رفتن به مطلب

اربابان گرافیک –تاریخ نگاری نسل تا نسل

Recommended Posts

• کاربر ویژه

حاجی خسته نباشی.

ماشالله به این حوصله.

خیلی عالی بود رضا جان کف کردم :clapping: 

اوووووو این همه رو خودت نوشتی.من خسته شدم نصف راه ولش کردم اومدم نظر بدم :-B .واقعا کارت عالی و بیسته.فقد میتونم + و @};-  بهت بدم اما این کار تو یک چیز بیشتر از اینا میخواد (*) .دلم میخواد انجمن پر از مقالات تو شه و با خوندنش خوش حال شیم و باعث پیشرفت سایت شه.برات ارزوی موفقیت می کنم :x  :clapping:  :big hug:

بسیار عالی....بسی لذت بردیم..موفق باشید

ببخشید همه دوستان  چند ساعتی نبودم که به پیغامتون پاسخ بدم-با تشکر  از همه-همین که خوندید لذت بردید خستگی رو از بین میبره-موفق باشید -باز هم در خدمت شما خواهیم بود-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک بخش مقایسه تاریخ اینتل و AMD و روند تکامل CPU رو هم اگر بتوم قصد دارم کا رکنم -توی اون ریزه کاری های چیپست ها هم کار میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک  یک سری غلط های نوشتاری داشت آپدیت شد.

لینک به دیدگاه

یک بخش مقایسه تاریخ اینتل و AMD و روند تکامل CPU رو هم اگر بتوم قصد دارم کا رکنم -توی اون ریزه کاری های چیپست ها هم کار میشه.

خلی خوب میشه!

من تو اینتل تا حدودی به سوکتها واردم ولی از amd زیاد حالیم نمیشه :D

خوبه سوکتها و روند تکاملی هر کدوم از اونها به صورت جدا گونه بزارید(amd و intel هر کدام یه مقاله جدا) خیلی جالب و مفید هست.

مخصوصا از amd شروع کنید.

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا ممنون بابت کتابتون! :clapping:

برادر چند ماه طول کشید تا این مقاله نگارش بشه؟ :confused: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا رضا ممنون بابت کتابتون! :clapping:

برادر چند ماه طول کشید تا این مقاله نگارش بشه؟ :confused:

موفق باشید

چند ماه؟ یک تا دو هفته کلا جمع آوری -نگارش بخش های خودم یعنی از اطلاعات خودم و ترجمه هم که حدود 4 روز کاربرد سه روز هم برای نگارش و ویرایش-یعنی تایپ.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عالی بود رضا جان

لذت برم :x

واقعا خسته نباشی @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا واقعا خسته نباشی آقا رضا

لذت بردیم

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا واقعا خسته نباشی آقا رضا

لذت بردیم

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز بسیار کامل وخواندنی @};- @};- @};- + :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا که باید اسمش رو کتاب گذاشت 

خیلی عالی بود 

تشکر  @};-

لینک به دیدگاه

اقا واقعا عالی بود :clapping:

خسته نباشی

من همیشه عاشق این مقاله های تاریخچه ای هستم.

واسه ادم یه خاطراتی زنده میشه.از کجا به کجا به کجا رسیده!!!

3روز طول کشید تا همشو خوندم ولی محشر بود. :x  :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود big%20bug.gif

مقاله جالبی بود ممنون... البته چون زیاد بود تو تیواری خوندم شاید زودترتموم شه! :D  :D  :D

کلا تاریخچه جالبی بود،دست مریزاد :clapping:

از زمان 8800 انویدیا رو یادم بود انگار داشتم خاطرات می خوندم آخراش... :D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

دوست عزیز اونقد جالب بود بدون اینکه خسته بشم همشو خوندم

واقعا زحمت کشیدی عزیز تبریک میگم و تشکر میکنم

عالی بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز اونقد جالب بود بدون اینکه خسته بشم همشو خوندم

واقعا زحمت کشیدی عزیز تبریک میگم و تشکر میکنم

عالی بود

موفق باشد خوشحالم مطا لعه کردید خوشتون امد.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

اقا کارت درست واقعا کارت درسته عجب چیزی باشه این واسه سمینار این ترم

به احترام اغا رضای گل یه هفته سایتو تعطیل کنیم

حتما حتما این مطلبی که گذاشتین دقیق مطالعه خواهد شد

واقعا دستت دردنکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا کارت درست واقعا کارت درسته عجب چیزی باشه این واسه سمینار این ترم

به احترام اغا رضای گل یه هفته سایتو تعطیل کنیم

حتما حتما این مطلبی که گذاشتین دقیق مطالعه خواهد شد

واقعا دستت دردنکنه

ممنون موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

ممنون از همه  دوستانی که تشکر کردند

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام

خیلی ممنون و خسته نباشید...مقاله خیلی عالی و جذاب و کامل بود

بنده خودم بشخصه کارت های nvidia رو بیشتر میپسندم و بنظرم این شرکت در نامگذاری کارت هاش سلیقه بسیار بیشتری نصب به ati داره !

