رفتن به مطلب

مادربرد b85-plus و i5 4690 / مشكل : نداشتن تصوير

Ali-S
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

ديروز سيستم رو ارتقا دادم اما مشكل اينجاست كه تصوير نميده!

تمام قطعات رو به جز cpu جدا مي كنم اما بوق اخطاري در كار نيست!

مي گن براي استفاده از 4690،بايد مين رو آپديت كني،اما متاسفانه با اين شرايط امكانش نيست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوست عزیز تا سیستم روشن نشه که نمیتونی اپدیتش کنی ببین اگه اقای حسینی اینا انجام میدن ببرید اونجا بایوس رو اپدیت کنید هیچ راهی وجود نداره بجز روشن کردن سیستم با یه سی پی یو پایین تر و اپدیت بایوس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوست عزیز تا سیستم روشن نشه که نمیتونی اپدیتش کنی ببین اگه اقای حسینی اینا انجام میدن ببرید اونجا بایوس رو اپدیت کنید هیچ راهی وجود نداره بجز روشن کردن سیستم با یه سی پی یو پایین تر و اپدیت بایوس

ایشون درست میگن 

شما باید با یه سیپیو دیگه آپدیت کنید بایو رو 

تو فامیل یا دوستان کسی نیست که از سوکت 1150 استفاده کنه و سیپیویی مثه G3220 داشته باشه ؟ 

لینک به دیدگاه

بله،اين كه تا سيستم پست نده نميشه اون رو آپديت كرد (براي من روشن ميشه فن تمام قطعات شروع به فعاليت مي كنه) موضوعه واضحيه،چيزي كه من مي خوام بدونم اينه كه آيا مشكل فقط از cpu است يا خير،متاسفانه زياد اطلاع راجع به 4690 در دسترس نيست! (در مورد سازگاري با مين b85،خود asus گفته جواب مي ده)

آپديت BIOS رو مي تونم انجام بدم،فقط اگه يكي از دوستان پيدا مي شد يه cpu سوكت 1150 رو براي چند دقيقه در اختيار ما قرار مي داد،مشكل ما حل مي شد(شايد!)

ویرایش شده توسط Ali-S
لینک به دیدگاه

بله مشکل شما فقط به خاطر بایوس مادربرد هست

فقط چندتا نکته:

برای ساپورت سی پی یو شما بایستی بایوس نسخه 1105 رو روی سیستم خود نصب کنید که فکر میکنم با آپدیت از طریق بایوس مادربرد هم میتونید این کارو انجام بدید ولی اگه میخواهید مادربرد رو به آخرین نسخه بایوس یعنی 2001 ارتقا بدید باید به روش زیر عمل کنید وگرنه با این که هیچ اروری در ارتقا بایوس نمی بینید ولی سیستم با سی پی یو 4690 تصویر نمیده

اگه یه سر به سایت ایسوس بزنید میبینید که نحوه آپدیت بایوس برای ارتقا به آخرین نسخه بایوس عوض شده به این نحو که باید ابتدا ویندوز رو با سی پی یو قدیمی نصب کنید و سپس درایورهای مین برد را نصب کنید و سپس با استفاده ار نرم افزار همراه فایل بایوس آپدیت رو انجام بدید

اگه از طریق بایوس آپدیت کنید ارور نمیده ولی سی پی یو های جدیدو پشتیبانی نمیکنه

من این مشکل رو با یه سیستم دیروز داشتم که 4150 رو ساپورت نمیکرد و آپدیت بایوس را از طریق داس انجام دادم و بازم نتیجه نگرفتم ولی با روش پیشنهادی خود ایسوس آپدیت کردم و درست شد

در ضمن مادربرد من h81 plus بود

در ضمن من خودم مادربرد h87pro دارم که برای آپدیت اون هم ایسوس همین روش رو پیشنهاد داده بود

