رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خبات جان :x 

میخواستم بدونم دمای کاری هارد دیسک ها چقدره؟ بیشترین دمایی که میتونه تحمل کنه چقدره؟

باتشکر @};-

درود و احترام خدمت دوست بسیار عزیزم جناب محمدی

کمتر از 25=بسیار خنک

25 تا40=مناسب/خنک

41 تا50=هنوز هم در بازه مجاز

بالای 50=داغ

بصورت کلی زیر 45 مناسبه.

سازنده ها میگن بین 0 تا 60 دمای کاری هست اما نه اینکه تو 60 مشکلی نداشته باشه،فقط یعنی تو این دما هم کار میکنن؛آدم هم مدتی تو دمای بالای 45 کار میکنه....

@};- @};- @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

و در  آخر سیستم های جاسوسی که در تمامی این مدل ها به صورت هدیه قرار داده شده را فراموش کردی :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و در  آخر سیستم های جاسوسی که در تمامی این مدل ها به صورت هدیه قرار داده شده را فراموش کردی :D  :D  :D

خیر دوست عزیز هیچم یادمون نرفته هرچند اونطور هم که میگین نیست،بنده جزو اولین هایی بودم که این شایعه و سپس خبر رو بازتاب دادم اما متاسفانه تاپیک سر به نیست شد....

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز هیچم یادمون نرفته هرچند اونطور هم که میگین نیست،بنده جزو اولین هایی بودم که این شایعه و سپس خبر رو بازتاب دادم اما متاسفانه تاپیک سر به نیست شد....

کارت درسته من شما را از خودم هم بیشتر قبول دارم  :D  :D  :laughing:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

داداش یک سوال دارم که خیلی ذهنمو مشغول کرده ...

قیمت هارد دوترا وسترن مای بوک ( طبق قیمت خودتون ) 309 هزار تومن و یک ترا اضافه ترش یعنی 3ترا 405 تومن هست یعنی اختلاف قیمت 96 هزارتومن ( اختلاف قیمت دلاریش  15 دلار ) ...

حالا از سه ترا به یه ترا بیشترش یعنی 4ترا اختلاف قیمت 150 هزارتومن (اختلاف قیمت دلاریش  بازم 15 دلار ) هست که قاعدتا باید خیلی اختلاف کمتر از 96 تومن میبود ....  :-?  :mad:

تازه از 4 ترا به 6ترا قیمت دلاریش وحشتناک بالا میره ( یعنی 120 دلار !!! ) این یکی  ربطی به بازار ایران نداره و خود وسترن قیمتشو بالا میده ...  :wacko:  :-?

می خواستم بدونم علت این پرش قیمت چیه ؟ ( خودم شنیدم 6ترا به خاطر یکم بزرگتر بودن هارده که میگن با 2 تا4تراش متفاوته یکم ) ولی علت گرون بودن 4ترا دیگه چیه ؟؟  :mad:  :mad:  :mad:

پیشاپیش ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش خبات جواب مارو نمیدی ؟  :)  :-?

درود دوست عزیزم، بابت تاخیر عذرخواهی میکنم پست شما بزرگوار رو ندیده بودم

ببینید اغلب این پرش قیمت ها به دلیل جدید بودن و وجود اجزای اضافی و فناوری های متفاوت هست، به بیانی ساده تر ممکنه که فقط با یه دیسک 2.5 اینچی بشه تا 4 ترا رفت اما برای 6 اینچی به یه دیسک دیگه یا بزرگتر و اجزای متفاوت یا بیشتری نیاز باشه. یعنی تغییرا ناپیز شیب افزایش کمتر،تغییرات بزرگ شیب بیشتر

این چیزی هست که من میدونم

@};-  @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

داداش یک سوال دارم که خیلی ذهنمو مشغول کرده ...

قیمت هارد دوترا وسترن مای بوک ( طبق قیمت خودتون ) 309 هزار تومن و یک ترا اضافه ترش یعنی 3ترا 405 تومن هست یعنی اختلاف قیمت 96 هزارتومن ( اختلاف قیمت دلاریش  15 دلار ) ...

