رفتن به مطلب

کج شدن پایه سوکت سی پی یو روی مادربرد

gomshode
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

هفته پیش یک مادربرد ایسوس H87 plus با گارانتی الماس خریدم. سی پی رو که سوار کردم روی مادربرد سیستم با رم مشکل داشت. یعنی با یک رم 4 گیگ تو کانال ب بالا می آمد اما وقتی 8 گیگ دوال استفاده می کردم بالا نمی آمد. خلاصه متوجه شدم که کلا کانال الف مادربرد کار نمی کند. با یک رم در دیگر اسلات های رم،  ویندوز نصب کردم و سیستم بدون هیچ مشکلی کار می کرد. گفتیم ببریم گارانتی تا مشکل رو رفع کنند. سی پی یو رو هم باز نکرده بودیم و تو شرکت وقتی سی پی یو رو برداشتیم طرف گفت چند تا از پایه ها کج شده و این باعث شده که یک کانال کار نکند. به نظر شما این میتونه باعث بشه که کانال از کار بیفته اما سیستم کار کنه و ویندوز بالا بیاد؟

لینک به دیدگاه

درود،

بله. با کج شدن پین های سوکت این اتفاق ممکن بیوفته. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی سی پی یو ممکن هست که کار بکنه و سیستم بیاد بالا؟

بله

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این مسائیل داره زیاد میشه 

تو رو خدا توجه کنین به این پین های روی مادربرد اینا خیلی حساسن

لینک به دیدگاه

درود

این مسئله در اکثر مواقع قابل حله یه عکس از سوکت بگیرید بگذارید راحتتر میشه کمکتون کرد

لینک به دیدگاه

بردم دادم گارانتی گفت حدود 40 تومن میشه اگر تعمیر بشه.

من که نفهمیدم چطور این طور شد. اما گارانتی هم ....

لینک به دیدگاه

این مسئله برای من هم پیش امده وبردhero من فکرش رو بکن بردhero من سوکتش کج شده بود به هر دری زدم اخر یک بنده خدایی از مشهد بهم زنگ زد که مشهد یک اشنا دارم میتونه درستش کنه من هم بعد از کلی تحقیق درباره ایشون که ایا فرد با اعتمادی هستند که خوشبختانه اینطور بود  ومن بردم رو فرستادم پیش ایشون برای تعمیر که حدودا بعد از 2 ماه بردرو که تحویل گرفتم گفتش دیگه cpu رو نمیتونی از روی برد جدا کنی در غیر این صورت برد دیگه غیر قابل استفاده میباشد و دو اسلات سمت چپی  رم برد هم غیر قابل استفاده و خراب شده بود که من به همه اینا راضی بودم ولی یک دو روزی میشه که برد رو تحویل گرفتم هیچ علائم حیاتی از این برد دیده نمیشه ومن موندم این برد ببخش سرت رو به در اوردم

ویرایش شده توسط مسلم قدیمی
لینک به دیدگاه

بردم دادم گارانتی گفت حدود 40 تومن میشه اگر تعمیر بشه.

من که نفهمیدم چطور این طور شد. اما گارانتی هم ....

اگه گارانتی بتونه تعمیر کنه خیلی خیلی بهتر خواهد بود در مقایسه با تعمیر در بیرون , قیمت هم شک کنید بیرون بیشتر می گیرن ...

موقعی هست روزی 10 تا مین با همین مشکل تعمیر کنید یا ماهی یک بار قطعا شخص اول ضریب اشتباه خیلی پایین تری خواهد داشت .

ویرایش شده توسط VR BLACK
لینک به دیدگاه

متاسفانه گارانتی الماس ایران قبول نکرد. یعنی مینو گرفت فرداش پیامک دادن آماده است. داشت تحویل میداد گفتیم تستش کنید سی پی یو و رم هم برده بودیم گفت با سی پی یو خودمون تست میکنیم. خلاصه بعد اون یکی که تعمیرکار بود اومد گفت که درست نشد و به همین راحتی گفتن از گارانتی هم خارج شد. امروز رفتم زیر زمین پاساژ ایران یکی بود فقط تعمیرمادربرد میکرد گفت بین 45 تا 65 میگیرم تعمیر میکنم. به نظرتون اطمینان کنم. الان دو تا رم 4 گذاشتم سینگل مار میکنه

ویرایش شده توسط gomshode
لینک به دیدگاه

متاسفانه گارانتی الماس ایران قبول نکرد. یعنی مینو گرفت فرداش پیامک دادن آماده است. داشت تحویل میداد گفتیم تستش کنید سی پی یو و رم هم برده بودیم گفت با سی پی یو خودمون تست میکنیم. خلاصه بعد اون یکی که تعمیرکار بود اومد گفت که درست نشد و به همین راحتی گفتن از گارانتی هم خارج شد. امروز رفتم زیر زمین پاساژ ایران یکی بود فقط تعمیرمادربرد میکرد گفت بین 45 تا 65 میگیرم تعمیر میکنم. به نظرتون اطمینان کنم. الان دو تا رم 4 گذاشتم سینگل مار میکنه

درود

استارتر تاپیک را دیدم و دلم نیامد چند نکته را مطرح نکنم

نامبر تو :

هر قطعه ای میگیرید با گارانتی معتبر بگیرید نه شرکتی مثل الاتصال و الماس ایران و از اینجور آتو آشغالا

گارانتی اصلی : سازگار - ماتریکس - آواژنگ - ویستا

من به هر کدوم از این گارانتیها که گفتم مادربرد بردم پینش کج شده بود و بدون دریافت هزینه درست کردن که حتی یک مورد درست نمیشد که سوکتشو کلا عوض کردن . تفاوت گارانتی اصلی و فرعی اینجاها روشن میشه

نامبر تری :

یک سری از پینهای سی پی یو برای رمه یه سریش به کنترلر هارد و صدا مربوطه و گرافیکو پورتای ورودی و بقیه قطعات یه سریشم گرانده . یه مین داشتم بردم گارانتی آواژنگ پیناشو رایگان درست کرد با اینکه حتی اصلا گارانتیشم تموم شده بود رایگان انجام داد و درستش کرد موقع تست به خانومه گفتم این که چنتا از پیناش درست نشده هنوز گفت اونا گرانده .

