رفتن به مطلب

ارتقا بدم یا ندم ؟! مسئله این است !!

Recommended Posts

سلام دوستان

با توجه به کنفرانس E3 و معرفی بازی های جدید و 100درصد طالب قطعه جدید ... به نظرتون من باید ارتقا بدم ؟ اگه آره یه سیستم در رنج قیمت همین سوکت که دارم پیشنهاد بدین لطفا ( منظورم اینه که نه خیلی لاکچری باشه نه ضعیف ! یه سیستم که به هر حال قویتر از حال حاضر باشه)

سیستم الان من : 

Mainboard : MSI Z77-G43

Cpu : Intel Core i5-2500 Processor

VGA : ASUS GTX 690

H.D.D : Seagate 1T Sata

Memmory : kingston 8GB 1600 HyperX T1

Power : Green 685

Monitor : VG278HE 27" 144Hz

Case : Green X3

Keyboard : Razer Anansi

headset : Razer Megalodon

Mouse : Razer mamba

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود 

این تبلیغات که همیشه بوده و هست اونم برای خالی کردن بیخودی جیبهای دوستداران سخت افزار !

سیستمتون فکر نکنم هیچ نیازی به ارتقاع داشته باشه به جز یکی دو مورد 

به نظر بنده به جای اینکه ارتقاع بدین و مانیتونو دور بریزین یه دستی به سرو روی سیستمتون بکشین

خیلی بهتره و با صرفه تره و یه چند مدت میتونید با خیال راحت از بازیهاتون لذت ببرید 

مثلا در وهله اول که خیلی مهمه به فکر خرید یک SSD پرسرعت باشین / نون شب 

اگه لازم میدونید گرافیکتونو اپدیت کنید به مدلهای جدیدتر ( پیشنهاد نمیشه ) 

به فکر ارتقاع پردازنده به I7 باشین 

یه 8 گیگ به رمتون اضافه کنین با همین فرکانس ( در صورت لزوم ) 

یه کیس بزرگتر هم انتخاب کنین دیگه عالی میشه 

پاورتونو هم افزایش بدین بد نیست و مطمئن تر هست ( البته اگر تغییرات بزرگ بدین ) به نوبه خودش خیلی مهمه

مدل دیگشم اینه که : مادربرد و سی پی یو و گرافیک رو بفروشین و هر سه تارو ارتقاع بدین 

شما الان هر چیزی بگیرین بازم دوماه دیگه جدیدش میاد 

پیشنهاد نهایی هم اینه که با همین قطعات سپری کنین تا سوکت قدرتمند X99 با دسر خوشمزه DDR4 معرفی و وارد

بازار بشه که واقعا ارزشش رو خواهد داشت ( البته در این صورت باید صبر ایوب داشته باشین ) و همچنین گرافیکهای نسل جدید

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

سلام

نه مانیتور منظورم نبود بیشتر بحثم سر مادربرد و CPU بود..گرافیک هم نمیدونم فک کنم همین بهتر باشه نسبت به 780.

SSD که اره جدیدا هاردم خیلی کند شده! SSD سامسونگ 840 EVO 120 رو 350 قیمت دادن خوبه ؟

خیلی دنبال مود و اینکه حتما آخرین سری رو داشته باشم نیستم اما اگه بشه با یه خرج کوچیک نه چند 10 میلیونی بشه نتیجه بهتر گرفت چرا که نه میرم عوض میکنم

ویرایش شده توسط dante21
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

نه مانیتور منظورم نبود بیشتر بحثم سر مادربرد و CPU بود..گرافیک هم نمیدونم فک کنم همین بهتر باشه نسبت به 780.

SSD که اره جدیدا هاردم خیلی کند شده! SSD سامسونگ 840 EVO 120 رو 350 قیمت دادن خوبه ؟

خیلی دنبال مود و اینکه حتما آخرین سری رو داشته باشم نیستم اما اگه بشه با یه خرج کوچیک نه چند 10 میلیونی بشه نتیجه بهتر گرفت چرا که نه میرم عوض میکنم

درود بر شما

جسارتا بنده حرفی از مانیتور نزدم ( منظور من از مانیتونو ( همون مانی یا پول بود ) 

اره قیمتش خوبه و یکی از بهترین ssd هاست که من تا حالا دیدم و خیلی هم معروفه / در انتخاب و خریدش شک نکنید

والا اگر به طور کلی بخواین یه تغییر اساسی بدین باید منتظر همون پیشنهاد اخرم باشین

