رفتن به مطلب

مورد عجیب bsod بعد از نصب مجدد ویندوز (فقط حرفه ای ها راهنمایی کنند)

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت همه کاربران محترم.

به مدت 4 ماه ویندوز 8.1 اینترپرایس 64 بیتی داشتم ولی بخاطر نصب و تست و پاک کردن زیاد برنامه ها و درایورکارتهای انویدیا و AMD مقداری سنگین شده بود.بنابر این تصمیم گرفتم ویندوز رو دوباره نصب کنم تا سبک و فِرِش باشه و اینبار فقط برنامه های ضروری نصب شدند. ولی چند روز بعد از تعویض ویندوز گاهاً با صفحه آبی مواجه میشوم.

صفحه آبی در سه حالت نشان داده میشه:

1-هنگام وبگردی با فایرفاکس مخصوصاً در سایت هایی که از ابزار فلش استفاده میکنند.

2-مرورگر کروم

3-قبل از ریستارت کردن سیستم ( تا الان دوبار اتفاق افتاده)

متن ارور BSOD معمولاًبه این صورت هست:

reference_by_pointer

SYstem_service_exception

اسامی فایل های DUMP هم قرار میدم اگر خود فایل ها رو هم نیاز داشتید بگید تا آپلودشون کنم:

chrome.exe(1).5076.dmp
chrome.exe(1).5240.dmp
chrome.exe.5076.dmp
chrome.exe.5240.dmp
Crysis3.exe.4396.dmp
explorer.exe.1764.dmp
iw6sp64_ship.exe.6140.dmp
KMPlayer.exe.8636.dmp
RzSynapse.exe.5524.dmp
wmplayer.exe.2072.dmp

مشخصات قطعات:

4770K 

GIGABYTE G1 SNIPER 5

Crucial Ballistix Elite 2133mhz CL9

Sapphire R9 290

با توجه به اینکه همین قطعات با ویندوز قبلی هم بدون هیچ مشکلی کار میکردند.گمان نمیکنم مشکل سخت افزاری باشه ولی برای اطمینان یکبار قطعات رو ری اسمبل کردم.بایوس مادربرد رو به آخرین ورژن آپدیت کردم که ورژن F9 هست.درایور گرافیک هم 14.6 بتا هست. رم ها هم طبق معمول با پروفایل XMP ست شدند و هیچ قطعه ای هم اورکلاک نشده.نه اطلاعی در مورد اورکلاک دارم و نه اعتقادی به اورکلاک.

جدیدترین درایورهای مادربرد نصب شدند.

آخرین آپدیت های ویندوز نصب هستند.

آنتی ویروس هم نورتون اینترنت سکیوریتی 2014 هست و قانونی و آپدیت شده

برنامه های Advanced Uninstaller PRO و TuneUp Utilities 2014 نصب هستند.

تمامی برنامه های سیستم آخرین ورژن موجود و بازی ها آپدیت شده هستند.

Windows Memory Diagnostic هم اجرا شد و مشکلی نداشت

سیستم در هیچ تست یا بازی ایرادی نداره و رفتار غیرعادی مشاهده نشده. غیر از همون سه موردی که عرض شد.

در صورت اطلاع از چگونگی رفع این مشکلات ممنون میشم اگر تجربه خودتون رو به اشتراک بگذارید @};-

لینک به دیدگاه

درود عزیز

اگر بتونی از صفحه BSOD یک شات تهیه کنی خیلی خوب میشه، اونجا معمولا دلایل این که چرا این صفحه میاد رو مینویسه

فکر کنم راحت تر بشه کمک کرد

و اینکه ویندوز دوم چی هست؟

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در پست اول کامل توضیح دادم:

متنی که در صفحه بلواسکرین نوشته میشه:

reference_by_pointer

SYstem_service_exception

هر دو پیغام رو سرچ کردم هم از راهنمایی های تامزهاردور و هم قسمت ساپورت مایکروسافت استفاده کردم ولی نتیجه نداد.انقدر راه های مختلف و سیف مُد و غیره رو امتحان کردم که ویندوز کند بالا میاد

