رفتن به مطلب

مقایسه بازی fifa 14 و pes14 از نظر کاربران

محمد جواد
 اشتراک گذاری

Fifa 14 or Pes 14  

33 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. در ورژن 14 ، Fifa موفق تر بوده یا Pes

Recommended Posts

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربران عزیز لیون کامپیوتر

با توجه به تجربه ی حاصل از سال ها استفاده از ورژن های مختلف بازی پرطرفدار PES  ، و نیز با درنظر داشتن پیشرفت چشمگیر fifa در نسخه سال 2014 ،  به این فکر افتادم که نظرمو با نظر بقیه دوستداران این بازی ، به اشتراک بذارم و نظرتون رو راجب مقایسه بازی دو شرکت بزرگ Konami و Esports در سال 2014 جویا بشم

*** در ابتدا اجازه می خوام که نظر خودمو بدم ***

به نظرم فیفا در مقایسه با پی اس در این ورژن برتری های زیادی پیدا کرده ( علی رغم اینکه من خودم نسبت  به PES خیلی تعصب دارم )

اشاره به برخی نقات ضعف و قوت و مقایسه ای اجمالی

در pes حرکت بازیکنان ، برخوردها ، فیزیک توپ کاملا تصنعی هست  . در حین بــازی احســاس می کنید ( لااقل احساس من اینطوریه ) که توپ توی یه باتلاق گیر کرده و باید سعی کنی توپ رو از تو گل و آب در بیاری - در کنار این مسئله اینو هم اضافه کنید که همچنان روش های گلزنی کلیشه ای و باگ های گلزنی در این شماره هم به مانند ورژن 13 دیده می شه ( ضربات فنی messi که از گوشه محوطه جریمه به زاویه مخالف زده می شد و ... ) البته در بخش های بهتر گیم پلی در pes می توان به بهبود کیفیت پاس ها و ضربات ارسالی اشاره کرد .

در حالی که در فیفا اولین نکته ای که آدمو مجذوب می کنه همین طبیعی بودن فیزیک توپ و روان بودن حرکت اون هست -

برخوردها در فیفا کاملا نزدیک به واقعیت هست  ( کسی که فوتبال زیاد می بینه ، حرف منو تأیید می کنه ) ، دروازه بان بسیار قوی و هوشمند عمل می کنه - روش های گلزنی به هیچ عنوان کلیشه ای نیست و  زوایای حرکت توپ به حداکثر خود رسیده به این معنی که اگر شما از شوکرها استفاده کنید ، کاملا این حس رو خواهید داشت که می تونید مسیر پاستون رو مثلا به اندازه 5 درجه تغییر بدید و این کاملا برا کسانی که بازی رو با فلسفه و استراتژیک انجام می دن ، لذت بخشه  در کنار همه این مزایا ، اضافه کنید اتفاقات جالب و هیجان انگیزی که در حین بازی میافته مثلا : در یک موقعیت تک به تک در حالی که مطمئن هستید دروازه تان باز می شود  ، می بینید که دروازه بان به شکل معجزه آسایی دروازه رو نجات می ده یا در موقعیتی دیگه مهاجم شما قادر به بازکردن دروازه بدون دروازه بان نیست و توپ رو به بیرون می زنه ( ممکنه اولش حرص بخورید ولی مطمئننا لذت خواهید برد )  

نکته ای دیگه ای که شاید خیلی ها با من هم عقیده باشند هوش مصنوعی هست که به نظر می رسد فیفا برتری نسبی نسبت به پی اس دارد  - به این نکته بخاطر طولانی شدن مطلب اشاره بیشتری نمی کنم تا بقیه دوستان شرکت کننده در بحث به این بخش اشاره کنند

اما اگه بخوایم از برتری همیشگی pes  نسبت به fifa  صحبت کنیم ، گرافیک بازی هست که همواره پی اس در ارائه گرافیک بازی و ساخت شخصیت ها و چهره ها بسیار به واقعیت نزدیک هست  

post-8337-0-32146800-1401360534_thumb.jpg

post-8337-0-14568900-1401360944_thumb.jpg

ویرایش شده توسط محمد جواد
لینک به دیدگاه

فیفا خیلی برتر از PES هستش و PES مشکل زیاد داره .مثلا پنالتی رو آوانتاز میده یا بازیکنان از روی هم رد میشن .توپ از خط رد میشه گل حساب نمیشه -اشتباه در کارت دادن داور-چهره های بد بازیکنان درPES و ....

