رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور --> lcd یا led؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یه مانیتور میخوام حول و حوش 200 تومن ... الآن که نسل جدیدتر کانیتورها وارد بازار شده؛ این سوالات رو داشتم:

1 - ویژگی ها و مزیتهای LED چیه؟

2 - می صرفه LED بگیرم؟

3 - قیمت LED الآن چقدره؟

چون من مدتی هست که میخوام مانیتور بگیرم متاسفانه بودجه جور نبود ... اون زمان میخواستم t200 سامسونگ رو بگیرم

توجه کنید که اصلا اهل بازی نیستم پس از این فول اچ دی ها و ... نباشه برام مهم نیست ... زیاد هم نمیخوام عریض باشه (کمتر از 20 اینچ)

حالا چی بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

سپاس

لینک به دیدگاه

در مورد مانیتورهای ال ای دی مزیتش اینکه مقدار رنگی که به نمایش میگذارن از ال سی دی بیشتره که زیاد برای چشم انسان قابلیت تفکیکش وجود نداره همینطور کنتراست وطول عمر بیشتری داره وهزینه ساخته کمتری نسبت به ال سی دی داره

البته قیمتاشو ندارم:D

لینک به دیدگاه

LED کنتراست و کیفیت بالاتری از ال سی دی دارد اما هزینه ساخت اون تقریبا دو برابر ال سی دی است . با بودجه شما این مانیتور پیشنهاد میشود :

LCD SAMSUNG P20500

cbf70b0a09b942a35ac0de5d8f3f7be2samsung_syncmasterp2050n.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام...

اگر منظور شما از LED تکنولوژی جدید ساخت پنل هاست که با نام OLED شناخته می شه پیشنهاد میکنم کاملا بیخیالشون بشید چرا که قیمت های بالایی دارند. اما اگر منظور شما از LED این شعا رهای تبلیغاتی هست که شرکت هایی نظیر سامسونگ و غیره ارائه می کنند، باید عرض کنم که این ها پنل هاشون همون LCD هست با این تفاوت که برای روشنایی دادن از پشت به تصویر (Backlight) از LED استفاده شده که باعث ایجاد کنتراست بهتر و طول عمر Backlight خیلی بهتری نسبت به مانیتور ها و تلویزیون های معمول میشه. پنل های LCD برای نمایش تصویر به یک منبع نور نیاز دارند که معمولا از پشت نور تابیده میشه زیرا خود پنل های LCD منبع نور نیستند. اما این مورد در مورد OLED صدق نمیکنه و نیازی به منبع نور نداره زیرا خودش منبع نور هست.

پس در نهایت پیشنهاد میشه بدون توجه به شعار های تبلیغاتی یک مانیتور LCD رایج با مشخصات بهتر از قبیل تاخیر 2ms ، کنتراست "تیپیکال" بالا (جد اقل 2000:1 ) , و سطح روشنایی مطلوب (حداقل 300 cd/m2 ) تهیه کنید.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام...

اگر منظور شما از LED تکنولوژی جدید ساخت پنل هاست که با نام OLED شناخته می شه پیشنهاد میکنم کاملا بیخیالشون بشید چرا که قیمت های بالایی دارند. اما اگر منظور شما از LED این شعا رهای تبلیغاتی هست که شرکت هایی نظیر سامسونگ و غیره ارائه می کنند، باید عرض کنم که این ها پنل هاشون همون LCD هست با این تفاوت که برای روشنایی دادن از پشت به تصویر (Backlight) از LED استفاده شده که باعث ایجاد کنتراست بهتر و طول عمر Backlight خیلی بهتری نسبت به مانیتور ها و تلویزیون های معمول میشه. پنل های LCD برای نمایش تصویر به یک منبع نور نیاز دارند که معمولا از پشت نور تابیده میشه زیرا خود پنل های LCD منبع نور نیستند. اما این مورد در مورد OLED صدق نمیکنه و نیازی به منبع نور نداره زیرا خودش منبع نور هست.

پس در نهایت پیشنهاد میشه بدون توجه به شعار های تبلیغاتی یک مانیتور LCD رایج با مشخصات بهتر از قبیل تاخیر 2ms ، کنتراست "تیپیکال" بالا (جد اقل 2000:1 ) , و سطح روشنایی مطلوب (حداقل 300 cd/m2 ) تهیه کنید.

