رفتن به مطلب

لود زیاد CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

داستان از اون جایی شروع شد که سیستم یکی از اقوامم شده بود موزه ویروس ها و ...

یه مشکلی که داشت، سی پی یو تو حالت بیکاری داشت تا 40% - 60% کار میکرد، که من فکر کردم ویروسه.

ازش کیس رو گرفتم و شروع کردم به انتی ویروس ریختن و ویندوز عوض کردن و...

kaspersky rescue disk رو روش اجرا کردم و یکسری ویروس پیدا کرد ولی مشکل سی پی یو رفع نشد. بعد رفتم سراغ اپدیت بایوس (از داخل بایوس با q-flash) که فقط یکم بهتر شد.

همه اطلاعات رو به یه درایو بردم و bitlocker رو روش فعال کردم و بعد ویندوز رو عوض کردم. و همچنان مشکل حل نشد. فکر کردم شاید ویروس نباشه، برای اطمینان با ابونتو تست کردم ولی هنوز سی پی یو داشت الکی کار میکرد. هارد رو عوض کردم و حتی بدون هارد بوت کردم (لایو دیسک ابونتو) ولی هنوز مشکل پا برجا بود. و اطمینان پیدا کردم که ویروس نیست.

کلی سیستم رو اینور و اونور کردم ولی فرقی نکرد. :mad:

کلی هم تو اینترنت گشتم ولی هیچی پیدا نکردم و تصمیم گرفتم که اولین فعالیتم تو لیون این باشه که، بیام و از شما اساتید بخواهم که راهنمایی کنید و بگید مشکل از کجاست؟

مشخصات سیستم:

GIGABYTE ga-ep41-ud3l (rev 1.0) 

bios F6

Intel e5300

Palit Geforce 9400 GT 1Gig

Kingston 1Gig ddr2 *2

Green 330 watt

ببخشید اگه زیاد نوشتم و اگه مبتدی هستم. :)

خیلی ممنون.  :)

لینک به دیدگاه

نمیدونم  :)

میشه درمورد اون اپدیت بایوس با فلش یه کم توضیح بدی...منم یه cpu گرفتم که خیلی زود داغ میکنه رفتم تو اینترنت نوشته بودن باید بایوسشو اپدیت کنی...الان چه جوری اپدیتش کنم؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم   :)

میشه درمورد اون اپدیت بایوس با فلش یه کم توضیح بدی...منم یه cpu گرفتم که خیلی زود داغ میکنه رفتم تو اینترنت نوشته بودن باید بایوسشو اپدیت کنی...الان چه جوری اپدیتش کنم؟

سلام.

مادربوردت گیگابایته؟ اگه اره باید یه قابلیت داشته باشه تو صفحه اول که بایوس میاد، باید یه چیزی نوشته باشه مربوط به q-flash (اگه نداره از این روش نمیتونی اپدیت کنی) برو بایوس مورد نظرت رو از سایت گیگابایت دانلود کن و بریز روی یه فلش با فرمت fat32 و ری استارت کن تو بایوس (یادت نره فلش رو وصل کنی :D) load optimized defaults رو انتخاب کن و بعد ری استارت و اینبار برو تو q-flash از اون جا فلشت رو انتخاب کن (فلش رو HDD میشناسه، HDD رو انتخاب کن و بعد فلشت رو انتخاب کن) و صبر کن تا کارش تموم بشه. کارش که تموم شد دوباره برو تو بایوس و همون load optimized defaults رو انتخاب کن و ری استارت کن. تموم شد!

اگه مادربوردت گیگابایت نیست، میتونی تو سایت خود سازنده ببینی چجوری باید اپدیتش کنی.

اگه خواستی مدل دقیق مادربوردت رو بگو شاید بتونم بگم چجوری باید اپدیتش کنی. :)

لینک به دیدگاه

پاور رو از برق کشیدم و بعدش باطری رو در اوردم (ترتیبش که فرقی نداره؟ :D) 20 دقیقه دیگه نتیجه رو میگم.

