رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

تفاوت هاردهای سری بلک و گرین در چیست؟و علت این تفاوت قیمت چیست؟

درود بر شما دوست عزیز

اگه پست شماره 1 همین تاپیک رو مطالعه فرمایید،به پاسخ سوال خود،خواهید رسید

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

از نظر عمر و مقاوم بودن در برابر ضربه در زمان نوشتن هد  بین سری بلک یا رد با آبی و سبز تفاوتی وجود داره؟

با تشکر 

لینک به دیدگاه

همه صفحات رو با دقت خوندم راستش گیج شدم به نظرتون بلک بخرم یا بلو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه صفحات رو با دقت خوندم راستش گیج شدم به نظرتون بلک بخرم یا بلو

درود دوست عزیز،برای کاربری معمولی بلو مناسبه،برای کاربری های حرفه ای که 1صدم ثانیه اهمیت داره،بلک.

از نظر عمر و مقاوم بودن در برابر ضربه در زمان نوشتن هد  بین سری بلک یا رد با آبی و سبز تفاوتی وجود داره؟

با تشکر 

سلام دوست گرامی

به صورت کلی بلک برتره اما مقاوم بودم فرق آنچنانی ندارن،قطعا کیفیت بلک بالاتره و عمر بیشتری خواهد داشت(حداقل از از نظر کارایی)

پست اول همین تاپیک فکر کنم کافی باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان من یه هارد 2 ترا بلک دارم

خیلی صدا میده

یه خوردشو ضبط کردم 

این عادیه یا خرابه

لینک دانلود صدا

ممنون می شم جواب بدین اطلاعت توش برام حیاتیه

صدا دریل میده  =)) 

صداش یکم غیر عادی به نظر میرسه  :-?

در ضمن برادر من موقع ضبط معمولا محیط باید توی سکوت باشه ، شوما که همه کار میکردی   :D

لینک به دیدگاه

صدا دریل میده  =))

صداش یکم غیر عادی به نظر میرسه  :-?

در ضمن برادر من موقع ضبط معمولا محیط باید توی سکوت باشه ، شوما که همه کار میکردی   :D

والا من خواستم از هارد کار بکشم که بیشتر صدا بده  :D

به نظر خودمم یکم غیر عادیه ولی با  Hard Disk Sentinel تست کردم میگه سالمه  :-?

هارد بی صدا یا حاقل کم صدا نداریم؟

این سری قرمز یا زرد چه طورن؟ از نظر صدا و عمر؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من خواستم از هارد کار بکشم که بیشتر صدا بده  :D

به نظر خودمم یکم غیر عادیه ولی با  Hard Disk Sentinel تست کردم میگه سالمه  :-?

هارد بی صدا یا حاقل کم صدا نداریم؟

این سری قرمز یا زرد چه طورن؟ از نظر صدا و عمر؟

کم صدا ترین=سبز

لینک به دیدگاه

سلام

تفاوت هاردهای ساتا 2 و ساتا 3 در سرعت نوشتن و خواندن زیاد است یا فرقی نمی کنندمثلا سرعت نوشتن و خواندن هارد ساتا2 بلک با ساتا3 گرین

سلام دوست عزیز،تفاوت این دو نسل چشمگیره،از طرفی میزان حافظه کش و تکنولوژی بکاررفته در نسل3 به مراتب برتره.

SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

تو هارد های مکانیکی تفاوت زیاد نیست

مثلا 500 ساتا3 با 500 ساتا2  تقریبا ریدو رایتشون  یک سانه

500 ساتا 3 کمی بهتره که اونم فک کنم بر میگیرده به پیشرفت در ساخت در گذر زمان  نه بخاطر در گاه نسل 3(درگاه ساتا 3مثل یه تونل گلو گشاده که هاردهای میکانیکی نمیتونن از کل گلو کشادیش استفاده کنن)

هارد 1تر رو مثال نزدم چون میخام برگشتی بزنم تو 6یا 7 سال پیش

مثلا هاردهای ساتا 2مال حدودا 6یا7 سال پیش  ریدو رایتشون حدود 70 تو نوشتن 80 تو خوندن بود که  هاردهای ساتا 2 این اواخر  تا 120 تو خوندن و حدود 110 تو نوشتن هم پیش رفتن)

الان هم 500 ساتا 3 اومده یه تست کنید ببینید چقدر از  حدود 120 تو خوندن و حدود 110 تو نوشتن بهتر شدن

تفاوت چشمگیر فقط در هاردهای جامد هست

حتی من ندیدم هیچ هارد مکانیکی ساتا 3(نه هم ساتا 2) بتونه به پهنا باند ساتا2 که 3 گیگابیت یا در واقع 375 گیگابایت هست غلبه کنه

اقا تست کنید بینید خراب میگم یا نه

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

خودم فن سری بلک هستم شدیدا ..