که همون مادربرد و گرافیکهای نسل جدیده / ولی در کل سیستم خوبی دارین و با توجه

به قطعات مذکور چند وقتم میتونید از بازیها لذت ببرید بدون هیچ مشکلی 

چون پایینتر از سیستم شما هم دوستان دارن بدون مشکل استفاده میکنن 

ولی اگر بحث جزئیات باشه بهتره همون یه دستی به سرو صورت سیستمتون بکشین 

که این با صرفه تره و میتونه تا حدی نیازتونو تا ورود سوکت x99 و گرافیک باشه 

اگرم هم واقعا دیگه تصمیم به ارتقاع چند قطعه دارین از همون ssd شروع کنین 

و بعد سی پی یو و اگر لازم باشه ( که نیست ) برین سراغ بقیه قطعات که توصیه نمیشه 

لینک به دیدگاه

همون که عطای عزیز گفت کاملا درسته به نظر من. 

گرافیک رو که اصلا حالا حالا ها نیاز ندارین عوض کنید چون طبق بنچمارک های موجود گرافیک شما نهایتا 20 درصد از 780ti ضعیف تره که مثل این می مونه بگیم بوگاتی معمولی از بوگاتی سوپراسپرت آروم تر میره پس بدرد نمی خوره ! 

اس اس دی رو که 150% بگیر زمین تا آسمون سرعت سیستم تغییر می کنه اصلا من به یه بینشی رسیدم که واسه سیستم های معمولی هم در حد 1-2 تومن بازم اس اس دی لازمه !!! 

رم هم فرکانس همین زیاد واست هزینه بر نمی داره و البته فعلا تاثیری توی بازی ها هم واست به اون صورت نداره فعلا 8 گیگ جوابگو ایت به علاوه از اونجایی که یه طمعی توی آدمی زاد هست به اسم ارتقاء مطمئناً شما اگه 16 گیگ هم بگیرید بعد از مدتی به فکر همین میزان رم یا حد اقل 8 گیگابایت با فرکانس بالاتر خواهید افتاد. 

پس فعلا به نظر من رم رو هم بی خیال بشید ارتقا به 3770 هم کلا پول دور ریختنه چون پردازنده از رده خارجه نه این که ضعیف باشه نه ابعدا منظورم این نیست منتهی پیرو این تغییر سوکت های پی در پی اینتل این بلا به سر این پردازنده اومده. 

کیس هم فعلا ارزش تغییر رو نداره گرچه کیس ایکس 3 خیلی مدل دلچسبی نیست به نظر بسیاری از دوستان و خودم ولی از اونجایی که تغییری در کارایی سیستم شما نخواهد داشت پس اونم چز موارد ارتقا قرار نمی دیم. 

مانیتور رو عطای عزیز نفرمودند که تعویض کنید ایشون منظورشون مانی تون! یا پولتون به عبارتی بود ! 

خلاصه که در یک کلام اس اس دی رو اولویت ارتقا قرار بدید چرا که با تغییر سایر قطعات تغییر آنچنانی رو در عملکرد مشاهده نخواهید کرد. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده پیشنهاد میدم یه SSD تهیه کنید و فرکانس رم رو هم روی 1866 ست کنید !(این رمها براحتی 2133 هم میزنند) روی 1866 هم با تایم 9-9-9 و ولتاژ 1.65 استیبل هست !

با شرایطی که بالا گفتم این سیستم تا 2 سال آینده هم نیاز به ارتقا نداره !

لینک به دیدگاه

بله به نظر بنده هم فقط میتونید سی پی یو رو i7 کنید بقیه قطعات عالی هستند

لینک به دیدگاه

اوه عطا جان شرمنده من اشتباه خوندم :)) سوتیه من بود

در مورد ارتقا شک داشتم چون WATCH DOGS و بتل 4 رو یه سری تنظیمات سیستم کامل لگ میشه..

رو همین حساب گفتم اگه به فکر ارتقا باشم باید چقدر هزینه کنم و چی بگیرم..

البته خیلی گیر نیستم که حتما باید رو ultra کار کنم ولی خب چند وقته سیستم کند شده که فک میکنم برای ویندوز کرکی باشه که 3 ساله رو سیستمه یا هاردی باشه که 5 ساله داره کار میکنه..

الان که فایل 2 3 گیگ رو بخوام انتقال بدم با سرعت 30 مگ انتقال میده :l 

و یه چیز هر چی فایل رو تو حالت copy بیشتر نگه دارم و paste نکنم چند درصد اولش سریعتر کپی میشه

در حال حاضر اولویت خودم با SSD و POWER و CASE هست. حالا دوستان پیشنهاد دیگه ای دارن برم رو اونا هزینه کنم.

