رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سری خاویار دیسک های سخت(HDD) شرکت وسترن دیجیتال (western digital caviar) محصولات جدیدی نیستند اما  نکاتی اساسی در انتخاب میان آنها وجود دارد،سری سبز بدلیل قیمت کمتر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اما این سری به منظور مصرف برق کمتر طراحی شده و اصلا بازدهی مناسبی در مقایسه با سایر مدلها ندارد.البته وجود SSDاین مسئله را  کمرنگ تر میکند.

نگاهی کلی بر اساس رنگ:

1-سری خاویار سبزWD Green:این سری دارای نویز و مصرف برق بسیار کم و پارامتر های زیادی به منظور مصرف بهینه انرژی است.

کاربری:به عنوان دیسک ثانویه به منظور آرشیو یا پشتیبانگیری.بدلیل بازدهی بسیار پایین به عنوان دیسک اصلی(سیستم عامل و بازی و برنامه )اصلا توصیه نمیشه

wdgreenheader.jpg

2-سری خاویار آبی WD Blue:این سری را  دیسکهایی همه منظوره با بازدهی و سرعت مناسب تشکیل می دهد.

کاربری:به عنوان دیسک اصلی و همه منظوره.مناسب برای سیستم عامل و برنامه ها(گزینه 1 برای دسکتاپ)

wdblueheader.jpg

3-سری خاویار سیاه WD Black:این سری را  دیسکهایی باکیفیت و عملکرد بالا به منظور کاربری های خاص که نیازمند سرعت مناسب اند،تشکیل می دهد.

کاربری:گیمینگ و سیستم های قدرتمند..مناسب گیمرها و سیستم های چندرسانه ای 4k & fullHD

wdblackheader.jpg

4-سری خاویار سرخ WD Red:این سری  را دیسکهایی با دوام و مقاوم تشکیل می دهد.

کاربری:شبکه NAS و سیستم های اداری و Raid .کاربردی برای کاربران دسکتاپ نداره اما بسیار با دوام و مطمئن اند.

wdred_header.jpg

5-سری خاویار ارغوانی WD Purple :این سری مخصوص سیستم های امنیتی و دوربین های مدار بسته است،در کنار کَش بهینه سازی شده، الگوریتم های خاصی به منظور دستیابی سریع به آدرس مورد تقاضا در این دیسک ها پیاده شده است،،همزمان 32 دوربین میتوانند به دیسک دستیابی پیدا کنند.

کاربری:سیستم های امنیتی و نظارتی.مخصوص دوربین مداربسته وDVR

WDPurple_ProductPageGraphic.jpg

جمع بندی:

شاید بسیاری از ما دست کم یک دیسک سبز در کیس هایمان داشته باشیم،اما مدل های خاویار سبزWD Green به هیچ عنوان مناسب سیستم عامل ، برنامه ها و بازی نیستند.این سری در کنار مصرف بهینه انرژی  ،نویز بسیار کمی تولید می کنند اما برای اغلب ما کارایی و بازدهی اهمیت خواهد داشت.

سری خاویار سیاه WD Black :کاملا حرفه ای و مناسب سیستم های گیمینگ و High End ،اما طبعا قیمت بالایی نیز خواهد داشت.

و اما سری آبی:دیسک های خاویار آبی WD Blueشرکت وسترن دیجیتال ترکیبی از بازدهی مناسب و قیمت پایین هستند،برای اکثر سیستم های دسکتاپ خانگی مناسب خواهد بود و توصیه نامبر 1 به اغلب افراد است.

مقایسه سری Black با سری Green توسط alireza_6345 :

WD Caviar Black 3TB

post-15536-0-05258700-1404639689_thumb.j

WD Caviar Green 3TB

post-15536-0-22422400-1404639773_thumb.j

مقایسه :  http://www.wdc.com/en/products/internal/desktop/

نگارنده: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مفید و جالب بود 

دیگه اگه بخام هارد دیسک WD بخرم تو انتخابم دقت بیشتری میکنم

ویرایش شده توسط mehdidolaty
لینک به دیدگاه

دوست خوبم، عالی بود،

سری بنفش رو هم اضافه کن که مربوط به دوربین های مدار بسته است. :)

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1210

لینک به دیدگاه

مطلب مفیدی هست فقط اگر کاملتر بنویسید خیلی بهتر میشه چون الان دیسک های جدیدی اضافه شدن مثل سری RE و ...

لینک به دیدگاه

من برای بازی به black نیاز دارم ولی 500 تومن برای 2 ترا زیاد به نظر من :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مفید و جالب بود 

دیگه اگه بخام هارد دیسک WD بخرم تو انتخابم دقت بیشتری میکنم

مرسی-اکثرا بدلیل قیمت سری سبز استفاده میکنند که بازدهی مناسبی برای دسکتاپ نداره.

