رفتن به مطلب

Recommended Posts

من میخوام 250 خرج کنم واسه هارد... بلک دست دو که هیچکسی نمیفروشه، تو پی تی هم یه نفر 2تراش رو میگه 500 و خورده ای  ~x( الان به نظر شما من سیگیت بخرم؟ هیتاچی؟ یا وسترن بلو؟  :-?

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

من میخوام 250 خرج کنم واسه هارد... بلک دست دو که هیچکسی نمیفروشه، تو پی تی هم یه نفر 2تراش رو میگه 500 و خورده ای  ~x( الان به نظر شما من سیگیت بخرم؟ هیتاچی؟ یا وسترن بلو؟  :-?

دوست من هیتاچی کجا بود ؟شاید منظورتون توشیبا هست !

وسترن بلو هم 2 ترابایت نداره و نهایت حجم 1 ترابایت هست !

میمونه سیگیت و وسترن گرین که من سیگیت رو ترجیح میدم !

لینک به دیدگاه

اون که صد البته... ولی دست دومش میارزه  :D

برای سرورها هم فکر نمیکنم خرید SSD به صرفه باشه. :-?

کلا هار دست دو زیاد جالب نیست و یه تست کملی باید ازش گرفته بشه(مثلا همین چند شب پیش یه دوستی تو همین فروم هاردش اخطار داشت که در  استانه برا بد سکتور بود که با برنامه مخصوص فرمت شرکت وسترن اشکالو رفع کرده بود و همه میدونیم اشکالات بد سکتور قابل برگشته و یه مشکل حل نشدنی)

در مورد قیمت هارد های ssd  برا سرور که اره!!(البت این بگم الان خیلی از سرورها دارن مجهز میشن به هارد های اس اس دی)

برتری sas  ها نه تنها به سرعت و پایداریشون بلکه به نوع سریال باس ترتبی اونها هست !(زیاد در بارش نمیدونم و اساتید برا راهنمایی وارد بشن)

و حتی اگه هاردهای بلک بخان در سرور استفاده بشن  باید به کنترولر تبدیل به sas متصل بشن!!اون کنترولرهم کم قیمتی نداره!!

یعنی هارد های sas این هم گرونن که گوگل این همه راه رفته(اگه میشه از عکسی که گفتی تو انجمن اپ کنید)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

دوست من هیتاچی کجا بود ؟شاید منظورتون توشیبا هست !

وسترن بلو هم 2 ترابایت نداره و نهایت حجم 1 ترابایت هست !

میمونه سیگیت و وسترن گرین که من سیگیت رو ترجیح میدم !

نه خود هیتاچی... الان فکر کنم شدن HGST که البته بازم WD خریده HGST رو...

نه همون 1 ترا رو میخوام.

لینک به دیدگاه

کلا هار دست دو زیاد جالب نیست و یه تست کملی باید ازش گرفته بشه(مثلا همین چند شب پیش یه دوستی تو همین فروم هاردش اخطار داشت که در  استانه برا بد سکتور بود که با برنامه مخصوص فرمت شرکت وسترن اشکالو رفع کرده بود و همه میدونیم اشکالات بد سکتور قابل برگشته و یه مشکل حل نشدنی)

در مورد قیمت هارد های ssd  برا سرور که اره!!(البت این بگم الان خیلی از سرورها دارن مجهز میشن به هارد های اس اس دی)

برتری sas  ها نه تنها به سرعت و پایداریشون بلکه به نوع سریال باس ترتبی اونها هست !(زیاد در بارش نمیدونم و اساتید برا راهنمایی وارد بشن)

و حتی اگه هاردهای بلک بخان در سرور استفاده بشن  باید به کنترولر تبدیل به sas متصل بشن!!اون کنترولرهم کم قیمتی نداره!!

یعنی هارد های sas این هم گرونن که گوگل این همه راه رفته(اگه میشه از عکسی که گفتی تو انجمن اپ کنید)

اینو من 3-4 سال پیش دیدم، کلی هارد بلک سوخته  :D البته شاید در قسمت های خاصی کاربرد داشتن.

