رفتن به مطلب

FX 8350 به تنهایی اینتل را نابود کرد!!!!

Recommended Posts

با توجه به این که بازی های نصل جدید تنها با پردازنده های 8 هسته ای خود را تمام و کمال نشان میدهند بهترین انتخاب میتواند دو گزینه برای پردازنده باشد
از آنجایی که پردازنده اینتل آخرین مدل خوب آن 6 هسته میباشد که خیلی گران است بهترین انتخاب میتواند ای ام دی باشد
fx 8350 یا fx 9590 ?
خودتون میدونید چی بخرید اما چرا؟
مثلا بازی crysis 3 یک بازی هستش که به گفته خود سازندگانش نیاز به 8 هسته داره و خبر اینکه ای ام دی یک درایو عرضه کرده که هر 8 هسته رو در بازی های قدیمی درگیر میکنه
البته میدونیم که از بازی کریسیس به بعد بازی ها همگی 8 هسته میخوان
از جمله عاملی که به 8 هسته بودن بازی میشه اشاره کرد بازی مترو آخرین نور هستش که گزینه sass یک هشت هسته ای میخواد تا براتون کار کنه.
خوب حالا برین اینتل بخرید 2 ملیون 6 هسته ای یا 600 تومن بدید ای ام دی 8350 بخرین.
اینم لینک بنچ مارک که نشون میده بازی هایی که نصل جدید هستن و 8 هسته میخوان چه جوری اینتل رو نابود میکنن و هر دو لینک نشون میده که باید اینتل گرون رو تو ایران گذاشت کنار.
من شخصا 4770k رو فروختم و 9590 خریدم. البته دیگه گیر نمیاد چون طلا نایاب شده.
http://www.pcgameshardware.de/Crysis-3-PC-235317/Tests/Crysis-3-Test-CPU-Benchmark-1056578/
http://www.overclock.net/content/type/61/id/1302789/width/350/height/700/flags/LL
http://www.overclock.net/t/1362591/gamegpu-crysis-3-final-gpu-cpu-scaling
اینم یه لینک دیگه که نشون میده هر 8 هسته چه جالب درگیر بازی هستن .
حالا اینتل رو ببینید!!!!!!
همشون تو این لینک هست

لینک به دیدگاه

سلام

تا جايي که من ميدونم پردازنده هاي اينتل براي بازي از پردازنده هاي اي ام دي بهتر هستند ، فکر مي کنم يکي دو روز پيش بازي Watch Dogs عرضه شد ، بهتر اينو هم ببينيد ، يک Core i5 2500K از يک FX9590 بهتر عمل کرده ........

post-9550-0-14624600-1401347990_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd شرکت خوبی هست و من به شخصه خیلی دوستش دارم

ولی هر کاری بکنه به پای اینتل نمیرسه

لینک به دیدگاه

همشون تو این لینک هستبا توجه به این که بازی های نصل جدید تنها با پردازنده های 8 هسته ای خود را تمام و کمال نشان میدهند بهترین انتخاب میتواند دو گزینه برای پردازنده باشد

از آنجایی که پردازنده اینتل آخرین مدل خوب آن 6 هسته میباشد که خیلی گران است بهترین انتخاب میتواند ای ام دی باشد

fx 8350 یا fx 9590 ?

مثلا بازی crysis 3 یک بازی هستش که به گفته خود سازندگانش نیاز به 8 هسته داره و خبر اینکه ای ام دی یک درایو عرضه کرده که هر 8 هسته رو در بازی های قدیمی درگیر میکنه

از جمله عاملی که به 8 هسته بودن بازی میشه اشاره کرد بازی مترو آخرین نور هستش که گزینه sass یک هشت هسته ای میخواد تا براتون کار کنه.

خوب حالا برین اینتل بخرید 2 ملیون 6 هسته ای یا 600 تومن بدید ای ام دی 8350 بخرین.

