رفتن به مطلب

سوال در مورد افتتاح مغازه

Omidzh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اقای حسینی.می خواستم اگر امکانش هست لطف کنید و مرا کمی راهنمایی کنید.حقیقتش من در فکر باز کردن یک مغازه خدمات کامپیوتر و موبایل و تبلت (منظور از موبایل بیشتر خدمات اندروید و ios) و کنسول بازی و ... هستم.(مغازه را می خواهم اجاره کنم و در ضمن اصفهان هستم)سوال اصلی من این است که برای این کار به چه مجوزی نیاز دارم و کی باید برای مجوز اقدام کنم ایا می توانم همینطوری شروع کنم و صبر کنم تا بیان سراغم(بعضیها این را می گویند) و یا مغازه را باز کنم و سپس سریع برم دنبال مجوز؟بهترین مجوزی که می توانم بگیرم چیست که بیشترین قدرت مانور را داشته باشم یعنی اینکه حیطه فعالیتم تا جای ممکن وسیع باشه و ایرادی بهم گرفته نشه؟و مهتر از همه اینکه مراحل گرفتن مجوز لازم یا جواز کسب مربوطه چیه چه چیزای اصلی می خواهد و چه قدر زمان می برد؟کلا خواهشمند هستم در این زمینه من را راهنمایی کنید و اگر نکات مهم دیگری نیز هست بفرمایید.با تشکر از شما

در ضمن دو سایت پیدا کردم.یکی به اسم سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان به ادرسwww.nsresfahan.org

و دیگری به اسم سایت رسمی اتحادیه صنف خدمات رایانه اصفهان به ادرسisfahanit.ir

تفاوت انها چیست؟کار به کدام بیشتر مربوط می شود؟

لینک به دیدگاه

درود امید جان

اول از همه چیز برات ارزوی موفقیت دارم هر کاری که شروع کنی و هر کاری که انجام بدی امیدوارم بهترینها نصیبت بشه  .

امید جان مطالبی که بهت دارم میگم مال سالها تجربست و البته امکان داره توش استثنا هم وجود داشته باشه

اولین مدرکی که برای کار کامپیوتر نیازه تجربه هستش . اینکه شما فقط با کامپیوتر اشنایی داری و یا دوستش داری اصلا کافی نیست به هیچ عنوان کافی نیست اینو عمدا تکرار کردم .

برای بدست اوردن تجربه کمترین زمانیکه براش باید بگذارید شش ماه کار کردن حتی به صورت مجانی در یک فروشگاه کامپیوتر با سابقه هستش . این فروشگاه کامپیوتر بزرگترین و با ارزشترین چیزی که داره تجربه هستش که در اختیارتون میگذاره .

تجربه اگر نباشه سرمایه هنگفت هم نمیتونه کاری بکنه

دقیقا هفته گذشته یکی از مشتریهامون از شهرستان فروشگاهش رو بست و کالاهاش رو به پایینترین قیمت فروخت و فکر میکنم به خاطر عدم وجود تجربه بود که کار و ول کرد .

کار خاک خوری داره و این بسیار مهمه

مجوز اخرین مرحله کاره و وقتی کار و با تجربه خوب و بالا شروع کردید برید مجوز بگیرید مثلا اگر میخواید فروشگاه کامپیوتر داشته باشید جواز فروش و خدماتش رو بگیرید

این چیزی بود که میتونستم در اختیارتون بگذارم

لینک به دیدگاه

درود امید جان

اول از همه چیز برات ارزوی موفقیت دارم هر کاری که شروع کنی و هر کاری که انجام بدی امیدوارم بهترینها نصیبت بشه  .

امید جان مطالبی که بهت دارم میگم مال سالها تجربست و البته امکان داره توش استثنا هم وجود داشته باشه

اولین مدرکی که برای کار کامپیوتر نیازه تجربه هستش . اینکه شما فقط با کامپیوتر اشنایی داری و یا دوستش داری اصلا کافی نیست به هیچ عنوان کافی نیست اینو عمدا تکرار کردم .

