رفتن به مطلب

چند تا پرسش درباره‌ی قطعاتی که برای خرید انتخاب کردم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر شما عزیزان. من همین امروز این انجمنه بی نظیر رو پیدا کردم و خیلی خرسندم که در جمع شما دوستان هستم. این اولین پسته منه. میخوام یه کیس جدید بخرم
این قطعات رو با چند روز تحقیق انتخاب کردم:

Motherboard: ASUS H87M-PRO
CPU: Corei5 4570
RAM: kingstone 4GB 1600 x 2
SSD: ADATA SX900 128GB
VGA CARD: ASUS GT640 - 1GD3
DVDRW: ASUS 24X
POWER: GREEN GP480 - EU
CASE: GREEN HUNTER

بودجه ام هم به طور تقریبی 2 میلیون 300 هست :)

حالا از شما عزیزان چند تا سوال داشتم

1- آیا برندهایی که برای هر قطعه انتخاب کردم، در اون کانفیگ بهترین در بازاره یا برای هر قطعه برند بهتری پیشنهاد میکنید؟ ( به طور مثال آیا RAM 4G برای KINGSTONE بهترین در بازاره یا RAM 4G بهتری هم داریم؟)
2- آیا قطعاتی که انتخاب کردم با هم مطابقت دارند؟(برای اینکه بفهمم این قطعات در کناره هم بالاترین راندمان رو دارند چجوری باید متوجه بشم؟ مثلا توو بعضی سایتها گفتن مادربورد موردنظره من با corei5 4570 بالاترین راندمان رو داره.)
3- آیا قطعاتی که من انتخاب کردم در بازار تهران موجود هستند و به راحتی یافت میشند؟
4
- آیا برندهای انتخاب شده دارای نمایندگی رسمی و معتبر توو ایران (تهران) هستند که قطعه سالم و آک و با گارانتی معتبر ارائه بدند؟ ( اگه اینطوریه ممکنه آدرس دقیق نمایندگی ها رو لطف کنید؟)
5- آیا امکان ارتقا این سیستم تا سه سال آینده وجود داره؟

پیشاپیش از توجه و پاسخه تک تک شما ممنون و سپاسگذارم

ویرایش شده توسط Hamed
اسمتفاده از نام شخصیتهای سیاسی و مذهبی دذ تاپیک و تمسخر اونها ممنوعه . در صورت تکرار برخورد خواهد شد .
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به نظر من فقط گرافیک نامناسبه-حداقل یهMSI R7 260 1GB GDDR5که سه برابر640قدرتشه و قیمت بسیار مناسبی داره.

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من فقط گرافیک نامناسبه-حداقل یهMSI R7 260 1GB GDDR5که سه برابر640قدرتشه و قیمت بسیار مناسبی داره.

آخه با توجه به بودجه ای که من دارم نمیتونم بیشتر از 350 یا 380 تومن برای کارت گرافیک خرج کنم. این مدلی که شما پیشنهاد فرمودید حدود قیمتش چطوره؟ با این بودجه ای که من دارم کارت گرافیگ MSI بهتره یا ASUS ؟

لینک به دیدگاه

سلام

رم رو این بگیرین

AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz

مادربرد این

ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

گرافیک 

Sapphire R7 250 1GB GDDR5 With BOOST

خوب قابلیت ارتقا داره مثلا سی پی یو i7

اما اگه بخواین گرافیک رو عوض کنید مجبور به تعویض پاور هم میشید

گارانتی معتبر هم بله این مارک ها دارن

و فکر نکنم تو بازار تهران این چیزها یافت نشه

لینک به دیدگاه

البته پیشنهاد میکنم اس اس دی رو فراموش کنید و این سیستم رو بگیرید

post-12316-0-35337300-1404255059_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مادربرد این

ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

به نظرتون این مادربرد از مادربرده مورد نظره من قدیمی تر نیست؟ H87m-pro خروجی صدای بهتری داری ( 6 کاناله به همراه خروجی صدای نوری) ، پورت های Usb3 بیشتره و تمام شش پورت SATA ش SATA3 هست. البته خروجی تصویر کاملی هم داره و اسلوت های به درد نخور PCI هم نداره (فقط یه PIC 3 و یه PCI داره)

یعنی این مارک از ASUS بهتره؟ نظرتون راجع به ASUS GTx650 - E - 2GD5 چیه؟

گارانتی معتبر هم بله این مارک ها دارن

و فکر نکنم تو بازار تهران این چیزها یافت نشه

میشه لطف کنید و یه جای دقیق رو معرفی کنید. منظورم اسم شرکت یا مغازه و آدرسه. 