بسیار عالی بود

لطف داری

دوست خوبم، عالی بود، سری بنفش رو هم اضافه کن که مربوط به دوربین های مدار بسته است. :) http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1210

به به جناب آرمین,تاپیک رو منور فرمودین-چشم اضافه میشه

سری سیلور رو هم اضاف کن

اطلاعی از این سری ندارم

مطلب مفیدی هست فقط اگر کاملتر بنویسید خیلی بهتر میشه چون الان دیسک های جدیدی اضافه شدن مثل سری RE و ...

اوکی

اما پرفورمنسش قابل قیاس با سبز و آبی نیست.

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواستم هم از دوست عزیز بابت تاپیک و توضیحات خوبشون تشکر کنم و هم یه سوال از اساتید بپرسم.

واقعا تفاوت هارد بلک با بلو در بازیها چقدره که آدم ورداره دو برابر هزینه کنه؟آیا به جز اینکه توی لود ها تاثیر بزاره ، تاثیر دیگه ای هم داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواستم هم از دوست عزیز بابت تاپیک و توضیحات خوبشون تشکر کنم و هم یه سوال از اساتید بپرسم.

واقعا تفاوت هارد بلک با بلو در بازیها چقدره که آدم ورداره دو برابر هزینه کنه؟آیا به جز اینکه توی لود ها تاثیر بزاره ، تاثیر دیگه ای هم داره؟

سلام و سپاس

سری آبی با توجه به بازدهی و قیمتش کاملا مناسبه و پیشنهاد من برای دسکتاپ های خانگی است.

اما سری بلک صرفا مخصوص کاربردهای حرفه ای است و البته بازدهی و عملکرد بسیار بهتری داره.

لینک به دیدگاه

مرسی عزیز.استفاده کردیم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

سری RED هم جا افتاده

ترکیبی از آبی و مشکی و  سبز هم سرعت بالا هم عمر بالا تا 35٪ بیشتر از نسل قبل هم مصرف بهینه و قابل استفاده برای دیتاسنترها

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی عزیز.استفاده کردیم @};- @};- @};-

سلام و سپاس.

مشکل اونجاست در اکثر کیسها یه سبز پیدا میشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سری RED هم جا افتاده

ترکیبی از آبی و مشکی و  سبز هم سرعت بالا هم عمر بالا تا 35٪ بیشتر از نسل قبل هم مصرف بهینه و قابل استفاده برای دیتاسنترها

سلام

سری سرخ کاملا مطمئنه  -البته همونطور که اشاره فرمودین جایگاهی در سیستم های خانگی نداره.

لینک به دیدگاه

سلام و سپاس.

مشکل اونجاست در اکثر کیسها یه سبز پیدا میشه!

سلام واحترام

.متاسفانه همینطوره.خیلی مواقع ما دنبال جنس ارزون وکارراه بنداز هستیم.

لینک به دیدگاه

درسته ولی هردو پورت ساتا دارن و تو سیستم خانگی هم میشه استفاده کرد (ولی کمی قیمت بالا داره! و میارزه)

کسی حافظه آرشیو با سرعت بالا بخواد میتونه یه درایو جامد 128 یا 256 رو با یه خاویار قرمز 4 ترابایت یا دوتا 4 ترا ببنده خیال خودش و هفت نسلشو راحت کنه :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته ولی هردو پورت ساتا دارن و تو سیستم خانگی هم میشه استفاده کرد (ولی کمی قیمت بالا داره! و میارزه)

کسی حافظه آرشیو با سرعت بالا بخواد میتونه یه درایو جامد 128 یا 256 رو با یه خاویار قرمز 4 ترابایت یا دوتا 4 ترا ببنده خیال خودش و هفت نسلشو راحت کنه :laughing:

برای آرشیو همون سبز مناسبتره.سرخ فقط Network-attached storage .