خلاصه اینکه سی پی یو مغر سیستمه و هر قطعه ای باید با اون کار کنه و گزارش کار بده بهش و هر چی سی پی یو میگه بگه چشم قربان مثل مغز انسان

نامبر سیکس :

زیر زمین ایران نبر درست نمیکنن میزنن خرابشم میکنن

اول عکسای خیلی واضح ازش بزار بعد توی چنتا فروم تاپیک بزن . بعد برو گارانتیهای اصلی که گفتم صحبت کن ببین درست میکنن با اینکه من هر چقدر التماسشون کردم انجام ندادن . اگر دیدی فایده نداره همینجوری سینگل رم کار کن صفا کن چون . ارزش نداره هزینه کنی برای رم دوال

اصلا اگر سینگل رم باشه مثلا یه ماژول 8 بزاری چی میشه . بازیارو خوب اجرا نمیکنه ؟ چه مشکلی داره مگه

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

بنده فقط با نامبر تو و تری و سیکس این دوستمون موافقم، بی گدار به آب نزن.

لینک به دیدگاه

درود

استارتر تاپیک را دیدم و دلم نیامد چند نکته را مطرح نکنم

نامبر تو :

هر قطعه ای میگیرید با گارانتی معتبر بگیرید نه شرکتی مثل الاتصال و الماس ایران و از اینجور آتو آشغالا

گارانتی اصلی : سازگار - ماتریکس - آواژنگ - ویستا

من به هر کدوم از این گارانتیها که گفتم مادربرد بردم پینش کج شده بود و بدون دریافت هزینه درست کردن که حتی یک مورد درست نمیشد که سوکتشو کلا عوض کردن . تفاوت گارانتی اصلی و فرعی اینجاها روشن میشه

نامبر تری :

یک سری از پینهای سی پی یو برای رمه یه سریش به کنترلر هارد و صدا مربوطه و گرافیکو پورتای ورودی و بقیه قطعات یه سریشم گرانده . یه مین داشتم بردم گارانتی آواژنگ پیناشو رایگان درست کرد با اینکه حتی اصلا گارانتیشم تموم شده بود رایگان انجام داد و درستش کرد موقع تست به خانومه گفتم این که چنتا از پیناش درست نشده هنوز گفت اونا گرانده .

خلاصه اینکه سی پی یو مغر سیستمه و هر قطعه ای باید با اون کار کنه و گزارش کار بده بهش و هر چی سی پی یو میگه بگه چشم قربان مثل مغز انسان

نامبر سیکس :

زیر زمین ایران نبر درست نمیکنن میزنن خرابشم میکنن

اول عکسای خیلی واضح ازش بزار بعد توی چنتا فروم تاپیک بزن . بعد برو گارانتیهای اصلی که گفتم صحبت کن ببین درست میکنن با اینکه من هر چقدر التماسشون کردم انجام ندادن . اگر دیدی فایده نداره همینجوری سینگل رم کار کن صفا کن چون . ارزش نداره هزینه کنی برای رم دوال

اصلا اگر سینگل رم باشه مثلا یه ماژول 8 بزاری چی میشه . بازیارو خوب اجرا نمیکنه ؟ چه مشکلی داره مگه

شما موردت جوری بوده که پین ها با پنس صاف می شده !!! در غیر این صورت همین گارانتی های معتبری هم که می فرمایید برای تعویض سوکت 60 تا 100 تومن پول دریافت می کنند. برای صاف کردن پین ها با پنس پول نمی گیرن...

لینک به دیدگاه

تعمیر پین مادربورد به این سادگی نیست بحث هزینه نیست اینه که تعمیر بشه و نشکنه

اگر تهران هستید به شما پیشنهاد میکنم به اینجا سر بزنید

چهار راه ولیعصر کوچه پشتی پاساژ رضا ساختمان 17 طبقه 2 واحد 5 اتاق 4

اگر قابل تعمیر باشد اطمینان داشته باشیدبهتون اطلاع میدهند

لینک به دیدگاه

نامبر 4  :

گفتم ای ام دی ببند ، نگفتم!

گفتم یا نگفتم

گفتم یا نگفتم

گفتم یا نگفتم ~x(

حالا به دور از شوخی بهترین کار به نظرم بردن مادربورد پیش شرکت های گارانتی اصلی که دوستمون گفتن هست.

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام. من یه مادربرد دارم حدود ۶ یا ۷ تا از پایه های سوکتش کج شده بود که خودم با چاقو اونا رو تو جهت بقیه قرار دادم و مثل کناری هایش شده  ایا این نیاز به تعمیر داره؟ گارانتی=اواژنگ  دیجیکالا

ویرایش شده توسط EVILWAR83
اضافه کردن کلمات
لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...
در در 18 خرداد 1393 در 14:25، سعید حسینی گفته است :

درود

این مسئله در اکثر مواقع قابل حله یه عکس از سوکت بگیرید بگذارید راحتتر میشه کمکتون کرد

سلام مال منم اینطور شده اینم عکش 

16123723473748614410548335075142.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...