رفتن به مطلب

لنوو Z510 بگیرم یا نگیرم؟!

مقدم
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض سلام و احترام خدمت دوستان و سروران عزیز

بنده یه لپ تاپ با بودجه  2500 میخوام خریداری کنم که اولا 4 تا هسته داشته باشه  :) با کش 6 . برنامه نویسی انجام میدم بیشتر کارای مربوط به شبیه سازی که run بعضی هاشون 7 تا 8 ساعت زمان میبره دوما کارت گرافیک متوسط باشه یعنی کمتر از GT 740 نباشه حتما هم انویدیا باشه (میگن انویدیا بهتره) مورد بعدی نمایشگر هست بنده با CRT دارم کار میکنم کمتر از CRT نباشه بشه باهاش PDF خوند و یکی دو ساعت فیلم تماشا کرد و موقع برنامه نویسی که حداقل 6 ساعت زل میزنم به مانیتور چشمم اذیت نشه  رم کمتر از 6 نباشه کیفیت ساخت جوری باشه که دو سه سالی اخ نگه گشتم گشتم رسیدم به لنوو Z510 یکی میگه اشغاله یکی دیگه میگه دست کمی از Asus N550jk نداره (ولی میدونیم که داره هم cpu هم vga وهم نمایشگر و...) خلاصه اینکه دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند و یا تجربه کار با لنوو Z510 رو دارند لطفا بنده رو راهنمایی کنند بعد یه عمر میخواییم لپ تاپ بگیریم الکی پولمون رو دور نریزیم

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود خدمت شما دوست عزیزم

لپ تاپی که انتخاب کردین جزو بهترینهاست و اینو بهتون قول میدم در خریدش شک نکنید

LENOVO IdeaPad Z510  پردازنده ولتاژ پایین و نسل چهارم اینتل

یکی از پرفروش ترین ها

کارت گرافیک مدل GeForce GT 740M با دو گیگابایت حافظه

بدنه بطور ترکیبی از پلاستیک و آلومینیوم برس خورده و دارای جنسی بسیار خوب میباشد

نمایشگر 15.6 اینچی HD 

بلندگوهای ساخت JBL ( یکی از برندهای معتبر و جهانی و معروف )

باتری 4 سلولی با ظرفیت 3350 میلی آمپری / کمی در باتری کم گذاشته ولی پردازندتون کم مصرف هست که جبرانش میکنه 

لینک به دیدگاه

ممنون عطا جان که با جزئیات کامل توضیح دادید در مورد نمایشگرش خیلی بد میگن از CRT بهتره دیگه نه؟ البته کاری به زاویه دید ندارم طبیعی بودن رنگ ها و اذیت نکردن چشم مورد نظرم هست و میگن روشناییش خیلی کمه نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

مانیتورها CRT کیفیت خیلی بالایی دارند مشکل این مانیتورها فقط اذیت کردن چشم هست 

لینک به دیدگاه

لپ تاپ خیلی خوبیه با قیمت مناسب ،

من قبلا dell XPS داشتم سری خوبی بود ولی الان دیگه مدلهای جدیدش داخل بازار ایران موجود نیست اگر هم باشه قیمت بالاس

این مدل لنوو رو باهاش کار کردم انتخاب خیلی خوبیه ، هارد خوب ، پردازنده خوب و گرافیک خوب ...

درسته اسپیکرهاش JBL هستن ولی عمرا رو اسمش حساب نکنید و تقریبا مثل بقیه لپ تاپ های بازار نباید روی اسپیکر حساب باز کرد ، تنها لپ تاپی که بنده دیدم و اسپیکرهاش فوق العاده بودن همون مدل Dell XPS بود ...

ولی در کل به نظر من این مدل لنوو بهترین انتخابه ...