موفق و موید باشید.

ممنون از همه دوستان

حالا نظرتون راجع به مدل t200 چیه؟ آیا SAMSUNG P20500 بهتر از t200 هست؟

لینک به دیدگاه

با سلام...

دو مدلی که ذکر کردید تقریبا از همه لحظا شبیه هم هستند. هر دو 20 اینچ هستند. کنتراست تیپیکال 1000:1 دارند.از روشنایی حدود 300 cd/m2 برخوردار هستند. تاخیر هر دو 2ms هست. میدان دید هر دوشون هم یکی هست. این دو تنها یک تفاوت مهم دارند (منهای تفاوت ظاهری که 100 در صد به سلیقه شخصی شما بر میگرده) اون هم نسبت تصویرشون هست. مدل T200 از نسبت استاندارد (برای مانیتورها) 16:10 بهره می بره، اما مدل P20500 از نسبت 16:9 استفاده میکنه که غالبا استاندارد تلویزیون هاست و به تازگی در میان مانیتور ها راه پیدا کرده. بنابراین بنده مدل t200 رو پیشنهاد میکنم زیرا با این مانیتور به مشکلات کمتری برخورد خواهید کرد. به عنوان نمونه بسیاری از بازی ها هنوز با نسبت تصویر 16:9 در کامپیوتر مشکل دارند و بازی های قدیمی که اصلا نسبت تصویر واید رو پشتیبانی نمیکنند. و مشکلاتی از این دست. البته نسبت تصویر 16:9 برای تماشای فیلم مناسبتر هست. زیرا تمام فیلم ها و کلا رسانه های تصویری دیگه الان واید هستند و نسبت تصویر استانداردشون هم 16:9 هست.

با توجه به این توضیحات مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام بر دوستان

چند وقتي هست كه مي خوام يه مانيتور در ابعاد بزرگ براي بازي+فيلم+اينترنت و dvb بگيرم ولي دو دل هستم.

بين مدل هاي قديم سامسونگ،مدل p23700 رو انتخاب كردم و يه 2 ماهي هم صبر كردم قيمت بياد پايينتر

يه 1 هفته اي هست كه سام سرويس مدل xl2370 رو وارد كرده با قيمت حدود 340 هزار تومان

امكانات xl به مراتب بالاتر از p هستش ولي خوب 100 هزار تومان گرونتره

يه مدل lg هم هست كه 23 inch با سرعت پاسخ 2 ms به نام W2363V

اين مدل در بازار وجود داره؟قيمت چنده؟

نظر شما براي خريد يه مانيتور 23 اينچي كه full hd باشه و ورودي HDMI هم داشته باشه چيه؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ، سال نو همه مبارک ؛ خدمت آقای حسینی عزیز و دوستان دیگر در این سایت .

نمی دونم آیا سوالم رو اینجا مطرح کردم درسته یا نه !

اما فقط همین تایپیک رو پیدا کردم.

دوستان عزیز کار من طراحی هست و میخوام مانیتوری رو با قیمت مناسب تا سقف 250 تومان خریداری کنم . خیلی تحقیق کردم اما خوب به این نتیجه رسیدن که مشورت با دوستان متخصص بی ضرر نیست .

می خوام از دوستان بپرسم که برای من چه نوع مانیتوری پیشنهاد می کنید که هم کیفیت فوقالعاده ای داشته باشه و هم تنظیم و ترکیب با دستگاههای چاپ و ...

یعنی من رنگ واقعی رو می خوام.

از شما و دیگر دوستان تشکر میکنم

با تشکر ایمان.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز کار من طراحی هست و میخوام مانیتوری رو با قیمت مناسب تا سقف 250 تومان خریداری کنم . خیلی تحقیق کردم اما خوب به این نتیجه رسیدن که مشورت با دوستان متخصص بی ضرر نیست .

می خوام از دوستان بپرسم که برای من چه نوع مانیتوری پیشنهاد می کنید که هم کیفیت فوقالعاده ای داشته باشه و هم تنظیم و ترکیب با دستگاههای چاپ و ...

با تشکر ایمان.

دوست عزیز قطعا بهترین گزینه LG W2261VP هست برای شما.که اینطور که دوستان گفتند قیمتش 220 هست.