راستی، داشتم می گشتم، این مقاله زیر رو دیدم، خیلی جالب بود برام، سیگیت ها اصلا وضعیت خوبی ندارن و بهترینشون همون HGST (هیتاچی) هست. بعدش وسترن. الان روی لپتاپ من دو تا هارد سیگیت هست، یکیشون سالمه و اون یکی پر از بد سکتور که هر بار هم بیشتر میشن. :eek: بعد از Regenerate 

blog-survival-drives-by-month.jpg

ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

اره داداش دقت نکرده بودم!!

giqxm40mllu2mwovjv02.png

خوب الان کنجکاوی من برا Access Time گل کرده!!!

از دوست عزیزمون

alireza_6345

که زحمت تست سرعت هارد ها رو گذاشتن یه تست هم از Access Time با برنامه HD.Tune بزارن ببینم این هاردهای وسترن بلک چقدر ارزش خرید دارن!!

دوست عزیز با سلام

تست هارد WD Caviar Black 3TB با استفاده از نرم افزار HD.Tune

post-15536-0-55808000-1406368813_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، سری بلک 7200 هست دورش، مهمترین چیزی که سری بلک رو خیلی گرونتر میکنه، Access Time هست، سرعتش یه مقداری از بقیه ی هاردها بیشتره، ولی Access Time خیلی خیلی متفاوته.

هاردهای بلک به وفور در سرورها(نه دیتاسنتر) به کار میره(مثلا سرورهای گوگل یه عکس زده بود پر بود بلک). Access Time سری بلک از SAS های 10K بیشتره ولی نسبت به ظرفیت و قیمتشون خیلی به صرفه تر هستن.

خوب تو همین  پست یه تست از سیگت  باز میزارم بین تفاوت Access Time با سری بلک(خودم در عجبم)

چطور شما میگی سری بلک مزیتشون تو Access Time هست ؟(اون پایین عکس مقایسه رو حتما ببین)

اینو من 3-4 سال پیش دیدم، کلی هارد بلک سوخته  :D البته شاید در قسمت های خاصی کاربرد داشتن.

راستی، داشتم می گشتم، این مقاله زیر رو دیدم، خیلی جالب بود برام، سیگیت ها اصلا وضعیت خوبی ندارن و بهترینشون همون HGST (هیتاچی) هست

جالبه مقاله که شما پیدا کردی تو اون بلاگ تکه(چطور به یه مقاله ازیه بلاگ اطمینان میکنید؟)

خبری یا تستی میزارید از یه سایت معتبر بزارید!!!(منم میتونم فردا تو یه بلاگ کلی چیزای عجیب بذارم )

عنوان مقاله رو سرچ کنید ببینید تو کدم سایت معتبر اون مقاله هست :)

. الان روی لپتاپ من دو تا هارد سیگیت هست، یکیشون سالمه و اون یکی پر از بد سکتور که هر بار هم بیشتر میشن. :eek: بعد از Regenerate 

مدل لپ تاپت چیه؟(خیلی مهمه)اکه تونستید یه تست بزارید از هاردتون(اینا همش محض کنجکاوی هست)

ملاک شما یه هارده؟من که میگم 5 سال تو بازار(سه سالش تو یه فروشگاه پخش سخت افزار در استان)  2 سالم دارم تو حاشیه کار میکنم زیاد با هارد سرو کار داشتم!

تازه شما یه سری به بخش هارد همین فروم بزنید ببینید چقدر کاربرا با بد سکتوریهای وسترن درگیرن!