لینک به دیدگاه

لپ تاپ خیلی خوبیه با قیمت مناسب ،

من قبلا dell XPS داشتم سری خوبی بود ولی الان دیگه مدلهای جدیدش داخل بازار ایران موجود نیست اگر هم باشه قیمت بالاس

این مدل لنوو رو باهاش کار کردم انتخاب خیلی خوبیه ، هارد خوب ، پردازنده خوب و گرافیک خوب ...

درسته اسپیکرهاش JBL هستن ولی عمرا رو اسمش حساب نکنید و تقریبا مثل بقیه لپ تاپ های بازار نباید روی اسپیکر حساب باز کرد ، تنها لپ تاپی که بنده دیدم و اسپیکرهاش فوق العاده بودن همون مدل Dell XPS بود ...

ولی در کل به نظر من این مدل لنوو بهترین انتخابه ...

دوست عزیز فرمودید باهاش کار کردید میشه لطف کنید در مورد کیفیت نمایشگرش توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

مانیتورها CRT کیفیت خیلی بالایی دارند مشکل این مانیتورها فقط اذیت کردن چشم هست 

مانیتور های CRT میگن تعداد رنگ هایی که تولید میکنه کمتره ولی در مورد کیفیت حق با شماست امیدوارم نمایشگر لپ تاپ به غیر از مساله زاویه دید تفاوت زیادی با CRT نداشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام

بنظر من بهتره با یک تعمیر کار متخصص مشورت کنید

چون اونا با خرابی ها بیشتر اشنایی دارند

و بهتر راهنمایی می کنند شما را

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون عطا جان که با جزئیات کامل توضیح دادید در مورد نمایشگرش خیلی بد میگن از CRT بهتره دیگه نه؟ البته کاری به زاویه دید ندارم طبیعی بودن رنگ ها و اذیت نکردن چشم مورد نظرم هست و میگن روشناییش خیلی کمه نظر شما چیه؟

خواهش میکنم /  نمایشگر خوبی داره و خیلی هم تعریف میشه ازش / یه روکش مات داره و به لطف همین روکش در زیر نور مستقیم بسیار خوب و روشن عمل می کنه 

ببینید به گفته ها زیاد توجه نکنید همین رو خریداری کرده و لذت ببرید / مانیتورهای crt هم که دشمن چشمهاست ولی مطمئن باشین از نظر اسیب و خسته شدن چندین برابر از crt بهتره 

لینک به دیدگاه

آقا منم میخواستم همین مدل و بگیرم فقط چون باتریش internal هست رفتم سراغ g510 بنظرتون کدوم بهتره؟؟

لینک به دیدگاه

من هم از باتری Internal خوشم نمیاد، همین g510 که گفتید بهتره.

لینک به دیدگاه

من خودم 510 دارم و خیلیم راضیم

برای صفحه همایشش هم بگم که کاملا متوسطه نه عالی نه ضعیف

برای فیلم خوب نیس ولی برا بقیه کارا عالیه

نو رنج 2.500 اصلا و ابدا از این بهتر  نیس که هیچی تا رنج 3.200 هم نیس

حالا من ی سوال از شما دارم : -> دوست عزیز من هم برنامه نویسی کار میکنم ,,, منظورتون از 7-8 ساعت runکردن  چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من چند صدهزار خط کد زدی؟؟/

لینک به دیدگاه

من خودم 510 دارم و خیلیم راضیم

برای صفحه همایشش هم بگم که کاملا متوسطه نه عالی نه ضعیف

برای فیلم خوب نیس ولی برا بقیه کارا عالیه

نو رنج 2.500 اصلا و ابدا از این بهتر  نیس که هیچی تا رنج 3.200 هم نیس

حالا من ی سوال از شما دارم : -> دوست عزیز من هم برنامه نویسی کار میکنم ,,, منظورتون از 7-8 ساعت runکردن  چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من چند صدهزار خط کد زدی؟؟/

بنده فیزیک ماده چگال کار میکنم شما اگه ده به توان 23 تا اتم تو شبیه سازیتون لحاظ کنید با ابر رایانه های ساخت امریکا یک سال طول میکشه مثلا مغناطش و گذار فاز نمونه رو به دست بیارید شبیه سازی هایی که ما انجام میدیم برای یک میلیون اتم هست و اصلا نیازی به چند صد هزار لاین نیست

