رفتن به مطلب

عدم دفع دما توسط termalright macho

Recommended Posts

سلام دوستان. این کولر رو ب تازگی خریدم. تو تست دما قبل از خرید عملکرد راضی کننده. ای رو ازش دیدم اما الان ک تست استرس رو اجرا کردم دما تا 60 درجه بالا میرفت(4minute) . لازم ب ذکر هست ک من از خمیر متفرقه استفاده کردم. سوال من این هست اگه از خمیر مرغوبتر مثل z3 یا z5 استفاده کنم کاهش دما محسوس خواهد بود؟ راستی cpu سیستم amd x6 هست  پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم.

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

سلام 

داداش خدا رو شکر مشکل حل شد ...

برای من با این خمیرهای چینی ، رو 3770 فرکانس 4.3 دما حداکثر تا 67 اینها میرفت ...

سی پی یوت کدوم مدل AMD هست ؟

ویرایش شده توسط Mahdi8063
لینک به دیدگاه

سلام 

داداش خدا رو شکر مشکل حل شد ...

برای من با این خمیرهای چینی ، رو 3770 فرکانس 4.3 دما حداکثر تا 67 اینها میرفت ...

سی پی یوت کدوم مدل AMD هست ؟

دادا واقعا شرمنده. نمیدونم چی بگم. من متوجه  برش های مخصوص am3 نشدم. :D . الان رو سیستم هست اما با خمیر متفرقه. amd x6.1055t

post-14073-0-59478000-1402172992_thumb.png

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

خمیر z5 و z9 رو من تابحال استفاده نکردم ولی یکی از دوستان میگفت خمیر با کیفیتی نیست 

اگر تونستی نوکچوا یا ترمالرایت بگیر ولی نمیدونم چقدر فرق کنه با خمیر جدید ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من AMD کار نکردم ولی از این کولر استفاده کردم بهریتن خمیر با این همون خمیر chill factor 3  هستش از خود ترمال رایت -پیشنهاد میدم اینو استفاده کنید قطعا مشتری میشید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان از خمیرموجود در بسته بندی ماچو استفاده کردم. دما کاهشی نداشت :crying: . سوال اینجاست ایا فن های کولر ماچو ناکارامد هستند؟ (rpm max 1300).

post-14073-0-09844900-1403707948_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

دوستان از خمیرموجود در بسته بندی ماچو استفاده کردم. دما کاهشی نداشت :crying: . سوال اینجاست ایا فن های کولر ماچو ناکارامد هستند؟ (rpm max 1300).

درود

خیر عزیز اتفاقاً فن های خوبی هستند.

تا اونجا که یادم میاد خمیر حرارتی ماچو خیلی خوب نبود. سعی کنید CF3 یا Thermalright تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

درود

خیر عزیز اتفاقاً فن های خوبی هستند.

تا اونجا که یادم میاد خمیر حرارتی ماچو خیلی خوب نبود. سعی کنید CF3 یا Thermalright تهیه کنید.

ممنون. بنابرین احتیاجی ب تعویض فن نیست. cf3 رو پیدا نکردم z5وz9 رو داشتن فقط

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با کولر v6 gt هر کاری میکردم دما روی 64 بود سی پی یو هم x6 1090t  هست  ولی دما دیگه از این مقدار بیشتر نمیشد و ثابت می موند

لینک به دیدگاه

سطح تماسش با سی پی یو مس هست یا نه ؟ من که توی سایتش دیدم مسی نبود.(امتیاز منفی)

بعد از استفاده از یک خمیر مرغوب و دور فن نرمال دماش از 55 نباید بیشتر بشه اونم با 6 تا هیت پایپ!

لینک به دیدگاه

سطح تماسش با سی پی یو مس هست یا نه ؟ من که توی سایتش دیدم مسی نبود.(امتیاز منفی)

بعد از استفاده از یک خمیر مرغوب و دور فن نرمال دماش از 55 نباید بیشتر بشه اونم با 6 تا هیت پایپ!

مس خالص با روکش نیکل هست عزیز .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با کولر v6 gt هر کاری میکردم دما روی 64 بود سی پی یو هم x6 1090t  هست  ولی دما دیگه از این مقدار بیشتر نمیشد و ثابت می موند

از وقتی نصبش کردم.سقف دما کاهش پیدا کرده. اما همچنان در بیکاری تمپ زیر 40 نمیاد

لینک به دیدگاه

سطحی ک با cpu تماس پیدا میکنه لپ نیس. اما انگار پولیش خورده. بله حامد عزیز درست میگن مغذیش مس هست با روکش نیکل.

لینک به دیدگاه

سلام.

با اجازه استارتر محترم.

من دمای سی پیوم در حالت بدون کار در حد 40درجه هست و درحالت بازی 46درجه به نظرتون برای سی پیو amd 6350 این دما خوبه؟

لینک به دیدگاه

سلام.

با اجازه استارتر محترم.

من دمای سی پیوم در حالت بدون کار در حد 40درجه هست و درحالت بازی 46درجه به نظرتون برای سی پیو amd 6350 این دما خوبه؟

لینک به دیدگاه

من این کولر رو با خمیر داخل جعبه خودش روی پردازنده 4930K بستم . دما تو بایوس 38 درجه بود . به نظر من که دمای خیلی خوبی داشت . تهویه هم مهمه  . اگر کیس تهویه خوبی نداشته باشه ، حرارت دفع نمیشه . دمای محیط هم تاثیر داره .