ویندوز هم همون ویندوز 8.1 اینترپرایس 64 بیت هست که قبلاً هم نصب بوده.فقط دوباره نصبش کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

قبل از نصب مجدد ویندوز این سه موردی که ذکر کردی بدون مشکل کار میکرد؟

کد نامبر ارور چی هست؟

مقایسه کن و ببین مشکل چی میتونه باشه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25273&hl=

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این برنامه رو اجرا کن در مورد صفحه آبی اطلاعات کافی رو نمایش میده(نمایش اطلاعات صفحات آبی رخ داده)

بعد پست کن ببینیم ماجرا چیه

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویندوز 8 بعد از بروز صفحه ابی و زمان ورود به ویندوز مشکل رو گزارش میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

مهدی جان هم در پست اول گفتم متن ارور چی هست و هم در پست سوم! خیالت راحت قبل از اینکه تاپیک بزنم سایت های تامز و مایکروسافت رو زیر و رو کردم سایت هایی مثل اورکلاکینگ هیروز که جای خود دارد. اون کد ارور ها سخت افزاری هستند.

هلن جان برنامه BlueScreenView برای چی هست؟! این برنامه یک UI کاربرپسند داره و کارش اینه که ارور کد های bsod رو ذخیره میکنه و بعداً نمایش میده! البته من همون اول که این مشکل پیش آمد نصبش کردم ولی هیچ گزارشی نمیداد. ولی الان گزارش های خود ویندوز رو که فایل هایی با پسوند dmp هستند در پست اول نوشتم! یعنی همه چیز حاضر و آمادست. هم کد بلواسکرین و هم فایل های Dump

-------------------

دوستان اینکه نوشتم فقط حرفه ای ها صرفاً به این دلیل هست که این مشکل رو در فروم همسایه هم مطرح کردم و تا 6 صفحه هم پیش رفت ولی به هیچ نتیجه ای نرسیده.بنابر این اونقدر هم که فکر میکنید کار راحت نیست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم از درایور کارت گرافیک باشه من قبلا با کارتهای انویدیا چنین مشکلی داشتم

وقتی با فایرفاکس وبگردی میکردم یهو صفحه کرش میکرد و ویندوز قاطی میکرد

از نسخه های قدیمی درایور کارت گرافیک استفاده بکنید

بتا هم نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه نسخه کاتالیست بهتره؟

داخل سایت خودش که فقط 14.6 بتا و 14.4 هست. که 14.4 هم اینطور که شنیدم مشکلاتی داره مثل سیاه شدن صفحه.

دوستانی که کارت های amd مصوصاً 290 یا 290x دارند راهنمایی کنند که کدام ورژن مشکلات کمتری داره!؟

نظرتون رو در مورد آپدیت بایوس گرافیک هم بگید.لازم هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نسخه 14.4 استفاده بکنید شاید بهتر باشه

به بایوس کارت گرافیک دست نزن که خیلی خطرناکه

مطمئنا از بایوس نیست اگر بود قبلا هم دچار مشکل میشدی

لینک به دیدگاه

همون نسخه ای که قبلا روی سیستمت بوده رو نصب کن عزیز

اگر امکانش هست فایل های DUMP رو اپ کن، فکر کنم مشکل نرم افزاری باشه، که منابع سیستم رو نابود میکنه!

لینک به دیدگاه

درود...

با توحه به توضیحاتی که ارائه کردید احتمال میره مشکل ناشی از شتاب دهندگی سخت افزاری (Hardware Acceleration) در مرورگرهای فایرفاکس و کروم و پلاگین فلش باشه.. که این مشکل اکثرا در اثر ناهماهنگی درایور کارت گرافیک ایجاد میشه. پیشنهاد میشه شتاب دهندگی سخت افزاری رو در موارد ذکر شده فعلا غیر فعال کنید.

