رفتن به مطلب

انتخاب یکی از این گزینه ها: SLI کردن دو کارت گرافیک یا یک کارت گرافیک قوی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

انتخاب یکی از این گزینه ها: SLI  کردن دو کارت گرافیک یا یک کارت گرافیک قوی

با سلام خدمت دوستان گرامی بنده مبخوام یکی از این گزینه ها رو انتخاب کنم و میخوام نظر شما رو راجع به موضوع بدونم.

من میخوام واسه گرافیک تا  2500 یا بیشتر خرج کنم.

1 -  یک راه اینه که دو کارت گرافیک 2 گیگ مثل ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 به صورت SLI استفاده کنم.

2 – یه راه دیگه اینه که یه کارت گرافیک 4 گیگ بخرم مثل ASUS ROG STRIKER GTX 760 Platinum 4GB

یا یه کارت دیگه مثل این ASUS ROG MARS760 GTX 760x2 4GB GDDR5 نظرتون راجع به این کارت چیه؟ کارت خوبیه؟ با وجود دو هسته فقط دو فن داره مشکلی پیش نمیاد؟ در حالی که کارت قبلی 1 هسته و دو فن داره.

حالا نظر شما راجع به این موارد چیه؟ شما کدوم رو انتخاب میکنید؟

من فقط برای گیم میخوام و اصلا اوورکلاک و از این جور چیزا بلد نیستم.

اصلا SLI کردن بهتره یا یک کارت مجزا و قوی خریدن؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

برادر اگر می نوشتی 2 تا 760 یا یه 770 خیلی معقول تر به نظر می رسید.

چیپ 770 بسیار قوی تر از 760 هست... اون 760 فقط حافظه ی بیشتری هست. شما که میتونی تا 2.5 خرج کنی، به نظرم یه 780 یا با افزایش بودجه 780Ti بگیری بسیار به صرفه تر هست...

در کل تنها مشکلی که SLI داره این هست که بازی یا نرم افزار باید SLI Profile داشته باشه وگرنه هیچ سودی نداره.(البته اینو بگم که اکثر بازی ها دارن)

لینک به دیدگاه

انتخاب یکی از این گزینه ها: SLI  کردن دو کارت گرافیک یا یک کارت گرافیک قوی

با سلام خدمت دوستان گرامی بنده مبخوام یکی از این گزینه ها رو انتخاب کنم و میخوام نظر شما رو راجع به موضوع بدونم.

من میخوام واسه گرافیک تا  2500 یا بیشتر خرج کنم.

1 -  یک راه اینه که دو کارت گرافیک 2 گیگ مثل ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 به صورت SLI استفاده کنم.

2 – یه راه دیگه اینه که یه کارت گرافیک 4 گیگ بخرم مثل ASUS ROG STRIKER GTX 760 Platinum 4GB

یا یه کارت دیگه مثل این ASUS ROG MARS760 GTX 760x2 4GB GDDR5 نظرتون راجع به این کارت چیه؟ کارت خوبیه؟ با وجود دو هسته فقط دو فن داره مشکلی پیش نمیاد؟ در حالی که کارت قبلی 1 هسته و دو فن داره.

حالا نظر شما راجع به این موارد چیه؟ شما کدوم رو انتخاب میکنید؟

من فقط برای گیم میخوام و اصلا اوورکلاک و از این جور چیزا بلد نیستم.

اصلا SLI کردن بهتره یا یک کارت مجزا و قوی خریدن؟

یک کارت قوی خریدن بهتر از SLI هست. رزلوشن یا سایز مانیتور شما چقدره؟؟

لینک به دیدگاه

مستر آرمین سوال بجایی پرسیدن، تا یه حدی رم بیشتر به پردازش برای رزولوشن های بالاتر کمک می کنه، بیش از اون بی فایده هست، و بهتره یه 780Ti بگیری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حرف دوستان درسته و بعضی جاها تک کارت قوی بهتره اما نه همه جاها-