لینک به دیدگاه

سلام.

با اجازه استارتر محترم.

سلام. خواهش میکنم. سیستمتون دمای  پایینی رو داره تجربه میکنه(کولر استوک). سری fx تا 67-70 رو میتونه تحمل کنه. ,ولی اگر از کولر ماچو استفاده میکنید باید بگم راه داره ک بازهم دما بیاد پایین

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

من این کولر رو با خمیر داخل جعبه خودش روی پردازنده 4930K بستم . دما تو بایوس 38 درجه بود . به نظر من که دمای خیلی خوبی داشت . تهویه هم مهمه  . اگر کیس تهویه خوبی نداشته باشه ، حرارت دفع نمیشه . دمای محیط هم تاثیر داره

بله درست میگید. اما نتایج مقایسه ای ک من از این کولر دیدم با اختلاف کمی البته با 2 تا فن نزدیک ب h100. بود. کیس رو باز گذاشتم و دمای محیط هم 23-26 هست

لینک به دیدگاه

من هم با سی پی یو 4770 مشکل دما رو داشتم قبل از تهیه این کولر زمانی که رندر میگرفتم دما به 86 درجه هم میرسید اما الان با ماچو دما بیشتر از 65 نمیره و از خمیر همراه کولر که گذاشتن استفاده میکنم.دمام اتاق 26 تا 30 درجه هست.

توی نصب کولر دقت کنید من اولین بار که جا انداختم بعد از چک کردن دیدم که درست سر جای خودش قرار نگرفته و چند میلیمتری از جایگاه خودش  زده بود بیرون که دوباره باز کردم و بستم و با همین چند میلیمتر شاهد کاهش دما حدودا" 5 درجه ای بودم .

ویرایش شده توسط I7_2020
لینک به دیدگاه

مس خالص با روکش نیکل هست عزیز .

کلا نخوندم فقط عکساشو دیدم #-o

Convex copper base design, to ensure the highest thermal conducting thermal efficiency between the cpu and the heatsink.

لینک به دیدگاه

بله درست میگید. اما نتایج مقایسه ای ک من از این کولر دیدم با اختلاف کمی البته با 2 تا فن نزدیک ب h100. بود. کیس رو باز گذاشتم و دمای محیط هم 23-26 هست

یکی از اشتباهات کاربران کامپیوتر برای خنک کردن داخل کیس ، باز گذاشتن در اونه . باز بودن در کیس کمکی به خنک شدن قطعات نمیکنه . چون جریان هوا مختل میشه و حرارت به راحتی تخلیه نمیشه . بهترین راه برای خنک کردن کیس ، بستن در اون و گذاشتن فنهای مناسب به صورت درست در جای خودشونه . وقتی در کیس بسته هست ، جریان هوا به همون صورتی که فنها بسته شدن حرکت میکنه و اگر فنها درست بسته شده باشن ، از جلو ، زیر و کنار وارد و از سقف و عقب کیس خارج میشه . تو این مسیر حرارت قطعات رو با خودش به خارج میبره . فن کولر هم بهتره که سمت جلوی کیس گذاشته بشه که هوا رو به سمت هیت سینک و از داخل اون به عقب کیس بفرسته .

لینک به دیدگاه

یکی از اشتباهات کاربران کامپیوتر برای خنک کردن داخل کیس ، باز گذاشتن در اونه . باز بودن در کیس کمکی به خنک شدن قطعات نمیکنه . چون جریان هوا مختل میشه و حرارت به راحتی تخلیه نمیشه . بهترین راه برای خنک کردن کیس ، بستن در اون و گذاشتن فنهای مناسب به صورت درست در جای خودشونه . وقتی در کیس بسته هست ، جریان هوا به همون صورتی که فنها بسته شدن حرکت میکنه و اگر فنها درست بسته شده باشن ، از جلو ، زیر و کنار وارد و از سقف و عقب کیس خارج میشه . تو این مسیر حرارت قطعات رو با خودش به خارج میبره . فن کولر هم بهتره که سمت جلوی کیس گذاشته بشه که هوا رو به سمت هیت سینک و از داخل اون به عقب کیس بفرسته .

بله حق با شماست. 3 تا فن 140mm در کیس نصب کردم ب طریقه 2 تا مکنده و 1 دمنده. اما اینکه کیس باز هست دلیلش اینکه کولروقتی فن روشه اجازه بسته شدن کیس رو نمیده

لینک به دیدگاه

من هم با سی پی یو 4770 مشکل دما رو داشتم قبل از تهیه این کولر زمانی که رندر میگرفتم دما به 86 درجه هم میرسید اما الان با ماچو دما بیشتر از 65 نمیره و از خمیر همراه کولر که گذاشتن استفاده میکنم.دمام اتاق 26 تا 30 درجه هست.

توی نصب کولر دقت کنید من اولین بار که جا انداختم بعد از چک کردن دیدم که درست سر جای خودش قرار نگرفته و چند میلیمتری از جایگاه خودش  زده بود بیرون که دوباره باز کردم و بستم و با همین چند میلیمتر شاهد کاهش دما حدودا" 5 درجه ای بودم .

بله ب نکته خوبی اشاره کردید.برا من هم پیش اومد. برا اصلاحش مجبور شدم دباره بازش کنم و پلت پشت برد رو :wacko:

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...