مشکل شما اگر از این مورد باشه معمولا راه حل خاصی نداره جز برطرف شدن مشکل از طریق به روز شدن درابور گرافیک و یا مرورگرها و پلاگین فوق الذکر.

با این حال اگر فایل های MiniDump خود ویندوز رو هم آپ کنید شاید بهتر بشه مشکل رو تشخیص داد و برطرف کرد.

موفق و موید باشید.

ویرایش شده توسط vscoder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه نسخه کاتالیست بهتره؟

داخل سایت خودش که فقط 14.6 بتا و 14.4 هست. که 14.4 هم اینطور که شنیدم مشکلاتی داره مثل سیاه شدن صفحه.

دوستانی که کارت های amd مصوصاً 290 یا 290x دارند راهنمایی کنند که کدام ورژن مشکلات کمتری داره!؟

نظرتون رو در مورد آپدیت بایوس گرافیک هم بگید.لازم هست یا نه؟

فقط در مورد سوالی که راجع به درایور پرسیدی میتونم جواب بدم و در مورد اون بلواسکرینی که داری اطلاعاتی ندارم [البته برای آینده هم این رو  بگم که در سری R9 زیادی درایور پااک کردن و در واقع درایور عوض کردن کم کم ویندوز رو تبدیل به سطل زباله میکنه.. مخصوصلا با درایور های بعد از 13.12 چون نه درست پاک میشن و نه درست حابی جای قبلی رو میگیرن]

"آخرین - کم مشکل ترین" درایور برای 290x ورژن 13.12 بوده که همچنان هم اورکلاکرها با وجود ریلیز شدن درایور 14.1 و 14.2 و 14.3 و 14.4و... دارن از همون استفاده میکنن چون بلک اسکرین خیلی کمتر اتفاق میوفته نسبت به سری جدیدترها

درایورهای بعد از 13.12 بیشتر اصلاحاتشون بر روی چپوندن  تکنولوژی منتل توی محصولاتشون بوده که بیشتر به باگ ختم شد و حدفاصل 13.12 تا 14.6 اتفاق خیلی خاصی نیوفتاده در کارایی.. شاید یکی دو بازیه خاص که اون افزایش کارایی هم با ساپورت اون بازیها از منتل در ارتباطه....

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام مجیدجان

من قبلاً این مشکل برام پیش اومده بود وقتی کروم ررو باز میکردم هر صفحه ای که فایل فلش داشت سیستم بلو اسکرین میداد بعد از کلی دردسر فهمیدم مشکل از فلش پلیر میباشد شما هم تست کنید شاید مربوط به ناسازگاری فلش پلیره.فلش پلیر سیستم رو پاک کنید بعد از سافت پدیا دانلود کنید ببینید حل میشه یا نه.

مورد دوم:

درایور قبلی رو با برنامه زیر که براتون اپ کردم پاک کنید بعد 14.6 رو نصب کنید ببینید تاثیر داره یا نه.

amd cleanup

امیدوارم مشکلتون حل بشه @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از دوستان

من چند روز پیش طبق توصیه مایکروسافت Driver Verifier رو فعال کردم. وقتی اینکار رو انجام بدیم باعث میشه که بلواسکرین همون زمان ورود به ویندوز خودش رو نشون بده ولی مشکلش اینه که دیگه نمیشه وارد ویندوز شد مگر اینکه از safe mode غیرفعالش کنیم که همیشه هم جوابگو نیست و اگر ریستورپوینت نداشته باشیم مجبور به نصب مجدد ویندوز خواهیم شد. اگر چه Driver Verifier رو فعال کرده بودم ولی هیچ اروری نمیداد! تا اینکه کارت گرافیک رو از اسلات سوم بورد به اسلات دوم بردم و بعد از روشن کردن سیستم و قبل از ورود به ویندوز ارور بلواسکرین خودش رو نشون داد:

driver_verifier_detected_violation (amdacpksd.sys)

