رفتن به مطلب

بررسی تخصصی موس Logitech G400s

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

امروز قصد بررسی موس خوش ساخت g400s رو دارم...ایشالا تو هفته آینده هم این موس رو با موس های هم ردش مقایسه خواهیم کرد تا به یه نتیجه کلی برسیم...

پیش زمینه

موس های کامپیوتر در سال های اخیر پیشرفت بسیار زیادی کردن و شرکت هایی مانند لاجیتک و ریزر و استیل سریس رو باید پرچمدار ساخت موس حرفه ای تو دنیا دونست...باور کنید من تو انتخاب موس خیلی سخت گیرم و موس های زیادی عوض کردم چون که به نظرم خیلی از موس های به اصطلاح پیشرفته و گران قیمت تو بعضی از ویژگی های اولیه و ساده مشکل دارن!بعد کلی گشت زدن موس g400s رو انتخاب کردم که از نظرمن موس بسیار خوبی هستش...در ادامه با نقد این موس با من همراه باشین...

post-12596-0-01803800-1401980942_thumb.jpg

نگاه اول

مشخصات کلی این موس بر طبق اظهارات لاجیتک

*دقت 4000 dpi

*هشت دکمه قابل برنامه ریزی

*تغییر dpi در حین انجام کار

*ساخته شده از متریال های پیشرفته

عرض:70 cm

طول:125 cm

ارتفاع:41 cm

وزن:109 گرم

بسته بندی

عکس روی جلد وسایل گیمینگ جدید لاجیتک بسیار هوشمند انتخاب شده اند و باعث ترغیب کاربر به خرید وسایل میشود...رنگ آبی آسمانی جلوه زیبایی رو به داخل جعبه موس داده ولی بسته بندی خود موس زیاد خوب انجام نشده و یکم خود درگیری داره!همچنین دفتچه و جای اون زیاد خوب طراحی نشده...

post-12596-0-88245700-1401980523_thumb.jpgpost-12596-0-63010500-1401980533_thumb.jpgpost-12596-0-37088400-1401980541_thumb.jpg

post-12596-0-85228400-1401980582_thumb.jpgpost-12596-0-42313100-1401980591_thumb.jpg

طراحی موس

طراحی موس بسیار عالی انجام شده...موس بسیار ارگونومیک هست و حس بسیار خوبی تو دست میده و از طرفی کنترل موس بسیار عالی انجام میشه....جای شست دست بغل موس بسیار هوشمندانه هستش  و کنترل روی موس روخیلی بالا برده...جای دکمه های بغل موس هم خیلی عالی هستش و دسترسی بهشون بسیار عالی انجام میشه...کلا طراحی موس بسیار بسیار عالی هستش و برای بازیهای اکشن اول شخص خیلی خوب جواب میده...انحنای سمت راست موس هم شاید طول بکشه عادت کنین ولی باعث کنترل هر چه بهتر موس شده ...

post-12596-0-37497200-1401980659_thumb.jpgpost-12596-0-36588000-1401980667_thumb.jpg

post-12596-0-25416600-1401980678_thumb.jpgpost-12596-0-58654600-1401980696_thumb.jpg

post-12596-0-03738500-1401981152_thumb.jpgpost-12596-0-91790800-1401981160_thumb.jpg

جنس موس

لایه بالایی موس از جنس بسار خوبی تشکیل شده که هم اصطکاک به اندازه داره و هم چربی رو جذب نمیکنه...حس انتقال شده بسیار خوب هستش...جنس بغل موس هم نرم هستش که با وجود نرم بودن ولی کنترل خوبی روبه موس میده...در کل جنس موس در درجه بسیار بالایی قرار داره که شاید تو موس های قیمت بالاتر هم دیده نشه...

post-12596-0-49198300-1401980733_thumb.jpgpost-12596-0-78656200-1401980740_thumb.jpg

کلید های موس

دو کلیک چپ و راست موس پاسخگویی عالی دارند و به هیچ وجه کلیکی را از دست نمیدین...کلیک ها بی روح نیستن و فیدبک خودشون رو دارن و در عین حال نرم هم هست...دکمه های بغل موس هم خوب هستن و جاشون هم مناسبه و دست راحت اونا رو پیدا میکنه...