حالا از سه ترا به یه ترا بیشترش یعنی 4ترا اختلاف قیمت 150 هزارتومن (اختلاف قیمت دلاریش  بازم 15 دلار ) هست که قاعدتا باید خیلی اختلاف کمتر از 96 تومن میبود ....  :-?  :mad:

تازه از 4 ترا به 6ترا قیمت دلاریش وحشتناک بالا میره ( یعنی 120 دلار !!! ) این یکی  ربطی به بازار ایران نداره و خود وسترن قیمتشو بالا میده ...  :wacko:  :-?

می خواستم بدونم علت این پرش قیمت چیه ؟ ( خودم شنیدم 6ترا به خاطر یکم بزرگتر بودن هارده که میگن با 2 تا4تراش متفاوته یکم ) ولی علت گرون بودن 4ترا دیگه چیه ؟؟  :mad:  :mad:  :mad:

پیشاپیش ممنون 

تا سه ترا از فناوری‌های پیشین استفاده می‌کنند و به همین دلیل ارزان‌تره. از چهار ترا به بالا هزینه‌ی فناوریها و خطهای تولید تازه تقسیم بر تیراژ کم این هارد‌ها به هر کدام افزوده می‌شه.زمانی که بتونن توی تیراژ بالاتر تولید کنند تا هزینه‌های پزوهش و توسعه سرشکن بشه قیمتها پایین‌تر خواهد آمد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

مرسی هز هردو دوست عزیز ...

یه سوال دیگه :

یعنی ارزش داره 4ترا بخرم یا نه ؟

لینک به دیدگاه

ببخشید میخواستم یه هارد 2 ترا بگیرم، بیشتر هم واسه بازی هم آرشیو، ولی بودجه ام در حد 300 تومن هست و نمیتونم بلک بگیرم

میخواستم راهنماییم کنین :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید میخواستم یه هارد 2 ترا بگیرم، بیشتر هم واسه بازی هم آرشیو، ولی بودجه ام در حد 300 تومن هست و نمیتونم بلک بگیرم

میخواستم راهنماییم کنین :(

درود

وسترن بلو برای کاربرا شما کاملا مناسبه

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان عزیز می خواستم نظرتون را بپرستم در رابطه با خرید هارد وسترن

من کاربری هستم که به صورت 24 ساعته از سیستمم استفاده می کنم(شب ها برای دانلود و در طول روز خودم باهاش کار می کنم)

خلاصه تقریبا همیشه روشنه

می خواستم ببینم کدام یک از گزینه های زیر مناسبه

1- ssd samsun evo 128 که os روش بریزم و یک هارد 3 ترا WD Green

2- ssd samsun evo 128 که os روش بریزم و یک هارد 3 ترا WD red 

(متاسفانه خیلی نمی تونم هزینه بکنم و چون می خوام اطلاعات هارد قبلی روباید روی این بریزم  ، باید 3TB باشه برای همین با Green va red که ارزون هستن رفتن!)

3- نظردیگه ای اگر دارید لطف  کنید بگید 

چون حجم ssd کم هست طبیعتا یکسری برنامه ها را روی 3TB میریزم و ازش استفاده می کنم.