و مشخص شد که مشکل از درایور شرکت معظم AMD بوده! ضمن اینکه SAFE MODE هم جواب نداد و مجبور به نصب مجدد ویندوز شدم

فقط در مورد سوالی که راجع به درایور پرسیدی میتونم جواب بدم و در مورد اون بلواسکرینی که داری اطلاعاتی ندارم [البته برای آینده هم این رو  بگم که در سری R9 زیادی درایور پااک کردن و در واقع درایور عوض کردن کم کم ویندوز رو تبدیل به سطل زباله میکنه.. مخصوصلا با درایور های بعد از 13.12 چون نه درست پاک میشن و نه درست حابی جای قبلی رو میگیرن]

"آخرین - کم مشکل ترین" درایور برای 290x ورژن 13.12 بوده که همچنان هم اورکلاکرها با وجود ریلیز شدن درایور 14.1 و 14.2 و 14.3 و 14.4و... دارن از همون استفاده میکنن چون بلک اسکرین خیلی کمتر اتفاق میوفته نسبت به سری جدیدترها

درایورهای بعد از 13.12 بیشتر اصلاحاتشون بر روی چپوندن  تکنولوژی منتل توی محصولاتشون بوده که بیشتر به باگ ختم شد و حدفاصل 13.12 تا 14.6 اتفاق خیلی خاصی نیوفتاده در کارایی.. شاید یکی دو بازیه خاص که اون افزایش کارایی هم با ساپورت اون بازیها از منتل در ارتباطه....

ممنونم فرجام جان همین 13.12 رو نصب کردم.مشکلش اینه که خیلی قدیمیه و مثلاً بازی های جدید مثل wolfenstein the new order صفحه سیاه میشه و نمیشه بازی کرد.

من خودم amd رو خیلی دوست دارم. مثلاً در محل کار همه سیستم ها ویروسی شده بودند و سیستم های اینتل بالا نمیومدن ولی یک سیستم قدیمی amd هم داریم با اینکه بخاطر worm کل هاردش پر شده بود ولی بازم بالا میومد و راحت میشد باهاش کارهای مورد نظر رو انجام داد.

اما مشکل amd اینه که به فکر کاربرانش نیست! درایورهای مضخرف و دمای کاری بالا (چه در cpu  چه gpu )

راستی فرجام جان این درایور 13.12 عملکردش مشکوکه :-?  امتیاز بنچمارک ها رو بالا برده. کارت خنک تر و کم صدا کار میکنه. مثلاً در کرایسیس 3 قبلاً دما تا 80 درجه هم راحت میرفت الان با این درایور تست کردم بعد از اینکه از بازی اومدم بیرون سریع چک کردم دما 68 درجه بود! 

سلام مجیدجان

من قبلاً این مشکل برام پیش اومده بود وقتی کروم ررو باز میکردم هر صفحه ای که فایل فلش داشت سیستم بلو اسکرین میداد بعد از کلی دردسر فهمیدم مشکل از فلش پلیر میباشد شما هم تست کنید شاید مربوط به ناسازگاری فلش پلیره.فلش پلیر سیستم رو پاک کنید بعد از سافت پدیا دانلود کنید ببینید حل میشه یا نه.

مورد دوم:

درایور قبلی رو با برنامه زیر که براتون اپ کردم پاک کنید بعد 14.6 رو نصب کنید ببینید تاثیر داره یا نه.

amd cleanup

امیدوارم مشکلتون حل بشه @};-

سلام. این مشکل کروم و فایرفاکس با درایورهای جدید amd رو گوگل کردم دیدم مورد مشابه زیاد هست ولی راه حلی ارائه نشده بود.

کروم رو الان روی ویندوز جدید نصب کردم ولی دیگه فایرفاکس رو نصب نمیکنم. فلش پلیر رو هیچوقت نصب نمیکنم. نه روی ویندوز قبلی نه روی ویندوزی که همین امشب نصب کردم.