منتاسفانه در ایران به بلک بها نمی دن در خارج ایران این سری 5 سال گارانتی تعویض دارن قطعات استفاده شده در اون خیلی با کیفیت هستند در اصل شاخصه اصلی سری بلک پایداری اونها در بلند مدت هست

ویرایش شده توسط Blue Skies
لینک به دیدگاه

خوب امیدوارم دوستی که منفی داده حداقل تست کرده باشه و دلیل منطقی داشته باشه!!!

من برا تمام اینا دلیل داشتم و تست شده بود

من دیگه از این بحث هارد هم میکشم بیرون(سلیقه ای شده)

موفق باشیم

لینک به دیدگاه

درود

دوستان 1 سوال دارم :

با توجه به کارایی سری بنفش، نظرتون راجع به استفاده ازش به عنوان هارد دسکتاپ برا آرشیو چیه؟

اینو پرسیدم چون تو همین لیون خودمون الان قیمت 2ترا بنفش با 2ترا سیگیت یکی هست: لینک و لینک

من تو سیستمم فقط سیگیت دارم.

قصدم از این سوال درخواست مشاوره برا خرید نیست فقط کنجکاوی هستش.

ویرایش شده توسط MAKAN
لینک به دیدگاه

خوب قرار بود از این مباحث و تاپیک خارج بشم و میشم

ولی دوستی تست هارد 500 ساتا 2 شو گذاشت(همین الان در تاپیکی دیگر) منم سیستم تعمیری با هارد 500 ساتا3 دستمه

و این پستو فقط برا کسی میدم که برا ارسال من یعنی پست زیر منفی داد

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30768&p=403530

فقط خیلی دلم میخاد بدونم هدفش از منفی دادن چی بود,من که گفته بودم تست شدس وهمین الان در زیر تستا رو هم میزارم(البت این تست گرمس و شامل تسهای قدیمی خودم نمیشه)

و در اخر باز میگم ساتا 6 گیگ فقط یه در گاه که هاردهای مکانیکی نمیتونن نه ازدرگاه 6 گیگ نه حتی ازدر گاه 3 گیگ به صورت کامل استفاده کنن

تو هارد های مکانیکی هم تفاوت سرعتی بین ساتا 2 و ساتا3 شون نیست(حداقل زیاد نیست)

اینم مدرک(اولی ساتا3 دومی ساتا2)خاستین متمئن شین st نامبر هاردا رو که تو برنامه تست هست سرچ کنیین

یه هارد 500 ساتا 3 با یه هارد 500 ساتا2 هم تو تایم و هم تو سرعت خوندن تفاوتی ندارن(مگر 500 ساتا 2 گیر بیارین خیلی قدیمی باشه که اونم بالا اشاره کرده بودم دلیلش چیه)

fo0ez11buuhte51c1sv8.png

f1dfui90u0c06wxfbf7.png

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

دوستان من با يک.هارد 500گيگى وسترن گرين اىن مشکل را دارم که وقثى وىندوز را نصب مى کنم و در باىوس بوت را روى dvd قرار مىدهم هارد شناساىى مى کند و اجازه نصب وىندوز را مى دهد و پس از پاىان نصب وىندوز صفحه انتخاب ويندوز نمى ايد و ىک صفحه مشکى مى اىد و با تغيير بوت و قرار دادن بوت اول روى هارد ىا نزدن کلىدى براى بوت شدن از DVD اين صفحه مشکى مى ايد که با تعويض هارد اىن مشکل برطرف شد در ضمن اين هارد را روى سيستم دىگر که تست کرديم همين مشکل را داشت مى خواهم بدانم اىن مشکل هارد از کجاست و قابل تعمير شدن يا درست شدن هست يا نه و دليل رخ دادن چنين مشکلى چيست هارد پارتيشن بندى شده است من ان را پارتىشن بندى نکردم و روى ان ويندوزxp و داس نصب شده است

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

اقا من هارد 500 آبی دارم چند مدته سرعتش افتضاح شده فک کنم بخاطر بدسکتوره

میگن واسه رفع بدسکتور برنامه hdd regenerator خوبه اما میترسم از اطلاعاتم حذف کنه متاسفانه جایی هم ندارم که ازشون بک اپ بگیرم

چیکار کنم الان :eek:  =)) ؟؟؟!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر دوستان

اقا من هارد 500 آبی دارم چند مدته سرعتش افتضاح شده فک کنم بخاطر بدسکتوره

میگن واسه رفع بدسکتور برنامه hdd regenerator خوبه اما میترسم از اطلاعاتم حذف کنه متاسفانه جایی هم ندارم که ازشون بک اپ بگیرم

چیکار کنم الان :eek:  =)) ؟؟؟!!!!!!!!!!!

