رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوست عزیز

من فقط یه نکته درباره تستی که گذاشتید بگم. چرا فقط ۴۰ گیگ هارد رو تست کردید؟ توی تست شما فقط ۴۰ گیگ اول هارد ( در شعاع بیرونی پلاتر) استفاده شده و بخاطر بیشتر بودن شعاع پلاتر، در اون ناحیه سرعت بالاتر و اکسس تایم پایین تره.

برای یه تست قابل استناد باید تیک گزینه ی short strike رو بردارین تا از کل هارد تست گرفته بشه‌.

درضمن بنظرم از تب file benchmark یا random access هم تست بگیرید چون یکی از عوامل مهم تعیین کننده عملکرد هارد IOPS هست

سلام داداش

اون تست (تو تظیمات پیش فرضه)و چون اغلب کسی بش دست نمیزنه منم دست نزدم

شما usereeejadid هم چنتا مثب از من داری(برا امروز مثبتا ته کشیده)فردا جبران میکنم

نه عزیز شما به تست های بقیه دقت کنین هیچ کدوم اون تیک short srike رو ندارن.

به هرحال بزای مقایسه با تست بقیه دوستان اون تیک رو باید بردارید

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام داداش

اون تست (تو تظیمات پیش فرضه)و چون اغلب کسی بش دست نمیزنه منم دست نزدم

شما usereeejadid هم چنتا مثب از من داری(برا امروز مثبتا ته کشیده)فردا جبران میکنم

مهرزاد جان به مثبت نیازی نیست، برام دعا کنید مشکلاتم کمتر بشه

پست 48 اصلاح و تست های گرین اضافه شد.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی

من سیستمو ارتقا دادم و مادربرد و سی پی یو را عوض کردم (z97x killer ,cpu 4670)ولی هارد را از سیستم قبلی گذاشتم که ساتا 2 است سوالم این است اگر یک هارد ساتا3 بگیرم تاثیر زیادی در سرعت سیستم داره یا نه؟و اگر داره چه هاردی را پیشنهاد می کنید

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان گرامی

من سیستمو ارتقا دادم و مادربرد و سی پی یو را عوض کردم (z97x killer ,cpu 4670)ولی هارد را از سیستم قبلی گذاشتم که ساتا 2 است سوالم این است اگر یک هارد ساتا3 بگیرم تاثیر زیادی در سرعت سیستم داره یا نه؟و اگر داره چه هاردی را پیشنهاد می کنید

سلام

sata2قدیمیه و به احتمال زیاد علاوه بر این الان خود دیسک معیوب و کند شده.

بله sata3 خیلی سریعتره-اگه تعویض نکنید هارددیسک برای قطعات دیگه گلوگاه میشه.

مارک و ظرفیت به نظر خودت و بودجه بستگی داره-شایدم بتونی ssd اضافه کنی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان هارد من WD black هست و sata 3 اما مادربورد من sata 2 هست که مجبور شدم به sata 2 وصل کنم آیا روی سرعت هارد تاثیر داره؟؟؟؟

مثلا چقدر.....

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی

یه نکته هم من کنار نکانت دستمون که اشاره کردن اشاره میکنم

تو هارد های ساتا3وساتا 2 در هجم 500 گیگ تفاوت سرعت قابل توجی نیست!!!حدود 100تا 130 نوشتن و خاندن تقریبا در همه!!( منظور اینه اگه 500ساتا2 داری نری یه 500 ساتا 3 بگیری که تفاوتی نمیکنه)

تفاوت در هجم های بالاتره که کلا 1 ترا پیشنهاد میشه(500 هم داره یواش یواش از گردونه تولید خارج میشه و ارزش خریدش نسبت به قیمت کمه)

و همون طور که دوستمون گفتن پیشنهاد میشه یه ssd 120 GB برای نصب ویندوز و نرم افزاراو یه هارد 1T برا نصب بازیها و بک اپ ویندوز و ذخیر فایلهای دیگر بگیرید و کلا با سیستمتون زندگی کنید

سلام دوستان هارد من WD black هست و sata 3 اما مادربورد من sata 2 هست که مجبور شدم به sata 2 وصل کنم آیا روی سرعت هارد تاثیر داره؟؟؟؟

مثلا چقدر.....