روش درست استفاده از این برنامه رو هم بگید. با همین دارویرها رو پاک کنم یا با کنترل پنل خود ویندوز؟

لینک به دیدگاه

سلام. این مشکل کروم و فایرفاکس با درایورهای جدید amd رو گوگل کردم دیدم مورد مشابه زیاد هست ولی راه حلی ارائه نشده بود.

کروم رو الان روی ویندوز جدید نصب کردم ولی دیگه فایرفاکس رو نصب نمیکنم. فلش پلیر رو هیچوقت نصب نمیکنم. نه روی ویندوز قبلی نه روی ویندوزی که همین امشب نصب کردم.

روش درست استفاده از این برنامه رو هم بگید. با همین دارویرها رو پاک کنم یا با کنترل پنل خود ویندوز؟

سلام

بعد از اکسترکت فایل رو اجرا کنین و ok  رو بزنین و منتظر بمونین تا درایور رو به طور کامل پاک کنه،بعد اجازه ریست میخاد بازم ok رو بزنین تا سیستم  ریست بشه،وقتی سیستم بالا اومد  میتونید درایور جدید رو نصب کنید.

این برنامه مخصوص پاک کردن درایور قدیمی میباشد و انرا به طور کامل پاک میکند.

کنترل پنل خود ویندوز درایور رو ناقص پاک میکنه و باعث میشه فایل های درایور قبلی با درایور جدید تداخل پیدا کند.

بازم سوالی داشتین من در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بعد از اکسترکت فایل رو اجرا کنین و ok  رو بزنین و منتظر بمونین تا درایور رو به طور کامل پاک کنه،بعد اجازه ریست میخاد بازم ok رو بزنین تا سیستم  ریست بشه،وقتی سیستم بالا اومد  میتونید درایور جدید رو نصب کنید.

این برنامه مخصوص پاک کردن درایور قدیمی میباشد و انرا به طور کامل پاک میکند.

کنترل پنل خود ویندوز درایور رو ناقص پاک میکنه و باعث میشه فایل های درایور قبلی با درایور جدید تداخل پیدا کند.

بازم سوالی داشتین من در خدمتم

@};-

من قبلاً از driver sweeper استفاده میکردم که برای ونیدوز7 مناسب بود و از SAFE MODE رد پاهای درایور قبلی رو پاک میکرد. برای 8 ای ام دی فوژن توصیه میشه و همین AMD Catalyst Clean Uninstall Utility اما در حال حاضر روی سیستم Advanced Uninstaller PRO رو هم دارم. نصب این دو برنامه روی یک ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ برنامه Advanced Uninstaller PRO برای تعویض درایورهای AMD به تنهایی کافی نیست؟ (چون درایورهای انویدیا رو با همین برنامه پاک میکنم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم فرجام جان همین 13.12 رو نصب کردم.مشکلش اینه که خیلی قدیمیه و مثلاً بازی های جدید مثل wolfenstein the new order صفحه سیاه میشه و نمیشه بازی کرد.

من خودم amd رو خیلی دوست دارم. مثلاً در محل کار همه سیستم ها ویروسی شده بودند و سیستم های اینتل بالا نمیومدن ولی یک سیستم قدیمی amd هم داریم با اینکه بخاطر worm کل هاردش پر شده بود ولی بازم بالا میومد و راحت میشد باهاش کارهای مورد نظر رو انجام داد.

اما مشکل amd اینه که به فکر کاربرانش نیست! درایورهای مضخرف و دمای کاری بالا (چه در cpu  چه gpu )

راستی فرجام جان این درایور 13.12 عملکردش مشکوکه :-?  امتیاز بنچمارک ها رو بالا برده. کارت خنک تر و کم صدا کار میکنه. مثلاً در کرایسیس 3 قبلاً دما تا 80 درجه هم راحت میرفت الان با این درایور تست کردم بعد از اینکه از بازی اومدم بیرون سریع چک کردم دما 68 درجه بود! 

