رفتن به مطلب

Recommended Posts

پهناى باند نسل چهارم درگاه PCI-Express معادل 64GB/s يعنى دو برابر پهناى باند نسل سوم درگاه PCI-E خواهد بود. خوب اين خيلى خبر غير منتظره اى نيست. آنچنان كه پهناى باند نسل سوم اين درگاه دوبرابر بيشتر از نسل قبل تر خود بود، انتظار بر اين بود در نسل بعدى اين درگاه پهناى باند بازهم دوبرابر شود.

3jldu3a6kk2g4dhx2jri.jpg

در PCI-E Gen. 4 سرعت پايه هر Data Link برابر 16Gbp/s‌ خواهد بود. در حال حاضر با كارتهاى گرافيك موجود در بازار، نيازى به اين همه پهناى باند نيست و فعلا" بلااستفاده است. اما با توجه به جذابيت رو به رشد SSD‌ هاى درگاه PCI-E‌ انتظار ميرود در آينده كاربران به اين ميزان پهناى باند PCI-E‌ نياز شديد پيدا كنند، نه لزوما" براى كارت گرافيك، بلكه براى SSD ها PCI-E خود.

اخيرا" در نمايشگاه Computex 2014 شركت OCZ با استفاده از دو SSD PCI-E‌ صنعتى خود در صف بندى RAID 0 به سرعتى معادل 3.8GB/s رسيد كه خود نشانگر اهميت افزايش پهناى باند PCI-E‌ در آينده خواهد بود.

انتظار مى رود PCI-Express Gen. 4 در مادربردهاى چيپ سرى 100 اينتل – مربوط به پردازنده هاى خانواده ى Skylake در سال 2015 عرضه شود.

منبع: Tweaktown

مترجم: آرمين ابيشى

لینک به دیدگاه

من عاشق سری 100 اینتل هستم. اصلا از سری 9 خوشم نمیاد. بی صبرانه منتظر سری 100 اینتل و skylake و گرافیک های جدید انویدیا هستم و خصوصا رم های ddr4.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دقیقا باهات موافقم کلا سری نچسبی بود بنظرم اصلا منو نگرفت...!  :-?

ممنون ارمین جان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...