دوست عزیز با سلام

attachicon.gifvhjmhvjmhjv.JPG

دست دوستمون علی رضا خان درد نکنه منم یه تست از سیگیت 1 t  میزارم مقایسش خالی از لطف نیست

ndevju7z8oj65ec3bjt.png

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

چقدر تفاوت بین سبز ابی هست

اینقدری محسوسه که عوض کنیم ابی بگیریم؟

لینک به دیدگاه

خوب تو همین  پست یه تست از سیگت  باز میزارم بین تفاوت Access Time با سری بلک(خودم در عجبم)

چطور شما میگی سری بلک مزیتشون تو Access Time هست ؟(اون پایین عکس مقایسه رو حتما ببین)

جالبه مقاله که شما پیدا کردی تو اون بلاگ تکه(چطور به یه مقاله ازیه بلاگ اطمینان میکنید؟)

خبری یا تستی میزارید از یه سایت معتبر بزارید!!!(منم میتونم فردا تو یه بلاگ کلی چیزای عجیب بذارم )

مدل لپ تاپت چیه؟(خیلی مهمه)اکه تونستید یه تست بزارید از هاردتون(اینا همش محض کنجکاوی هست)

ملاک شما یه هارده؟من که میگم 5 سال تو بازار(سه سالش تو یه فروشگاه پخش سخت افزار در استان)  2 سالم دارم تو حاشیه کار میکنم زیاد با هارد سرو کار داشتم!

تازه شما یه سری به بخش هارد همین فروم بزنید ببینید چقدر کاربرا با بد سکتوریهای وسترن درگیرن!

دست دوستمون علی رضا خان درد نکنه منم یه تست از سیگیت 1 t  میزارم مقایسش خالی از لطف نیست

ndevju7z8oj65ec3bjt.png

اون وبلاگ یه دیتاسنتر بزرگ هست... فکر نمیکنم خیلی نامعتبر باشه. توی چندین سایت معتبر هم مقاله شون رو نوشتن

http://www.pcworld.com/article/2089464/three-year-27-000-drive-study-reveals-the-most-reliable-hard-drive-makers.html

اونجا هم ننوشته که همه ی هاردهاشون خراب میشه ولی درصد خرابیشون زیاد بوده.

شما یه سرچ بزن WD vs Seagate Baracuda ببین چی میاد بیشترین ایراد به سیگیت همین خرابیشون هست جدا از اون مطلب.

تست از هاردهای خودم هم میذارم، دو تا هارد روی یه لپتاپ یکیشون سالم و دیگری خراب... مربوط به Interface هم نبوده.  مدل لپتاپ Dell Inspiron 7720 ... 

حالا چرا 40 گیگ اولش رو گرفتید؟

کل Access Time رو ببینید، یعنی یه تست کامل از کل هارد.

چقدر تفاوت بین سبز ابی هست

اینقدری محسوسه که عوض کنیم ابی بگیریم؟

تقریبا میشه گفت بله. گرین فقط به درد نگهداری دیتا میخوره همون Storage فیلم یا دیتای شخصی یا ...

لینک به دیدگاه

اون وبلاگ یه دیتاسنتر بزرگ هست... فکر نمیکنم خیلی نامعتبر باشه. توی چندین سایت معتبر هم مقاله شون رو نوشتن

http://www.pcworld.com/article/2089464/three-year-27-000-drive-study-reveals-the-most-reliable-hard-drive-makers.html

اونجا هم ننوشته که همه ی هاردهاشون خراب میشه ولی درصد خرابیشون زیاد بوده.

شما یه سرچ بزن WD vs Seagate Baracuda ببین چی میاد بیشترین ایراد به سیگیت همین خرابیشون هست جدا از اون مطلب.

تست از هاردهای خودم هم میذارم، دو تا هارد روی یه لپتاپ یکیشون سالم و دیگری خراب... مربوط به Interface هم نبوده.  مدل لپتاپ Dell Inspiron 7720 ... 

تقریبا میشه گفت بله. گرین فقط به درد نگهداری دیتا میخوره همون Storage فیلم یا دیتای شخصی یا ...

اخه من عنوان مقاله رو یه سرچی زدم دیدم چیزی جز اون بلاگ نیست(از همون اول از pcworld میزاشتین )عنوانشم تو pcworld تغییر کرده!!

من گفتم برا WD و Seagate از تجربه خودم استفاده میکنم نه از سرچ تو گوگل و چنتا مقایسه !(فک کنم از کنجکاویهام معلومه که چقدر پی گیر این دو برند هارد بودم)

من باز به کنجکاویهام هم ادامه میدم و بازمیگم سیگیت هارد بهتریه!