البته پیشنهاد میکنم اس اس دی رو فراموش کنید و این سیستم رو بگیرید

چرا؟ به خاطر قیمتش می فرمایید؟ من میخوام اگه بشه تا حد ممکن بهترین سیستم رو جمع کنم. با توجه به مزایایی که SSD داره خیلی مایلم تا روی سیستمم داشته باشم. دو سه ماه بعد که دوباره پول دستم اومد یه HDD هم به سیستم اضافه میکنم. اینطوری بهتر نیست؟

ویرایش شده توسط morpho
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من کاربرد اصلی شما با سیستم چیه ؟

اولویت بندی کنید :

بازی،کار،وب گردی و ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به نظرتون این مادربرد از مادربرده مورد نظره من قدیمی تر نیست؟ H87m-pro خروجی صدای بهتری داری ( 6 کاناله به همراه خروجی صدای نوری) ، پورت های Usb3 بیشتره و تمام شش پورت SATA ش SATA3 هست. البته خروجی تصویر کاملی هم داره و اسلوت های به درد نخور PCI هم نداره (فقط یه PIC 3 و یه PCI داره)

بله ولی کفاف کارهای شما رو میده و بودجه شما محدوده

مارکش مارک معتبری هست و نمیشه گفت بهتره یا بدتر

جاش فرق نمیکنه فقط باید معتبر باشه مثلا msi گارانتیش ماتریکسه یا asus گارانتیش ویستا و سازگاره 

فقط قطعات باید با گارانتی معتبر باشن و شرکتی نباشن

چرا؟ به خاطر قیمتش می فرمایید؟ من میخوام اگه بشه تا حد ممکن بهترین سیستم رو جمع کنم. با توجه به مزایایی که SSD داره خیلی مایلم تا روی سیستمم داشته باشم. دو سه ماه بعد که دوباره پول دستم اومد یه HDD هم به سیستم اضافه میکنم. اینطوری بهتر نیست؟

راستش ssd خوبه ولی تاثیر انچنانی نداره تازه شما بودجتون محدوده...

لینک به دیدگاه

:-?  ویرایشی که روی پسته اولم انجام شده باعث شد که به طور کلی نظرم درباره این انجمن تغییر کنه :eek: .... این که من گفتم یه شخصی جَوُون بوده یعنی بهش توهین کردم؟ :eek: اون تهدیده با شما برخورد خواهد شد هم که دیگه حسابی باعث نشاط در من شد =))  ..... بگذریم.

درود

دوست من کاربرد اصلی شما با سیستم چیه ؟

اولویت بندی کنید :

بازی،کار،وب گردی و ...

جناب HEX کاربرد رو منصرف شید. اون برای قبل از انتخاب قطعاته. من با توجه به کاربرد عادی و بودجه ام قطعاتم رو انتخاب کردم. اگه میشه لطف کنید به اون پنج تا سوالم پاسخ بدید. به خصوص سؤاله یک و دو . پیشاپیش ممنون از شما

بله ولی کفاف کارهای شما رو میده و بودجه شما محدوده

مارکش مارک معتبری هست و نمیشه گفت بهتره یا بدتر

جاش فرق نمیکنه فقط باید معتبر باشه مثلا msi گارانتیش ماتریکسه یا asus گارانتیش ویستا و سازگاره 

فقط قطعات باید با گارانتی معتبر باشن و شرکتی نباشن

راستش ssd خوبه ولی تاثیر انچنانی نداره تازه شما بودجتون محدوده...