برای بدست اوردن تجربه کمترین زمانیکه براش باید بگذارید شش ماه کار کردن حتی به صورت مجانی در یک فروشگاه کامپیوتر با سابقه هستش . این فروشگاه کامپیوتر بزرگترین و با ارزشترین چیزی که داره تجربه هستش که در اختیارتون میگذاره .

دقیقا هفته گذشته یکی از مشتریهامون از شهرستان فروشگاهش رو بست و کالاهاش رو به پایینترین قیمت فروخت و فکر میکنم به خاطر عدم وجود تجربه بود که کار و ول کرد .

مجوز اخرین مرحله کاره و وقتی کار و با تجربه خوب و بالا شروع کردید برید مجوز بگیرید مثلا اگر میخواید فروشگاه کامپیوتر داشته باشید جواز فروش و خدماتش رو بگیرید

سلام مدرک تحصیلی برای جواز چطور هستش ؟ حتمان باید توی همین صنف باشه یا نه کسی که دیپلم ریاضی داره می تونه باز کنه ؟ و وام هم میدند برای اینکار ها ؟ و حدوداد چقدر چقدر سرمایه میخواد ؟

لینک به دیدگاه

درود امید جان

اول از همه چیز برات ارزوی موفقیت دارم هر کاری که شروع کنی و هر کاری که انجام بدی امیدوارم بهترینها نصیبت بشه .

سلام اقای حسینی خیلی ممنون از راهنمایی ارزنده ی شما

فقط یک سوال دیگه هم داشتم حالا بر فرض مثال اگه کسی شرایطی را که شما فرمودید داشت ایا می تواند اول کار مجوز نداشته باشد یعنی منظورم اینه مساله اش خیلی حساسه و اگر در مورد ان دو سایت اطالاعاتی داشتید راهنمایی کنید البته تا همین جا هم خیلی از شما تشکر می کنم.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز اگر کسی مطلب دیگری در موارد بالا داشت ممنون میشوم راهنمایی کنند مخصوصا دوستان مغازه دار.با تشکر از همگی

لینک به دیدگاه

والا ما خودمون مغازه وا نکردیم ولی عموم مغازه دار بود چندین بار مغازه شو تغییر داد اما آخر سر جمع کردو الان  کار دیگه ای مشغوله به نظرم باس یه جایی مغازه وا کنی که اولا مغازه های مشابه کار شما نزدیکتون نباشه و ثانیا تیپ جوان دور وبر شما باشه یا حداقل فضای باز باشه مثلا تو یه کوی بزنی هیچی عایدت نمیشه در حالی که یه سبزی فروشی تو یه کوی بیشتر می فروشه  :D

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان عزیز اگر کسی مطلب دیگری در موارد بالا داشت ممنون میشوم راهنمایی کنند مخصوصا دوستان مغازه دار.با تشکر از همگی

سلام امید عزیز.جواز کسب گرفتن دنگ وفنگ زیادی داره.البته شغل با شغل فرق داره.واسه خدمات کامپیوتری ضمن گرفتن برگه عدم سوپیشینه وعدم اعتیاد که اولی باید بری دروازه تهران دومی یادم نیست دقیق 2سال پیش من گرفتم باید یه امتحان مشکل هم بدی که واسه اون باید بری صنف کامپیوتر بین فلکه احمد اباد وبزرگمهر روبروی پل هوایی.یه مهندس میاد شفاهی امتحان میگیره ولی واقعا سخته اگه بلد باشی مشکلی نیست.بعدش باید پست مرکزی واسه مکانت شماره پستی بگیری و اماکن و... بعد مراحل واریز پول و... بعدش واست پست میشه. وام هم فعلا نمیدن اگه بدون جواز باز کردی سریع میان پلمپ میکنند

لینک به دیدگاه

ضمنا نظام صنفی اصفهان واسه شکایته ینی شما جواز گرفتی از اونجاها واست ابلاغیه و... میاد.دومی واسه جوازه عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...