در این زمنیه با اینکه خودم از این کارت خیلی خیلی زیاد فروختم ولی باز هم متری میاد دنبالش و من نمیدونم که چه سیقه ای که همه دنبال رم بالا تو کارت گرافیک میگردن قبل از اینکه حتی بخوان در مورد کیفیتشون تحقیقی بکنن .

به نظر من این تستها کمک بسیار زیادی هستش برای کسانی که واقعا توانایی جمع کردن یک سیستم بالا و گرون قیمت رو ندارن و این بنده خداها حداقل بتونن با این هزینه کم یه سیستم خوب ببندن .

این دوستان ما هم که سنگ تموم گذاشتن و تستهای خوبی گرفتن .

امیدوارم که این ترکیب سایت هات اورکلاک و لیون کامپیوتر بتونه به جامعه خریداران و دوستاران قطعات کامپیوتر کمک بسیار خوبی بکنه .

:(

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

مثلا واقعا کی میدونست که کارتهای 9500GT Elite 16 داشته باشه من که شاخ در اوردم و این یعنی تقلب در این زمنیه

:(

درود

اقاي حسيني منظورتون چي بود؟ من كه نفهميدم #-o

يعني چي9500GT Elite 16؟ :cool:

لینک به دیدگاه

درود

اقاي حسيني منظورتون چي بود؟ من كه نفهميدم #-o

يعني چي9500GT Elite 16؟ :cool:

:( ریز پردازشگر یا stream processor

چون من هر چی کارت 9500 دیدم 32 stream processor بوده

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

ویرایش : حذف شود .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال:

توی مشخصات کارت 8500GT-256MB DDR3 که توسط نرم افزار GPU-Z ارائه شده، اسم Sapphire اومده.

می خواستم بدونم آیا Sapphire کارت های انویدیا رو هم تولید و پخش می کنه؟

لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال:

توی مشخصات کارت 8500gt-256mb ddr3 که توسط نرم افزار gpu-z ارائه شده، اسم sapphire اومده.

می خواستم بدونم آیا sapphire کارت های انویدیا رو هم تولید و پخش می کنه؟

تا اونجایی که من میدونم سافایر و زوتاک یه جورایی با هم برادر خواهرن و در ارتباطتن با هم :(

لینک به دیدگاه

با سلام

بچه ها یه دقتی بکنید

8600با حجم حافظه 256 و از نوع ddr2 از 9500 با حجم حافظه 1گیگا بایت از نوع ddr2 قویتره.

من که نمیفهمم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بای

لینک به دیدگاه

فکر میکنم همون طوری که گفته شد علت ضعیف تر بودن 9500 با وجود 1گیگ رم، داشتن فقط 16 پردازنده جریانی به جای 32 تا باشه(stream processor16) !!!

لینک به دیدگاه

با سلام...

دوستان دلیل اصلی انجام تست ها این بود که حجم حافظه گرافیکی دلیل بر برتری نمی تونه باشه...!! نوع حافظه (ddr2 یا ddr3) مهمتر هست...

حال در این بین یکی از کارت ها هم از مشخصات فنی نرمال پایین تر بود...!! (تعداد سایه زن کمتری داشت)

احتمال داره که برند مربوطه این کار رو برای کاهش قیمت ساخت انجام داده باشه یا دلایل دیگر...

بهرحال تعداد سایه زن کمتر کاهش کارایی هم برای کارت 9500 در پی خواهد داشت..