من sli رو ترجیح میدم-درایور انودیا خیلی خوب شده -من 480 رو sli استفاده کردم رسما ذلیل شدم!580 ایسوس رو استفاده کردم عاشق ومبهوت قدرتش شدم و 670 هم رو هم یک گینوارد فانتوم و یک 670 رفرنس sliداشتم-باید بگم سیر رو به بالای  حل مشکلات شگفت انگیز بود -من توی 670sli اصلا مشکلی نجستم در حد چند ماه استفاده-تازه من دونسخه  متفاوت رو sli کرده بودم و کمی رفرنس رو اور کرده بودم تا با 670 فانتوم مچ بشه-

770 اسکلینگ اش یعنی درصد افزایش قدرت اش توی sli برابر با 53.3 درصد هستش یعنی کارت دوم که اضاف شد دقیقا قدرت و کارایی شما دو برابر خواهد شد---این کاملا اثبات شده است-ضمنا شما میتونید دو تا مدل خوب روالان تا 2300 یا 2400 تهیه کنید و به کارایی عالی دسترسی پیدا کنید-من خودم قرار بزودی برایsli 770  اقدام کنم -منتظرم ببینم خبری از سری 800 نیمشه-

چند تا تست 770 sli  میزارم اینجا-ضمنا اگر زبانتون خوبه  به این بررسی عالی گورو سر بزنید دل و روده  770 sli رو ریخته بهم-عالی -

بهترین بررسی 770 sli همین لینک زیره-

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,1.html

دقت کن که در صورتی که رزلوشن شما از 1080 به بالاست احتیاج به کارت دوم دارید وگرنه یک کارت هم برای 1080 کافیه ودر رزلوشن 1080 cpu  شما ممکنه کم بیاره-چون این کانفیگ sli 770 برای بالاتر از hd مناسب هستند.

د رهر حالتی در اجراهای سنگین عملکردشون از تایتان هم بالاتر بوده د رحالی که اونها موقع عرضه دوتاش برابر بود با 700 تا 800 دلار  و اون کارت 1000 دلار به بالا بود-ضمنا الان دوتاش میشه 600 دلار  حدودا کمی بالا و پایین و کاراییش همینطور که میبینی خیلی مناسبه- در کل د سری 700 از لحاظ قیمت 770 sli ارزش کارایی به قیمتش مناسبه-

q9k1uopv7yn8fyky9rn5.png

8zj8smcgi2rbl7af1d.png

we3hu4q5q5bx49gso45g.png

d3r2g0v9d7rqt1cyopq.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

کارت تکی قوی بهتر کارائی بهتر در خیلی از بازی ها
دمای کمتر 

فضای کمتر مصرف برق کمتر نویز کمتر

و از همه مهمتر سیستم پایدارتر و بی دردسر تر.

به نظر من که اصلا ارزش نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

h

کارت تکی قوی بهتر کارائی بهتر در خیلی از بازی ها
دمای کمتر 

فضای کمتر مصرف برق کمتر نویز کمتر

و از همه مهمتر سیستم پایدارتر و بی دردسر تر.

به نظر من که اصلا ارزش نداره.

درود نه نمیشه  گفت اصلا ارزش نداره! همیشه در حالت تک کارته کارایی بهتر نیست-همیشه همه جا  همین رو  میگن ولی تجربه چیزی دیگه نشون میده-ضمنا دما اصلا مشکلی نیست-هر کارت سیستم خنک کننده  داره برای خودش و برای یک چیزی مثل 770 sli دما اصلا شاخص مهمی نیست-بردهای dcii ایسوس یا لایتنگ msi سا ویندفورس گیکا در sli عالی عمل مکینند و دما ی هر کارت با یک کیس مناسب تقریبا همون دمای تک واحد پردازشی خواهد بود-

