رفتن به مطلب

Computex 2014: کارت گرافیک MSI GTX 780 Ti Lighting هرگز بدست کاربران نخواهد رسید

Recommended Posts

در نمایشگاه Computex 2014 تک کارت گرافیک MSI GTX 780 Ti Lighting در غرفه ی MSI خودنمایی میکرد. کولر Twin Frozer، قطعات با استاندارد Military Class 4، طراحی برق رسانی بهینه، GPU Reactor، و معماری Triple Force از برترین ویژگی های این کارت گرافیک به شمار می رفتند که هر کاربری را برای خرید این کارت متقاعد می کرد.

ghnwf5v83uumkkf92ve.jpg

اما مسئول غرفه MSI اطلاع داد که این کارت هرگز وارد بازار نخواهد شد. به دلیل مخالفت Nvidia برای اعمال تغییرات در ولتاژها و بایوس کارت گرافیک GTX 780 Ti امکان ساخت و توزیع ورژن Lightening این کارت گرافیک، برای MSI میسر نیست، و نمونه ی آن صرفا" برای نمایش در Computex 2014 در معرض دید عموم قرار داشت.

7ak58bnh8491wiehwjm5.jpg

البته اوورکلاکر های حرفه ای برای اعمال تغییر ولتاژ در کارت گرافیک هیچ وقت معطل باقی نمی مانند و خود دست به کار می شوند اما به هر صورت داشتن یک کارت Lightening از GTX 780 Ti ظاهرا" همیشه یک آرزوی دست نیافتنی باقی خواهد ماند.

منبع: Tweaktown

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون ارمین جان 

قبلا هم شایعاتی مبنی بر اینکه وارد نخواهد شد بود 

اما کلاسیفاید هست و اونم کارت خوبیه و میتونه جایگزین این کارت باشه 

لینک به دیدگاه

ممنون ارمین جان 

قبلا هم شایعاتی مبنی بر اینکه وارد نخواهد شد بود 

اما کلاسیفاید هست و اونم کارت خوبیه و میتونه جایگزین این کارت باشه 

احسان جان،

کلسیفاید EVGA تو ولتاژش تغییری هست نسبت به کارت رفرنس gtx 780 tI؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان،

تو ولتاژ نه فک نمیکنم البته خیلی خوب اورکلاک میشه و از لحاظ خنک کندگی خیلی عالیه منظور من این بود که رقیب همدیگه هستن این دو کارت من 780 لایتینگ روو داشتم اما از لحاظ خنک کنندگی به کلاسفاید نمیرسید حتی تو اورکلاکم

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تستهاش هم که قبلا گذاشته شده بود توسط 12 اورکلاکری که کارت MSI 780Ti Lightning بهشون داده شده بود... البته اشاره هم کرده بودن همون موقع که لانچ نمیشه :دی

دوتا از اونها

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=97444

و این

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=95495

اون 12 نفر به آرزوشون رسیدن و رستگار شدن =))))

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

تستهاش هم که قبلا گذاشته شده بود توسط 12 اورکلاکری که کارت MSI 780Ti Lightning بهشون داده شده بود... البته اشاره هم کرده بودن همون موقع که لانچ نمیشه :دی

دوتا از اونها

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=97444

و این

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=95495

اون 12 نفر به آرزوشون رسیدن و رستگار شدن =))))

فرجام جان خداییش این واقعا" نا عادلانه است . . :-?  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان خداییش این واقعا" نا عادلانه است . . :-?  

انویدیا س دیگه !

میخواد EVGA جونش کلسیفد بفروشه  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان،

سلام آرمین جان بله حتی بدون استفاده از ابزار EVBot به صورت نرم افزاری و با استفاده از برنامه Classified Tool میشه تا 1.5 ولت به مدل 780Ti Classified  و تا 1.35 ولت به مدل 780Classified ولتاژ داد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو ولتاژ نه فک نمیکنم البته خیلی خوب اورکلاک میشه و از لحاظ خنک کندگی خیلی عالیه منظور من این بود که رقیب همدیگه هستن این دو کارت من 780 لایتینگ روو داشتم اما از لحاظ خنک کنندگی به کلاسفاید نمیرسید حتی تو اورکلاکم

احسان جان شما که این کارت رو داری نمیدونستی که میشه با نرم افزار بهش ولتاژ داد؟! پس برای چی کلاسیفاید گرفتی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم تصویر برنامه که علاوه بر ولتاژ هسته میتونه ولتاژ مموری و PLL رو هم بالا ببره. فقط مخصوص مدل های کلاسیفاید هستش.

evga-780ti-classi-controller.png

البته چون در واقع به نوعی سیستم حفاظتی انویدیا رو دور میزنه کارت هنوز فکر میکنه داره با 1.21 ولت که ماکسیمم مجاز از طرف انویدیا تعریف شده کار میکنه و برنامه هایی مثل After Burner یا Precision X همچنان همون 1.21 ولت رو نشون میدن ولی در واقع ولتاژی که به هسته میرسه همینه که اینجا تعریف میشه و با ولت متر قابل اندازه گیری هستش

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

انویدیا س دیگه !