اینم لینک بنچ مارک که نشون میده بازی هایی که نصل جدید هستن و 8 هسته میخوان چه جوری اینتل رو نابود میکنن و هر دو لینک نشون میده که باید اینتل گرون رو تو ایران گذاشت کنار.

http://www.pcgameshardware.de/Crysis-3-PC-235317/Tests/Crysis-3-Test-CPU-Benchmark-1056578/

http://www.overclock.net/content/type/61/id/1302789/width/350/height/700/flags/LL

همشون تو این لینک هستبا توجه به این که بازی های نصل جدید تنها با پردازنده های 8 هسته ای خود را تمام و کمال نشان میدهند بهترین انتخاب میتواند دو گزینه برای پردازنده باشد

fx 8350 یا fx 9590 ?

درود.دوست عزیز احتمالا به انبار باروت کبریت زدید وباید منتظر بحث های زیادی بشیم.چون دوستان لیون اکثرا یا طرفدار سرسخت amd هستن یا intel. من شخصا طرفدار amd هستم و واسه مشتری ها با بودجه خ محدود amd رو پیشنهاد میدم.ولی ازحق نمیشه گذشت قدرت intel بیشتره.خصوصا سری های جدیدش سوکت 2011

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب تایتلی

گفتم چه اتفاقی افتاده که اینتل به خاک سیاه افتاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه اصلا بحث و جدل نمیخواد-خدمت دوستمون که میگن بازی امروز نیزا به پردازنده 8 هسته ایی داره به طور کامل باید بگم در اشتباهید -

اینتل  هم در باز ها و کلا پردازش قوی تره عمل میکه-Amd این چند وقته APU هاش گل کرده-حالا شما چون AMD خریدی دیگه بقیه رو بد نکن-بگو من همین خریدم ولی اینکه دیگه باید اینتل رو گذاشت کنار؟؟؟؟کی این کا رو میکنه؟؟دسکتاپ ==== اینتل+مایکروسافت+nvidia

لینک به دیدگاه

برام جالبه این اقا چند تا مثبتم گرفته با اینکه تقریبا همه میدونیم که اینتل قویتره

حالا اگه من این حرفو میزدم موج منفی بود که میومد سمتما :D

لینک به دیدگاه

عجب تایتلی

گفتم چه اتفاقی افتاده که اینتل به خاک سیاه افتاده

اتفاقا منم عنوان تاپیکو خوندم حدس زدم یکی از طرفداران اینتل این تاپیکو ایجاد کرده.مثلا یکی از مدیران amd قول داده بوده باورود 8350 بازار دست بگیره و... حالا  این دوستمون میخواد دست بندازه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز خودم جز اولین کسایی تو ایران بودم که 8350 خرید یعنی دو سال پیش که اون موقع فکر میکردم چون هشت هسته ای است باید خدای سی پی یو باشه بگذریم من تو این دو سال مقاله ها و ویدیو های زیادی راجب 8350 یا 3770 یا 4770 خوندم و دیدم کلی ویدیو از 8350 و 4770 دارم که از سایت های خارجی دانلود کردم اخرین ویدیویی که چند ماه پیش گرفتم که منو مجبور کرد تا 8350 رو بفروشم و 4770 بگیرم رو گوشه هایی از تصاویر اون رو براتون میذارم تا این بحث به کل با مدرک معتبر بسته بشه و دوستان تو انتخاب سی پی یو گمراه نشن 

post-11960-0-37219000-1401351747_thumb.jpg

post-11960-0-89397800-1401351776_thumb.jpg

post-11960-0-99240900-1401351807_thumb.jpg

post-11960-0-61086500-1401351853_thumb.jpg

post-11960-0-38122100-1401351902_thumb.jpg

post-11960-0-65478400-1401351937_thumb.jpg

post-11960-0-85089200-1401351969_thumb.jpg

post-11960-0-11481600-1401352002_thumb.jpg

post-11960-0-41239900-1401352034_thumb.jpg

post-11960-0-33638900-1401352057_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود دوستان

حالا بنده خدا اومده یه تاپیکی زده درست یا اشتباه شاید در اطلاع کامل نبوده جای اینکه بیاید توجیح کنید طرف و هم منفی بهش میدید هم سرکوب

لینک به دیدگاه

تعطيل شدن توليد CPU هاى جديدتر در AMD خود بيانگر موفقيت و يا عدم موفقيت اين پردازنده هاست.