ویرایش شده توسط dante21
لینک به دیدگاه

همون که عطای عزیز گفت کاملا درسته به نظر من. 

گرافیک رو که اصلا حالا حالا ها نیاز ندارین عوض کنید چون طبق بنچمارک های موجود گرافیک شما نهایتا 20 درصد از 780ti ضعیف تره که مثل این می مونه بگیم بوگاتی معمولی از بوگاتی سوپراسپرت آروم تر میره پس بدرد نمی خوره ! 

اس اس دی رو که 150% بگیر زمین تا آسمون سرعت سیستم تغییر می کنه اصلا من به یه بینشی رسیدم که واسه سیستم های معمولی هم در حد 1-2 تومن بازم اس اس دی لازمه !!! 

رم هم فرکانس همین زیاد واست هزینه بر نمی داره و البته فعلا تاثیری توی بازی ها هم واست به اون صورت نداره فعلا 8 گیگ جوابگو ایت به علاوه از اونجایی که یه طمعی توی آدمی زاد هست به اسم ارتقاء مطمئناً شما اگه 16 گیگ هم بگیرید بعد از مدتی به فکر همین میزان رم یا حد اقل 8 گیگابایت با فرکانس بالاتر خواهید افتاد. 

پس فعلا به نظر من رم رو هم بی خیال بشید ارتقا به 3770 هم کلا پول دور ریختنه چون پردازنده از رده خارجه نه این که ضعیف باشه نه ابعدا منظورم این نیست منتهی پیرو این تغییر سوکت های پی در پی اینتل این بلا به سر این پردازنده اومده. 

کیس هم فعلا ارزش تغییر رو نداره گرچه کیس ایکس 3 خیلی مدل دلچسبی نیست به نظر بسیاری از دوستان و خودم ولی از اونجایی که تغییری در کارایی سیستم شما نخواهد داشت پس اونم چز موارد ارتقا قرار نمی دیم. 

مانیتور رو عطای عزیز نفرمودند که تعویض کنید ایشون منظورشون مانی تون! یا پولتون به عبارتی بود ! 

خلاصه که در یک کلام اس اس دی رو اولویت ارتقا قرار بدید چرا که با تغییر سایر قطعات تغییر آنچنانی رو در عملکرد مشاهده نخواهید کرد.  موافقم

آقا نمیدونی با چه بدبختی 690 رو جا دادم توش...متاسفانه نه حوصله و نه علمش رو دارم که بخوام کابل های پاور رو از پشت کیس رد کنم و همشون رو گرافیک و مادربرد ولو هست.

رم هم مشکلی نداره به نظرم 16 با فرکانس بالا جنبه لاکچری داری فعلا نیازی نیست..خیلی حساس نیستم بش

بنده پیشنهاد میدم یه SSD تهیه کنید و فرکانس رم رو هم روی 1866 ست کنید !(این رمها براحتی 2133 هم میزنند) روی 1866 هم با تایم 9-9-9 و ولتاژ 1.65 استیبل هست !

با شرایطی که بالا گفتم این سیستم تا 2 سال آینده هم نیاز به ارتقا نداره !

شرمنده من بلد نیستم اور کنم راحته این کار ؟

بله به نظر بنده هم فقط میتونید سی پی یو رو i7 کنید بقیه قطعات عالی هستند

اره فک کنم در آینده بخوام ارتقا بدم به قول عطا جان یا باید برم سراغ سوکت نسل جدید یا همین i7

ویرایش شده توسط dante21
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سوال.

بیشترین تاثیر ssd توی بازی ها روی لود شدنشون اونم در صورتی که بازی توی درایو ssd نصب شده باشه،درسته؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوه عطا جان شرمنده من اشتباه خوندم :)) سوتیه من بود

در مورد ارتقا شک داشتم چون WATCH DOGS و بتل 4 رو یه سری تنظیمات سیستم کامل لگ میشه..

رو همین حساب گفتم اگه به فکر ارتقا باشم باید چقدر هزینه کنم و چی بگیرم..

البته خیلی گیر نیستم که حتما باید رو ultra کار کنم ولی خب چند وقته سیستم کند شده که فک میکنم برای ویندوز کرکی باشه که 3 ساله رو سیستمه یا هاردی باشه که 5 ساله داره کار میکنه..

الان که فایل 2 3 گیگ رو بخوام انتقال بدم با سرعت 30 مگ انتقال میده :l 

و یه چیز هر چی فایل رو تو حالت copy بیشتر نگه دارم و paste نکنم چند درصد اولش سریعتر کپی میشه

در حال حاضر اولویت خودم با SSD و POWER و CASE هست. حالا دوستان پیشنهاد دیگه ای دارن برم رو اونا هزینه کنم.