در کل دوستان هر جور مایلن (من حتی خودم 2 تا از اون هارد سیگیت دارم و این تست هارد اول (البت این هار اولی خیلی پره)

vrvaggfffl5lrjwo1pxs.png

.

.خوب اون تنظیم پیش فرض برنامس!

همون طور که علیرضا جان با تنظیم پیش فرض تست گرفتن!

براAccess Time هم فک کنم یه میانگین کلی رو نشون میده!

چون اگه وسط تست استپ کنی Access Time رو نشون نمیده و میانگین خاندن رو هم نشون نمیده!!

فقط فقط کمترین و بیشترین حالت خاندن رو نشون میده وحتما برا دیدن Access Time و میانگین خاندن باید تست به اتمام برسه.

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

خیلی جالبه!! وسترن بلک با قیمت نجومی و با اون RPM (فک کنم 10000 هست دیگه)و اون تعریفهایی که از سرعتش میشه با هارد 1 ترا سیگیت معمولی (مال خودم که همین الان تست کردم)چندان تفاوتی نمیزنه(اگه 3 ترا سیگیت بود که احتمالا سرعتش از وسترن بلک هم بیشتر بود)

post-15536-0-05258700-1404639689.jpg  ----

--- 4y2tb3av0fo7c9bof3j.png

جالبه چجوری تفاوت چندانی نمی بینید = )) 

لینک به دیدگاه

تست سرعت عمل وسترن بلو

تو کار کرد از سیگیت منو راضی تر نگه داشته بخاطر سرعت عمل تو پردازش

تو سرعت ممتد کمی کم میاره اما کارکرد تیزی داره

سیگیت پر سرعته ولی پردازنده رو یکمی زیاد درگیر میکنه

q6mxb7w5fbi1mam3zj3u.png

لینک به دیدگاه

اخه من عنوان مقاله رو یه سرچی زدم دیدم چیزی جز اون بلاگ نیست(از همون اول از pcworld میزاشتین )عنوانشم تو pcworld تغییر کرده!!

من گفتم برا WD و Seagate از تجربه خودم استفاده میکنم نه از سرچ تو گوگل و چنتا مقایسه !(فک کنم از کنجکاویهام معلومه که چقدر پی گیر این دو برند هارد بودم)

من باز به کنجکاویهام هم ادامه میدم و بازمیگم سیگیت هارد بهتریه!

در کل دوستان هر جور مایلن (من حتی خودم 2 تا از اون هارد سیگیت دارم و این تست هارد اول (البت این هار اولی خیلی پره)

vrvaggfffl5lrjwo1pxs.png

.خوب اون تنظیم پیش فرض برنامس!

همون طور که علیرضا جان با تنظیم پیش فرض تست گرفتن!

براAccess Time هم فک کنم یه میانگین کلی رو نشون میده!

چون اگه وسط تست استپ کنی Access Time رو نشون نمیده و میانگین خاندن رو هم نشون نمیده!!

فقط فقط کمترین و بیشترین حالت خاندن رو نشون میده وحتما برا دیدن Access Time و میانگین خاندن باید تست به اتمام برسه.

من تا چند روز آینده یه هارد بلک 1 ترا میخرم، منم تست هامو میذارم. @};-

لینک به دیدگاه

تفاوت دو هارد یه ترا از بند های سیگیت و وسترن

سیگیت 1 ترا :

4y2tb3av0fo7c9bof3j.png

وسترن بلو 1 ترا :

q6mxb7w5fbi1mam3zj3u.png

8vlgo1nx9gashjmhj1ec.png

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

تفاوت دو هارد یه ترا از بند های سیگیت و وسترن

سیگیت 1 ترا :

4y2tb3av0fo7c9bof3j.png

وسترن بلو 1 ترا :

q6mxb7w5fbi1mam3zj3u.png

8vlgo1nx9gashjmhj1ec.png

اینجا یه تفاوت هست، تست قبلی از درایو D گرفته شده و پر هم هست نسبتا.

ولی تست شما از درایو C هست..

اصلش اینه که شما تست ها رو با هارد آکبند بدون مشکل بگیرید، هنوز پارتیشن بندی نشده باشه، بهتره.

