رفتن به مطلب

مشاوره ارتقا سیستم برای بازی 2.5 تا 3 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان میخوام سیستممو ارتقا بدم مخصوص بازی ...

ممنون میشم راهنمایی کنید .

میخوام همه قطعات کیس و مانیتور رو عوض کنم . لطفا کامل توضیخ بدید چون زیاد سر در نمیارم . بودجه هم تا 3 تومن .

با تشکر از دوستان عزیز .

لینک به دیدگاه

شما مشخصات کامل سیستم فعلی خودت رو بگو تا برای ارتقاء اونها بشه کمک کرد . ممکنه بعضی قطعات قابل استفاده باشن و ممکنه هیچ کدوم هم قابل استفاده نباشن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما مشخصات کامل سیستم فعلی خودت رو بگو تا برای ارتقاء اونها بشه کمک کرد . ممکنه بعضی قطعات قابل استفاده باشن و ممکنه هیچ کدوم هم قابل استفاده نباشن .

ایشون درست میگن 

مثلا فقط اگه مانیتور و هارد و DVD  رو داشته باشید حدود 650 تومن نیاز نیست هزینه کنید براشون (الان یه مانیتور 19 رو باید 380 و هارد 1 ترا رو 190 و دی وی دی رو 55 هزینه کنید ) 

لینک به دیدگاه

مشخصات :

cpu : Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz, 2800 Mhz

ram : 2gb

graphic : NVIDIA GeForce 9500 GT

منظورم همه قطعات اصلی هستش مثل گرافیک و سی پی یو و ... + مانیتور . هارد و dvd رو نمیخوام عوض کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من 

MB = ASUS H87M-E LGA1150 H87 MB = 350

CPU = Intel Core™ i5-4590 Haswell Processor = 680

Ram = Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3 = 135*2 = 270

GF = Sapphire R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5 = 1190

Power = Corsair VS650 Power Supply = 270

Case = Perfect Case Posiedon = 195 

2.950

البته کیس تازه موجود شده و بیشتر هم سلیقه هست اگه چیزه دیگه ای هم خواستین میتونید انتخاب کنید 

لینک به دیدگاه

پیشنهاد بسیار خوبی دادند دوستمون. قطعات اصلی عالی اما همونطور که فرمودند کیس کاملاً سلیقه ای هست.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من 

MB = ASUS H87M-E LGA1150 H87 MB = 350

CPU = Intel Core™ i5-4590 Haswell Processor = 680

Ram = Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3 = 135*2 = 270

GF = Sapphire R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5 = 1190

Power = Corsair VS650 Power Supply = 270

Case = Perfect Case Posiedon = 195 

2.950

البته کیس تازه موجود شده و بیشتر هم سلیقه هست اگه چیزه دیگه ای هم خواستین میتونید انتخاب کنید 

ممنون دوست عزیز ولی فقط مانیتور رو جا انداختین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزیز ولی فقط مانیتور رو جا انداختین .

در توانتون هست که فعلا سیستم رو با یه رم 4 گیگ بخرید و بعدا یه 4 گیگ دیگه یا نه این دیگه تمام هزینه هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در توانتون هست که فعلا سیستم رو با یه رم 4 گیگ بخرید و بعدا یه 4 گیگ دیگه یا نه این دیگه تمام هزینه هست ؟ 

اگه فعلا با همین 4 گیگ راه میفته میشه این کارو کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

پیشنهادت عالیه ممنونم . به نظرت مانیتور فول اچ دی باشه بهتر نیست ؟ یا همین میتونه این گرافیک رو کامل ساپورت کنه ؟

لینک به دیدگاه

پیشنهادت عالیه ممنونم . به نظرت مانیتور فول اچ دی باشه بهتر نیست ؟ یا همین میتونه این گرافیک رو کامل ساپورت کنه ؟

برای مانیتور فول اچ دی باید خیلی بیشتر هزینه کنید . چون حداقل 22 اینچ باید بگیرید . ولی کمی میشه سیستم رو متعادل تر کرد . الان بعضی جاها به نظر من هزینه بیشتر از حد نیاز داره میشه . من اینطور پیشنهاد میکنم :

مادربورد : MSI B85M-P32 قیمت 245

پردازنده : Intel® Core i5-4440 قیمت 585

رم : Patriot Signature 2x4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 246

گرافیک :  Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GBD5 قیمت 779

پاور : Corsair VS550 قیمت 187

کیس : Green X1 Basic قیمت 145 به همراه این کیس فقط یک فن هست . 6 فن دیگه هم میشه روش نصب کرد . شما حداقل 4 فن دیگه اضافه کنید . فنهای معمولی گرین 10 تومان هستن که 4 تاش میشه 40 تومان .