شاید بزرگترین مشکل این موس کلید های تعویض dpi  اون باشن...متاسفانه این دو کلید بعضا خوب کار نمیکنن و باید با فشار بیشتری اونا رو فشرد تا کار کنن...واقعا چنین مشکلی تو این رده موس خنده داره و جای تعجب هم داره...

چرخ موس هم بیش از حد اصطکاک داره و بالا پایین بردنش حس خوبی نمیده...کلا لاجیتک هرگز چرخ موس خوبی واسه موس هاش نساخته...کلیک چرخ موس خوبه و برعکس g9x به نیروی زیادی احتیاج نداره...یکی دیگه از مشکلات چرخ موس اینه که مکانش یکم پایینه و بهتر بود کمی بالاتر قرار بگیره تا کلیک چرخ موس رو بشه راحت تر زد...کلا چرخ موس و دکمه های dpi نمره قبولی نمیگیرن....

post-12596-0-17935500-1401980814_thumb.jpgpost-12596-0-57764900-1401980830_thumb.jpg

بررسی موس

این موس یکی از ایده آل ترین موس های FPS هستش...موس به علت نوع طراحی و مکان شست انگشت کنترل بسیار عالی برای بازی میده و به هیچ وجه توی دست سر نمیخوره ...موس در واقع نسخه جدید موس معروف mx518 هستش که بسیار پرطرفدار بودش...توی تست بازی کانتر موس در مدت طولانی اصلا دست رو خسته نکرد و جنس خوب موس هم تاثیرگذار بود و توی تیراندازی هم سیار عالی عملکرد داشت....وزن پایین موس هم باعث میشه راحت بشه موس رو بلند کرد....

post-12596-0-79177800-1401980921_thumb.jpg

سخن پایانی

موس g400s بدون شک یکی از بهترین موس های بازار در رده قیمتی حتی بالاتر هستش و اگه لاجیتک کمی دقت بیشتر روی چرخ موس و دکمه های dpi اون میکرد باید اون رو بهترین موس بازار میدونستیم...نوع طراحی این موس جوری هست که لاجیتک تا سالها میتونه موس با همین طراحی بیرون بده و به فروش موردنظرش دست پیدا کنه چون بسیار ایده آل هستش...این موس رو من به همه دوستان FPS باز توصیه میکنم..

نکات مثبت:

جنس بدنه عالی

ارگونومیک بودن

کنترل عالی روی موس

کلیک های خوب

نرم افزار عالی

قیمت مناسب

نکات منفی:

دکمه های dpi به فشار بیشتری نیاز داند

اصطکاک بالا و ارتفاع پایین چرخ موس

نداشتن تغییرات زیاد نسبت به g400

در آخر از وقتی که برای خوندن این بررسی گذااشتین متشکرم

لینک به دیدگاه

قيمتش تو بازار چنده؟

راستى بنده يه G9x خريدم اين بهتره يا اون؟

لینک به دیدگاه

قيمتش تو بازار چنده؟

155 تومن...

ایشالا تا هفته دیگه مقایسشون رو قرار میدم ولی در کل نسبت به قیمت g400s بهتره...

لینک به دیدگاه

تشکر از ریویوور عزیز.

قيمتش تو بازار چنده؟

من با جفتش کار کردم(گیم و ...)

جی 9 ایکس بهتر هست از لحاظ امکانات که 100% و ارگونومی هم صلیقه ایه. خیالت راحت. جی 9 ایکس رو در کل با جی 400 اس مقایسه نمیکنن چون برتری جی 9 ایکس بدیهی و واضحه.