میخواد EVGA جونش کلسیفد بفروشه  =))

کلسیفاید ابهت داره یا لایتنینگ ؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اینکه خودم 780 classified دارم و کلا از طرفداران محصولات evga هستم ولی این خیلی بده که انحصار بیوفته دست یه شرکت!

رقابت شرکتها همیشه به نفع منه مصرف کننده تموم میشه

اون از kingpin که کلا به evga اجازه داد هرکاری دلش می خواد بکنه! اینم از لایتنینگ! 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان دستی که چرا میشه بهش هر چی میخاین ولتاژ بدین راحت ، ولی من تا حالا هنوز چون سیستمم تکیل نشده نتونستم زیاد تست بزنم تست میزنم تا اسکور 21 هزارم میتونم بگیرم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلسیفاید ابهت داره یا لایتنینگ ؟ :-?

بحث ابهت نیست !

EVGA اولین برندو بزرگترین شریک انویدیاست !

همیشه یه حق بیشتری نسبت به سایر شرکت ها داشته !

بعضا کارتهایی که فقط با کولرهای ریفرنس بودند در بردهای دیگه رو با بلاک واتر ارائه کرده !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر میکنم دلیل این که Nvidia اجازه عرضه این کارت رو به MSI نداده احتمالا این بوده که چون به دلیل آنلاک شدن ولتاژ در این کارت احتمال خرابی GPU ها بیشتر میشه و ضررش مستقیما متوجه Nvidia هستش باید خود MSI این ضرر رو گردن میگرفته که احتمالا نگرفته و باعث شده برای عرضه عمومی این کارت به توافق نرسن. 

شاید هم دلیل دیگه ای داشته و ما نمیدونیم!

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

چرا فن وسطی توشولو و زرد رنگ هست؟ 

:-B

توشولو؟؟

:-?  :-?  :confused:  :confused:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

منظورشون کوچولو هست باید متوجه میشدید دیگه بخاطر موضوع مورد بحث

لینک به دیدگاه

سلام

منظورشون کوچولو هست باید متوجه میشدید دیگه بخاطر موضوع مورد بحث

:redface:

ایشون درست میگه منظورم کوشولو بود :daydreaming:

بخاطره خوجمل شدنش اینطوری طراحی کردن یا کاربرد خاصی داره؟

:raised eyebrow: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خوب بخاطر طول کارت و قصد طراح و فکرش بخاطر طراحی کولر کارت با سه فن مجبور به کوچک کردن فن شده تا هم باعث زیبایی بشه و هم سه فن روی این کارت جا بشه که خوب حتما هم تو خنک کنندگی تاثیر خودشو نشون میده

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

خوب بخاطر طول کارت و قصد طراح و فکرش بخاطر طراحی کولر کارت با سه فن مجبور به کوچک کردن فن شده تا هم باعث زیبایی بشه و هم سه فن روی این کارت جا بشه که خوب حتما هم تو خنک کنندگی تاثیر خودشو نشون میده

علیک سلام

اهان متوجه شدم و منم فکرشو می کردم که احتمالا بخاطر زیبا شدن و ... اینطوری طراحی کردن و طبق فرمایش شما سازنده این کارت با یک تیر چندین نشان را زده :daydreaming:    

مرسی بخاطر اطلاعات مفیدی که دادین @};-

لینک به دیدگاه

سلام

من این کارت رو دارم کلا تم مین برد ها و کارتهای گرافیک اورکلاکینگ ام اس آی زرد-مشکی و تم گرافیک مین های گیمینگش قرمز-مشکی شده

اگه تخصصی تر هم بخوام بگم اون تم زرد مشکی از بازی مترو لاست نایت اقتباس شده :D

لینک به دیدگاه

عضو جدیدا ایشون 

واسه شروع هم زدن تو کار تاپیک زیر خاکی.

:D

والا من تاریخ تاپیک ها را نگاه نکردم و هر کدام بیشتر نظرمو جلب کنه تماشا میکنم :Hee Hee:

خودم این تاپیک را از زیر خاک در اوردم و دوباره افتتاح کردم :p :smug:  :party:       

لینک به دیدگاه

عضو جدیدا ایشون 

واسه شروع هم زدن تو کار تاپیک زیر خاکی.

:D

خدا این شادیارو نگیره از ما 

=))  =))

:D  :D

لینک به دیدگاه

والا من تاریخ تاپیک ها را نگاه نکردم و هر کدام بیشتر نظرمو جلب کنه تماشا میکنم :Hee Hee:

خودم این تاپیک را از زیر خاک در اوردم و دوباره افتتاح کردم :p :smug:  :party:       

نظرتون جلب میکنه و تماشاش میکنین دیگه , عادیه و خیلی هم خوب . از مطالبش هم استفاده می کنین .

ولی چرا از زیر خاک درش میارین #-o  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...