رفتن به مطلب

جریان برق مشکوک!

mad4tex
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چند وقتیه هروقت دست به کیس میزنم پیچاش، درش، اسلات ها ، حس برق گرفتگی و مورمور شدن تو سر انگشتام حس میکنم که شدتش نقطه به نقطه کمو زیاد میشه و بعضی جاهای کیس مثل کارت گرافیک نمیتونم دست بزنم چون خیلی شدید هست

حتی وقتی سیستم خاموشه و دکمه پاور هم اف کردم و از برق در اوردم بازم این جریان برق تو صحنه حضور داره

از همه جالبتر اینکه وقتی دستمو میذارم تو در کیس و یه دست دیگه میزارم رو موکت همزمان تو دوتا دست برق گرفتگی احساس میکنم

کافیه ی پارچه مثل حوله پیراهن به کیس بزنم سیستم ری استارت میشه گویا ی خبرایی هست 

ویرایش شده توسط mad4tex
لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاور سیستمت چک کن اتصالات کیس ببین اتصالی نداشته باشه - اگه مشکل از پاور نباشه می تونی از کابل اتصال به زمین استفاده کنی یعنی یه سر سیم به کیس وسر دیگه سیم به لوله آب متصل کنی - کیس خود منم همین مشکل داشت البته نه به شدت شما من وقتی فازمتر به کیسم متصل می کردم چراغ فازمتر روشن میشد که از سیم اتصال به زمین استفاده کردم مشکلم حل شد معمولا پاورا یه جریان اضافه برق به بدنه کیس منتقل می کنند - دوست عزیز توصیه من به شما اینه که زودتر این مشکل برطرف کنی تا از آسیب دیدن قطعاتت جلو گیری بشه.

لینک به دیدگاه

تمام وسایل الکتریکی طوری طراحی شدن که به اتصال زمین احتیاج دارن، شما دو شاخه اکثر وسایل بدرد بخور هم نگاه کنی کنارش محل اتصال ارت هست که اصولاً باید این نوع پریز ها در ساختمون تعبیه بشه و اتصال ارت ساختمون هم وجود داشته باشه ! نه اینکه به لوله آب وصل شه !

ولی خب چون اینجا ایرانه و همچین چیزی نداریم تو ساختمون ها، میشه از لوله آب هم استفاده کرد . یه سی رو ببندید بدنه کیس و اون سره دیگه هم لوله آب که با رنگ عایق نشده باشه !

لینک به دیدگاه

با این کار اگه مشکلی برای پاور یا سایر قطعات الکتریکی سیستم بوجود بیاد که برق با ولتاژ بالاتر رو انتقال بده کل سیستم آب گرم ساختمون برق دار میشه و میتونه یه فاجعه به بار بیاد .

لینک به دیدگاه

مشکل که 100% بوجود میاد، ولی من هیچ وقت ندیدم یه پاور به حدی دچار مشکل شه که برق 220 رو وصل کنه بدنه ، و از طرفی هم اگر این تفاق پیش بیاد، خوده کیسی که 220 ولت برق داره به اندازه ایی خطرناک هست که نیازی به سیستم لوله کشی برق دار نباشه .

ولی خب کلاً این کار غیر اصولیه، بعضاً از درو پنجره هم میشه استفاده کرد مخصوصاً اگه جوش به اسکلت فلزی باشن .

لینک به دیدگاه

دوستان پاور سیستم بنده corsair rm650 هست که یکی از پاورهای باکیفیت هست و فکر نکنم مورد یا مشکلی داشته باشه

لوله اب دقیقا دو متر زیر میر کامپیوتر هست یعنی بخوام به لوله اب وصل کنم باید کلنگ بیارم اینقدر حفاری کنم برسم به لوله اب :D پنجره هم با رنگ عایق بندی شده در هم چوبی هست اونوقت تنها راهی که همین الان به ذهنم رسید اینه که چهارراه برق ارت دار بخرم البته نمیدونم درسته یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

این برق به دلیل تغیرات سریع جریان در پاور های سویچینگ و گسیل شدن امواج الکترومغناطیسی بر روی بدنه پاور به وجود میاد ، هیچ مشکلی رو نمیتونه برای قطعات به وجود بیاره . اگه برق گرفتگی اذیتتون نمیگیره بیخالش بشید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ممکنه جریان القایی  هم  باشه-ولی چک کن -کابل ارت هم بکش- اگر ادامه  پیدا کرد پاورت  کامل چک کن ببین کابلهات یا خود پاور جایی اتصال نداشته باشه -البته کیفیت بدنه کیس ها هم مهمه-بعضی از کیس های بی کیفیت خودشون بر این مشکلاات دامن میزنند

لینک به دیدگاه

دوستان پاور سیستم بنده corsair rm650 هست که یکی از پاورهای باکیفیت هست و فکر نکنم مورد یا مشکلی داشته باشه

لوله اب دقیقا دو متر زیر میر کامپیوتر هست یعنی بخوام به لوله اب وصل کنم باید کلنگ بیارم اینقدر حفاری کنم برسم به لوله اب :D پنجره هم با رنگ عایق بندی شده در هم چوبی هست اونوقت تنها راهی که همین الان به ذهنم رسید اینه که چهارراه برق ارت دار بخرم البته نمیدونم درسته یا نه

البته مي توني به لوله گاز هم وصل كني و در صورت مشكل شهر رو بفرستي  رو هوا  :D

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

درود

ممکنه جریان القایی  هم  باشه-ولی چک کن -کابل ارت هم بکش- اگر ادامه  پیدا کرد پاورت  کامل چک کن ببین کابلهات یا خود پاور جایی اتصال نداشته باشه -البته کیفیت بدنه کیس ها هم مهمه-بعضی از کیس های بی کیفیت خودشون بر این مشکلاات دامن میزنند

درود

اصلا مشکلی نیست چون ایران برق ارت نداره میتئنی یه سیم به کیس و  و اون سرش به لوله ای چیزی وصل کنی-البته همین برق کیس واسه تقویت حافط خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا مشکلی نیست چون ایران برق ارت نداره میتئنی یه سیم به کیس و  و اون سرش به لوله ای چیزی وصل کنی-البته همین برق کیس واسه تقویت حافط خیلی خوبه

سلام

درست میفرمایید وصل کردن به لوله گاز یا آب خطری نداره.

حافظه؟منظورتون ECTکه منسوخ شده؟

لینک به دیدگاه

البته مي توني به لوله گاز هم وصل كني و در صورت مشكل شهر رو بفرستي  رو هوا  :D

=)) =))

لینک به دیدگاه

دوستان پیشنهاداتی دادن من دلم نیومد این رو هم نگم

می تونید به جای وصل کردن به لوله یا شوفاژ در موقع کار یک سر سیم رو بگیرید به دستتون و از بدنتون به عنوان ارت استفاده کنید در عین حال انرژی هم دریافت می کنید :-)

اما در خصوص پاورتون که گفتید از برند خوش نامی هست درست و اما هیچ وقت فرض محال ,محال نمیشه

نمونش در همین فروم اگر اشتباه نکنم از همین برند پاور استفاده میکرد که به دلیل اتصالی سیستم سوخت

به نظرم با یک پاور دیگ هم تست کنید تا مطمئن بشید مشکل از اون نیست

اگر مشکل از پاور نبود به سراغ پورت های USB برید شاید برق رو به بدنه انتقال بدهند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...