خیر تاثیر نداره چون پهنا باند باند ساتا 2 سه گیگابیت بر ثانیه هست که تا به حال هیچ هارد میکانیکی به این پهنا باند  غلبه نکرده!(تا اونجا که من میدونم)

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

سلام

هارد من یک ترا سیگیت ساتا 2 است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سلام

بهتره که به نسل3 ارتقا بدی-چون مقدار buffer بیشتری هم دارن و قطعا در عملکرد موثر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

سلام

اگه یک ترا هست پس سرعتش هم بدک نیست(در حد نرماله)

اگه بخاید نسل 3 رو بگیرید اصلا تفاوت محسوس نیست که احساس کنید(تو هارد های مکانیکی این طوره)

پیشنهاد میکنم برا یه  sdd هزینه کنید و اینو بزارید برا فایلهاتون و بازی ها(یه ssd 120 یا 128 یا بالاتر پیشنهاد میشه)

لینک به دیدگاه

سلام

ما که گیج شدیم یکی ار دوستان میگه:بهتره که به نسل3 ارتقا بدی-چون مقدار buffer بیشتری هم دارن و قطعا در عملکرد موثر خواهد بود.و یکی از دوستان دیگه  میگه:

اگه بخاید نسل 3 رو بگیرید اصلا تفاوت محسوس نیست که احساس کنید(تو هارد های مکانیکی این طوره)

این وسط تکلیف ما را مشخص کنید :eek: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ما که گیج شدیم یکی ار دوستان میگه:بهتره که به نسل3 ارتقا بدی-چون مقدار buffer بیشتری هم دارن و قطعا در عملکرد موثر خواهد بود.و یکی از دوستان دیگه  میگه:

بازم به نظرم به نسل 3 ارتقا بدین(بنا به دلایلی که گفتم-خصوصا اینکه الان هارد شما کندتر شده)

اضافه کردن دیسک جامد هم گزینه خوبیه.

لینک به دیدگاه

سلام

بازم به نظرم به نسل 3 ارتقا بدین(بنا به دلایلی که گفتم-خصوصا اینکه الان هارد شما کندتر شده)

اضافه کردن دیسک جامد هم گزینه خوبیه.

هارد های مکانیکی تا اشکالی درشون ایجاد نشه سرعتشون افت نمیکنه(افت سرعت در هاردهای sdd هست نه هاردهای مکانیکی اونم تو مدت زمان بالا)

الان هارد مکانیکی 1 ترابایتم هم با توجه زمان ورودشون اگه مشکل نداشته افت سرعتم نداشته

هاردهای نسل 3 اونم فقط سیگیتشون سرعت ریدو رایتشون زیاد شده وگرنه وسترنشم زیاد تغییری نکرده

بافرم چندان برا شما کاریی محصوص نداره  (کلا هزینه کردن 180 هزار تومن پول برا چیزی که زیاد تغیری نداره بهینه نیست)

وقتی ویندوز رو هارد ssd بزنی دیگه هار یک ترات فقط برا ارشیو فایلها و نصب بازیهات هست حالا چه نسل 2 یا نسل 3(مگه کپی کردن یا خوندن یه فایل چند ثانیه یا چند دقیه چقدر تفاوت ایجاد میکنه؟!)

تفاوت اونه که ویندوز در کمترین زمان بوت شه(رو هارد ssd )نرم افزار در حافظه سریع لود شه یا رم مجازی که رو هارد ساخته میشه دسترسی پایینی داشته باشه یا هر نرم افزاری رو خاستی باز کنی تو کمترین لحضه باز شه

این میشه تغییر بهینه

حالا اختیار دار خودتونید و هر جور صلاح میدونید

یه تست سرعت از هارت بگیر با هاردهای همین تاپیک مقایسه کنید ببین چقدر ارزش داره

من خودم الان 2 تا یک ترا ساتا 3 بافر 64دارم تستاشم گذاشتم

لینک به دیدگاه

سلام

با سلام و احترام به نظرات اساتید

دوسته خوبم این مشکل به خاطر این به وجود اومده که برخی دوستان بر اساس اعداد و ارقام کاغذی پست میزارن و برخی دوستان بر اساس تجربه کاری و تجربه اطرافیان... البته هر دو برای بنده قابل احترام هست ولی تصمیم بر اساس تجربه گرفتن، مزایا خیلی بیشتری نسبت به کاغذی بودن داره...