شاید بازیکن های مثل مسی و رونالدو خیلی خوب هستن ولی این دلیل نمیشه که توپ رو از وسط زمین بردارن بزنن تو گل

دو نفره بازی کردن PES میشه بازی درهم هستش و فقط توپ داره لو میره ولی فیفا اینجور نیستش و بهتر هستش

PES بازی کردن مثل تماشای بازی در لیگ ایران هستش و بیشتر تاکتیک این هستش که پاس های در عمق استفاده بشه ولی در فیفا با تاکتیک مختلف گل زده میشه

دروازه بانان در PES تو تک به تک ها خیلی ضعیف هستند و فقط تماشا میکنند

بعضی از نسخه های PES هم که پر از مشکل هستند و با هر بار نصب ردن مشکل عوض میشه .لباس های گوناگون در بازی فیفا خیلی عالی هستش

آمار پایان بازی فیفا خیلی کامل تر PSE ست و حتی در وسط بازی میشه به آمار نگاه کرد.در مستر لیگ هم فیفا بهتر هستش و PSE پیشرفتی نسبت به چند سال پیش نکرده

به نظر من تنها برتری PES سبت به فیفا ترکیب چیدن هستش که خیلی بهتر هستش

ویرایش شده توسط 1111111111
لینک به دیدگاه

فیفا خیلی برتر از PES هستش و PES مشکل زیاد داره .مثلا پنالتی رو آوانتاز میده یا بازیکنان از روی هم رد میشن .توپ از خط رد میشه گل حساب نمیشه -اشتباه در کارت دادن داور-چهره های بد بازیکنان درPES و ....

شاید بازیکن های مثل مسی و رونالدو خیلی خوب هستن ولی این دلیل نمیشه که توپ رو از وسط زمین بردارن بزنن تو گل

دو نفره بازی کردن PES میشه بازی درهم هستش و فقط توپ داره لو میره ولی فیفا اینجور نیستش و بهتر هستش

PES بازی کردن مثل تماشای بازی در لیگ ایران هستش و بیشتر تاکتیک این هستش که پاس های در عمق استفاده بشه ولی در فیفا با تاکتیک مختلف گل زده میشه

دروازه بانان در PES تو تک به تک ها خیلی ضعیف هستند و فقط تماشا میکنند

بعضی از نسخه های PES هم که پر از مشکل هستند و با هر بار نصب ردن مشکل عوض میشه

با تشکر از شما دوست عزیز . به نکات خوبی اشاره کردید و تجارب جالبی منتقل کردید  .   مشخصه که  pes14  رو کامل بازی کردید

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز . به نکات خوبی اشاره کردید و تجارب جالبی منتقل کردید  .   مشخصه که  pes14  رو کامل بازی کردید

کلا هر دو رو خیلی بازی میکنم و خود من هم اول PES بازی میکردم  بدلیل کنترل بد بازی فیفا که بعدا فهمیدم  و خودم ادیت میکردم  و  فهمیدم که چه بازی بدی بوده این PED ومن این رو بازی میکردم.

من سال گذشته در مسابقات کشوری PES 2013 در نیمه نهایی حذف شدم البته بدلیل مشکل بازی PES که توپ از خط رد شده بود و داور گل رو نپذیرفت و همین مشکل بازی باعث شد که به فینال نرسم و کلا از اون موقع از این بازی متنفر شده ام .نسخه ی 14 هم اصلا خوب نیستش.

ببخشید نمیتونم لایک کنم و تاپیک خوبی ایجاد کردید تشکر @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط 1111111111
لینک به دیدگاه

کلا هر دو رو خیلی بازی میکنم و خود من هم اول PES بازی میکردم  بدلیل کنترل بد بازی فیفا که بعدا فهمیدم  و خودم ادیت میکردم  و  فهمیدم که چه بازی بدی بوده این PED ومن این رو بازی میکردم.

من سال گذشته در مسابقات کشوری PES 2013 در نیمه نهایی حذف شدم البته بدلیل مشکل بازی PES که توپ از خط رد شده بود و داور گل رو نپذیرفت و همین مشکل بازی باعث شد که به فینال نرسم و کلا از اون موقع از این بازی متنفر شده ام .نسخه ی 14 هم اصلا خوب نیستش.

ببخشید نمیتونم لایک کنم و تاپیک خوبی ایجاد کردید تشکر @};-  @};-  @};-

خواهش می کنم دوست من . ایشالله که در عرصه زندگی واقعی موفق باشید .  اون که بازی هست و به هر حال اتفاقات زیاده @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود

من هم خیلی از نسخه های PesوFifa رو بازی کردم نسخه های پس 2010و2011و2012و2013 به شخصه خیلی بیشتر از فیفا خوشم امده بود ولی نمیدونم

چرا نسخه 2014 پس اینقد خراب کردند از همه لحاظ کم اورد از فیفا اصلا نمیشد با فیفا مقایسش کرد در کل فیفا 14 بهتر پس 14 هست(باید منتظر نسخه های جدید باشیم).