تو این تاپیک خم نکاتی هست که میتونه بهتون کمک کنه.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?/topic/3830-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-lcd-%db%8c%d8%a7-led-%d8%aa%d8%a7-%d8%b3%d9%82%d9%81-350-%d8%aa%d9%88%d9%85%d9%86/page__pid__42881__st__0entry42881

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان

چند وقتي هست كه مي خوام يه مانيتور در ابعاد بزرگ براي بازي+فيلم+اينترنت و dvb بگيرم ولي دو دل هستم.

بين مدل هاي قديم سامسونگ،مدل p23700 رو انتخاب كردم و يه 2 ماهي هم صبر كردم قيمت بياد پايينتر

يه 1 هفته اي هست كه سام سرويس مدل xl2370 رو وارد كرده با قيمت حدود 340 هزار تومان

امكانات xl به مراتب بالاتر از p هستش ولي خوب 100 هزار تومان گرونتره

يه مدل lg هم هست كه 23 inch با سرعت پاسخ 2 ms به نام W2363V

اين مدل در بازار وجود داره؟قيمت چنده؟

نظر شما براي خريد يه مانيتور 23 اينچي كه full hd باشه و ورودي HDMI هم داشته باشه چيه؟

به شما مانیتور Samsung 2770H رو پیشنهاد میدم. HDMI داره. کنتراست 1 به 70000 و فول HD. 2 میلی ثانیه زمان پاسخگویی ش هست. که بدلیل 27 اینچ بودن گرنه قطعا.

ولی ارزونتر خواستی 22 اینچ LG W2261VP با کنتراست 1 به 50000 و 2 میلی ثانیه/.. و HDMI هم داره.

لینک به دیدگاه

سلام

من یه مانیتور میخوام حول و حوش 200 تومن ... الآن که نسل جدیدتر کانیتورها وارد بازار شده؛ این سوالات رو داشتم:

1 - ویژگی ها و مزیتهای LED چیه؟

2 - می صرفه LED بگیرم؟

3 - قیمت LED الآن چقدره؟

چون من مدتی هست که میخوام مانیتور بگیرم متاسفانه بودجه جور نبود ... اون زمان میخواستم t200 سامسونگ رو بگیرم

توجه کنید که اصلا اهل بازی نیستم پس از این فول اچ دی ها و ... نباشه برام مهم نیست ... زیاد هم نمیخوام عریض باشه (کمتر از 20 اینچ)

حالا چی بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

سپاس

ممنون از همه دوستان

حالا نظرتون راجع به مدل t200 چیه؟ آیا SAMSUNG P20500 بهتر از t200 هست؟

دوستان این مدل های سری P و t سامسونگ دیگه قدیمی شدند و مزیت خاصی ندارند نسبت به قیمتشون..و با پولی که برای اونها میدید راحت یه W2261VP میخرید به قیمت 220 تومن.که از همه لحاظ از مدلهای سری P و T سامسونگ بهتره.

ولی اگر طرفدار برند سامسونگ هستید حتما که دیگه انتخاب با خودتون.

لینک به دیدگاه

با تشکر ایمان.

درود

ببینید دوست عزیز قالبا دوستان طراح از مانیتور های با رزولیشن بالای CRT استفاده میکنند تااون چیزی که روی صفحه مانیتور میبینند با چاپ شده کارشون یکی باشه و برای این موارد معمولا کسی از ال سی دی استفاده نمیکنه مگر بعضی ال سی دی های خاص که پنل ساختشون کلا فرق داره و قیمتش بسیار بالاتر از ال سی دی های معمولی هست و مناسب طراحی هم هست فقط و برای مواردی مثل گیم توصیه نمیشه چون زمان پاسخگویی بالایی داره

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

ببینید دوست عزیز قالبا دوستان طراح از مانیتور های با رزولیشن بالای CRT استفاده میکنند تااون چیزی که روی صفحه مانیتور میبینند با چاپ شده کارشون یکی باشه و برای این موارد معمولا کسی از ال سی دی استفاده نمیکنه مگر بعضی ال سی دی های خاص که پنل ساختشون کلا فرق داره و قیمتش بسیار بالاتر از ال سی دی های معمولی هست و مناسب طراحی هم هست فقط و برای مواردی مثل گیم توصیه نمیشه چون زمان پاسخگویی بالایی داره

مرسی از جواب شما البته من یه مانیتور crt دارم اما خسته شدم و کمی سیم پشتش خراب شده و رنگش قاطی می کنه می دونم باید سیمشو عوض کنم اما گفتم بذار یه lcd هم بخرم . من مانیتور f700p دارم که خیلی خیلی ازشم راضی هستم .