لینک به دیدگاه

سلام

يک نکته که فراموش کردم اين هست که نسل رو اشتباه نوشتيد : نسل = نصل

ضمنا دليل کم بودن FX9590 توي بازار بازنشسته شدن اين پردازنده هست :

پایان عمر زود هنگام پردازنده FX9590 شرکت AMD

با توجه به این که بازی های نصل جدید تنها با پردازنده های 8 هسته ای خود را تمام و کمال نشان میدهند بهترین انتخاب میتواند دو گزینه برای پردازنده باشد

fx 8350 یا fx 9590 ?

همشون تو این لینک هست

لینک به دیدگاه

خوب من یه پست زده بودم برای کراس 7990 چه پردازنده ای خوبه!؟

من تحقیق کردم دیدم این پردازنده با این قیمت و یک مین عالی اما باز هم ناخواسته ارزان قیمت چه قدر میتونه تو هزینه صرفه جویی کنه. میدونیم پول آسون به دست نمیاد . هر چه قدر پول دار هم باشی باز هم باید دید ارزش خرید دارن یا نه. یه نگاهی به جدول ارزش خرید این پردازنده ها هم نگاه کنین.

جدا از همه این ها , این پردازنده ارزون ترین و قدرتمند ترین پردازنده ای هست که تا به حال دیدم.

پولی رو که برای پردازنده اینتل میدین بدین ای ام دی بگیرین به جاش کارت شاخ بخرین, 

عزیزانی که تصویر قرار دادید , باید دید که بنچمارک های جدیدی که در گیم اسپات و سایر قرار دادن , به زودی بازی های دیگر رو هم قرار میدن؟!  من که میگم باید بازی ها رو آپدیت کنن و اطلاعات بنچمارک به روز بشه. همین کریسیس سه اولا 8350 خوب روش کار نمیکرد اما الان با آپدیت جدید ببین چی کرده

لینک به دیدگاه

سلام

يک نکته که فراموش کردم اين هست که نسل رو اشتباه نوشتيد : نسل = نصل

ضمنا دليل کم بودن FX9590 توي بازار بازنشسته شدن اين پردازنده هست :

پایان عمر زود هنگام پردازنده FX9590 شرکت AMD

تا اونجایی که من میدونم سری جدیدش داره میاد

چون دیگه تولید نمیشه , بینید چه افزایش قیمت عجیبی پیدا کرده

300 $  شد 1024$

لینک به دیدگاه

طرف دارای amd  کوشن پس؟!

اینا که با این امتیاز دادنشون ......

:(

لینک به دیدگاه

عزیز برای بودجه محدود بهتره AMD اما اگر پرفورمنس میخوای باید بری سراغ اینتل! واقعا حرفی برای گفتن نداره نداره دیگه! شما میخوای کارت قوی تر بگیری؟ برو سراغ یک Corei3 از اینتل!

کلا هرچه قدر پول بدی، همونقدر هم آش میخوری، و البته، هر گرونی بی علت نیست، هر ارزونی هم!

ماها وقتی مخوایم یک سیستم جمع کنیم، میگیم خوب8350 ارزونتره، اما به این توجه نمیکنیم که 125 وات مصرف داره در مقابل 84 واتی 4770! این یعنی سرانه برق بیشتر! هرچه قدر که ذخیره کردی واسه خریدن 8350 در مقابل 4770، 10 برابرش رو باید پول برق بدی! همچنین گرم تر هست، اصطحلاک قطعه بالاتر هست، و زودتر از بین میره!

همه چی بنچمارک نیست عزیز!

این رو ببین!

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770K-vs-AMD-FX-8350

سالی 159 اودلار مصرف انرژی 8350 هست!!!!!!

در مقابل 73 اودلار 4770!!!!!

حالا خودت ایرانیش رو مقایسه کن!

ویرایش:

تازه به همه این داستان ها باید پشتیبانی نکردن AMD از PCIe3 هم اضافه کرد!!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

طرف دارای amd  کوشن پس؟!

اینا که با این امتیاز دادنشون ......