پایداری هم دیگه  خیلی خوب شده انویدیا درایور هایی زده فوق پایدار-

مصرف؟کسی که  میخواد سیستم حرفه ایی ببنده  و از مولتی جی پی یو استفاده  کنه  یا از کارتی که  مثلا از دو تا 770 قوی تر باشه دوست خوب من مصرف براش مهم نیست تازه  دوتا 770 توی فول لود حدود 500 وات شاید کمی بالا پایین خواهند بود-یک پاور 900 یا 850 حرفه ایی برای یک سیستم حرفه ای دیگه  از ضروریاته-که میشه راحت باهاش sli هم بست-اصلا دردسری نخواهد بود

ولی بازهم نظر مصرف کننده مهمه-هرچند ارزش قیمت به کارایی هم شاخص مهمی حساب میاد-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه پیش نیاز های sli کردن فراهم باشه (cpu+پاور+تهویه) sli بهتر هست 

چون با پول یه کارت قوی میشه دو کارت ضعیف تر خرید ولی به قدرت بیشتری دست پیدا کرد

مسئله مدینگ و زیبایش که جای خود داره

دیگه زمان مشکلات sli و کراس کردن گذشته

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستن من امروز 760 sliانجام دادم کریسیس 3 تو بالاترین تنضیمات 53 فرم میانگین میده. واقعا عالیه-gtx760 asus+gtx760 giga oc

ویرایش شده توسط s_saeed2010
لینک به دیدگاه

دوستن من امروز 760 sliانجام دادم کریسیس 3 تو بالاترین تنضیمات 53 فرم میانگین میده. واقعا عالیه-gtx760 asus+gtx760 giga oc

سلام بازی ها دیگم یک تست بگیرید برای دوستان بذارید بدجور کم یابه تست وطنی sli    :)

لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد منasus P8H67 هستش cpu i5 2500- هارد Seagate 1TBو یک عدد SSD 64GB کارت گرافیک AMD Radeon HD 6800 Series  و پاور گرین 530W  و رم دو عدد : Kingstone HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 و دوعدد 2GB جمعا 12GB رم با یک کیس گرین که سه تا فن 20 سانتی داره و درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X .

حالا سوال من از اساتید اینه که اگه بخوام یه کارت گرافیک دیگهMSI Radeon HD 7770 OC 1 G و یک هارد 1TBاضافه کنم امکانش هست یا نه ؟ آیا پاور جواب این سیستم رو میده و مشکلی پیش نمیاد مادربورد من قابلیت اینو داره که این قطعات رو اضافه کنم.این دو تا کارت گرافیک که گفتم با هم مشکلی ندارن ؟اگه میشه اینکار رو کرد فقط باید کارت دوم رو روی مادربورد نصب کنم و روش بخصوصی نداره؟ ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایند. با تشکر

لینک به دیدگاه

من میخواستم 2 تا 6990 بخرم کراس کنم ....بعد پول دستم اومد تحقیق کردم دیدم دو تا r290  کراس کنم.....اما به مرور زمان و تحقیقات بسیار سنگین و طولانی فهمیدم خریدن یک کارت فوق قوی و سپس بعد ها کراس یا sli  کردن آن بهتر است.

شما یک 690 بگیر..بعدا که بازی اومدد که نتونست بکشه برو یکی دیگه بگیر SLI  کن

لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد منasus P8H67 هستش cpu i5 2500- هارد Seagate 1TBو یک عدد SSD 64GB کارت گرافیک AMD Radeon HD 6800 Series  و پاور گرین 530W  و رم دو عدد : Kingstone HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 و دوعدد 2GB جمعا 12GB رم با یک کیس گرین که سه تا فن 20 سانتی داره و درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X .