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز مطلب مفیدی بود @};-

من هر دومدل Green و Black داشتم از نظر Loading بازی فرق زیادی با هم ندارند فقط سری Black تو استفاده هم زمان از چند نرم افزار خودشو نشون میده - یه نکته اینه که سری Black نویز زیادی داره - اینم تصاویر بنچمارک دو سری Green و Black (این دوتا بنچمارک خودم گرفتم)

WD Caviar Black 3TB

post-15536-0-05258700-1404639689_thumb.jpg

WD Caviar Green 3TB

post-15536-0-22422400-1404639773_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی دوست عزیز مطلب مفیدی بود @};-

من هر دومدل Green و Black داشتم از نظر Loading بازی فرق زیادی با هم ندارند فقط سری Black تو استفاده هم زمان از چند نرم افزار خودشو نشون میده - یه نکته اینه که سری Black نویز زیادی داره - اینم تصاویر بنچمارک دو سری Green و Black (این دوتا بنچمارک خودم گرفتم)

WD Caviar Black 3TB

attachicon.gifpost-15536-0-39293800-1398261515.jpg

WD Caviar Green 3TB

attachicon.gifpost-15536-0-54040700-1398261550.jpg

سلام و تقدیر

طبق تصاویر تفاوت واضحه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

WD Caviar Black 3TB

post-15536-0-05258700-1404639689_thumb.j

WD Caviar Green 3TB

post-15536-0-22422400-1404639773_thumb.j

مقایسه :  http://www.wdc.com/en/products/internal/desktop/

داداش دستتون درد نکنه بابت تاپیک خیلی مفید و اموزنده هست و بروز(اون سری بنفش تازه معرفی شده )

خیلی جالبه!! وسترن بلک با قیمت نجومی و با اون RPM (فک کنم 10000 هست دیگه)و اون تعریفهایی که از سرعتش میشه با هارد 1 ترا سیگیت معمولی (مال خودم که همین الان تست کردم)چندان تفاوتی نمیزنه(اگه 3 ترا سیگیت بود که احتمالا سرعتش از وسترن بلک هم بیشتر بود)

دوستان اگه 3 ترا سیگیت دارن یه تست سرعت بزارن!!(خیلی دوست دارم بدونم چقدر سرعتشه)

اینم تست سرعت از یکی از هارد های یک ترا سیگیت خودم(خیلی تفاوتی نداره با بلکه)

4y2tb3av0fo7c9bof3j.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز، سری بلک 7200 هست دورش، مهمترین چیزی که سری بلک رو خیلی گرونتر میکنه، Access Time هست، سرعتش یه مقداری از بقیه ی هاردها بیشتره، ولی Access Time خیلی خیلی متفاوته.

هاردهای بلک به وفور در سرورها(نه دیتاسنتر) به کار میره(مثلا سرورهای گوگل یه عکس زده بود پر بود بلک). Access Time سری بلک از SAS های 10K بیشتره ولی نسبت به ظرفیت و قیمتشون خیلی به صرفه تر هستن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، سری بلک 7200 هست دورش، مهمترین چیزی که سری بلک رو خیلی گرونتر میکنه، Access Time هست، سرعتش یه مقداری از بقیه ی هاردها بیشتره، ولی Access Time خیلی خیلی متفاوته.

هاردهای بلک به وفور در سرورها(نه دیتاسنتر) به کار میره(مثلا سرورهای گوگل یه عکس زده بود پر بود بلک). Access Time سری بلک از SAS های 10K بیشتره ولی نسبت به ظرفیت و قیمتشون خیلی به صرفه تر هستن.

اره داداش دقت نکرده بودم!!

giqxm40mllu2mwovjv02.png

خوب الان کنجکاوی من برا Access Time گل کرده!!!

از دوست عزیزمون

alireza_6345

که زحمت تست سرعت هارد ها رو گذاشتن یه تست هم از Access Time با برنامه HD.Tune بزارن ببینم این هاردهای وسترن بلک چقدر ارزش خرید دارن!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هرچی هم سرعت دستیابی خوبی داشته باشه به SSD نمیرسه و منطقیش هست با قیمت وحشتناک بلک SSD کنار یه هارد خوش قیمت استفاده بشه !

واقعا گرون هستند سری بلک!

یه 2 ترابایت گرین یا سیگیت خریداری بشه در کنار یه SSD با قیمت مناسب !

لینک به دیدگاه

هرچی هم سرعت دستیابی خوبی داشته باشه به SSD نمیرسه و منطقیش هست با قیمت وحشتناک بلک SSD کنار یه هارد خوش قیمت استفاده بشه !

کاملا موافقم!!

هاردهای سیگیت بسیار خوش قیمت و سرعت خوندن ونوشتن بسیار مناسبی دارن!کنار یک ssd واقها همه چیز عالیه!!

در مورد بد سکتور هم که تجربه ثابت کرده وسترن تو این جریانم ید طولایی دااره خیلی کنجکاورم برا وسترنای بلک!!

برا علیرضا خان پیغام خصوص گذاشتم که یه تست Access Time بزاره!!!

لینک به دیدگاه

اون که صد البته... ولی دست دومش میارزه  :D

برای سرورها هم فکر نمیکنم خرید SSD به صرفه باشه. :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...