و آخرین نکته اینکه اینجا متاسفانه برق زیاد میره ، پس اون هم در نظر داشته باشید

ممنون

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 
دوستان عزیز می خواستم نظرتون را بپرستم در رابطه با خرید هارد وسترن
من کاربری هستم که به صورت 24 ساعته از سیستمم استفاده می کنم(شب ها برای دانلود و در طول روز خودم باهاش کار می کنم)
خلاصه تقریبا همیشه روشنه
می خواستم ببینم کدام یک از گزینه های زیر مناسبه
1- ssd samsun evo 128 که os روش بریزم و یک هارد 3 ترا WD Green
2- ssd samsun evo 128 که os روش بریزم و یک هارد 3 ترا WD red 
(متاسفانه خیلی نمی تونم هزینه بکنم و چون می خوام اطلاعات هارد قبلی روباید روی این بریزم  ، باید 3TB باشه برای همین با Green va red که ارزون هستن رفتن!)
3- نظردیگه ای اگر دارید لطف  کنید بگید 
چون حجم ssd کم هست طبیعتا یکسری برنامه ها را روی 3TB میریزم و ازش استفاده می کنم.
و آخرین نکته اینکه اینجا متاسفانه برق زیاد میره ، پس اون هم در نظر داشته باشید

ممنون

درود دوست عزیزم

یه اس اس دی 850 سامسونگ+ هارد 3 ترا ترجیحاً بلو اگه موجود نبود گرین

@};-

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

@};-

ممنون از راهنماییتون

یک سوال دیگه هم داشتم که نمی دونم اینجا جای پرسیدنش هست یا نه!

من کیسم قدیمی هست ، جایگاه ssd ندارم ، باید یک قاب هارد بگیرم درسته ؟ (mounting braket) 

هر جا میگردم پیدا نمی کنم ، سایتی میشناسید که بفروشه چنین چیزی؟

لینک به دیدگاه

درود

وسترن بلو برای کاربرا شما کاملا مناسبه

ایشون باید 2 ترا بلک بگیرن

درود دوست عزیزم

@};-

سه ترابایت گرین سرعت مناسب تری نسبت به مدل های 500 و 1 ترا داره پس گرین بهتره

خیلی برام جالبه WD Caviar Blue اصلا بالای 1 ترابایت نداره نمیدونم 2 ترا و 3 ترا بلو از کدوم سیاره اومدن؟ @};-

وقتی راهنمایی میدین مطمین باشین چی پیشنهاد میدین الان دوستمون بره 3 ترا بلو سفارش بده همه مسخرش میکنن

اگر بالای 1 ترا بلو تو بازار دیدین مطمین باشین تقلبی هست و با وارد کردن پارت نامبر در گوگل چنین چیزی پیدا نمیکنید

لینک به دیدگاه

سلام

شروع کننده ی تاپیک گرامی

میشه یه منبع موثق و علمی معرفی کنید که چرا سری هاردهای گرین برای اون مواردی که نوشتید اصلاً مناسب نیستند؟ این اصلاً از کجا و روی چه حسابی میاد؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ایشون باید 2 ترا بلک بگیرن

سه ترابایت گرین سرعت مناسب تری نسبت به مدل های 500 و 1 ترا داره پس گرین بهتره

خیلی برام جالبه WD Caviar Blue اصلا بالای 1 ترابایت نداره نمیدونم 2 ترا و 3 ترا بلو از کدوم سیاره اومدن؟ @};-

وقتی راهنمایی میدین مطمین باشین چی پیشنهاد میدین الان دوستمون بره 3 ترا بلو سفارش بده همه مسخرش میکنن

اگر بالای 1 ترا بلو تو بازار دیدین مطمین باشین تقلبی هست و با وارد کردن پارت نامبر در گوگل چنین چیزی پیدا نمیکنید

دوست عزیز پیش از هرچیز این "باید" دقیقاً از چه چیزی ناشی میشه؟ یعنی غیر "باید"ی که فرمودین بقیه بدرد نمیخورن؟

عزیز اولاً من گفتم اگه موجود بود بلو بگیر اگه نه که گرین، پس مشخصه که با اطمینان نگفتم چون نسبت به موجود بودن ظرفیت های بالای 2 ترا اطلاعی ندارم و دنبال هم نمی کنم.