نسل قبلی کارت های ati دارای نامگذاری های بهتری بودن تا سری r9

خودم اصلا اعتقادی به سری r9 ندارم و اکثرا کارت های این شرکت دارای معماری قدیمی هستند و هیچگاه نمیتوان محصولات این شرکت را بهینه خواند

در عوض انویدیا دارای تکنولوژی ها و کیفیت بهتری از لحاظ طراحی و کارایی و توان مصرفی و دما هستش

خیلی ها تصور میکنن که فریم بالاتر نشان دهنده برتری یک کارت هست و به همین علت اکثرا گول کارت های ati رو میخورن در حالی که کارت های انویدیا به سبب تکنولوژی های خاص خودش که باعث افزایش کیفیت میشه کمی فریم از دست میده.... به عنوان نمونه Hairwork و یکسری پردازش های گرافیکی مخفی که درون gameworks قرار داره و اگر کمی بررسی صورت بگیره متوجه میشید که رندرهای کارت انویدیا فارغ از تعداد فریم بسیار باکیفیت تر هستند و این مورد خصوصا در کانورت مالتی مدیا بیشتر خودش رو نشون میده که البته مدیون کارایی عالی هسته های cuda هستش...در عوض تکنولوژی استریم ati دارای سرعت بیشتر و کیفیت کمتر هستش.....البته این موارد هیچگاه برای کسانی که فقط گیمر هستند مهم نیست اما اگر قرار باشه از دید یک طراح گرافیکی انتخاب یک کارت صورت بگیره مسلما این انتخاب بر پایه نرخ فریم کارت نخواهد بود بلکه بیشتر اطلاعات فنی کارت و توان محاسباتی مهمتره

با تشکر

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خیلی ممنون و خسته نباشید...مقاله خیلی عالی و جذاب و کامل بود

بنده خودم بشخصه کارت های nvidia رو بیشتر میپسندم و بنظرم این شرکت در نامگذاری کارت هاش سلیقه بسیار بیشتری نصب به ati داره !

نسل قبلی کارت های ati دارای نامگذاری های بهتری بودن تا سری r9

خودم اصلا اعتقادی به سری r9 ندارم و اکثرا کارت های این شرکت دارای معماری قدیمی هستند و هیچگاه نمیتوان محصولات این شرکت را بهینه خواند

در عوض انویدیا دارای تکنولوژی ها و کیفیت بهتری از لحاظ طراحی و کارایی و توان مصرفی و دما هستش

خیلی ها تصور میکنن که فریم بالاتر نشان دهنده برتری یک کارت هست و به همین علت اکثرا گول کارت های ati رو میخورن در حالی که کارت های انویدیا به سبب تکنولوژی های خاص خودش که باعث افزایش کیفیت میشه کمی فریم از دست میده.... به عنوان نمونه Hairwork و یکسری پردازش های گرافیکی مخفی که درون gameworks قرار داره و اگر کمی بررسی صورت بگیره متوجه میشید که رندرهای کارت انویدیا فارغ از تعداد فریم بسیار باکیفیت تر هستند و این مورد خصوصا در کانورت مالتی مدیا بیشتر خودش رو نشون میده که البته مدیون کارایی عالی هسته های cuda هستش...در عوض تکنولوژی استریم ati دارای سرعت بیشتر و کیفیت کمتر هستش.....البته این موارد هیچگاه برای کسانی که فقط گیمر هستند مهم نیست اما اگر قرار باشه از دید یک طراح گرافیکی انتخاب یک کارت صورت بگیره مسلما این انتخاب بر پایه نرخ فریم کارت نخواهد بود بلکه بیشتر اطلاعات فنی کارت و توان محاسباتی مهمتره

با تشکر

با تشکر ازشما برای توضیحات-بنده خودم مصرف کننده محصولات انویدیا بودم وهستم و نزدیک به 20 ساله دارم از واحد های پردازشی این شرکت استفاده میکنم - هیچ وقت پیشمون نبودم و هیچ وقت نبوده ه احساس کنم خریدم اشتباه بوده است -

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...