سپاس از شما جناب RezaYa . من قیمت گرفتم. این سیستمی که قصد خریدشو دارم به طور تقریبی با بودجه ام مطابقت داره. بیشترین سردرگمیه من روی سؤاله یک و به خصوص دو هست. اگه لطف کنید پاسخ بدید یا سایتی معرفی کنید که بتونم اطلاعاتی درباره سؤاله دوم پیدا کنه. پیشاپیش ازتون ممنونم. 

لینک به دیدگاه

1.قطعات شما هم خوبه فقط رمی که بنده گفتم بگیرید بهتره

2. بله قطعات با هم سازگار هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه با توجه به بودجه ای که من دارم نمیتونم بیشتر از 350 یا 380 تومن برای کارت گرافیک خرج کنم. این مدلی که شما پیشنهاد فرمودید حدود قیمتش چطوره؟ با این بودجه ای که من دارم کارت گرافیگ MSI بهتره یا ASUS ؟

سلام

گرافیک640حدود330تومنه که واقیعیتش هیچ ارزشش رو نداره.شما 400 صرف کنید که ارزش داشته باشه-یاr7 250با قیمت 315تومن یا r7 260 حدود430تومن

حتی r7 240با قیمت 240تومن از 640موردنظر بهتره.

بقیه قطعات مناسب اند

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

'درود بر شما به فروم خوش امدید

دوست من اصلا خرید این کارت گرافیک پیشنهاد نمیشه-حتی در صورت کمی افزایش قیمت کل پیشنهاد میدم عوض بشه-

لینک به دیدگاه

ممنون جناب RezaYA_67 و همچنین سپاس از جناب Helenjoon . خیلی لطف کردید

'درود بر شما به فروم خوش امدید

دوست من اصلا خرید این کارت گرافیک پیشنهاد نمیشه-حتی در صورت کمی افزایش قیمت کل پیشنهاد میدم عوض بشه-

ممنون جناب RezaGTX. من بودجه ام محدوده. :(  اگه بخوام کارت گرافیک گرونتری بخرم باید قید SSD رو بزنم. :crying:  شما چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنید که ارزش خرید داشته باشه؟ شاید بتونم تا سقف 500 براش بذارم. به نظرتون مدله ASUS GTX650-E-1G  یا ASUS GTX650-E-2G چطوره؟ اگه ممکنه ASUS پیشنهاد بدید چون روی برندهای دیگه آشنایی ندارم.  :cool:

ویرایش شده توسط morpho
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با این گرافیک به هیچ جا نمیتونی برسی :ِ :(

شما کافیه از cpu 4570 بزنی و بری یه i3 4130 بخری 

بعد به راحتی میتونی r9 270 x با قیمت 700 بخری که دیگه از دست لگ تو بازی راحت شی :D  :D  :D

(البته اگه می خوایی گیم بازی کنی )

لینک به دیدگاه

درود بر شما عزیزان. من همین امروز این انجمنه بی نظیر رو پیدا کردم و خیلی خرسندم که در جمع شما دوستان هستم. این اولین پسته منه. میخوام یه کیس جدید بخرم

این قطعات رو با چند روز تحقیق انتخاب کردم:

Motherboard: ASUS H87M-PRO

CPU: Corei5 4570

RAM: kingstone 4GB 1600 x 2

SSD: ADATA SX900 128GB

VGA CARD: ASUS GT640 - 1GD3

DVDRW: ASUS 24X

POWER: GREEN GP480 - EU

CASE: GREEN HUNTER

بودجه ام هم به طور تقریبی 2 میلیون 300 هست :)

حالا از شما عزیزان چند تا سوال داشتم

1- آیا برندهایی که برای هر قطعه انتخاب کردم، در اون کانفیگ بهترین در بازاره یا برای هر قطعه برند بهتری پیشنهاد میکنید؟ ( به طور مثال آیا RAM 4G برای KINGSTONE بهترین در بازاره یا RAM 4G بهتری هم داریم؟)

2- آیا قطعاتی که انتخاب کردم با هم مطابقت دارند؟(برای اینکه بفهمم این قطعات در کناره هم بالاترین راندمان رو دارند چجوری باید متوجه بشم؟ مثلا توو بعضی سایتها گفتن مادربورد موردنظره من با corei5 4570 بالاترین راندمان رو داره.)