در این جور مواقع که بنده با مشکل مشابه شما رو به رو میشم، به دنبال اشتباهات املایی می گردم!!! به پستی که اشتباه املایی داشته باشه بیشتر اعتماد می کنم! شاید از نظر خیلی دوستان این تجربه بنده، بی ارزش باشه ولی برام تجربه شده کسی که عملی تجربه داره تو نوشتن فارسی معمولا به مشکل می خوره... همچنین نام کاربری بی تاثیر نیست... خوندن برخی پست هایه دوستانی که نظر دادن، به اعتماد کردن یا نکردن به گفته هاشون تاثیر بسیار زیادی میزاره

در مورد سوال آخرتونم شما تست از هاردتون بگیرین اگه افت سرعت شدیدی داشت تصمیم به تعویض بگیرین... تست رو ضمیمه پستتون قرار بدید دوستان نظر بدن و همچنین خودتون با تست هایه مشابه که تو تاپیک موجود هست مقایسه کنید... اگه فقط ملاکتون برایه خرید، ساتا 2 و نسل بالاترش هست... فکر نمی کنم تاثیری زیادی تو عمل مشاهده کنید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد های مکانیکی تا اشکالی درشون ایجاد نشه سرعتشون افت نمیکنه(افت سرعت در هاردهای sdd هست نه هاردهای مکانیکی اونم تو مدت زمان بالا)

الان هارد مکانیکی 1 ترابایتم هم با توجه زمان ورودشون اگه مشکل نداشته افت سرعتم نداشته

هاردهای نسل 3 اونم فقط سیگیتشون سرعت ریدو رایتشون زیاد شده وگرنه وسترنشم زیاد تغییری نکرده

بافرم چندان برا شما کاریی محصوص نداره  (کلا هزینه کردن 180 هزار تومن پول برا چیزی که زیاد تغیری نداره بهینه نیست)

وقتی ویندوز رو هارد ssd بزنی دیگه هار یک ترات فقط برا ارشیو فایلها و نصب بازیهات هست حالا چه نسل 2 یا نسل 3(مگه کپی کردن یا خوندن یه فایل چند ثانیه یا چند دقیه چقدر تفاوت ایجاد میکنه؟!)

تفاوت اونه که ویندوز در کمترین زمان بوت شه(رو هارد ssd )نرم افزار در حافظه سریع لود شه یا رم مجازی که رو هارد ساخته میشه دسترسی پایینی داشته باشه یا هر نرم افزاری رو خاستی باز کنی تو کمترین لحضه باز شه

این میشه تغییر بهینه

حالا اختیار دار خودتونید و هر جور صلاح میدونید

یه تست سرعت از هارت بگیر با هاردهای همین تاپیک مقایسه کنید ببین چقدر ارزش داره

من خودم الان 2 تا یک ترا ساتا 3 بافر 64دارم تستاشم گذاشتم

سلام جناب قائم مقامی

1-دوست عزیز بدون شک ssd با گذر زمان دچار افت کارایی نمیشه

2-بحثتون در مورد مقایسه  دیسک مکانیکی و ssd  کاملا برعکسه!

3-میزان بافر بسیار موثره

4-هارد دیسک که اجزای مکانیکی داره قطعا با گذر زمان و استفاده دچار افت کارایی میشه و نه ssd  که فقط  مدار الکترونیکیه

موفق باشی

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

سلام جناب قائم مقامی

1-دوست عزیز بدون شک ssd با گذر زمان دچار افت کارایی نمیشه

2-بحثتون در مورد مقایسه  دیسک مکانیکی و ssd  کاملا برعکسه!