نظر من هم همونی بود که MaKenZi عزیز گفت

که امروز عصری راهی بازار خواهم شد برای خرید .

مرسی از نظرتون و دم همتون گرم .

ایمان

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان

بین خرید led asus ve208t قیمت 205 با مدل سامسونگ sa300 20 led قیمت 187 موندم کدام را بخرم لطف کنید راهنمایی کنید کدام بهتر است. چون هر دو امکاناتی یکسان دارند , بنظرم هر دو وارادتی هستند

my system

giga m55sli

5600x2 amd

8800gts 512mb

ram 2*1

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان راهنمایی می خواستم در مورد خرید یه مانیتور با اندازه 24" یا 27" که زمان پاسخگویی مناسب ( برای بازی ) ، کنتراست و روشنایی مناسب و فول اچ دی باشه . لطف کنید و از یه برند خوش نام معرفی کنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان راهنمایی می خواستم در مورد خرید یه مانیتور با اندازه 24" یا 27" که زمان پاسخگویی مناسب ( برای بازی ) ، کنتراست و روشنایی مناسب و فول اچ دی باشه . لطف کنید و از یه برند خوش نام معرفی کنید @};-

تا چقدر میتونید هزینه کنید اگه محدودیت ندارید بهترین 24 اینچ و 27 اینچ رو شرکت Dell میزنه ولی اون 24 اینچ قیمتش چیزی دور و بر 600 تومن هست!

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست جواب من را بده لطف کنید کمک کنید .

میخوام یک *led 20 تا سقف 200 تومان بگیرم بین این دوled asus ve208t قیمت 205 با مدل سامسونگ sa300 20 led قیمت 187 کدام انتخاب کنم .اگر شما چیزی مد نظرتون هست راهنمایی کنید .

giga m55sli

5600x2 amd

8800gts 512mb

ram 2*1

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما د وست عزیز . می تونید مدل دقیق شو معرفی کنید . تو رنج قیمت پایین تر چی پیشنهاد می دین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین خرید led asus ve208t قیمت 205 با مدل سامسونگ sa300 20 led قیمت 187 موندم کدام را بخرم لطف کنید راهنمایی کنید کدام بهتر است. چون هر دو امکاناتی یکسان دارند , بنظرم هر دو وارادتی هستند

my system

giga m55sli

5600x2 amd

8800gts 512mb

ram 2*1

امکانات یکسان کاملا ندارن . ایسوس اسپیکر داخلی داره و قابلیت نصب روی دیوار رو هم داره .سامسونگ هم مصرف کمتری داره . ظاهرش هم که بستگی به سلیقه داره . در کل هر دو ظاهر معمولی دارن . اگر اون دو موردی که ایسوس داره رو احتیاج نداری ، چون سامسونگ مصرف و قیمت کمتری داره و خدمات بهتری هم میده ، من سامسونگ رو پیشنهاد میکنم . البته با گارانتی سام سرویس باشه .

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما د وست عزیز . می تونید مدل دقیق شو معرفی کنید . تو رنج قیمت پایین تر چی پیشنهاد می دین؟

Dell ST2420L 24-inch Full HD Widescreen با قیمت 420.000 تومان

DISPLAY

Diagonal Viewable Size:

60.97 cm (24")

Aspect Ratio

Widescreen (16:9)

Panel Type:

TN (Twisted Nematic), Non-glare

Maximum Resolution:

Full HD 1920 x 1080 @60 HZ

Dynamic Contrast Ratio:

8,000,000:1 (estimated)

Brightness:

250 cd/m2 (typical)

Response Time:

5ms typical

Viewing Angle

(160 vertical / 170 horizontal)

Color Support:

81% (CIE1976) / 68% (CIE1931)

Pixel Pitch:

0.277mm

Device Type

Full HD Monitor with LED

لینک به دیدگاه

Dell ST2420L 24-inch Full HD Widescreen با قیمت 420.000 تومان

DISPLAY

Diagonal Viewable Size:

