رفتن به مطلب

مشکل نصب ویندوز7

amrtat71
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
بعد از خرید سیستم جدید من خودم با راهنمایی دوستان اومدم سیستم رو پارتیشن بندی کردم و اخرین نسخه ونیدوز 7 رو نصب کردم بعدش احساس کردم ویندوز به خوبی کار نمیکنه
حالا بعد از امتحانات الان فرصت شده ویندوز 7 یک نسخه قبل به تاریخ اکتبر2013 رو نصب کنم موقعی که داریو سیستم رو میخوام فرمت کنم ارور میده و در توضیح ارور همچین متنی مینویسه:

windows cannot be installed to this disk.
the selected disk has an MBR partition table.
On EFI system,windows can only be installed to GPT disks

لطف کنید بفرمایید مشکل چیه و برای رفع ارور باید چه کارهایی انجام بدم.
با تشکر از راهنمایی شما

لینک به دیدگاه

دوست عزيز از داخل خود ويندوز ميخواى ويندوز جديد نصب كنى يا از طريق بوت كردن سيستم از طريق ديسك حاوى ويندوز؟

لینک به دیدگاه

اين ارور ميگه كه ويندوز نمى تونه رو ديسك MBR نصب شه بايد هارد سيسم به GPT تبديل بشه

الان ويندوز رو سيستمت نصبه؟

لینک به دیدگاه

اين ارور ميگه كه ويندوز نمى تونه رو ديسك MBR نصب شه بايد هارد سيسم به GPT تبديل بشه

الان ويندوز رو سيستمت نصبه؟

بله ویندوز 7 نصبه و بدون مشکل دارم کار میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد seagate هستش؟مشخصات  وضعیت پارتیشن ها-

لینک به دیدگاه

شما بایستی مراحل زیر رو دنبال کنید

وقتی که وارد Setup ویندوز شدید دکمه ی Shift + F10 را فشار دهید تا پنجره ی CMD باز شود.

دستور Diskpart را وارد کنید. سپس دستور list disk را وارد کرده تا از دیسکی که می خواهید روی آن ویندوز بریزید مطمئن شوید.

به عنوان مثال در صورتی که دیسک مورد نظر شما دیسک 0 است دستورات زیر را وارد کنید:

select disk 0

clean

convert gpt

exit

سپس از CMD خارج شوید و طبق معمول مراحل نصب ویندوز را ادامه دهید. فقط در قسمت پارتیشن بندی موقعی که ویندوز علاوه بر پارتیشن اول ایجاد شده 2 پارتیشن دیگر ایجاد می کند. به آنها دست نزنید چون آنها پارتیشن سیستم هستند.

مراحل را طی کرده تا ویندوز نصب شود.

دوست عزيز با اين روش كل اطلاعات هارد از بين ميره بايد قبل از اين كار بايد از اطلاعات هادرت Backup بگيرى.

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

مشکلم حل شد

فقط توی بوت رفتم و گزینه dvd بدون uefi رو انتخاب کردم و راحت ویندوز عوض شد

فقط الان بعد از نصب درایور ها سیستم یکم طول میکشه روشن و خاموش بشه و این یکم عصبیم کرده

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.وارد بایوس شو.قسمت بوت.مورد هایی که  uefi نداره رو ست کن.هم برای هارد و هم دی وی دی رام.

لینک به دیدگاه

مشکلم حل شد

فقط توی بوت رفتم و گزینه dvd بدون uefi رو انتخاب کردم و راحت ویندوز عوض شد

فقط الان بعد از نصب درایور ها سیستم یکم طول میکشه روشن و خاموش بشه و این یکم عصبیم کرده

خب عزیز چرا وین 8.1 نصب نمیکنیٍ؟

لینک به دیدگاه

خب عزیز چرا وین 8.1 نصب نمیکنیٍ؟

از ویندوز 8 بدم میاد

لینک به دیدگاه

یه بک اپ از اطلاعاتت بگیر- تو بایوس بزارش رو لجسی مد یه افدیسک کن ویندوز نصب کن این راه سادشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...