جی 400 یاد آور موس رویایی mx518 هستش و میلاد عزیز هم اشاره کردن و صد البته طرفدارای خودش رو داره که اکثرا گیمرهای با سلبقه عاشق اون موس بودن. ضمن اینکه لنز اپتیکال جی 400 لنز خیلی خوبیه و فوق دقیق.

از لحاظ خر کار بودن هم که موسای گیمینگ لاجیتک عالین.

ویرایش شده توسط Captcha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مبارک بالاخره رسید!؟دیدی به لوجتیک شک کردی!این میدونه چی بسازه

لینک به دیدگاه

من با جفتش کار کردم(گیم و ...)

جی 9 ایکس بهتر هست از لحاظ امکانات که 100% و ارگونومی هم صلیقه ایه. خیالت راحت. جی 9 ایکس رو در کل با جی 400 اس مقایسه نمیکنن چون برتری جی 9 ایکس بدیهی و واضحه.

جی 400 یاد آور موس رویایی mx518 هستش و میلاد عزیز هم اشاره کردن و صد البته طرفدارای خودش رو داره که اکثرا گیمرهای با سلبقه عاشق اون موس بودن. ضمن اینکه لنز اپتیکال جی 400 لنز خیلی خوبیه و فوق دقیق.

از لحاظ خر کار بودن هم که موسای گیمینگ لاجیتک عالین.

ممنون بابت راهنماییتون...

مقوله موس خیلی به نوع دست افراد بستگی داره...من g9x رو به سه دلیل چرخ موس بد و ارگونومیک نیودن و قیمت بالاتر ، پایین تر از g400s میدونم...چون مناسب دست های بزرگ نیست ...g9x استایل گیمینگ بهتری داره ولی خب من به شخصه با سایزش نیتونم کنار بیام و به نظر من از لحاظ کنترل هردو تقریبا تو یه رده اند...

حالا هفته دیگه نقد موشکافانه بین چهار موس g9x-g400s-sensei-deathadder میزارم...

مبارک بالاخره رسید!؟دیدی به لوجتیک شک کردی!این میدونه چی بسازه

همش دلیلل تجربه بد تو کیبورد لاجیتک هستش...این شرکتا زرنگن هیچ چی رو کامل نمیسازن..!!!

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام یک موس g400s خریدم حدود 20 روزه

الان مشکلی پیش اومده که تو بازی ها میلرزه بیشتر تو FPS اینجوری میشه و حس میشه !!!مخصوصا اسنایپ میگیرم

مشکل از چیه !؟؟؟؟؟ (قبلا اینطوری نبوده)

با تغییر dpi هم تاثیری نداره!

من کنجکاو شدم موس رو تو ارتفاع نیم سانتی تکون دادام با حرکت موس مواجه شدم این طبیعیه؟!

چیکار کنم

لینک به دیدگاه

سلام یک موس g400s خریدم حدود 20 روزه

الان مشکلی پیش اومده که تو بازی ها میلرزه بیشتر تو FPS اینجوری میشه و حس میشه !!!مخصوصا اسنایپ میگیرم

مشکل از چیه !؟؟؟؟؟ (قبلا اینطوری نبوده)

با تغییر dpi هم تاثیری نداره!

من کنجکاو شدم موس رو تو ارتفاع نیم سانتی تکون دادام با حرکت موس مواجه شدم این طبیعیه؟!

چیکار کنم

سلام دوست عزیز شما دقت کن چشمی موس گرد نگرفته باشه چون تاثیر میذاره. به سطح زیر موس هم ربط داره روی یه سطح دیگه امتحان کنید.

موس رو تو هر ارتفاعی بیش از نیم سانتی متر حرکت بدین اون حرکت بخوبی شناسایی نمیشه و طبیعیه و مشکلی نیست.

ویرایش شده توسط MawkinzZ
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...