60.97 cm (24")

Aspect Ratio

Widescreen (16:9)

Panel Type:

TN (Twisted Nematic), Non-glare

Maximum Resolution:

Full HD 1920 x 1080 @60 HZ

Dynamic Contrast Ratio:

8,000,000:1 (estimated)

Brightness:

250 cd/m2 (typical)

Response Time:

5ms typical

Viewing Angle

(160 vertical / 170 horizontal)

Color Support:

81% (CIE1976) / 68% (CIE1931)

Pixel Pitch:

0.277mm

Device Type

Full HD Monitor with LED

سلام

مدلی که همین مشخصات رو داشته باشه فقط Response Time 2MS داشته باشه نیست ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

مدلی که همین مشخصات رو داشته باشه فقط Response Time 2MS داشته باشه نیست ؟؟؟

اگر منظورت اینه که مانیتور 24 اینچ باشه من چیزی سراغ ندارم . قبلا من یک مطلبی در مورد زمان پاسخ دهی مانیتور های ال سی دی خونده بودم که میگفت زمان زیر 8 میلی ثانیه برای انسان قابل تشخیص نیست و بزرگ کردن و زوم کردن شرکتهای سازنده روی این موضوع فقط تبلیغاتیه و برای فروش بیشتره . خودم هم همین نظر رو دارم . چون تصویری که روی یک مانیتور با زمان 5 دیدم و همون تصویر رو روی مانیتور با زمان 2 دیدم با هم هیچ تفاوتی نمی کردن از نظر من . بازی هم nfs بود.

لینک به دیدگاه

امکانات یکسان کاملا ندارن . ایسوس اسپیکر داخلی داره و قابلیت نصب روی دیوار رو هم داره .سامسونگ هم مصرف کمتری داره . ظاهرش هم که بستگی به سلیقه داره . در کل هر دو ظاهر معمولی دارن . اگر اون دو موردی که ایسوس داره رو احتیاج نداری ، چون سامسونگ مصرف و قیمت کمتری داره و خدمات بهتری هم میده ، من سامسونگ رو پیشنهاد میکنم . البته با گارانتی سام سرویس باشه .

تشکر از راهنمایت دوست عزیز اما هردو آنها گارانتی الماس دارند.

دوست عزیز آیا کیفیت led وارادتی با led داخلی متفاوت است یا نه فقط در گارانتی است ؟

ویرایش شده توسط p144
لینک به دیدگاه

ایسوس که کلا وارداتیه . سامسونگ هم اینجا تحت لیسانس مونتاژ میشه . نمیشه گفت کیفیتش پایینتره . من تا حالا سامسونگ با گارانتی الماس ندیده بودم . ایسوس بود . گارانتی الماس بیشتر روی لپ تاپ های ایسوس بود . به نظر من زیاد حساسیت نشون نده . چیزی بگیر که اینجا پشتیبانی داشته باشه . اگر خراب شد بتونی تعمیرش کنی . led های سامسونگ تو این قیمت بد نیستن . مدل 20 اینچ مونتاژ داخل هم هست . قیمتش هم مناسبه . ولی اگر اصرار به وارداتی بودن داری بین همون ها انتخاب کن .

لینک به دیدگاه

ایسوس که کلا وارداتیه . سامسونگ هم اینجا تحت لیسانس مونتاژ میشه . نمیشه گفت کیفیتش پایینتره . من تا حالا سامسونگ با گارانتی الماس ندیده بودم . ایسوس بود . گارانتی الماس بیشتر روی لپ تاپ های ایسوس بود . به نظر من زیاد حساسیت نشون نده . چیزی بگیر که اینجا پشتیبانی داشته باشه . اگر خراب شد بتونی تعمیرش کنی . led های سامسونگ تو این قیمت بد نیستن . مدل 20 اینچ مونتاژ داخل هم هست . قیمتش هم مناسبه . ولی اگر اصرار به وارداتی بودن داری بین همون ها انتخاب کن .

ممنون

راستش من مدل led 20 sa300 سامسونگ تو بازار کم دیدم.

ایا مدل ایسوس کنتراست بالاتری نسبت به سامسونگ داره ؟

مدل ایسوس روی کارتنش اسمبل تایوان وساخت چین زده مدل سامسونگ هم چین زده

ویرایش شده توسط p144
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...