با این وضعی که میبینم، اصلا نمیصرفه هارد بلک بگیرم... SSHD یه ترا سیگیت میگیرم. 

لینک به دیدگاه

جالبه چجوری تفاوت چندانی نمی بینید = )) 

قیمت تجومی بلک با تفاوت کمی که داره منطقیه؟بان اون قیمت اصلا تفاوت بالا نیست!!!

بعدشم اون یه تست از یه درایوی نیمه پر بود(دقت نکردم الان دوست عزیز PSCZ اشاره کردن)

برو مقایسه تستاشون با برنامه HD Tune هم تو همون پستا ببین (سیگیت حتی  خیلی قدرتمند تر هم نشون میده)

البت بازم ااگه از نظر هجمی یکسان بودن نتیجه گیری بهتری میکردیم.(اینم باز نمیتونه خیلی قابل اطمینان باشه)

بهتره یه هارد 3 ترا سیگیت تست بشه شاید گردونه به نفع وسترن بلکه بشه(فک کنم سیگیت تو 3 ترا از 1 تراش سرعتش کمتر باشه البت باید تست بشه!!)

تست سرعت عمل وسترن بلو

تو کار کرد از سیگیت منو راضی تر نگه داشته بخاطر سرعت عمل تو پردازش

تو سرعت ممتد کمی کم میاره اما کارکرد تیزی داره

سیگیت پر سرعته ولی پردازنده رو یکمی زیاد درگیر میکنه

q6mxb7w5fbi1mam3zj3u.png

وقتی اطلاات سریع تر خونده بشه پردازنده بشتر درگیر میشه.(حتی اینجا توان پردازنده هم مطرحه)

مثلا تو هارد ssd من چون اطلا ات هنوز سریع تر خونده میشه در گیر شدن پردازنده هم بیشتر میشه

فک کنم از توان سی پی یو هم میشه که هر چی قوی تر باشه درگیریشم تو خوندن اطلاعت و بار گذاریشون کمتر میشه.

من تا چند روز آینده یه هارد بلک 1 ترا میخرم، منم تست هامو میذارم. @};-

من در ادامه کنجکاویهام خیلی دلم میخاد این کارو کنی!!

ولی قیمت بالاش تناسبی با کار کردش نداره و بهتر بیشتر فک کنی.

.

با این وضعی که میبینم، اصلا نمیصرفه هارد بلک بگیرم... SSHD یه ترا سیگیت میگیرم. 

SSHDموافقم  (البت چون 2 سالیه تو حاشیه بازارم سعادت استفادشو نداشتم ولی از اخبار و شنیدها معلومه کار کرد خوب و قیمت متناسبی دارن)

لینک به دیدگاه

بعدشم اون یه تست از یه درایوی نیمه پر بود(دقت نکردم الان دوست عزیز PSCZ اشاره کردن)

برو مقایسه تستاشون با برنامه HD Tune هم تو همون پستا ببین (سیگیت حتی  خیلی قدرتمند تر هم نشون میده)

البت بازم ااگه از نظر هجمی یکسان بودن نتیجه گیری بهتری میکردیم.(اینم باز نمیتونه خیلی قابل اطمینان باشه)

بهتره یه هارد 3 ترا سیگیت تست بشه شاید گردونه به نفع وسترن بلکه بشه(فک کنم سیگیت تو 3 ترا از 1 تراش سرعتش کمتر باشه البت باید تست بشه!!)

وقتی اطلاات سریع تر خونده بشه پردازنده بشتر درگیر میشه.(حتی اینجا توان پردازنده هم مطرحه)

مثلا تو هارد ssd من چون اطلا ات هنوز سریع تر خونده میشه در گیر شدن پردازنده هم بیشتر میشه

فک کنم از توان سی پی یو هم میشه که هر چی قوی تر باشه درگیریشم تو خوندن اطلاعت و بار گذاریشون کمتر میشه.

