رفتن به مطلب

مشاوره برای سیستم کار با 3D MAX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان 

برای کار با این نرم افزارها پیشنهاد سیستم بدید (ترجیحا کسانی که کار کردند و از سیستم مورد نیاز این نرم افزار ها اطلاع دارند پیشنهاد بدن )

نرم افزارها = نرم افزار اصلی که 3D Max  هست و AUTOCAD  -  MUDBOX  -  MAYA - ZBRUSH  و بیشتر کارها فعلا تو تک فریم هست و برای کار انیمیشن هم در آینده قابل ثاپورت باشه 

سیستم فعلی 

MB = P8-z77-v 

CPU = 2600K 

Ram = 12 gb 1600 

Graphic = GTX 570 DCII TOP

HDD = 1tb seagate 

Power = 1035green 

case و ..... هم هست فقط مانیتور 1 دونه 19 هست که در آینده نزدیک به 1 عدد 22 یا 2 عدد ارتقا پیدا میکنه و حدود هزینه هم 7 تا 8 میلیون هست (بدون در نظر گرفتن سیستم موجود) 

مشکل اصلی فعلا برام مهم هست اینه که در موقع کار در محیط و با افزایش آبجکتها سیستم لگ نزنه که دوستان باید  بکپگن نیاز به چه چیزی هست تا این لگ برطرف شه 

لینک به دیدگاه

شما که خودت اینکاره ای atisoc0936 جان. :)

سیستم پیشنهاد دادن به شما جسارته...! :D

LGA 2011: MSI X79A-GD65 -

LGA 2011 Ivy Bridge-E: Intel Core i7-4930K -

GSkill TridentX 4×8GB=32GB DDR3 2400MHz CL10 -

Nvidia GeForce: MSI GTX 780 Lightning TF 3GB GDDR5 -

WD Caviar Black 64MB SATA6.0Gb/s 7200RPM 1TB -

A-Data XPG SX910 SATA6.0Gb/s 128GB -

DVD Writer: Asus 24X DRW-24D3ST -

Water Cooler: Enermax ELC120-TB -

*Enermax Revolution X'T 730W | *80Plus Gold -

*Green X7 Cougar | *Version 2 -

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل اصلی من در انتخاب گرافیک هست حسام جان 

خیلی میترسم از سریه کوادرو پیشنهاد بدم و بعد تاثیر زیاد در  نرمافزار مورد نظر نداشته باشه و بعد خودت میدونی فروشش چقدر بد هست و چقدر ظرر 

برای همین بیشتر تر انتخاب کارت گرافیک موندم 

گرافیک 780 در نرم افزارهایی که نوشتم خوب کارایی میده ؟ 

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی من در انتخاب گرافیک هست حسام جان 

خیلی میترسم از سریه کوادرو پیشنهاد بدم و بعد تاثیر زیاد در  نرمافزار مورد نظر نداشته باشه و بعد خودت میدونی فروشش چقدر بد هست و چقدر ظرر 

برای همین بیشتر تر انتخاب کارت گرافیک موندم 

گرافیک 780 در نرم افزارهایی که نوشتم خوب کارایی میده ؟ 

مگر شما اهل گیم هم نیستین؟!

قطعاً...! اصلاً شکی وجود نداره! شما از کواردو می تونین کواردو K2000 بخرین که بسیار ضعیف تر از GTX 780 هست.

تازه از نسل و معماری قدیمی هست. PCI Experess 2 با پهنای باند ضعیف...! اصلاً با 780 قابل مقایسه نیست. 780 لایتینگ به نظرم برترین 780 موجود در کشور هست!

اگر بودجه ی فراتر از 12 میلیون داشتین، خب یه کواردو 5000 می خریدن قطعاً در انیمیشن بسیار بهتر از 780 هست! اما خب بودجه محدوده و بین خوب و خوب تر، قطعاً انتخاب خوب تر به نفع شماست.

ضمن اینکه امکان SLI برای شما در کارت 780 فراهمه! در حالی که K2000 پشتیبانی نمی کنه! هر چند پاور 730 براتون نوشتم که برای SLI جواب نمیده! حالا اگر خواستین، قطعاً قابل تغییره.

برای روان بودن در ویوپورت که ابداً مشکلی نخواهید داشت با 780. فقط می مونه بحث انیمیشن که اگه خییییییلی حرفه ای باشید، ممکنه اونطور که باید و شاید خروجی عالی نده که ظاهراً نیستین در امر انیمیشن. البته جسارته...!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حساسیت اصلی هم رو گرافیک هست 

چون سیستم مورد نیاز این نرم افزار ها رو نمیدونم 

راستی اون سیستم حال حاظرش هم هست ها 

رو خودش پاور 1035 داره هارد 1 ترا داره و...

مهم الان اینه که آیا ایشون نیاز به کارت کوادرو داره یا نه و گرافیک مثه 780 چقدر از یه 5000 ضعیف تر عمل میکنه تو نرم افزار ها 

لینک به دیدگاه

حساسیت اصلی هم رو گرافیک هست 

چون سیستم مورد نیاز این نرم افزار ها رو نمیدونم 

راستی اون سیستم حال حاظرش هم هست ها 

رو خودش پاور 1035 داره هارد 1 ترا داره و...