مانیتور : ASUS VX229H 22inch AH-IPS قیمت 775

جمع : 3002000 تومان .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دوستان بین 

ASUS Crosshair V Formula 
یا
   ASRock Fatal1ty 990FX Professional   

کدوم رو بخرم؟

لینک به دیدگاه

دوستان بین 

ASUS Crosshair V Formula 

یا

ASRock Fatal1ty 990FX Professional   

کدوم رو بخرم؟

به نظرم ASRock Fatal1ty 990FX Professional عقلانی تر باشه

تو مقلیسه ای که تو سایت ها گذاشتن میزان ساپورت رم بیشتری داره و قابلیتهای دیگه  ولی قیمت  asus بیشتر هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای مانیتور فول اچ دی باید خیلی بیشتر هزینه کنید . چون حداقل 22 اینچ باید بگیرید . ولی کمی میشه سیستم رو متعادل تر کرد . الان بعضی جاها به نظر من هزینه بیشتر از حد نیاز داره میشه . من اینطور پیشنهاد میکنم :

مادربورد : MSI B85M-P32 قیمت 245

پردازنده : Intel® Core i5-4440 قیمت 585

رم : Patriot Signature 2x4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 246

گرافیک :  Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GBD5 قیمت 779

پاور : Corsair VS550 قیمت 187

کیس : Green X1 Basic قیمت 145 به همراه این کیس فقط سک فن هست . 6 فن دیگه هم میشه روش نصب کرد . شما حداقل 4 فن دیگه اضافه کنید . فنهای معمولی گرین 10 تومان هستن که 4 تاش میشه 40 تومان .

مانیتور : ASUS VX229H 22inch AH-IPS قیمت 775

جمع : 3002000 تومان .

دلیل پیشنهاد اون سیستم بر مبنایه گیم بود حامد جان 

crysis-fr.png

و همچنین آینده نگری در مورد سیپیو و ثاپورت و...

لینک به دیدگاه

دلیل پیشنهاد اون سیستم بر مبنایه گیم بود حامد جان 

crysis-fr.png

و همچنین آینده نگری در مورد سیپیو و ثاپورت و...

میدونم عزیز . منتها برای یک بودجه محدود نمیشه خیلی آینده نگری هم کرد .

اختلاف کارایی دو مادربورد خیلی زیاد نیست . برای کسی که حرفه ای نیست و فقط بازی میخواد بکنه فرقی نمیکنه که 16 گیگ رم ساپورت کنه یا 32 گیگ . فرقی نمیکنه که از چند کارت گرافیک پشتیبانی کنه .

اختلاف کارایی دو پردازنده در حد چند درصده . خیلی کم . ولی حدود 100 تومان اختلاف قیمت دارن .

اختلاف دو کارت گرافیک در حد چند فریمه . ولی حدود 300 تومان اختلاف قیمت دارن .

با این تغییرات ایشون میتونن رم رو 8 گیگ بردارن ، پاور رو کمی ضعیفتر بردارن که ارزونتر بشه و مهمتر از همه یک مانیتور با کیفیت میتونن بگیرن . اینطوری سیستم متعادل تره . سیستمی که کارت 760 روش نصبه نباید با مانیتور 19 اینچ ، اون هم ایکس ویژن کار کنه . بهتره که کارت رو کمی ارزونتر برداشت و مانیتور رو هم کمی بهتر . اینطوری به تعادل میرسه .

همیشه گفتم که هر کسی این جا نظر خودش رو میده . من هم مستثنا نیستم . نظر همه هم محترمه . ولی به نظر من باید سعی کرد متعادل ترین قطعات رو با توجه به بودجه جمع کنیم . در انتها هم کسی که میخواد هزینه کنه تصمیم میگیره که برای چی هزینه کنه .

لینک به دیدگاه

آقای حامد ممنونم از توضیحت . دوست دارم اینطوری تو چند خط توضیح بدین که راحت تر بتونم انتخاب کنم . بازم تشکر میکنم از هر دو دوست عزیز که وقت میذارین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرفت درسته حامد جان 

دوسته عزیز 

مادربورد هایه سوکت H81  با B85 تنها تفاوتشون قابلیت کراس فایر تو B85 و تفاوتش با H87  فقط قابلیت ثاپورت رید در بورد های H87 هست 

پس این یعنی از h81  تا h87  تنها تفاوت اون ها هست و تفاوت های جزءی 

و چون سیپیو رو i5  انتخاب کردی مین B85  و H87  انتخاب شده و حد اقل همون B85  رو انتخاب کن 

در حال حاظر گرافیک 650ti boost  رو تست زدم بازی واچ داگز رو تو فول HD با تنظیمات Ultra  بدون MSAA  میتونه 25 تا 33 فریم بگیره که بیشتر حدود 35 فریم هست 

ولی شما تو مانیتور 19 اینچ با 760 میتونید با بالاترین تنظیمات بازی کنید 

اگه وسعت مانیتور 22 به کارتون میاد خیلی هم عالی هست خوده من هم فقط بازی تو مانیتور 22 رو قبول دارم حتی 20 اینچ هم راضیم نمیکنه 

پیشنهاد حامد جان هم عالی هست و حرفی توش نیس 

باز هم انتخاب با خودته ما فقط پیشنهاد دهنده هستیم (طبق تجربه ای که داشتیم ) 

با تشکر 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...