SSHDموافقم  (البت چون 2 سالیه تو حاشیه بازارم سعادت استفادشو نداشتم ولی از اخبار و شنیدها معلومه کار کرد خوب و قیمت متناسبی دارن)

همین چند دقیقه پیش یک نفر پیشنهاد هارد 2 ترا بلک رو به من داد، نگیرم از کفم رفته  :D  همونو میگیرم 350

SSHD ها تو Sequential مثل هارد معمولی تقریبا ولی توی Access Time و Random مثل SSD کمی ضعیف تر هستن...

ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام

دوستان بحث بسیار خوبی رو شروع کردین و به خوبی دارین ادامه میدین

بنده خدود 4 سال پیش 1 ترا بلک 64 بافر رو 120 تومن گرفتم، کلی گشتم بلک 64 بافر پیدا کردم... همون موقع گیرین با مشخصات دقیقا مشابه 70 تومن بود، ولی چون برای کار میخواستم، بلک گرفتم، واقعا تو انتخاب هارد جدید اذیت شدم، هارد قبلیم مکستور دیاموند مکس22 بود که احتمالا از مشکلات درایورهای آخر مکستور با خبر باشین... هنوزم که هنوزه نزدیک 400 گیگ اطلاعاتم تو هارده که دسترسی بهشون برام غیر ممکن شده... خلاصه... اطلاعات بسیار پایین فروشنده هایه اون موقع از رنگ ها و مدل های وسترن منو گیجو گمراه کرده بود، هر کی هر چی به ذهنش می رسید می گفت، بدونه هیچ دلیل قانع کننده یا داشتن منبع... متاسفانه! تو انجمن های فارسی، مثل تاپیک شما رو پیدا نکردم که با دقت و تخصصی بررسی کنن... بعد از کلی جست و جو تو سایت های خارجی، سری بلک وسترن که بهترین هاردی بود که اون موقع پیدا کردمو گرفتم، هنوزم که هنوزه این سری ها جزو بهترین هاردها به شمار میان... از سیستمم واقعا کار کشیدم ولی هارد بسیار بسیار پایدار و مقاومی هست، تا الان کوچکترین مشکلی پیدا نکرده و با سرعت بسیار خوبی کار می کنه... اخیرا یه هارد بلو گرفتم، با توجه به تفاوت هزینه ی زیادشون، تفاوت چندانی بین بلو و بلک احساس نمی کنم، پیشنهاد می کنم اگه برای آرشیو نمیخواین، بلو بگیرین، نکته بعدی این که SSD رو با هارد مقایسه نکنید، هر چیز جایه خودشو داره... هارد بسیار بسیار پایدار تر از SSD هست و تو زمان طولانی (اگه نوسان نباشه، ضربه نخوره و...) خیلی بیشتر و بهتر از SSD پایداری داره و افت سرعت بسیار کمتری پیدا می کنه، تاپیک رو کامل خوندم، حجم هاردهای تست شده بالاس نمی دونم هاردهایه 1 ترابایت براتون اهمیت داره یا خیر، اگر لازم میشه hd tune از جفت هاردهام بگیرم و خودتون مقایسه کنید که به بهترین انتخاب نسبت به هزینتون برسین

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان بحث بسیار خوبی رو شروع کردین و به خوبی دارین ادامه میدین