لینک به دیدگاه

آقا منم میخواستم همین مدل و بگیرم فقط چون باتریش internal هست رفتم سراغ g510 بنظرتون کدوم بهتره؟؟

مگه باطری اینترنال چه مشکلی داره در حال حاضر اکثر لپ تاپ های جدید رو باطری اینترنال کار میکنند به این زودی ها هم خراب بشو نیستن مگه این که کسی بخواد از چند تا باطری استفاده کنه مثل مسلسل این خشاب خالی شد اون یکی رو بندازه روش :D

لینک به دیدگاه

به هر حال خراب میشه دیگه بد مشخصات فنی رو پرسیدم دوسته عزیز کانفیگ i7  کدومش بهتره ؟ گرافیک لب تاب و نمیدونم چه جوریه

لینک به دیدگاه

عزیز بنده در حد شاید بگم نیم ساعت نشد که با این لپ تاپ کار کردم

صفحه نمایش متوسطی داره نه آنچنان خوب و نه آنچنان بد اون مدلی که من باهاش کار کردم اگر درست یادم باشه صفحه نمایشش براق بود ، البته اگر درست یادم باشه :دی

در کل لپ تاپ خوبیه داداش

یه پیشنهاد هم بهت دارم ، قبل از خرید با چند تا شرکت تعمیرات لپ تاپ مشاوره کن ، چون اونها خودشون فروش ندارن که بخوان برند خودشون رو الکی پیشنهاد بدن و ازشون بپرس این مدل مد نظرت در چه حد برای تعمیرات اومده و چیز خاصیش مشکل داشته که شایع باشه تو این مدل ...

این کمک خوبیه

لینک به دیدگاه

به هر حال خراب میشه دیگه بد مشخصات فنی رو پرسیدم دوسته عزیز کانفیگ i7  کدومش بهتره ؟ گرافیک لب تاب و نمیدونم چه جوریه

CPU مدل G510 قویتره intel 4700mq کارت گرافیکش AMD Radeon hd 8570m هست که از کارت گرافیک مدل Z یعنی GT 740M ضعیف تره وشارژدهی مدل Z بیشتره وکیفیت ساخت مدل Z بهتره بقیه موارد مثل هم هستند 

لینک به دیدگاه

عزیز بنده در حد شاید بگم نیم ساعت نشد که با این لپ تاپ کار کردم

صفحه نمایش متوسطی داره نه آنچنان خوب و نه آنچنان بد اون مدلی که من باهاش کار کردم اگر درست یادم باشه صفحه نمایشش براق بود ، البته اگر درست یادم باشه :دی

در کل لپ تاپ خوبیه داداش

یه پیشنهاد هم بهت دارم ، قبل از خرید با چند تا شرکت تعمیرات لپ تاپ مشاوره کن ، چون اونها خودشون فروش ندارن که بخوان برند خودشون رو الکی پیشنهاد بدن و ازشون بپرس این مدل مد نظرت در چه حد برای تعمیرات اومده و چیز خاصیش مشکل داشته که شایع باشه تو این مدل ...

این کمک خوبیه

ممنون داداش حتما این کارو میکنم ببینم باطریش که اینترنال هست زود زود خراب میشه یا نه و همین طور بقیه موارد

لینک به دیدگاه

دوستان کسی میدونه بالاترین کانفیگ Z510 چی هست؟ چند جا دیدم CPU رو 4700QM زده بود همچین کانفیگی هست که  8 گیگ رم باشه و سی پی یو  4700QM باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی میدونه بالاترین کانفیگ Z510 چی هست؟ چند جا دیدم CPU رو 4700QM زده بود همچین کانفیگی هست که  8 گیگ رم باشه و سی پی یو  4700QM باشه؟

