رفتن به مطلب

5850 تهديدي پنهان براي 5870 !!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان همانطور كه ميدانيد 5850 از همان چيپستي بهره ميبرد كه 5870 آن را دارد حالا ما ميخواهيم ببينيم كه ايا 5850 با كمي overclocking ميتواند 5870 را بگيرد يا حتي از ان جلو بزند.

ابتدا قيمت و مشخصات 5850و 5870و چند كارت ديگر را با هم مقايسه ميكنيم.

table.png&1=1

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=/images/video/radeon-hd5850/table.png&1=1

همانطور كه ميدانيد 5850 حدود $100 از 5870 ارزان تر است

حالا نوبت به سرعت 5850 ميرسد در اين تستها 5850 در سه حالت مختلف در نظر گرفته شده است

حالت اول با رنگ آبي:725 / 4000 MHz حالت دوم با رنگ سبز:850 / 4800 MHz حالت سوم با رنگ قرمز:1010 / 4960 MHz (عدد اول coreclockوعدد دوم memoryclock بر حسب ddr است) (لازم به ذكر است كه براي overclocking 5850 سيستم خنك كنندگي آن تعويض شده است)

در اين دياگرام ساده 5850 در مقايسه با 5870 است يعني 5870 به عنوان مبني است و مشخص مي شود 5850 چند درصد از ان قوي تر يا ضعيف تر است.

21_585vs587_big.png&1=1

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=/images/video/radeon-hd5850/diagr/21_585vs587_big.png&1=1

در نهايت اين طور به نظر ميرسد كه ati تنها با غير فعال كردن چند ويژگي 5850 نتوانسته دليل خوبي براي خريد 5870 ايجاد كند و اين كه از ان جايي كه 5850 از gpu و vram هاي يكساني مانند 5870 بهره مي برد مي تواند به خوبي overclock بشود.

منبع : xbit laboratories

ویرایش شده توسط phoenixrise
لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و اطلاعات بسیار خوبی که دارید

در ابتدا من قصد دارم از شما انتقاد کنم چون دادن اینطور اطلاعات در کشور ما باعث خرابی بازار میشود و علت اون رو خدمت شما عرض میکنم زمانی شایعه شد هارد های سامسونگ خیلی بهتر از ، مکستور خوشنام و دیگر هارد ها عمل میکند و همین امر باعث شد این برند در بازار فوق العاده کم یاب شده و با قیمت های گزاف تر به فروش برسد ودر نتیجه هیچ سودی برای مصرف کننده که نداشت بلکه باعث ضرر نیز شد چون باید این برند رو خیلی گران تر خرید میکردند که هم اکنون سره هارد های وسترن و رایتر های lite on هم اومده که قبلاً با قیمت 25 تومن فروخته مید و الان 30 تومن .

البته باید دوستان مصرف کننده از رساندن این اطلاعات به فروشندگان سودجود خودداری کنند . که باز هم تقصیر عموم نیست بلکه تمام این بلایا به این فروشندگان سودجو بر میگردد که تا متوجه اهمیت و بازار خوب یک قطعه میشوند اون رو طوری در بازار به فروش می رسانند که دیگه این توضیحات شما فایده ندارد و فقط برای کاربران خارج از کشور قابل استفاده خواهد بود که دارای بازاری پایدار هستند نه ایران که هر کس هر قیمتی میخواد میده و خونه مصرف کننده رو تو شیشه میکنه

به عنوان مثال قیمت های همین کارت های سافایر که از طرف ... وارد میشن رو با قیمت بازار جهانی یا برند های دیگه مقایسه کتید و متوجه میشید من به چه نکته ای اشاره میکنم در صورتی که تا چند سال گذشته هیچ کس سراغ ATI نمیرفت و فقط عده ای خاص متوجه قدرت و قیمت کمتر این کارت ها بودن

و حالا ببینید همین کارت تا چند وقت دیگه که این خبر منتشر بشه به جای 100 تومن اختلاف با 50 تومن اختلاف به فروش میرسه و مردم هم فقط به خاطر معروفیت این مدل بدون هیچ توجهی خرید میکنند بدون اینکه به نصبت قیمت به کارایی توجهی کنند .

با تشکر

ویرایش شده توسط nasiban
لینک به دیدگاه

خب 5850 اوركلاك شده از 5870 بهتره در اين شكي نيست اما 5870 اوركلاك شده از چي بهتره.

نبايد فراموش كنيم كه 5870 هم قابليت اوركلاك بالائي داره.

لینک به دیدگاه

فعلا چیزی ارزون نمیشه 20 دلار هم رو قیمت 5850 میاد Price War Reversed: ATI Increases Pricing of New High-End Graphics Card.

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20091102102459_Price_War_Reversed_ATI_Icreases_Pricing_of_New_High_End_Graphics_Card.html

لینک به دیدگاه

خب 5850 اوركلاك شده از 5870 بهتره در اين شكي نيست اما 5870 اوركلاك شده از چي بهتره.

نبايد فراموش كنيم كه 5870 هم قابليت اوركلاك بالائي داره.

5870 و 5850 جفتشون gpu هاشون RV870 هستش و ممكن هستش 5870 يك phase بيشتر براي stability داشته باشد اما در كل به نظر من coreclock 5870 خيلي نميتونه فراتر از coreclock 5850 برود.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تامز اشاره کرده بود که 5870 رو نمیشه خیلی oc کرد بر خلاف 5850 اما در کل در حالت oc هم 5850 کمی از 5870 عقبتره .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان,

الان 5850 در اروپا 300 یورو هست و 5870 قیمتش 330 یورو. میبینید که زیاد تفاوت نداره ! و ارزش داره 5870 رو بخری

حالا اینجا بهت 5850 رو 320-350 تومان میدن ولی 5870 رو 500 تومان

واقاً مسخرست که یه عده با هدف هایی میخواهند بازار رو کنترل کنند. و ما مصرف کننده باید چوبشو بخوریم ! :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...