بنده خدود 4 سال پیش 1 ترا بلک 64 بافر رو 120 تومن گرفتم، کلی گشتم بلک 64 بافر پیدا کردم... همون موقع گیرین با مشخصات دقیقا مشابه 70 تومن بود، ولی چون برای کار میخواستم، بلک گرفتم، واقعا تو انتخاب هارد جدید اذیت شدم، هارد قبلیم مکستور دیاموند مکس22 بود که احتمالا از مشکلات درایورهای آخر مکستور با خبر باشین... هنوزم که هنوزه نزدیک 400 گیگ اطلاعاتم تو هارده که دسترسی بهشون برام غیر ممکن شده... خلاصه... اطلاعات بسیار پایین فروشنده هایه اون موقع از رنگ ها و مدل های وسترن منو گیجو گمراه کرده بود، هر کی هر چی به ذهنش می رسید می گفت، بدونه هیچ دلیل قانع کننده یا داشتن منبع... متاسفانه! تو انجمن های فارسی، مثل تاپیک شما رو پیدا نکردم که با دقت و تخصصی بررسی کنن... بعد از کلی جست و جو تو سایت های خارجی، سری بلک وسترن که بهترین هاردی بود که اون موقع پیدا کردمو گرفتم، هنوزم که هنوزه این سری ها جزو بهترین هاردها به شمار میان... از سیستمم واقعا کار کشیدم ولی هارد بسیار بسیار پایدار و مقاومی هست، تا الان کوچکترین مشکلی پیدا نکرده و با سرعت بسیار خوبی کار می کنه... اخیرا یه هارد بلو گرفتم، با توجه به تفاوت هزینه ی زیادشون، تفاوت چندانی بین بلو و بلک احساس نمی کنم، پیشنهاد می کنم اگه برای آرشیو نمیخواین، بلو بگیرین، نکته بعدی این که SSD رو با هارد مقایسه نکنید، هر چیز جایه خودشو داره... هارد بسیار بسیار پایدار تر از SSD هست و تو زمان طولانی (اگه نوسان نباشه، ضربه نخوره و...) خیلی بیشتر و بهتر از SSD پایداری داره و افت سرعت بسیار کمتری پیدا می کنه، تاپیک رو کامل خوندم، حجم هاردهای تست شده بالاس نمی دونم هاردهایه 1 ترابایت براتون اهمیت داره یا خیر، اگر لازم میشه hd tune از جفت هاردهام بگیرم و خودتون مقایسه کنید که به بهترین انتخاب نسبت به هزینتون برسین

سلام دوست عزیز

اره داداش تست بزار برا من اهمیت داره (منون از لطف شما)

بلاخره یکی ماندگاری براش مهمه یکی سرعت .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، سری بلک 7200 هست دورش، مهمترین چیزی که سری بلک رو خیلی گرونتر میکنه، Access Time هست، سرعتش یه مقداری از بقیه ی هاردها بیشتره، ولی Access Time خیلی خیلی متفاوته.

هاردهای بلک به وفور در سرورها(نه دیتاسنتر) به کار میره(مثلا سرورهای گوگل یه عکس زده بود پر بود بلک). Access Time سری بلک از SAS های 10K بیشتره ولی نسبت به ظرفیت و قیمتشون خیلی به صرفه تر هستن.

خوب تو همین پست یه تست از سیگت باز میزارم بین تفاوت Access Time با سری بلک(خودم در عجبم)

اینو من 3-4 سال پیش دیدم، کلی هارد بلک سوخته :D البته شاید در قسمت های خاصی کاربرد داشتن.

راستی، داشتم می گشتم، این مقاله زیر رو دیدم، خیلی جالب بود برام، سیگیت ها اصلا وضعیت خوبی ندارن و بهترینشون همون HGST (هیتاچی) هست

. الان روی لپتاپ من دو تا هارد سیگیت هست، یکیشون سالمه و اون یکی پر از بد سکتور که هر بار هم بیشتر میشن. :eek: بعد از Regenerate

ملاک شما یه هارده؟من که میگم 5 سال تو بازار(سه سالش تو یه فروشگاه پخش سخت افزار در استان) 2 سالم دارم تو حاشیه کار میکنم زیاد با هارد سرو کار داشتم!

دوست عزیز با سلام

vhjmhvjmhjv.JPG

دست دوستمون علی رضا خان درد نکنه منم یه تست از سیگیت 1 t میزارم مقایسش خالی از لطف نیست
سلام دوست عزیز

من فقط یه نکته درباره تستی که گذاشتید بگم. چرا فقط ۴۰ گیگ هارد رو تست کردید؟ توی تست شما فقط ۴۰ گیگ اول هارد ( در شعاع بیرونی پلاتر) استفاده شده و بخاطر بیشتر بودن شعاع پلاتر، در اون ناحیه سرعت بالاتر و اکسس تایم پایین تره.

برای یه تست قابل استناد باید تیک گزینه ی short strike رو بردارین تا از کل هارد تست گرفته بشه‌.