لینک به دیدگاه

درود

من هم خیلی از نسخه های PesوFifa رو بازی کردم نسخه های پس 2010و2011و2012و2013 به شخصه خیلی بیشتر از فیفا خوشم امده بود ولی نمیدونم

چرا نسخه 2014 پس اینقد خراب کردند از همه لحاظ کم اورد از فیفا اصلا نمیشد با فیفا مقایسش کرد در کل فیفا 14 بهتر پس 14 هست(باید منتظر نسخه های جدید باشیم).

منم دقیقا مثل شما بودم و همین ورژن های پی اس که شما فرمودید رو بازی کردم ولی ورژن 14 فیفا واقعا فراتر از دنیای بازیه

لینک به دیدگاه

در مورد pes که اصلا نمیخام صحبت کنم چون فقط یه تراژدی قرن محسوب میشه وهیچی برای گفتن نداره

نه پاس داره نه شوت نه تاکتیک ...

فقط تکنیک مسخره بازیکن هست که اگه یه کم تمرین کنی میتونی یه تنه تیم مقابل رو شکست بدی

من که از pes 2011 به بعد هیچ pes رو بازی نمیکنم فقط تا یه مقدار بازی میکردم میفهمیدم که چه گندی زده pes وقتی مقایسش کنی با ورژن های دیگه شبیه فیلم کارتونی هستش هم از لحاظ چهره هم از لحاظ زمین چمن

راستی زمین چمنش انگار که یه موکت سبز گرفتی اون وسط پهن کردی واقعا مسخرست

زمین چمنهای 2011 فوق العاده بود اللبته اگه کسی یادش باشه چون من از این سری ها خیلی عکس گرفتم و کنار هم گذاشتم

مثلا میخاستم راجب pes صحبت نکنم :lol:

ولی فیفا در ورژن 13 به نظرم فوق العاده بود ولی با 14 حال نکردم

گیم پلی بازی خیلی سنگین تر نسبت به قبل شده ولی استراتژی خوب شده   پوشش دهی بازیکنان درمقابل حریف بهتر عمل میکنه ولی به نظر من ودوستانی که بازی میکنیم

اونا میگن چهره پردازی ضعیفه و یه مقدار اون هم کارتونی شده

به هر حال امیدوارم تو 15 هردو بهتر باشن

ما طرفدار بهترین هستیم

لینک به دیدگاه

در مورد pes که اصلا نمیخام صحبت کنم چون فقط یه تراژدی قرن محسوب میشه وهیچی برای گفتن نداره

نه پاس داره نه شوت نه تاکتیک ...

فقط تکنیک مسخره بازیکن هست که اگه یه کم تمرین کنی میتونی یه تنه تیم مقابل رو شکست بدی

من که از pes 2011 به بعد هیچ pes رو بازی نمیکنم فقط تا یه مقدار بازی میکردم میفهمیدم که چه گندی زده pes وقتی مقایسش کنی با ورژن های دیگه شبیه فیلم کارتونی هستش هم از لحاظ چهره هم از لحاظ زمین چمن

راستی زمین چمنش انگار که یه موکت سبز گرفتی اون وسط پهن کردی واقعا مسخرست

زمین چمنهای 2011 فوق العاده بود اللبته اگه کسی یادش باشه چون من از این سری ها خیلی عکس گرفتم و کنار هم گذاشتم

مثلا میخاستم راجب pes صحبت نکنم :lol:

ولی فیفا در ورژن 13 به نظرم فوق العاده بود ولی با 14 حال نکردم

گیم پلی بازی خیلی سنگین تر نسبت به قبل شده ولی استراتژی خوب شده   پوشش دهی بازیکنان درمقابل حریف بهتر عمل میکنه ولی به نظر من ودوستانی که بازی میکنیم

اونا میگن چهره پردازی ضعیفه و یه مقدار اون هم کارتونی شده

به هر حال امیدوارم تو 15 هردو بهتر باشن

ما طرفدار بهترین هستیم

با بخش عمده ای از حرفاتون موافقم . و به نظرم علت اینکه فیفا 13 رو بیشتر می پسندید اینه که نسبت به 14 یه مقدار ساده تر هست ( gameplay )

لینک به دیدگاه

از دوستان کسی در مورد هوش مصنوعی بازی و تفاوت شون نظری نداره؟

لینک به دیدگاه

این تاپیک رفته زیرخاک - تو این سایت بزرگ همین تعداد فوتبالی داریم؟

لینک به دیدگاه

فیفا 14 رو لپتاپ acer e1-571g جواب میده؟ من pes14  روشض بازی کردم میخوام فیفا رو هم بازی کنم و تفاوتشو ببینم

لینک به دیدگاه

در یک کلام : فیفا 14 بهتر از پی اس 14 هست

ولی بازی های قبلتر از پی اس 14 مثل پی اس 13، خیلی بهتر و برتر از فیفا بود

عینا من همشون رو تست کردم ....