آره 13.12 و 13.11 یکی از بهترین درایورهای AmD برای بنچمارکهاست با دمای مناسب(علت پایین بودن دما با این درایور اینه که فرکانس 2d رو بهتر مدیریت و لحاظ میکنه در جاهای مختلف)

همچنان برای تست Heaven و 3dmark03 و 3Dmark11 از این درایور استفاده میشه.. البته شخصا" 14.6 رو استفاده نکردم تا بتونم نظر بدم(چون دیگه کارت 290x ام رو ندارم :دی)

برای اینکه مقایسه درایورها رو شخصا" انجام بدم روی یک SSD چهار تا ویندوز 7 سبک (این نسخه که دارم حجمش بعد از نصب زیر 8 گیگ هست و فایل نصبش هم 1 گیگ حدودا") نصب کردم و هر درایور رو روی یکیشون نصب کردم تا تداخل فایلهای درایورهای قبلی پیش نیاد...

*در کل اگه میخوای بدونی که دلیل اصلیه بلک اسکرین از لحاظ سخت افزاری چی هست اینجا رو ببین :دی

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=106317

(روی کارت لایتنینگ لحاظ شده اما اون بخش در کارتهای رفرنس هم هست)

نشون میده که بلک اسکرین عموما" به علت افت ولتاژ در اون مدار مربوط به  DVI port هست(روی عکسی که در متن تاپیک هست مشخص شده) و وقتی این افت ولتاژ به وجود میاد که درایور در تعیین زمان لحاظ کردن فرکانس 2d و 3d درست عمل نمیکنه(ممکنه به علت جدید بودن بازی و عدم سازگاری درایور با اون بازی باشه و یا تداخل در فایلهایی از درایور که مربوط به فرکانس 2d و 3d هستن و یا در کل پایین بودن اون ولتاژ بصورت دیفالت در اون مدل خاص 290x )

در کل چندتا راه حل کلی هست برای بلک اسکرین:

1. انتخاب مناسب ترین و پایدارترین درایور و جلوگیری از تداخل هایی که بر اثر نصب و پاک کردن درایور به وجود میاد

2. ولت مد سخت افزاری طبق عکسی که در اون لینک بود (که توصیه نمیشه زیاد... چون کارت باید باز بشه و....)

3. استفاده از HDMI که بعضا" گاهی اوقات فیکس میکنه این مشکل رو و بعضی اوقات هم نه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره 13.12 و 13.11 یکی از بهترین درایورهای AmD برای بنچمارکهاست با دمای مناسب(علت پایین بودن دما با این درایور اینه که فرکانس 2d رو بهتر مدیریت و لحاظ میکنه در جاهای مختلف)

همچنان برای تست Heaven و 3dmark03 و 3Dmark11 از این درایور استفاده میشه.. البته شخصا" 14.6 رو استفاده نکردم تا بتونم نظر بدم(چون دیگه کارت 290x ام رو ندارم :دی)

برای اینکه مقایسه درایورها رو شخصا" انجام بدم روی یک SSD چهار تا ویندوز 7 سبک (این نسخه که دارم حجمش بعد از نصب زیر 8 گیگ هست و فایل نصبش هم 1 گیگ حدودا") نصب کردم و هر درایور رو روی یکیشون نصب کردم تا تداخل فایلهای درایورهای قبلی پیش نیاد...