خواهش میکنم نه اشتباه از من بود کمی پیچیده نوشتم 

پس با این حال شما یه ویندوز خوب بریزین و یه ssd بگیرین و از سیستمتون لذت ببرین 

و هیچ هزینه اضافی هم نکنین و نگه دارین برای اینده و تغییرات بزرگ 

حالا کیس رو تعویض کنین مشکلی نیست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سوال.

بیشترین تاثیر ssd توی بازی ها روی لود شدنشون اونم در صورتی که بازی توی درایو ssd نصب شده باشه،درسته؟؟

درود

البته بنده اهل بازی نیستم ولی مطمئن باشین در لود بازیهای سنگین تاثیر خواهد داشت

و میتونید قشنگ این تغییر رو حس کنین دوست بزرگوارم 

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال.

بله باید همین طور باشه..تو لود تاثیر داره مخصوصا گیم آنلاین

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم نه اشتباه از من بود کمی پیچیده نوشتم 

پس با این حال شما یه ویندوز خوب بریزین و یه ssd بگیرین و از سیستمتون لذت ببرین 

و هیچ هزینه اضافی هم نکنین و نگه دارین برای اینده و تغییرات بزرگ 

حالا کیس رو تعویض کنین مشکلی نیست 

ممنون از وقتی که گذاشتی :) همون SSD و ویندوز فک کنم بهترین گزینه باشه...امیدی به بهتر شدن با CPU ندارم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده من بلد نیستم اور کنم راحته این کار ؟

مثل آب خوردن !

لینک به دیدگاه

مثل آب خوردن !

خب مراحل این آب خوردن چجوریه ؟ :D

لینک به دیدگاه

4مرحله داره

ابتدا یک لیوان تمیز بر میدارید

میگیرید زیر لوله اب

شیر اب رو باز میکنید و خواهید دید اب جاری شده و به لیوان میریزد 

وقتی لیوان پر از اب شد ان را به سلامتی خودتان و سیستمتان نوش جان میکنید

لینک به دیدگاه

من هم پیشنهاد میکنم اصلا به تعویض گرافیکتون فکر نکنید (690 که کارت قدرتمندی هستش و چرا تعویض...؟)

مطمئن هستم که موردی از کارتتون نیست که لگ دارید و واقعا 3 ساله ویندوزتون رو عوض نکردید؟

روی SSD هم یه ویندوز رو 6 ماه نگه نمیدارم! بعدش شما هاردتون هم مال 5 سال پیش هستش و از اونجایی که هاردها هم بالاخره یه عمری دارند، سرعتشون بعد از چندین سال (مثلا همین 5 سال) کند میشه (اگر اشتباه نکنم rpm هاردتون 5400 هستش درسته؟ آخه زیاد هم سریع نیست!:دی)  الان برید یه سیگیت 1 ترا 7200rpm رو بگیرید و تفاوت رو احساس کنید!:دی

SSD خوبه برای ویندوز (به شرط اینکه یه SSD درست حسابی هم بگیرید از جمله سامسونگ) و همچنین برای بازی (مخصوصا و مخصوصا! مثل بازیهایی که میاد نصبی نیستند و باید از حالت فشرده خارج کرد و اجراش کرد "مثل بازیهای EA") که تاثیر خیلی خوبی رو میذاره. بازی اگر جهان باز هم باشه، توی لود سریعتر بافت ها تاثیر میذاره. البته سعی کنید زیاد اشغالش نکنید و یه 15-20 گیگی فضای خالی رو براش بذارید. (من که 128 دارم، الان 41 گیگش خالیه!:دی)

در کل نبودن چنین قطعه ایی توی یه کیس، خوشاینده نیست (به شرطی که هزینه و بودجش رو هم داشته باشید)

و پیشنهاد میشه مثل بقیه عزیزان که گفتند رم و سی پی یو رو ارتقاء بدید. به نظر من که یه رم 16 گیگ با باس 1866 هم کاملا عالیه. سی پی یو هم که 3770k یا 3770 (اگر اورکلاک نمیکنید) 

حتما و حتما اگر بودجه ایی موند براتون یا امکانش رو داشتید، پیشنهاد میکنم هم یه هارد جدید بگیرید و همه یه SSD.