:(

حرکت شما حرکت خوبی بود(فعالیت برای اگاهی برای مناسب بودن کارایی نسبت به قیمت)

ولیکن عنوان مناسب نبود و باعث تحریک افکار شد!(به نظر من امتیاز منفی زیادی احساسی بود)

من دستم نمیرسه (هنوز نمیتونم مثبت بدم)وگرنه مثبتی ناقبل تقدیم میکردم.

چرا؟ چون حداقل زحمت شما (تاپیک شما)شواهدی بود دال بر اینکه اگر درایو  نرم افزارها با پردازندهای 8 هستی مچ بشن بنچها منطقی تر میشه!

خوب منم فن اینتلم ولی بشخصه اصلا دلم نمیخاد amd از گردونه بره کنار!(و امیدوار به رشد amd سخت کوش در بازار  cpu )

اینتلی های عزیز بدونن اگر همین amd محترم نبود به این راحتی ها دستشون به i5 و i7 نمیرسید.(قیمتهاش بسیار فضایی میشد)

تو قدیم سریهای اثلون و فنوم باعث کاهش قیمتهای سریهای کور تو دو و دوال کرها شد.

تو جدید هم با ورود تبلیغات بولدوزر کلی قیمت سی پی یو های ایتل افت کرد  (با اینکه amd اشتباهات بزرگی کرد و بعد از ورود خود سی پی یوها باعث از دست دادن اعتماد خیلیها شد)

همین i5 دوست داشتنی اون زمانی که دلار هم ثابت بود تا قیمت 220 تومن اومد !(یه چهار هسته ای اینتل با این قیمت و کارایی بی نظیر بود)

پس منم امیدوارم با درایوهای جدید و سازگاری نرمافزار ها و بازیها با سی پی یو های 8 هستهای  شاهد رشد شرکت محترم amd باشیم.

لینک به دیدگاه

خوب این تفاوت قیمت برق مال کدوم کشوره؟

ما کشوری مثل هلند داریم قیمت برقش بالاس!!!(و شدیدا در مصرف برق صرفه جویی میکنن)

قرا نیست میانگین دلاری رو که تو اون سایت زده برا ایران برگردونی به تومن و بگی تو ایرانم همینه!!!!

یه چیز دیگه هم یادم رفت!

شما میخوای کارت قوی تر بگیری؟ برو سراغ یک Corei3 از اینتل!

i3 هم برا هر کارت گرافیک قدرتمندی مناسب نیست و  با گرافیک قوی باید سی پی یو هم  متناسب باشه!

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

خوب این تفاوت قیمت برق مال کدوم کشوره؟

ما کشوری مثل هلند داریم قیمت برقش وحشتناک بالاس!!!(و شدیدا در مصرف برق صرفه جویی میکنن)

قرا نیست میانگین دلاری رو که اونجا زده برا ایران برگردونی به تومن و بگی تو ایرانم همینه!!!!

معمولا واسه آمریکای جهانخوار هستش اینها!

من بر نگردوندم!

دارم میگم که با این هزینه برق مملکت که هی اضافه میشه، شما حساب کن که باید چقدر پول داد واسش!

نه اینکه بیای 159*3200 کنی بگی خوب پول برق من اینقدر میشه!!!!!

منظور به اینه که حتما پولی که میدی واسه برق بیشتر میشه، و عملا چیزی ذخیره نشده!!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا سهام اینتل بعد از این تاپیک توی وال استریت حسابی کم شده!!!!! =)) @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

عزیز برای بودجه محدود بهتره AMD اما اگر پرفورمنس میخوای باید بری سراغ اینتل! واقعا حرفی برای گفتن نداره نداره دیگه! شما میخوای کارت قوی تر بگیری؟ برو سراغ یک Corei3 از اینتل!

کلا هرچه قدر پول بدی، همونقدر هم آش میخوری، و البته، هر گرونی بی علت نیست، هر ارزونی هم!