*در کل اگه میخوای بدونی که دلیل اصلیه بلک اسکرین از لحاظ سخت افزاری چی هست اینجا رو ببین :دی

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=106317

(روی کارت لایتنینگ لحاظ شده اما اون بخش در کارتهای رفرنس هم هست)

نشون میده که بلک اسکرین عموما" به علت افت ولتاژ در اون مدار مربوط به  DVI port هست(روی عکسی که در متن تاپیک هست مشخص شده) و وقتی این افت ولتاژ به وجود میاد که درایور در تعیین زمان لحاظ کردن فرکانس 2d و 3d درست عمل نمیکنه(ممکنه به علت جدید بودن بازی و عدم سازگاری درایور با اون بازی باشه و یا تداخل در فایلهایی از درایور که مربوط به فرکانس 2d و 3d هستن و یا در کل پایین بودن اون ولتاژ بصورت دیفالت در اون مدل خاص 290x )

در کل چندتا راه حل کلی هست برای بلک اسکرین:

1. انتخاب مناسب ترین و پایدارترین درایور و جلوگیری از تداخل هایی که بر اثر نصب و پاک کردن درایور به وجود میاد

2. ولت مد سخت افزاری طبق عکسی که در اون لینک بود (که توصیه نمیشه زیاد... چون کارت باید باز بشه و....)

3. استفاده از HDMI که بعضا" گاهی اوقات فیکس میکنه این مشکل رو و بعضی اوقات هم نه

البته بلک اسکرین در بازی wolfenstein the new order منظورم این نبود که مثلاً وسط بازی چند ثانیه تصویر سیاه میشه و بعد برطرف میشه. کلاً موقعی که روی آیکان بازی کلیک میکنم صفحه سیاه میشه و حتی با alt+f4 هم نمیشه از بازی(که کلاً یک صفحه سیاه هست) خارج شد و مجبور به ریستارت میشم. در فروم ها هم نگاه کردم این بازی فقط با درایور 14.6 که جدیدترینه اجرا میشه حتی با 14.4 هم این مشکل هست.

در مورد پورت DVI هم کاملاً حرفت رو تائید میکنم. وقتی با HDMI تصویر میگرفتم هیچوقت با 14.6 بتا بلک اسکرین نداشتم. ولی اینکه ضعف بخاطر مدار باشه هم عجیبه! چون از همون روزی که گفتی 13.12 رو نصب کن تا این لحظه نه بلک اسکرین یا فریز شدن داشتم نه بلواسکرین.اصلاً عملکرد کارت گرافیک عوض شده.

ولی مشکل اینجاست که تا ابد نمیشه روی این درایور درجا زد و بالاخره مجبور به آپدیت به ورژن های جدید خواهم شد.درسته که ولفنشتاین یا بازی های جدید برام جذابیتی نداره ولی اگر مثلاً دو ماه دیگه فیفا 15 بیاد مجبورم نصبش کنم :) و از خیرش نمیشه گذشت. و اینکه دوباره بخاطر یک درایور گرافیکی سیستمم بهم بریزه قابل قبول نیست

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته بلک اسکرین در بازی wolfenstein the new order منظورم این نبود که مثلاً وسط بازی چند ثانیه تصویر سیاه میشه و بعد برطرف میشه. کلاً موقعی که روی آیکان بازی کلیک میکنم صفحه سیاه میشه و حتی با alt+f4 هم نمیشه از بازی(که کلاً یک صفحه سیاه هست) خارج شد و مجبور به ریستارت میشم. در فروم ها هم نگاه کردم این بازی فقط با درایور 14.6 که جدیدترینه اجرا میشه حتی با 14.4 هم این مشکل هست.

در مورد پورت DVI هم کاملاً حرفت رو تائید میکنم. وقتی با HDMI تصویر میگرفتم هیچوقت با 14.6 بتا بلک اسکرین نداشتم. ولی اینکه ضعف بخاطر مدار باشه هم عجیبه! چون از همون روزی که گفتی 13.12 رو نصب کن تا این لحظه نه بلک اسکرین یا فریز شدن داشتم نه بلواسکرین.اصلاً عملکرد کارت گرافیک عوض شده.