3- آیا قطعاتی که من انتخاب کردم در بازار تهران موجود هستند و به راحتی یافت میشند؟

4- آیا برندهای انتخاب شده دارای نمایندگی رسمی و معتبر توو ایران (تهران) هستند که قطعه سالم و آک و با گارانتی معتبر ارائه بدند؟ ( اگه اینطوریه ممکنه آدرس دقیق نمایندگی ها رو لطف کنید؟)

5- آیا امکان ارتقا این سیستم تا سه سال آینده وجود داره؟

پیشاپیش از توجه و پاسخه تک تک شما ممنون و سپاسگذارم

دوست عزیز ، یعنی چی کاربزد رو ولش کنید !! باید کاربرد مشخص شه ، مثلا برای سیستم گیم با این بودجه ، مطمعنا باید بیخیال SSD بشین و پولش رو برا گرافیک بزارین . شما که میخواین بهترین سیستم رو جمع کنین ، دارین برا یه SSD قدرت و سرعت سیستم رو فدا می کنین . من به شخصه برا بودجه ی بالا ی 3 میلیون ، اونم نه در همه شرایط ، SSD رو پیشنهاد میدم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، یعنی چی کاربزد رو ولش کنید !! باید کاربرد مشخص شه ، مثلا برای سیستم گیم با این بودجه ، مطمعنا باید بیخیال SSD بشین و پولش رو برا گرافیک بزارین . شما که میخواین بهترین سیستم رو جمع کنین ، دارین برا یه SSD قدرت و سرعت سیستم رو فدا می کنین . من به شخصه برا بودجه ی بالا ی 3 میلیون ، اونم نه در همه شرایط ، SSD رو پیشنهاد میدم .

ممنون جناب راستین از پاسختون. منظورم از اینکه کاربرد رو منصرف شید این بود که من با توجه با کاربردی که در نظر دارم (کار با نرم افزارهای مهندسی برق و برنامه نویسی و اینترنت و خیلی کم بازی و درآینده ی نزدیک ساخت موزیک البته میکس نه ، فقط آهنگسازی به صورت ماکت و نمونه) تقریبا کانفیگه قطعات رو انتخاب کردم و فقط روی اطمینان از هماهنگی با راندمانه بالای قطعات و برند و جای خرید و این جور مسائل شک دارم. به هر حال من الان سه راه پیش رووم دارم. 

1- SSD رو بخرم و به طور کلی کارت گرافیک رو بیخیال شم و با همون گرافیکه onboard مادربوردم کار کنم و هفت هشت ماه بعد که پول به دستم رسید یه کارت گرافیکه خوب بخرم (نمیدونم آیا با این سیستمم توی اجرای برنامه هایی مثل office یا ATMEL STUDIO یا IAR با مشکله گرافیک مواجه میشه یا نه.)

2- SDD رو به طور کلی منصرف شم و یه کارت گرافیک متوسط در حد 500 یا 550 هزار تومن بخرم و هفت هشت ماه بعد SSD رو به سیستمم اضافه کنم. (خودم با این راه موافقم)

3- هم SSD رو بخرم و هم یه کارت گرافیک ضعیف در حدود قیمت نهایت 300 هزار تومن. (که این کار به نظرم اشتباهه محضه)

شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

یه گرافیک خوب بگیرید ssd رو بعدا بگیرید

ممنون. خودم هم به این نتیجه رسیدم. به نظر شما با بودجه 500 یا 550 چه کارت گرافیکه خوبی میشه خرید؟ اگه ممکنه ASUS معرفی کنید. 

این چطوره؟

ASUS GTX650TIB - 2G

کسی از قیمته این کارت خبر داره؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...