دلیلی هم که نسخه 14 این بازی ضعف داشت این بود که کونامی تغییراتی در موتور بازی سایزیش داده بود

PES 14  انقدر گلیچ و باگ داشت که نگو،نمونه بارزش که همه ی کسایی که بازیش کردند اینه که وقتی Half Time میشه بازی تا 5.6 ثانیه بدون HUD ادامه پیدا میکنه طوری که بنده یه بار شوت زدم و گل شد و رونالدو داشت ریکشن خودشو انجام میداد

نمونه های دیگر مثل "خط"، من چندین بار توپ رو از اوت گرفتم و بدون اینکه داور اوت بگیره تو نصفه ی زمین مستقیم رفتم و هنگامی که پاس دادم اوت گرفت :|

یا مثلا توپ آروم آروم میره دروازه و از خط میگذره ولی گل نمیشه

لینک به دیدگاه

فیفا 14 رو لپتاپ acer e1-571g جواب میده؟ من pes14  روشض بازی کردم میخوام فیفا رو هم بازی کنم و تفاوتشو ببینم

سلام دوست گرامی . البته بهترین کار برای اینکه ببیند کاملا سیستمتون جواب میده ، نصب بازی هست ولی فک می کنم یه مقدار تیک داشته باشه

لینک به دیدگاه

PES اصلا قابل مقایسه با  FIFA نیست...

FIFA یه چیز دیگه س....

لینک به دیدگاه

از دوستان کسی در مورد هوش مصنوعی بازی و تفاوت شون نظری نداره؟

بعید میدونم سازندگان پس اصلا بودنن هوش مصنوعی چیه !!!

مسی یه تغییر جهت کوچیک میده بهترین مدافعان خود به خود تعادلشون رو از دست میدن . واقعا احمقانس !!!

لینک به دیدگاه

بعید میدونم سازندگان پس اصلا بودنن هوش مصنوعی چیه !!!

مسی یه تغییر جهت کوچیک میده بهترین مدافعان خود به خود تعادلشون رو از دست میدن . واقعا احمقانس !!!

درسته . خیلی از دوستانی که پس بازی می کنن ، حرف شما رو تأیید می کنن

لینک به دیدگاه

اونطور که در سایت ها اشاره شده ، سپتامبر سال جاری معرفی خواهد شد

لینک به دیدگاه

دوستان تا سال 2012 به نظر بنده pes عملکرد بهتری نسبت به fifa داشت ، اما با ورود fifa 12 داستان تغییر کرد .

من هنوزم fifa 12 رو دارم واقعا بازی فوق العاده ایه . مخصوصا اگه تو tv چهل به بالا بازی کنید .

زمین خیلی طبیعی تری نسبت به بقیه نسخه ها داره .

اما هر دو کمپانی دو نسخه 14 ضعیفتر از قبل عمل کردند .

لینک به دیدگاه

دوستان تا سال 2012 به نظر بنده pes عملکرد بهتری نسبت به fifa داشت ، اما با ورود fifa 12 داستان تغییر کرد .

من هنوزم fifa 12 رو دارم واقعا بازی فوق العاده ایه . مخصوصا اگه تو tv چهل به بالا بازی کنید .

زمین خیلی طبیعی تری نسبت به بقیه نسخه ها داره .

اما هر دو کمپانی دو نسخه 14 ضعیفتر از قبل عمل کردند .

نظر من برخلاف شماست ! فیفا 6 یکی از بهترین ها بود هنوز کارهای زیدان یا رونی رو یادمه . اولین پسی که بازی کردم پس 8 بود که حالم رو به هم زد اما از پس 10 اوضاع فرق کرد !

لینک به دیدگاه

تا جایی که شنیدم انجمن های کونامی هم خودشون دادشون از بازی شون در اومده . امسال قدرت فیفا خیلی بیشتر از PES هست

لینک به دیدگاه

دوستان خواهش می کنم برا ساخت و حضور لیگ ایران در فیفا 15 ، به  لینک زیر برید و در فیلد سمت راست لیگ ایران رو انتخاب کنید

http://www.fifplay.com/

لینک به دیدگاه

هنو همه تو نظر سنجی شرکت نکردن . گیمر تو این انجمن بیشتر از اینا داریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...