راستی علت اصلی این آپدیت پشتیبانی مادربردهای سوکت هاسول از آخرین نسل سی پی یوهای اینتل نسل چهارم هست

یا علی

لینک به دیدگاه

راستی دوستان برای اینکه ببینند که سی پی یو مدنظرشون با چه نسخه ای از بایوس مادربرد ایسوس مدنظرشون کارمیکنه بایستی به صفحه مادربرد خود درسایت ایسوس رفته ، سپس به بخش support در قسمت بالای سمت راست صفحه رفته و سپس در صفحه جدید قسمت cpu support رو در وسط صفحه انتخاب کنند

حال در صفحه باز شده در سمت چپ مدل سی پی یو های سازگار با مادربرد خود رو میبینید و در قسمت روبروی مدل سی پی یو در سمت راست نسخه بایوس مورد نظر برای ساپورت سی پی یو مذکور را میبینند

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای ساپورت سی پی یو مورد نظر شما نسخه بایوس مادربرد شما نباید از ورژن ذکر شده در صفحه مذکور قدیمی تر باشد ، اما اگر نسخه جدیدتر بود هیچ ایرادی ندارد و هرگز در صورت دارابودن نسخه جدیدتر اقدام به برگرداندن سیستم به بایوس قبلی نکنید

یا علی

لینک به دیدگاه

دوستان برای تمامی برندها با جستجو در سایت سازنده مادربرد میتونند همین مسئله رو پیدا کنند

برای مثال در مادربردهای گیگا برای مشاهده نسخه بایوس مورد نظر برای ساپورت سی پی یو میتونید به صفحه مادربرد خود در سایت گیگا رفته و سپس گزینه support & download رو در وسط صفحه انتخاب کرده و سپس در صفحه بازشده گزینه cpu support list رو انتخاب کنند

یا علی

لینک به دیدگاه

بله مشکل شما فقط به خاطر بایوس مادربرد هست

فقط چندتا نکته:

برای ساپورت سی پی یو شما بایستی بایوس نسخه 1105 رو روی سیستم خود نصب کنید که فکر میکنم با آپدیت از طریق بایوس مادربرد هم میتونید این کارو انجام بدید ولی اگه میخواهید مادربرد رو به آخرین نسخه بایوس یعنی 2001 ارتقا بدید باید به روش زیر عمل کنید وگرنه با این که هیچ اروری در ارتقا بایوس نمی بینید ولی سیستم با سی پی یو 4690 تصویر نمیده

اگه یه سر به سایت ایسوس بزنید میبینید که نحوه آپدیت بایوس برای ارتقا به آخرین نسخه بایوس عوض شده به این نحو که باید ابتدا ویندوز رو با سی پی یو قدیمی نصب کنید و سپس درایورهای مین برد را نصب کنید و سپس با استفاده ار نرم افزار همراه فایل بایوس آپدیت رو انجام بدید

اگه از طریق بایوس آپدیت کنید ارور نمیده ولی سی پی یو های جدیدو پشتیبانی نمیکنه

من این مشکل رو با یه سیستم دیروز داشتم که 4150 رو ساپورت نمیکرد و آپدیت بایوس را از طریق داس انجام دادم و بازم نتیجه نگرفتم ولی با روش پیشنهادی خود ایسوس آپدیت کردم و درست شد

در ضمن مادربرد من h81 plus بود

در ضمن من خودم مادربرد h87pro دارم که برای آپدیت اون هم ایسوس همین روش رو پیشنهاد داده بود

راستی علت اصلی این آپدیت پشتیبانی مادربردهای سوکت هاسول از آخرین نسل سی پی یوهای اینتل نسل چهارم هست

یا علی

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی جامعتون!

متاسفانه وقت نکردم راهنمایی شما رو بخونم و بایوس را بدون استفاده از نرم افزار همراه آپدیت کردم که جواب نداد و مجبور شدم یک مین H97 بگیرم!

ویرایش شده توسط Ali-S
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...