درضمن بنظرم از تب file benchmark یا random access هم تست بگیرید چون یکی از عوامل مهم تعیین کننده عملکرد هارد IOPS هست

ویرایش شده توسط afshin b
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اره داداش تست بزار برا من اهمیت داره (منون از لطف شما)

بلاخره یکی ماندگاری براش مهمه یکی سرعت .

دقیقا!

تست هایه WD Blue 1TB 64

هنوز وقت نکردم کامل پارتیشن بندی کنم، تو عکس درایوها مشخصه... بیشتر حجم هارد خام هست... سی پی یو قدرتمندی رو این سیستم هست (ظاهرا سی پی یو هم تو سرعت بی تاثیر نیست!)

post-17162-0-04507100-1409690896_thumb.png

post-17162-0-46346900-1409690906_thumb.png

post-17162-0-34969500-1409690919_thumb.png

post-17162-0-36520900-1409690938_thumb.png

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

و این پست هم تست های WD Black 1TB 64 که 4 ساله مدام دارم ازش کار می کشم!

فقط یک بار پارتیشن بندی شده ولی حجم اطلاعات ورودی و خروجی بسیار زیاد بوده! به خاطر مشکلاتی که برای این سیستم به وجود اومد مجبور شدم CPU ضعیفی بندازم روش که فقط ازش تصویر بگیرم!

post-17162-0-10185600-1409691305_thumb.png

post-17162-0-09008200-1409691316_thumb.png

post-17162-0-01741500-1409691325_thumb.png

post-17162-0-05475700-1409691333_thumb.png

لینک به دیدگاه

و این پست هم تست های WD Green 500GB که رو سیستم یکی از دوستانه خوبم هست و حدود 3 ساله داره کار می کنه!

post-17162-0-73451500-1409734892_thumb.png

post-17162-0-90236400-1409734901_thumb.png

post-17162-0-24646800-1409734913_thumb.png

post-17162-0-55711100-1409734922_thumb.png

لینک به دیدگاه

دوستان به دمایه هاردها توجه کنید! چون تو دماهای مختلف عکس العمل مختلفی دارن، همون طور که تو عکس مشخصه بنده تست ها رو تو دمای 34 درجه گرفتم، البته تو همین دما هم چند بار پشت سر هم تست گرفته بشه نتایج متفاوت میشن، حتی اگه با فاصله باشه! پس 100% رو این نرم افزار هایه تست حساب نکنید،  در کل این تست ها اعداد و ارقام هستن... تو عمل چیزی که بیشتر از سرعت سری بلک نسبت به بلو مشاهده میشه کم شدن وزن جیبتون موقع خرید هست!!!

از استارتر محترم درخواست می کنم تست هایه باقی دوستان هم به پست اول اضافه کنن که تاپیک سر در گم نشه و دوستان هم اطلاعات کاملی از حجم، سری و بافرو عکس ها بزارن که در آینده مرجع خوبی بشه :wub:

هر اطلاعاتی در مورد تیک هایه خورده شده و خورده نشده قسمت info پست قبلیم هم بدین ممنون میشم (عکس دوم از سمت راست)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من فقط یه نکته درباره تستی که گذاشتید بگم. چرا فقط ۴۰ گیگ هارد رو تست کردید؟ توی تست شما فقط ۴۰ گیگ اول هارد ( در شعاع بیرونی پلاتر) استفاده شده و بخاطر بیشتر بودن شعاع پلاتر، در اون ناحیه سرعت بالاتر و اکسس تایم پایین تره.

برای یه تست قابل استناد باید تیک گزینه ی short strike رو بردارین تا از کل هارد تست گرفته بشه‌.

درضمن بنظرم از تب file benchmark یا random access هم تست بگیرید چون یکی از عوامل مهم تعیین کننده عملکرد هارد IOPS هست

سلام داداش

اون تست (تو تظیمات پیش فرضه)و چون اغلب کسی بش دست نمیزنه منم دست نزدم

شما usereeejadid هم چنتا مثب از من داری(برا امروز مثبتا ته کشیده)فردا جبران میکنم

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...