لینک به دیدگاه

:D ریز پردازشگر یا stream processor

درود

اقاي حسيني تقصير خودتون بود :D توي پست اولتون نگفته بوديد Stream Processor‌كه بعدا ويرايش كرديد :D

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با تشكر از Maximus عزيز كه اين تستها رو گذاشت متاسفانه همونطور كه دوستان گفتند بعضي شركتهاي سازند خيل تقلب ميكنند. من خودم 512M-DDR2-800 9500GT با برندآلباترون رو تقريبا با همين مشخصات تست كردم نمره 3dmark06 ش شد 3500 شاخ در آوردم چون 8600GT 512M DDR2-800 نمرش 4000 بود بعد GPu-z رو اجرا كردم ديدم 9500GT از باس رم 667 استفاده ميكنه( در حاليكه زوتاك DDR2 از باس رم 1000 استفاده ميكنه) اون موقع حواسم به تعداد Stream Processor‌ نبود. ممكنه اين باس رم پائين هم دليل ضعفش باشه

لینک به دیدگاه

:-? ریز پردازشگر یا stream processor

من از شما يه سال پيش تو مهرماه يه سيتم گرفتم و راضيم هستم . كارت گرافيكم به پيشنهاد خودتون زوتاك 9500 يك گيگ ddr2 برداشتم . مي خواستم بدونم كارت خوبي بوده يا نه با اين تفاسيري كه نوشتيد . آخه اون موقع شما اين شركت رو (زوتاك) پيشنهاد دادين . چون من مي خواستم asus بگيرم و البته ميدونم چيپستش مهمه ولي خوب با اين اوضاع مثل اينكه كارخونه هم مهمه .

يا علي .

ویرایش شده توسط mahfat
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

اقا کار این گرافیکهای انبرد مگ 1024 یا

700

مشخصاتشون چجورین در چه حد یه غیر انبردن یعنی یه گرافیک انبرد 700مگا تو یه مدل foxconدیدم با چه گرافیک غیر انبردی قابل مقایسه است اصلا قابل مقایسه هستن؟

در چه حد تو بازیها میتونن جواب بدن ؟

واسه گیم نت پاسخگو هستن !!

اصلا اینجور بگم واسه سیتمهای گیم نت میخام گرافیک 1گیگ

9400

بزارم واسه خرج کمتر میشه انبرد بزنم میدونم نمیشه اما شاید یه کور سوی امیدی باشه!؟

لینک به دیدگاه

سلام

اقا کار این گرافیکهای انبرد مگ 1024 یا

700

مشخصاتشون چجورین در چه حد یه غیر انبردن یعنی یه گرافیک انبرد 700مگا تو یه مدل foxconدیدم با چه گرافیک غیر انبردی قابل مقایسه است اصلا قابل مقایسه هستن؟

در چه حد تو بازیها میتونن جواب بدن ؟

واسه گیم نت پاسخگو هستن !!

اصلا اینجور بگم واسه سیتمهای گیم نت میخام گرافیک 1گیگ

9400

بزارم واسه خرج کمتر میشه انبرد بزنم میدونم نمیشه اما شاید یه کور سوی امیدی باشه!؟

درود

دوست عزیز فقط حجم رم مهم نیستش در گرافیک مهم قدرت پردازش و تجزیه و تحلیل گرافیکی هستش که انبردها توانایی زیادی ندارن .

لینک به دیدگاه

میدونم xfx یه مادربورد داره که بهش میگن کارت گرافیکی که مادربوردم داره قیمتش بالاست

میخام ببینم میشه بجای اینکه 5300باگرافیک 9500xfx بگیریم میشه 7400 با مادربورد انبرد بگیریم؟که ازلحاظ هزینه یکی بشه ؟

مادربورد تا 100تومن با گرافیک انبرد خوب داریم؟

لینک به دیدگاه

میدونم xfx یه مادربورد داره که بهش میگن کارت گرافیکی که مادربوردم داره قیمتش بالاست

میخام ببینم میشه بجای اینکه 5300باگرافیک 9500xfx بگیریم میشه 7400 با مادربورد انبرد بگیریم؟که ازلحاظ هزینه یکی بشه ؟

مادربورد تا 100تومن با گرافیک انبرد خوب داریم؟

هر چقدر انبردش قوی باشه به پای 9500 نخواهد رید دوست من . مشا یه کاری کن یه مادربورد ارزون بخر یه دونه 8600 gt با رم ddr3 خریداری کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...