دوست بزرگوار شما با قاطعیتی اظهار نظر می کنین که یک پروفسور 80 ساله هم جراتش رو نمی کنه. منم گاهی اشتباه میکنم شما هم  ممکنه دچار اشتباه بشید، هیچ چیزی مطلق نیست. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شروع کننده ی تاپیک گرامی

میشه یه منبع موثق و علمی معرفی کنید که چرا سری هاردهای گرین برای اون مواردی که نوشتید اصلاً مناسب نیستند؟ این اصلاً از کجا و روی چه حسابی میاد؟

ممنونم

درود

دوست عزیز وقتی برای اون موارد هاردهای کاربردی خودشون هست عقل حکم می کنه از سری گرین استفاده نکنی، اما اینکه اصلا نشه که حرف درستی نیست چون اگه شما بخری استفاده کنی هیچ مشکلی نخواهی داشت اما اون هدف استفاده از یک مدل برای استفاده مورد نظر رو زیر سوال بردین و در اینجاست که اگر با دقت بنگرید همون اصلا استفاده نکنید برای اون موارد جواب منطقی میشه !

شما روی اصلا تکیه کردید اما تکیتون بایست روی اصلا مناسب نیست باشه... ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شروع کننده ی تاپیک گرامی

ممنونم

درود دوست عزیز

بر اساس کاربری که خود سازنده برای سری ها تعریف کرده و پارامترهای سری گرین که به منظور کاهش نویز و مصرف انرژی تعریف شده.

سری گرین طوری طراحی شده که سریعاً به حالت خواب میره تا انرژی و صدای کمتری تولید کنه، همین عامل باعث میشه که در استفاده های معمول مقداری تاخیر به وجود بیاد.

این مطلب بر اساس این هست که وقتی قابلیت های گرین باعث کندی میشه و بلو این مسائل رو نداره و هم قیمت هم هستن، بجای گرین بلو رو تهیه کنید.

قابلیت های صرفه جویی در مصرف انرژی و نویز پایین سری گرین برای اغلب ما مهم نیست و اثر منفی هم داره، در نتیجه من گفتم بجا گرین بلو بگیرید. منابع هم سایت سازنده، بنچمارک های موجود هست.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز وقتی برای اون موارد هاردهای کاربردی خودشون هست عقل حکم می کنه از سری گرین استفاده نکنی، اما اینکه اصلا نشه که حرف درستی نیست چون اگه شما بخری استفاده کنی هیچ مشکلی نخواهی داشت اما اون هدف استفاده از یک مدل برای استفاده مورد نظر رو زیر سوال بردین و در اینجاست که اگر با دقت بنگرید همون اصلا استفاده نکنید برای اون موارد جواب منطقی میشه !

شما روی اصلا تکیه کردید اما تکیتون بایست روی اصلا مناسب نیست باشه... ^_^

درود دوست عزیز

بر اساس کاربری که خود سازنده برای سری ها تعریف کرده و پارامترهای سری گرین که به منظور کاهش نویز و مصرف انرژی تعریف شده.

سری گرین طوری طراحی شده که سریعاً به حالت خواب میره تا انرژی و صدای کمتری تولید کنه، همین عامل باعث میشه که در استفاده های معمول مقداری تاخیر به وجود بیاد.

این مطلب بر اساس این هست که وقتی قابلیت های گرین باعث کندی میشه و بلو این مسائل رو نداره و هم قیمت هم هستن، بجای گرین بلو رو تهیه کنید.

قابلیت های صرفه جویی در مصرف انرژی و نویز پایین سری گرین برای اغلب ما مهم نیست و اثر منفی هم داره، در نتیجه من گفتم بجا گرین بلو بگیرید. منابع هم سایت سازنده، بنچمارک های موجود هست.

خب 100% مطلق نمیشه گفت اصلاً مناسب نیست. بالاخره مقرون به صرفه ترین هارد بین رنگ های مختلف هست(از بین این وسترن دیجیتال ها)، یه سری مزایا داره و یه سری معایب(از نظر شما حالا ممکن هست این معایبی که برمیشمارید از نظریه سری ها عیب بحاسب نیاد) ممکنه یه نفر بابا برقی باشه(جنبه مصرف انرژی ملاک باشه براش) اونوقت کاملًا هم براشون مناسب هست.

