رفتن به مطلب

ips vs tn ؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود به همه ی دوستان لیونی

1.ایا  مانیتور ها به طرف ips شدن میرن ؟

2.پنل tn یواش یواش رو به کمتر تولید شدنه ؟

ویرایش شده توسط captain_7
لینک به دیدگاه

ips یه چیز دیگس..

من خودم از زمانی که با ips کار میکنم دیگه با Tn نمیتونم کار کنم..

برای من زاویه دید 178 درجه و کیفیت رنگها خیلی مهم بود که رفتم سراغ Ips ..

اولین مانیتور ips من ایسوس ML239H بود بعدش VS239H و بعدش VX229H الان هم VX279H که 27 اینچ هست..

لینک به دیدگاه

تفاوت  بین این 2تا ...IPS مخصوص کار گرافیکی و عکس هست TN مخصوص گیم.

IPS رنگ ها رو بهتر نشون میده اما تو بازی اذیت میکنه(زمان پاسخ بالا) ... TN رنگ به کیفیت IPS نیست اما تو بازی عالی(زمان پاسخ کم)

به نظرم تفاوت بین مانیتور رو فقط یه گیمر حرفه ای یا ادیتور که چند ساعت میشینه پای مانیتور متوجه میشه.

خلاصه یکم بحث سلیقه هست و یکم حساسیت بین آدم هائی که کم کار میکنن یا به صورت حرفه ای کار نمیکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بستگی به نوع کار شما با مانیتور داره خب مسلما هر دو تاش عالی و خوب هستن الان خیلی از مانیتور های حرفه ای گیم IPS نیست پس بسنگی به نوع کمار شما داره !

شما میخاین گیم بزنین خب مسلما IPS به دردتون نمیخوره همونطور که دوستان گفتن تو بازی مشکل ساز هست زمان پایخگویی مانیتور های IPS بسیار زیاد هست دوربر 5 هست و برای کسایی که نمیخان بازی کنن عالیه چون رنگها رو با بهترین کیفیت نشون میده . 

ولی یه خوبی مانیتور های TN زمان پاسخگویی کم اوناست مثلا 1MS یا حداکثر2MS هستن این تو بازی ها عالی هست . 

نکته : اینکه میگیم تو بازی اذیت میکنه مانیتورهای IPS بستگی به حساسیت طرف داره یکی هست اصلا حس نمیکنه ولی یکی هست خیلی خوب متوجه میشه :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز فک کنم سوال استارتر یه چیز دیگستا / ایشون در مورد اینده این پنلها پرسیدن نه فرقشون یا معایب و محاسناشون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من tn و ips همینطور به موازات هم پیش میرن تا یه فناوری بتونه تلفیقی از این دور رو در یک پنل داشته باشه !

در حال حاظر ips های تخصصی 8 میلی ثانیه و فراتر هستند و مناسب کارهای گرافیکی و این در حالی هست که TN های حرفه ای 1ms هستند و مناسب گیم !

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز فک کنم سوال استارتر یه چیز دیگستا / ایشون در مورد اینده این پنلها پرسیدن نه فرقشون یا معایب و محاسناشون 

به نظر من tn و ips همینطور به موازات هم پیش میرن تا یه فناوری بتونه تلفیقی از این دور رو در یک پنل داشته باشه !

در حال حاظر ips های تخصصی 8 میلی ثانیه و فراتر هستند و مناسب کارهای گرافیکی و این در حالی هست که TN های حرفه ای 1ms هستند و مناسب گیم !

آینده رو سیستم جدید G-SYNC تعیین میکنه که هنوز وارد نشده..

و هر دو پنل کارائی خودشونو دارن و رو به زوال نیستن :)
لینک به دیدگاه

ips یه چیز دیگس..

من خودم از زمانی که با ips کار میکنم دیگه با Tn نمیتونم کار کنم..

برای من زاویه دید 178 درجه و کیفیت رنگها خیلی مهم بود که رفتم سراغ Ips ..

اولین مانیتور ips من ایسوس ML239H بود بعدش VS239H و بعدش VX229H الان هم VX279H که 27 اینچ هست..مرسی

مرسی از پاسخ

لینک به دیدگاه

تفاوت  بین این 2تا ...IPS مخصوص کار گرافیکی و عکس هست TN مخصوص گیم.

IPS رنگ ها رو بهتر نشون میده اما تو بازی اذیت میکنه(زمان پاسخ بالا) ... TN رنگ به کیفیت IPS نیست اما تو بازی عالی(زمان پاسخ کم)

به نظرم تفاوت بین مانیتور رو فقط یه گیمر حرفه ای یا ادیتور که چند ساعت میشینه پای مانیتور متوجه میشه.

خلاصه یکم بحث سلیقه هست و یکم حساسیت بین آدم هائی که کم کار میکنن یا به صورت حرفه ای کار نمیکنن

مرسی از پاسخ

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسخ

لینک به دیدگاه

درسته اتا جان منظورم بیشتر اینده مانیتور ها بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...