3-میزان بافر بسیار موثره

4-هارد دیسک که اجزای مکانیکی داره قطعا با گذر زمان و استفاده دچار افت کارایی میشه و نه ssd  که فقط  مدار الکترونیکیه

موفق باشی

سلام جناب استاد

1-بدون شک باید یه ssd بگیرین و 6 ماه(اره واقعا خنده داره به همین اندازه کم)باش زیاد کار کنیید تا ببینین اف سرعتش تا چه حده(من 60 گیگشو داشتم بعد از همین حدود رایتش از 80 رسید به 70)امتیازی هم که ویندوز بش میداد کمتر شد(راستی زمان تاخیرشم زیاد تر شد)

2-هارد دیسک مکانیکی  40 گیگ مال 10 تا 12 سال پییش داره مثل چی کار میکنه(هنوزم ریدو رایتشم همون افتضاحی که بوده مونده)هارد مکانیکی تا مشکلات میکانیکی :laughing: پیدا نکنه افت سرعتش محسوس نیست

3-میزان بافر مثل داستان کش سی پی یو هست  ,اصلا برا یه کار بر معمولی قابل احساس نیست( 1 ترا 64 گیرین وسترن با rpm متغییرو پایه 5200 و هارد یک ترا بلو با rpm که7200 هست و بافر 32 تست کردین چه قدر تو افزایش کارایی سیستم تاثیر میزاره(تاثیر ناچیزه و چندان به چش نمیاد)

4-خوب 1و2و3 به این داستان اشاره کردم دیگه حرفی نیست (استاد همه چیز رو کاغذ و تبلیغات شرکتها نیست)

موفق باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام جناب استاد

1-بدون شک باید یه ssd بگیرین و 6 ماه(اره واقعا خنده داره به همین اندازه کم)باش زیاد کار کنیید تا ببینین اف سرعتش تا چه حده(من 60 گیگشو داشتم بعد از همین حدود رایتش از 80 رسید به 70)امتیازی هم که ویندوز بش میداد کمتر شد(راستی زمان تاخیرشم زیاد تر شد)

2-هارد دیسک مکانیکی  40 گیگ مال 10 تا 12 سال پییش داره مثل چی کار میکنه(هنوزم ریدو رایتشم همون افتضاحی که بوده مونده)هارد مکانیکی تا مشکلات میکانیکی :laughing: پیدا نکنه افت سرعتش محسوس نیست

3-میزان بافر مثل داستان کش سی پی یو هست  ,اصلا برا یه کار بر معمولی قابل احساس نیست( 1 ترا 64 گیرین وسترن با rpm متغییرو پایه 5200 و هارد یک ترا بلو با rpm که7200 هست و بافر 32 تست کردین چه قدر تو افزایش کارایی سیستم تاثیر میزاره(تاثیر ناچیزه و چندان به چش نمیاد)

4-خوب 1و2و3 به این داستان اشاره کردم دیگه حرفی نیست (استاد همه چیز رو کاغذ و تبلیغات شرکتها نیست)

موفق باشیم

درود مجدد

عه!دوست خویم مگه این روزا میشه ssdنداشت؟

اگه فلش مموری افت کارایی پیدا کنه اونوقتssd هم پیدا میکنه.

در مورد 4() مهرازد جان اینطوریا نیست که فکر میکنید-وقتی از آمار و ارقام بحث میکنم بیانگر این نیست فقط ویکیپدیا میخونم!

بافر خیلی هم موثره-متاسفانه الان وقت کافی ندارم کامل توضیح بدم-همین رو بگم وقتی یک فایل حجیم رو از منبع دیگه ای با هارد دیسک تبادل میکنید بافر کاملا خودنمایی میکنه و نه نرم افزار های بنچمارک که فقط رید و رایت و زمان دستیابی رو تست میکنن

شما هم موفق باشن @};-

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

درود مجدد

در مورد 4() مهرازد جان اینطوریا نیست که فکر میکنید-وقتی از آمار و ارقام بحث میکنم بیانگر این نیست فقط ویکیپدیا میخونم!