حالا سوال من از اساتید اینه که اگه بخوام یه کارت گرافیک دیگهMSI Radeon HD 7770 OC 1 G و یک هارد 1TBاضافه کنم امکانش هست یا نه ؟ آیا پاور جواب این سیستم رو میده و مشکلی پیش نمیاد مادربورد من قابلیت اینو داره که این قطعات رو اضافه کنم.این دو تا کارت گرافیک که گفتم با هم مشکلی ندارن ؟اگه میشه اینکار رو کرد فقط باید کارت دوم رو روی مادربورد نصب کنم و روش بخصوصی نداره؟ ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایند. با تشکر

اصلا ریسکش نمی ارزه  . . .. . اگه پول داری که یک پاور 1200 بگیر خیالت راحت شه. اگه نداری یک 650 وات دیگه بگیر دو پاوره کن 

لینک به دیدگاه

اصلا ریسکش نمی ارزه  . . .. . اگه پول داری که یک پاور 1200 بگیر خیالت راحت شه. اگه نداری یک 650 وات دیگه بگیر دو پاوره کن 

از جواب شما اینجور فهمیدم که میشه این دوتا کارت گرافیک رو روی مادربورد نصب کرد و مشکلی پیش نمیاد اگه پاور TOPOWER EZ-Smart 700W داشته باشم بازم مشکل بوجود میاد الان پاور گرین 530 دارم آیا میشه این دوتا پاور رو با هم استفاده کرد اونوقت بعداز نصب دوتاکارت گرافیک چقدر کیفیت تصاویر عوض میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کراس فایر مشکلات میکرو استاتترینگ داشته از گذشته های دور ولی با  درایور های اخیر بهتر شده ولی هنوز sli برای مولتی gpu پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به دوستان عزیز و گرامی--

عزیزان

منو راهنمایی کنین چون قصد انتخاب و خرید دارم -

میخوام sli یا کراس فایر دو کارت رو داشته باشم - البته تو خرید چه کارتی هم دو دلم - نمیدونم ati بهتره یا nvida

-

قصد من از کار  گرفتن 3 تصویر - یعنی 3 تا مانیتوره

------------------------------------------------------------------------------------

من برای گیم و  کارای گرافیکی میخوام

یه سوال دیگه

از یک کارت قوی  میشه 3 تا تصویر گرفت؟ - برآورد هزینش از sli بهتره ؟

من شنیدم sli یا کراس فایر قویتر از تک گرافیک عمل میکنه --

ویرایش شده توسط king-baxx
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز و گرامی--

عزیزان

منو راهنمایی کنین چون قصد انتخاب و خرید دارم -

میخوام sli یا کراس فایر دو کارت رو داشته باشم - البته تو خرید چه کارتی هم دو دلم - نمیدونم ati بهتره یا nvida

-

قصد من از کار  گرفتن 3 تصویر - یعنی 3 تا مانیتوره

------------------------------------------------------------------------------------

من برای گیم و  کارای گرافیکی میخوام

یه سوال دیگه

از یک کارت قوی  میشه 3 تا تصویر گرفت؟ - برآورد هزینش از sli بهتره ؟

من شنیدم sli یا کراس فایر قویتر از تک گرافیک عمل میکنه --

سلام

برای مولتی جی پی یو SLI خیلی بهتره پس حتما کارت انویدیا بگیر

البته من این سری جدید AMD رو ندیدم شاید اشکالاتش بر طرف شده باشه

این که چه کارتی بگیری هم که بستگی به بودجه خودت داره

از یه کارت قوی میشه برای سه تا مانیتور تصویر گرفت ولی حدودا دو برابر SLI هزینه داره کاراییش هم کمتره

لینک به دیدگاه

سلام

برای مولتی جی پی یو SLI خیلی بهتره پس حتما کارت انویدیا بگیر

البته من این سری جدید AMD رو ندیدم شاید اشکالاتش بر طرف شده باشه

این که چه کارتی بگیری هم که بستگی به بودجه خودت داره

از یه کارت قوی میشه برای سه تا مانیتور تصویر گرفت ولی حدودا دو برابر SLI هزینه داره کاراییش هم کمتره