لینک به دیدگاه

من هم پیشنهاد میکنم اصلا به تعویض گرافیکتون فکر نکنید (690 که کارت قدرتمندی هستش و چرا تعویض...؟)

مطمئن هستم که موردی از کارتتون نیست که لگ دارید و واقعا 3 ساله ویندوزتون رو عوض نکردید؟

روی SSD هم یه ویندوز رو 6 ماه نگه نمیدارم! بعدش شما هاردتون هم مال 5 سال پیش هستش و از اونجایی که هاردها هم بالاخره یه عمری دارند، سرعتشون بعد از چندین سال (مثلا همین 5 سال) کند میشه (اگر اشتباه نکنم rpm هاردتون 5400 هستش درسته؟ آخه زیاد هم سریع نیست!:دی)  الان برید یه سیگیت 1 ترا 7200rpm رو بگیرید و تفاوت رو احساس کنید!:دی

SSD خوبه برای ویندوز (به شرط اینکه یه SSD درست حسابی هم بگیرید از جمله سامسونگ) و همچنین برای بازی (مخصوصا و مخصوصا! مثل بازیهایی که میاد نصبی نیستند و باید از حالت فشرده خارج کرد و اجراش کرد "مثل بازیهای EA") که تاثیر خیلی خوبی رو میذاره. بازی اگر جهان باز هم باشه، توی لود سریعتر بافت ها تاثیر میذاره. البته سعی کنید زیاد اشغالش نکنید و یه 15-20 گیگی فضای خالی رو براش بذارید. (من که 128 دارم، الان 41 گیگش خالیه!:دی)

در کل نبودن چنین قطعه ایی توی یه کیس، خوشاینده نیست (به شرطی که هزینه و بودجش رو هم داشته باشید)

و پیشنهاد میشه مثل بقیه عزیزان که گفتند رم و سی پی یو رو ارتقاء بدید. به نظر من که یه رم 16 گیگ با باس 1866 هم کاملا عالیه. سی پی یو هم که 3770k یا 3770 (اگر اورکلاک نمیکنید) 

حتما و حتما اگر بودجه ایی موند براتون یا امکانش رو داشتید، پیشنهاد میکنم هم یه هارد جدید بگیرید و همه یه SSD.

اوف اون قسمت گیمش که توضیح دادی عالی بود :)

مرسی ..از راهنمائیت.

حتما این تغییرات رو تو اولین فرصت اعمال میکنم ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

4مرحله داره

ابتدا یک لیوان تمیز بر میدارید

میگیرید زیر لوله اب

شیر اب رو باز میکنید و خواهید دید اب جاری شده و به لیوان میریزد 

وقتی لیوان پر از اب شد ان را به سلامتی خودتان و سیستمتان نوش جان میکنید

بزرگوار برای دوستانتون ارزش قائل بشین حتی در فضای مجازی تا براتون ارزش قائل بشن / تایپیک شوخی نیست تایپیک مشاوره هست 

لینک به دیدگاه

درود عزیز

خوب به نظر من نیاز آنچنانی به ارتقا نیست!

توی بازی که پردازنده اونقدر اهمیت نداره، همون کافیه، رم رو میتونی ارتقا بدی و یک SSD تهیه کنی

بهترین گزینه ها همین هست

گرافیک رو هم میتونی با یک 780 یا 780ti تعویض کنی

لینک به دیدگاه

بزرگوار برای دوستانتون ارزش قائل بشین حتی در فضای مجازی تا براتون ارزش قائل بشن / تایپیک شوخی نیست تایپیک مشاوره هست 

ممنون اون منفی هم من ندادم..ناراحت نشدم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بایوس و در قسمت اورکلاک یه جای مربوط به فرکانس رم میشه !

اونرو روی 1866 بذارید و ولتاژ رم هم روی 1.65 باشه !

خیلی راحت در همون تایم 1600 استیبل هست.

لینک به دیدگاه

درود عزیز

خوب به نظر من نیاز آنچنانی به ارتقا نیست!

توی بازی که پردازنده اونقدر اهمیت نداره، همون کافیه، رم رو میتونی ارتقا بدی و یک SSD تهیه کنی

بهترین گزینه ها همین هست

گرافیک رو هم میتونی با یک 780 یا 780ti تعویض کنی

والا ظاهرا همین طوره همه دوستان نظرشون همینه.

والا اگه بازی ها DUAL GPU رو پشتیبانی کنن که میکنن 690 بهتر از 780 هست فک میکنم

لینک به دیدگاه

تو بایوس و در قسمت اورکلاک یه جای مربوط به فرکانس رم میشه !

اونرو روی 1866 بذارید و ولتاژ رم هم روی 1.65 باشه !

خیلی راحت در همون تایم 1600 استیبل هست.

اووم ممنون..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...