فکر میکنم اینا باشه

پردازنده :  i7-4700MQ (2.40GHz 1600MHz 6MB

رم : 8GB Dual Channel DDR3L/1333 / 1600 MHz /2 SO-DIMM slots

گرافیک : Intel® HD Graphics 4600

نمایشگر : 15.6 Full HD display 1920 x 1080

________

در مورد خرابی باطری هم بگم که به این راحتی که فکر کنین خراب نمیشه و اگر درست شارژ بشه مشکلی براش پیش نمیاد ( همه باطریها اینگونه هستند )

بنده الکی نمیگم ( شما فذض کنید یه تعمیر کار اینو بهتون گفته )

لینک به دیدگاه

فکر میکنم اینا باشه

پردازنده :  i7-4700MQ (2.40GHz 1600MHz 6MB

رم : 8GB Dual Channel DDR3L/1333 / 1600 MHz /2 SO-DIMM slots

گرافیک : Intel® HD Graphics 4600

نمایشگر : 15.6 Full HD display 1920 x 1080

________

در مورد خرابی باطری هم بگم که به این راحتی که فکر کنین خراب نمیشه و اگر درست شارژ بشه مشکلی براش پیش نمیاد ( همه باطریها اینگونه هستند )

بنده الکی نمیگم ( شما فذض کنید یه تعمیر کار اینو بهتون گفته )

عطا جان اختیار دارید راهنمایی های شما همیشه برای ما راه گشا بوده و از مشاوره با شما هیچ وقت ضرر نکردیم وقتی شما میگید خراب نمیشه دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیمونه کانفیگ مورد نظر بنده 8 گیگ رم 1600 و سی پی یو i7 4700MQ هست نمایشگر هم فول نمیخوام همون HD کفایت میکنه فقط موندم از کجا تهیش کنم ما شهرستانی ها دستمون از دنیا کوتاهه فروشگاه های معتبر هم که هیچ کدوم ندارن نه لیون نه دیجی کالا :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان اختیار دارید راهنمایی های شما همیشه برای ما راه گشا بوده و از مشاوره با شما هیچ وقت ضرر نکردیم وقتی شما میگید خراب نمیشه دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیمونه کانفیگ مورد نظر بنده 8 گیگ رم 1600 و سی پی یو i7 4700MQ هست نمایشگر هم فول نمیخوام همون HD کفایت میکنه فقط موندم از کجا تهیش کنم ما شهرستانی ها دستمون از دنیا کوتاهه فروشگاه های معتبر هم که هیچ کدوم ندارن نه لیون نه دیجی کالا :(

شما لطف دارین به این بنده حقیر /

هر وقت دنبال چیزی میگردیم پیداش نمیکنیم / من فردا ازهمکارا که فروش داشتن این مدل رو استعلام میکنم و اگر موجود بود بهتون اطلاع میدم + قیمت 

خودتون هم یه بررسی بکنین و یا یه تایپیک بزنین براش شاید همکاری یا فروشنده ای داشته باشه 

لینک به دیدگاه

داداش به نظر من این مدلو نگیر برد ضعیفی استفاده شده 

و قطعاتش نسبت به برند های دیگه کمتر گیر میاد و سیستم دفع حرارت مناسبی نداره

من خودم مغازه لپ تاپ فروشی دارم و تو این رنج قیمت رو msi cx61  پیشنهاد میکنم  :)

cpu.cori7 haswell

ram .8gig ddr3 1600

hard .1 tb

vga .gt 720 2gig

ویرایش شده توسط alithz
لینک به دیدگاه

شما لطف دارین به این بنده حقیر /

هر وقت دنبال چیزی میگردیم پیداش نمیکنیم / من فردا ازهمکارا که فروش داشتن این مدل رو استعلام میکنم و اگر موجود بود بهتون اطلاع میدم + قیمت 

خودتون هم یه بررسی بکنین و یا یه تایپیک بزنین براش شاید همکاری یا فروشنده ای داشته باشه 

ممنون از لطفت عطا جان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...