ولی مشکل اینجاست که تا ابد نمیشه روی این درایور درجا زد و بالاخره مجبور به آپدیت به ورژن های جدید خواهم شد.درسته که ولفنشتاین یا بازی های جدید برام جذابیتی نداره ولی اگر مثلاً دو ماه دیگه فیفا 15 بیاد مجبورم نصبش کنم :) و از خیرش نمیشه گذشت. و اینکه دوباره بخاطر یک درایور گرافیکی سیستمم بهم بریزه قابل قبول نیست

@};-

البته اضافه کنم که نگفتم مدار ضعف داره :دی

به واقع این مشکل ریشه نرم افزاری داره ...  و سناریو به این شکل هست : بایوس و یا درایور, در تعیین زمان اعمال ولتاژ 2d و 3d دچار مشکل میشه... مثلا زمانی که فرکانس های شما روی حالت 3d هست و میخواید یک تست گرافیکی ران کنید و یا گیم به جای اینکه ولتاژ بالا و مناسب برای اون قسمت DVI اعمال بشه , ولتاژ زمان 2d اعمال میشه و در نتیجه تصویر از دست میره(در حالی که خود GPU ممکنه به رندرکردن اون بازی و یا تست ادامه بده و به هیچ عنوان هم نمیتونی تصویر رو برگردونی... چون چیزی هنگ نکرده بلکه ارتباط DVI قطع شده :دی)... و با اون ولت - مود سخت افزاری که بهت لینک دادم بطور دستی ولتاژ رو بالاتر ست میکنیم تا افت نکنه

و این مطل که یک درایور نصب کردی و بعدش مشکل بلک اسکرین نداشتی نشون میده که اون درایور در واقع عملکرد DVI رو اصلاح کرده از راه تعادل بین حالت 2d و 3d در زمان گرفتن تصویر

به عنوان مثال در بازیهایی که دموهای از پیش رندر شده دارند , نیازی نیست که کارت گرافیک 3d کار کنه و میره روی 2d اما در زمان شروع قسمتی که باید شروع به کار کنه و بره روی 3D درایور نمیتونه ولتاژ DVI رو به سرعت به حالت 3d تغییر بده(باز هم در حالی که GPU راحت از فاز 2d به 3d رفته و مشکل پردازشی وجود نداره بلکه فقط مشکل تصویر و DVI هست)..

حالا مسئله دقیقا همینیه که گفتی و نمیشه درجا زد :دی

به نظرم شما فعلا با پایدارترین درایوری که تا الان خودشو اثبات کرده کار کن و توکل کن به خدا و یا دعا کن AMD یک درایور به راه راست هدایت شده بده بیرون :دی

ببخشید دیگه هر سری طومار مینویسم :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

@};-

من قبلاً از driver sweeper استفاده میکردم که برای ونیدوز7 مناسب بود و از SAFE MODE رد پاهای درایور قبلی رو پاک میکرد. برای 8 ای ام دی فوژن توصیه میشه و همین AMD Catalyst Clean Uninstall Utility اما در حال حاضر روی سیستم Advanced Uninstaller PRO رو هم دارم. نصب این دو برنامه روی یک ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ برنامه Advanced Uninstaller PRO برای تعویض درایورهای AMD به تنهایی کافی نیست؟ (چون درایورهای انویدیا رو با همین برنامه پاک میکنم)

این برنامه مخصوص پاک کردن درایور amd میباشد و کاربرد دیگری ندارد،برای پاک کردن سایر موارد برنامه هایی که خودتون دارین خوبن،iobit  uninstall pro v 3.2 هم برنامه خوبیه.

در مورد پورت هم من نمیدونستم از dvi استفاده میکنین،گاهی اوقات dvi و vga باعث مشکل میشوند،اگه امکانش هست از hdmi استفاده کنین دردسر کمتری نسبت به بقیه پورتها داره.

و در اخر به قول فرجام دعا کن amd یه درایور درست و حسابی بده بیرون هممون راحت بشیم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یه ویندوز عوض کن اپدیتشم ببند احتمالا مشکل حل شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...