ماها وقتی مخوایم یک سیستم جمع کنیم، میگیم خوب8350 ارزونتره، اما به این توجه نمیکنیم که 125 وات مصرف داره در مقابل 84 واتی 4770! این یعنی سرانه برق بیشتر! هرچه قدر که ذخیره کردی واسه خریدن 8350 در مقابل 4770، 10 برابرش رو باید پول برق بدی! همچنین گرم تر هست، اصطحلاک قطعه بالاتر هست، و زودتر از بین میره!

همه چی بنچمارک نیست عزیز!

این رو ببین!

ویرایش:

رفیق یطوری میگی سرانه برق انگار اینجا  کره شمالی یا کامبوجه که برق نباشه یا بزرو تهیه بشه!!! شما که میگی سرانه برق بهتره یه مستند از شب های کشورهای اوروپایی یا آمریکایی یا کشور های شرق ببینید که اونوقت متوجه میشین شب هاشون از روز هاشون روشنتره پس کو اون همه غدغدی که میکنن یا تو طبل و کوس میزنن که برق نیست برق کمه!!! نه عزیزه من اینطور هم نیست در ضمن این رو مطمئنم که در آینده با بهینه سازی هایی که میشه مطمیئنن بهتر جواب میدن cpu های 8 هسته ای.. درضمن طرفدارهای اینتلی که سنگش رو به سینه میزنن برن یه نگا بندازن ببینن اینتل تو این چند وقته چند بار سوکت های cpu هاش رو عوض کرده!!! این مطمئن باشین اگه amd و یا ati نبود الان این اینتل و اینویدیا داشتن مردم دنیارو چپاول میکردن واسه خاطر اینکه کسی نیست که براشون مزاحمت ایجاد کنه، منکه مطمئنم AMD با حرکت هایی که قرار انجام بده بازار رو از اینتل میگیره یا حداقل سهم خودش رو بیش از بیش نزدیک اینتل میکنه

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

رفیق یطوری میگی سرانه برق انگار اینجا  کره شمالی یا کامبوجه که برق نباشه یا بزرو تهیه بشه!!! شما که میگی سرانه برق بهتره یه مستند از شب های کشورهای اوروپایی یا آمریکایی یا کشور های شرق ببینید که اونوقت متوجه میشین شب هاشون از روز هاشون روشنتره پس کو اون همه غدغدی که میکنن یا تو طبل و کوس میزنن که برق نیست برق کمه!!! نه عزیزه من اینطور هم نیست در ضمن این رو مطمئنم که در آینده با بهینه سازی هایی که میشه مطمیئنن بهتر جواب میدن cpu های 8 هسته ای.. درضمن طرفدارهای اینتلی که سنگش رو به سینه میزنن برن یه نگا بندازن ببینن اینتل تو این چند وقته چند بار سوکت های cpu هاش رو عوض کرده!!! این مطمئن باشین اگه amd و یا ati نبود الان این اینتل و اینویدیا داشتن مردم دنیارو چپاول میکردن واسه خاطر اینکه کسی نیست که براشون مزاحمت ایجاد کنه، منکه مطمئنم AMD با حرکت هایی که قرار انجام بده بازار رو از اینتل میگیره یا حداقل سهم خودش رو بیش از بیش نزدیک اینتل میکنه

یادم نمیاد جایی گفته باشم که برق نیست! برق هست، خوبش هم هست! اما به نظر من ارزشی نداره به اینکه AMD بخریم، بعدش کلی پول برق بدیم! هرکی هرجای دنیا هرکاری میکنه مگر ما هم باید بکنیم آخه؟؟

لینک به دیدگاه

10 % کارایی بشتر ارزش این همه حرص خوردن نداره تنها مشکل ای ام دی در بهنیه نبودن هست که روز به روز داره بهتر می شه

شما مثلا می تونید به جای 4770 یک 8350 بخرید با 500 صرفه جویی که دارید بزارید برای خرید کارت گرافیک قطعا جواب بهتری خواهید گرفت اون % کارایی بیشتر رو کارت گرافیک جبران خواهد کرد ارزش ای ام دی اینجا مشخص می شه

لینک به دیدگاه

دوستان AMD FX 8350 با 4570 I5 برابری نمی کنه 

واز اون تو بازی ضعیف تره

شما باچه حسابی اوردی با 4770 مقایسه میکنید

؟!!!؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...