مهم الان اینه که آیا ایشون نیاز به کارت کوادرو داره یا نه و گرافیک مثه 780 چقدر از یه 5000 ضعیف تر عمل میکنه تو نرم افزار ها 

اون پاور و هارد واسه چند ساله پیشه؟! ممکنه از عمر مفیدش گذشته باشه و صلاح نباشه بیش از این نگهش دارید...! در هر صورت توصیه نمی کنم!

K5000 بیش از 7 میلیون قیمت داره! اصلاً بودجه نمی رسه! اینکه چقدر اختلاف داره با GTX 780 نمی دونم. اما این رو یقین دارم که اصلاً به قیمت بالاش نمی ارزه!

مگر شما چقدر حرفه ای هستین؟!!

برای تریدیمکس با موتور رندر وی ری هر کارت گرافیکی، بیش از 500 هزار تومان، کاملاً کفایت می کنه برای لک نداشتن در ویوپورت! البته بحث هسته ی کودا از این موضوع جداست.

فقط اینجا موضوع انیمیشن باقی می مونه که فکر نمی کنم اونقدر حرفه ای باشین که نیاز به یک کارت گرافیک 7/5 میلیونی باشه!!

در انتخاب کارت گرافیک به نظرم سختگیری بی موردی دارید!

بخشی از مقاله ی وبسایت مازستا: (نوشته ی امیر دارابی)

تست انجام شده بین این دو کارت گرافیک GTX Titan و Quadro k4000:

Bandwith کارت گرافیک GTX Titan معادل 288.4 گیگابایت بر ثانیه و در کارت گرافیک Quadro K4000 معادل 134 گیگابایت بر ثانیه می باشد. 

در اولین تست از نرم‌افزار Octane Render استفاده کردم. نتیجه تست با توجه به تفاوت دو کارت کاملاً قابل انتظار بود. کارت GTX Titan در 44 ثانیه و کارت Quadro K4000 همان تصویر را در 113 ثانیه رندر نمود. تصویر را کمی متفاوت تر طراحی کردم و از منابع نوری بیشتر و یک صحنه سنگین تر استفاده کردم. تصویر جدید توسط کارت GTX Titan در 5 دقیقه و 23 ثانیه (323 ثانیه) و کارت Quadro K4000 همان تصویر را در 12 دقیقه و 15 ثانیه (735 ثانیه) رندر نمود. 
سپس تصمیم گرفتم که با Vray RT و از نوع Cuda یک تصویر را رندر کنم. در نتیجه یکی از فایلهای Arch interior را تست کردم. اینبار کارت گرافیک GTX Titan در 6 دقیقه و 13 ثانیه (373 ثانیه ) و کارت Quadro K4000 همان صحنه را در 11 دقیقه و 41 ثانیه (701 ثانیه) رندر نمود. 
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم واسه خودم نیست احسان جان 

از سیستم بالا پاورش حدود 20 30 روز پیش تعویض شده با یه نو 

و در کل حدود 2 سال پیش خریداری شده ولی رو قیمت فروشش میشه حساب کرد 

انیمیشن هنوز شروع نشده و واسه شروع و یادگیری هم کافی هست 

لینک به دیدگاه

خب پس مشکلی نخواهید داشت با 780. چه بسا اینکه با فروش سیستم فعلی، می تونید 780 تی آی و پاور قدرتمندتر خریداری کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه انیمیش کار نمیکنید اصلا به دنبال سری کوادرو یا فایر پرو نباش

تو سینگل فریم بیشتر مسئولیت پردازش بر عهده cpu هست

استفاده گرافیک در مکس بیشتر در حالت active shade هست و رندر رئال تایم در ویو پورت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط گرافیکی میخام که تو همون صفحه ویو پورت و ... با زیاد شدن ابجکتها لگ نزنه (و میخام بهترین انتخاب باشه ) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باز هم زیاد شدن ابجکت و لگ زدن در ویو پورت ربطی به گرافیک نداره

مشکل لگ ویوپورت به خود مکس بر میگرده که تا ورژن 2013 بود و در ورژن 2014 به کلی رفع شد

توان سیستم در مکس 

اول cpu بعد رم تا میشه حجم بالا بخاطر فرامینی که در رم میشینه مثل dsplacement های زیاد و بعد گرافیک که باز بیشتر در انیمیت کاربرد داره

رندر در ویوپورت همیشه به کار نمیاد که بخوای برای گرافیک هزینه کنی

یکی از بهترین گزینه های برای کسانی که توان خرید گرافیک های گران برای اینکار رو ندارن 580 هست که خوب برای استفاده در بازی دیگه مناسب نیست

یکی از دوستان من از تایتان برای مکس استفاده میکرد که سرعت خیلی خوبی در رندر رئال تایم داشت

باز هم میگم شما بیخال استفاده گرافیک در مکس بشو

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این تست ها درست هستن 

اگه درست باشن براش یه کارت 780 برمیدارم 

titan_oct.png

After Effects CC (CUDA)
The Ray-traced 3D project of an animated robot uses CUDA capable GPUs exclusively for rendering. After Effects CS6 and CC automatically use all NVIDIA GPUs to render the project -- assuming the model name of your GPU pre-exists in or is added to the AE Whitelist of "raytracer_supported_cards." (FASTEST = the LOWEST time in seconds.)

titan_ray.png

NOTE: The AE Ray-traced 3D animation we refer to as "robot" was provided courtesy of 
 and 
. Today, Danny has posted 
 featuring up to three GPUs.