سلام عزیز

شما یه تست سلامتی و بازدهی  دیسک بزار،یکپارچه سازی کردی؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

یک سوال برام پیش آمده آیا می توان روی یک سیستم هم ویندوز 7 و ویندوز اکس پی و داس را نصب کرد ذلیل سوال این است که من روی سیستم که در آن داس نصب بود ویندوز اکس پی نصب کردم و بعد از نصب ویندوز اکس پی ویندوز 7 را نصب کردم ولی بعد از اتمام نصب ویندوز 7 صفحه انتخاب ویندوز بالا نیامد و بجای آن یک صفحه مشکی بالا می آید هارد سیستم هم 500 گیگ وسترن دیجیتال است ولی روی ان دو ویندوز اکس پی نصب شد این مشکل را نداشت

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

سوال داشتم دوستان (هارد اکسترنال)

بنده یک عدد هارد  2 ترا دارم  کارتنش سبز بود و مدل Western Digital My Book External Hard Drive  

الان رفتم 3ترا خریدم ولی با کارتن  آبی و مدل my book premium storage compelet backup and security

فرقی که خودم رو کارتن دیدم نبود دکمه پاور هست

الان که بازش کردم کیفیت بد قاب دور هست و بطور مضحکی نگاهش کنی زیرش کاملا دیده میشه درسته هارد قبلی پره های هواکشش کمی مورب هست و این ساده ولی کلا اون یک چیزه دیگست

حالا میخواستم سوال کنم فرق دیگه ای دارن یا نه ؟ممنون میشم جواب بدید و اینکه قیمتش چقدر فرق دارن (اگه اون گرونتر باشه که هست میدونم اینو به قیمت همون داده :|)

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

خیلی مختصر ، مفید ، و کامل بید

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من میخوام یه هارد پر سرعت بگیرم ولی برام شک بوجود اومده در مورد سرعت هاردها چون یکی از دوستان تو تاپیک بنچمارک تست از بلو گذاشته که به نظرم بالاترین سرعتی هست که دیدم حتی از سیگیت و بلک هم فکر کنم سریع تد باشه و واسم سواله چرا بلوهای دیگه با پارت نامبر یکسان اینقدر سرعت ندارن (بر مبنای تست های همین تاپیک)

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

post-12709-14224927222637_thumb.png

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من روى سيستم دو هارد دارم میخوام بپرسم ميشه روى هر دو هارد ويندوز نصب کرد واز دو هارد همزمان استفاده کرد

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

جالب بود اما دوستانی که سری بلک دارند میخواستم بدونم سرعت رید ورایتش چطوره؟؟؟ویندوز چه رنکی بهش داده؟

لینک به دیدگاه

با سلام

مطالب بسیار مفیدی بود و استفاده کردم حالا سوالی داشتم که ممنون میشم دوستان جواب بدهند و هارد پیشنهادی خودشون رو بفرمایند .

راستش من الان سیستمی دارم که از هارد Sata 3Gb/s پشتیبانی میکنه و میخوام روش 3 تا هارد 3 ترا بنندم بصورت Raid 0 که البته بکاپ رو هم با هارد اکسترنال ازش میگیرم . واین سیستم قراره حداکثر در روز 3 الی 4 ساعت روشن باشه و ازش استفاده بشه اونهم در شبکه در واقع میخوام ازش بعنوان nas استفاده بکنم یعنی تمام اطلاعات از طریق وای فای رد و بدل میشه پس سرعت خیلی زیادی لازم ندارم .حالا ممنون میشم شما راهنمایی بفرمایید .

توضیح اینکه من خودم از هاردهای سیگیت با توجه به استفاده ای که ازشون کردم خیلی راضی هستم مثلا 5 تا 1 ترا باراکودا حدود 6 سال پیش گرفتم تا الان هم هیچ مشکلی ندارن و یکی از اونها رو بعد از حدود 5 سال کارکرد نزدیک به یکسال و نیم هست که گذاشتم روی یک دستگاه DVR که به جرات میتونم بگم تمام این مدت به صورت 24 ساعته درحال رید و رایت بوده . حالا با توجه به نکاتی که دوستان فرمودند نمیدونم کیفیت هاردها اومده پایین یا من خوش شانس بودم .

پیشاپیش از راهنمایی های شما دوستان متشکرم . در ضمن اگر قیمت هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم با توجه به اینکه اگر بتونم هاردهای قدیمی تربا استاندارد Sata 3Gb/s پیدا کنم .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام خبات جان :x 
میخواستم بدونم دمای کاری هارد دیسک ها چقدره؟ بیشترین دمایی که میتونه تحمل کنه چقدره؟

باتشکر @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...