بافر خیلی هم موثره-متاسفانه الان وقت کافی ندارم کامل توضیح بدم-همین رو بگم وقتی یک فایل حجیم رو از منبع دیگه ای با هارد دیسک تبادل میکنید بافر کاملا خودنمایی میکنه و نه نرم افزار های بنچمارک که فقط رید و رایت و زمان دستیابی رو تست میکنن

شما هم موفق باشن @};-

درود استاد

خوب ssd که از نون شب هم واجب تره :D (البت من فروختمش )

والا مال من  افت کرد!!البت 60 گیگ بود و حجم کاری من هم بالا و اصلانم جوابگو نبود(اغلب برنامه های سنگین رو میزدم درایو دیگه و فقط ویندوز بود و برنامهای سبک)

در مورد بافر هم هر چی شما بگید (در هر صورت بجا ssd من الان از یکی از هارد 1 ترا هام که 64 هم هست دارم استفاده میکنم بدک نیست ولیکن ssd جای خودش داره )

موفق باشیم (خودم و خودش و شما ) :laughing:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود مجدد

شما هم موفق باشن @};-

درود

بنده شخصا یکی از فلش هایه کینگستون ( 100 درصد اصل بود... زمانی که تازه 16 گیگ اومده بود و قیمت خیلی بالایی داشت هدیه گرفتم) فقط به خاطر افت سرعت شدیدی که پیدا کرد استفاده نمی کردم... آخرشم توسط یکی از دوستان گم شدو به رو خودشم نیورد گمش کرده... فلش ها هم افت سرعت پیدا می کنن، بسته به استفاده و طول زمان خودشونو نشون میدن، SSD ها چون معمولا برنامه هایی که به سرعت بالایی احتیاج دارن و ویندوز روشون نصب میشه، رید رایت بالاییی روشون انجام میشه، اگه دقت کرده باشین حتی زمانی که با سیستم کار نمی کنید هم چراغ هارد خاموش روشن میشه... همه این ها و مواردی که مهرزاد جان اشاره کردن دلیل بر این میشه که بنده دمپاییم رو در بیارم اگه بحث ادامه پیدا کنه :rolleyes:

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

شرمنده HeLen jOOn اینجا هم مزاحم شما شدم .

چطور میشه مدل هارد WD رو پیدا کرد ؟

من هم هارد اینترنال و هم هارد اکسترنال WD دارم .

در مورد هر دو هارد ، کدوم مدلشون بهترینه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده HeLen jOOn اینجا هم مزاحم شما شدم .

چطور میشه مدل هارد WD رو پیدا کرد ؟

من هم هارد اینترنال و هم هارد اکسترنال WD دارم .

در مورد هر دو هارد ، کدوم مدلشون بهترینه ؟

سلام

-خواهش میکنم این چه حرفیه

از طریق برنامه ها و خود ویندوز یا مدل روی خود دیسک

ابزار Device manager ویندوز رو اجرا کنید، در بخش Disk Drives میتونید مدل دیسک خودتون رو ببینید،و برای یافتن اطلاعات بیشتر توی گوگل عبارت قبل از "-" رو سرچ  کنید.

albabx2kjp5px6l90hke.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

تفاوت هاردهای ساتا 2 و ساتا 3 در سرعت نوشتن و خواندن زیاد است یا فرقی نمی کنندمثلا سرعت نوشتن و خواندن هارد ساتا2 بلک با ساتا3 گرین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تفاوت هاردهای ساتا 2 و ساتا 3 در سرعت نوشتن و خواندن زیاد است یا فرقی نمی کنندمثلا سرعت نوشتن و خواندن هارد ساتا2 بلک با ساتا3 گرین

سلام دوست عزیز،تفاوت این دو نسل چشمگیره،از طرفی میزان حافظه کش و تکنولوژی بکاررفته در نسل3 به مراتب برتره.

SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

دوستان من یه هارد 2 ترا بلک دارم

خیلی صدا میده

یه خوردشو ضبط کردم 

این عادیه یا خرابه

لینک دانلود صدا

ممنون می شم جواب بدین اطلاعت توش برام حیاتیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من یه هارد 2 ترا بلک دارم

خیلی صدا میده

یه خوردشو ضبط کردم 

این عادیه یا خرابه

لینک دانلود صدا

ممنون می شم جواب بدین اطلاعت توش برام حیاتیه

فکرمیکنم عادی باشه و در حال خوندن و نوشت هستش

البته دوستان که بیشتر وارد هستن بزودی راهنمایی میکنند

این صدا رو که شنیدم یاد هارد 20 کوانتوم خودم افتادم ژاپنی بود و همین صدا رو هم میداد در حین کارکردن

یادش گرامی ...

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام

تفاوت هاردهای سری بلک و گرین در چیست؟و علت این تفاوت قیمت چیست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...