LuxMark Benchmark (OpenCL)
This is a benchmark that works with all GPUs that support OpenCL. Furthermore, the latest version 2.1b2 supports multiple GPUs. We feature here the results from rendering the Room scene which is extremely complex (2,000,000+ triangles) and is available only on 64bit executables. Using OpenGL Driver Monitor, we confirmed that all installed GPUs were utilized in rendering. (FASTEST = HIGHEST number in thousands of samples per second.)

titan_lux.png

Motion 5 (OpenCL)
It 
comes with various project templates. We use the 'Atmospheric - Open' 600 frame 1920x1080 template for our test. We time how long it takes to render the RAM Preview and then calculate the speed in frames per second. (LONGEST bar means FASTEST in Frames per Second.)

titan_mot.png

Photoshop CC (OpenCL) 
Using a 6000x4500 pixel image, we rendered a 500 pixel Iris Blur -- a filter that is accelerated by OpenCL capable GPUs. (SHORTEST bar means FASTEST time in seconds.)

titan_iris.png

Diablo III (OpenGL) -- "Evil is in its prime." 
Our lonely traveler is on the path to adventure stopping occasionally to zap the undead. Settings are 2560x1440 Fullscreen, vSync OFF, Best Quality, Anti Aliasing enabled. (LONGEST bar indicates FASTEST in frames per second.)

titan_diab.png

Civilization V (OpenGL) 
Using the
 Steam version and entering "-LeaderBenchmark" in the Properties > Set Launch Options, it runs through multiple animated sequences of the various World Leaders. Though it does not simulate real game play, it is GPU intensive. Resolution was 2560x1440 with FullScreen ON. Quality settings were on "Medium" with one exception -- Texture Quality was set to "High." vSync and High Detail Strategic View were both OFF. (LONGER bar means FASTER average in frames per second.)

titan_civ5.png

Heaven Benchmark 4.0 (OpenGL)
This benchmark walks and flies through 26 scenes of a village, a ship, and floating islands applying advanced ambient occlusion, volumetric clouds, and various lighting conditions with refraction. 
We used Extreme preset for our testing which specifies 1600x900 windowed resolution with 8x Anti-aliasing, Ultra Quality for Shaders and Textures, with Occlusion, Refraction, and Volumetric Shadows enabled. (LONGERmeans bar means FASTER AVERAGE frames per second.)

titan_heav.png

لینک به دیدگاه

سلام

من 780 لایتنیگ دارم و توی مکس به راحتی کار من رو راه می اندازه 

من تا به حال با 2 جور لگ مواجه شدم 

1 - وقتی که از تکچر های سنگین با رزولوشن بالا استفاده کنی و این که تعداد ابجکتیو ها زیاد بشه : باعث پر شدن مموری کارت گرافیک یا رم می شه که لگ رو به وجود میاره 

من در حال کار روی یک شات خیلی سنگین بودم با طول و عوض و ارتفاع 1 کیلومتر  :eek:  ( ساخت همچین محیطی با مکس اشتباه هست ولی باید تست می کردم )  تقریبا وسط کارت مکس لگی شده بود وقتی سیستم رو چک کردم مموری سیتم و مموری کارت تا ته پر شده بود بعدش تستچر ها رو که از ویو پروت خواموش کردم کارم رو راه انداخت 

2 - استفاده پیش از حد از Hair & Fur هست برای یک کارکتر دنسیتی رو خیلی برده بودم بالا که باعث لگ وحشتناک شد و سیستم درجا خواموش کرد نمی دونم چی شد ( البته می شه کلا از ویو پورت مخفیش کرد یا حجمش رو توی ویو پرت کم کرد ) 

خوب با این وضعیت قیمت ها توی کشور پهترین انتخاب gtx 780 هست من حتی برای انیمیشن های کوتاه هم ازش استفاده کرده ام به خوبی جواب میده 

و نیاز نیست که همیشه توی ویو پورت رندر انجام بشه پس نیاز به کوادرو نیست قعلا 

مهم ترین چیز برای شما اول cpu دوم ram سوم vga باشه 

و پاور و هار یک ترا کار رو راه می اندازه مگر بعدا که کار رو برای انیمیشن شروع کنید که نیاز به هارد بهتری هست مخصوصا اگر به ویدیو ادیت نیاز باشه مثل after effect و برنامه های ادیت و صدا گذاری که خود مکس داره ولی من باهاش حال نمی کنم  :laughing:

و بهترین سیستم همون سیستم دومین پست هست که دوستمون اشاره کرد 

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوستان 

چیزهای جدیدی یاد گرفتم 

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...