اینکه سریع به حالت خواب میره یعنی خودبخود میخوابِ؟ خیر، خب کاربر با تنظیمات خودش میتونه زمان خواب رو تغییر بده در غیر اینصورت هارد که به خواست خودش به خواب نمیره وسط کار.

سری گرین دور هارد شون هوشمند و متغیر هست حالا این ممکن هست عیب بحاسب بیاد از نظر شما ولی از نظر یه نفر دیگه ممکن هست مزیت هم باشه. خاصیتی که بلو هم نداره. گرین برای بازی هم میتونه مناسب باشه اتفاقاً (تِتریس هم بازی هست مادر وارفیر هم بازی هست) ولی اگر انتظار کارایی بالاتر وجود داره و سرعت بیشتر مد نظر هست گزینه های بهتری همچون بلو هم با اختلاف قیمت خیلی کم وجود داره برای خرید.

به شخصه بلو رو ترجیح میدم به گرین ولی میدونیم سری بلو برخلاف نوشته های شما در جواب به یه سری از دوستان تا یک ترابایت بیشتر نداره و اگر کسی نیاز به سه ترابایت فضا داشته باشه و بودجه خیلی زیادی هم نداشته باشه طبیعتاً از بین گرین و بلک و بلو عملاً بهترین گزینه میشه گرین. چون بلک قیمتش بالاست، بلو بیشتر از یک ترابایت نداره. در غیر اینصورت طبق نقد و بررسی های بیگانگان بهترین گزینه بلو هست. یه حالت متعادل بین کارایی و قیمت. 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پیش از هرچیز این "باید" دقیقاً از چه چیزی ناشی میشه؟ یعنی غیر "باید"ی که فرمودین بقیه بدرد نمیخورن؟

عزیز اولاً من گفتم اگه موجود بود بلو بگیر اگه نه که گرین، پس مشخصه که با اطمینان نگفتم چون نسبت به موجود بودن ظرفیت های بالای 2 ترا اطلاعی ندارم و دنبال هم نمی کنم.

دوست بزرگوار شما با قاطعیتی اظهار نظر می کنین که یک پروفسور 80 ساله هم جراتش رو نمی کنه. منم گاهی اشتباه میکنم شما هم  ممکنه دچار اشتباه بشید، هیچ چیزی مطلق نیست. @};-

درود

گوگل زدن برای جستجو موجودیت یک چیز کامپیوترتون رو خراب نمیکنه

چیزی که بیانگر ظرفیت موجود هر رنگ این هارده

03077833024271103034.png

اون باید هم برداشت شما چی بوده جالب تره

سری گرین که 5400rpm در حالت نرمال کار میکنن و تا 6 ترابایت تولید میشن

سری بلک هم تا 4 ترابایت روی سرعت 7200 با هد های خاص و پرسرعت تولید میشن

سری بلو نهایتا 1 ترابایت روی سرعت 7200 تولید میشن

خب اینجا میبایست 2 ترا بلک بگیرن چون چیز دیگه ای با سرعت مناسب تو برند وسترن نداریم مگر اینکه سیگیت 7200 ظرفیت 2 ترا بگیرن که سرعتی معادل بلو داره

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

برای آرشیو من یک سبزش را استفاده میکنم ولی معتقدم نویز زیادی دارد. سایر مدل‌ها را آزمایش نکرده‌ام. از کجا بدانم میزان نویز هارد من در حد طبیعی است یا اینکه مشکلی وجود دارد؟

لینک به دیدگاه

بدترین هارد

وسترن سبز اصلا نخرید لگنه 

فقط بدرد فیلم ریختن میخوره 

فتوشاپ نصب کنی لایه ها کار زیاد بشن + مرورگر باز کنی سیستم گیر میکنه اعصاب خوردکن میشه

بالا اومدن ویندوزم کنده تا حدودیی شاید ماله من اینجوره هرچند هیچ اروریی نداره هارد

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...