خب - اگه انویدیا بگیرم حد اقل برای sli  2 ملیونی داشته باشم -

من تقریبا همون 2 ت میتونم هزینه کنم

-----------------------------------------

بعد مدل مانیتو که فرقی نمیکنه ؟ - همه باید یه مدل باشن ؟

بهترین گرافیک پیشنهادی شما چیه ؟

---------------------------------

چیپست ait  هم پیشنهاد بدین

لینک به دیدگاه

سلام

تا جایی که می دونم برای cross fire کردن باید دو گرافیک دقیقا مانند هم باشند. بنابراین شما نمی تونید همچین کاری بکنید و گرافیک 7770 رو به سیستمی که 6800 داره اضافه کنید. اگر هم بخواید 6800 رو بردارید و 7770 رو بذارید که downgrade حساب میشه و 7770 ضعیف تر از 6800 ها هستش. شما می تونید گرافیک فعلی خودتون رو بفروشید و با اضافه کردن به پول 7770 یه گرافیک قوی تر مثل r260x یا 270 بگیرید.

لینک به دیدگاه

خب - اگه انویدیا بگیرم حد اقل برای sli  2 ملیونی داشته باشم -

من تقریبا همون 2 ت میتونم هزینه کنم

بعد مدل مانیتو که فرقی نمیکنه ؟ - همه باید یه مدل باشن ؟

بهترین گرافیک پیشنهادی شما چیه ؟

---------------------------------

چیپست ait  هم پیشنهاد بدین

برای SLI تا 2 ملیون دوعدد 760 خیلی خوب جواب میده مدلش ایسوز فعلاهرعدد1 ملیون پیدا میشه 

در مورد AMD هم 280 ;کارت خوبی هست البته گرونه 

در کل خرید یک عدد R290X  یا R290 پیشنهاد میدم بهتون اگه چند مانیتور دارید هم دوعدد 760 یا 280 تهیه کنید

770 هم تا 2500 هزینه بهترین انتخاب هست

لینک به دیدگاه

برای SLI تا 2 ملیون دوعدد 760 خیلی خوب جواب میده مدلش ایسوز فعلاهرعدد1 ملیون پیدا میشه 

در مورد AMD هم 280 ;کارت خوبی هست البته گرونه 

در کل خرید یک عدد R290X  یا R290 پیشنهاد میدم بهتون اگه چند مانیتور دارید هم دوعدد 760 یا 280 تهیه کنید

770 هم تا 2500 هزینه بهترین انتخاب هست

ممنون - یعنی اگه sli  کنم خیلی بهتره - هم قدرت بیشتر داره - هم قشنگی خاص خودشو -

بعد یه سوالی که دارم در مورد مانیتوراشه -

-

مدل مانیتور ها رو باید یکی بگیرم؟-

نظر خودم روی

Samsung LED S20B375B Plus

----- یکی ازش دارم - یکی هم تقریبا نو در حد آک از یکی دارم زیر قیمت تهیه کردم - یکی هم نو میخرم--

فقط نمیدونم چجور از گرافیک ها یک تصویراز 3 مانیتور رو تو بازی  بگیرم - تنظیماتش هم نمیدونم -

فروشنده ها اینجا خیلی کم اطلاعات دارن در این زمینه --

لینک به دیدگاه

ممنون - یعنی اگه sli  کنم خیلی بهتره - هم قدرت بیشتر داره - هم قشنگی خاص خودشو -

بعد یه سوالی که دارم در مورد مانیتوراشه -

-

مدل مانیتور ها رو باید یکی بگیرم؟-

نظر خودم روی

Samsung LED S20B375B Plus

----- یکی ازش دارم - یکی هم تقریبا نو در حد آک از یکی دارم زیر قیمت تهیه کردم - یکی هم نو میخرم--

فقط نمیدونم چجور از گرافیک ها یک تصویراز 3 مانیتور رو تو بازی  بگیرم - تنظیماتش هم نمیدونم -

فروشنده ها اینجا خیلی کم اطلاعات دارن در این زمینه --

مانیتور یک مدل بگیرید رنگ ها یک دست باشن و مشکلی نباشه از جهت یک دست بودن تصویر

مدل مانیتور بستگی به بودجه واندازه مورد نظر خودتون داره 

برای نصب مانیتور اموزش تو نت زیاد هست سرچ کنید میاد 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...