لینک به دیدگاه

همون کاری رو که گفتی انجام دادم و الان سیستم رو روشن کردم.

ولی ارور داد:

CMOS checksum error - Defaults loaded

POST error occurs!

چهارتا گزینه اورده، کدوم رو بزنم؟:

Last Known Good

5 times

> 5 times

3 times

همون دیفالت رو بیارم؟

ویرایش شده توسط Hossein Rezazade
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی محیط چه ویندوز ی اینجور میشه؟تسک مننجر رو چک کردی ؟؟چه برنامه ای لود بالا  نشان میده؟شاید سخت ازفزار ینست و نرم افزاره---برای مثال باگهای نرم افزار  ی هم باعث این مشکل میشوند-چند ماه پیش یکی از نسخه های idm  صدای همه رو در آورد یک باگ عجیب داشت برنامه-وقتی د رحال دانلود بودید لود cpu های متوسط و ضعیف رو تا 100 در صد میبرد--دوستم cpu دو هسته ایی عادی داشت  و از صدای زیاد شدن  دور فن cpu  متوجه  شد ه بود که لود cpu تا 100  میرسه--از برنامه خاصی استفاده نشده- ؟چند تا عکس از عملکردش و تسک مننجر و مشخصات بزارید

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز.بنده احتمال میدم از فن سی پی یو باشه.دست بهش بذار ببین شل نباشه بررسی کن پایه هاش نشکسته باشه. اگه امکانش هست خمیرشو عوض کن

لینک به دیدگاه

یه بار باطری مین رو در بیار پاور رو از برق بکش بعد 20 دقیقه دوباره باطری رو جا بنداز و سیستم رو استارت کن ببین حل میشه .

همون طور که گفتید رفتم جلو ولی فرقی نکرد.

فکر کنم این کاری که گفتید بکنم همون load default توی بایوس بود چون تو بایوس همه چی برگشت به اول.

البته فکر کنم کرک ویندوز هم پرید!! :eek:

توی محیط چه ویندوز ی اینجور میشه؟تسک مننجر رو چک کردی ؟؟چه برنامه ای لود بالا  نشان میده؟شاید سخت ازفزار ینست و نرم افزاره---برای مثال باگهای نرم افزار  ی هم باعث این مشکل میشوند-چند ماه پیش یکی از نسخه های idm  صدای همه رو در آورد یک باگ عجیب داشت برنامه-وقتی د رحال دانلود بودید لود cpu های متوسط و ضعیف رو تا 100 در صد میبرد--دوستم cpu دو هسته ایی عادی داشت  و از صدای زیاد شدن  دور فن cpu  متوجه  شد ه بود که لود cpu تا 100  میرسه--از برنامه خاصی استفاده نشده- ؟چند تا عکس از عملکردش و تسک مننجر و مشخصات بزارید

الان که Windows 7 SP1 روشه. ولی همون طور که گفتم تو ابونتو هم همین مشکل هست. تو سیف مد هم که رفتم همین مشکل بود. تو ویندوز که با خود تسک منیجر و process lasso چک کردم. تو ابونتو هم با system monitor خود ابونتو. لود الکی تا 100 نمیره. معمولا تا وقتی بیکاره 40 تا 60. فکر کنم باگ نرم افزارها نباشه. چون دوتا سیستم عامل همین مشکل رو باهم عین هم دارن. برنامه خاص اگه درست منظورتون رو فهمیده باشم، سیستم حتی وقتی تازه روش ویندوز ریختم هم همین مشکل رو داشت.

عکس ها رو هم چند دقیقه بعد میزارم.

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز.بنده احتمال میدم از فن سی پی یو باشه.دست بهش بذار ببین شل نباشه بررسی کن پایه هاش نشکسته باشه. اگه امکانش هست خمیرشو عوض کن

خمیرشو فعلا نمیتونم دست بزنم ولی اگه مشکل جدی بود چشم. فن سی پی یو رو هم چک میکنم به اطلاعتون میرسونم.

لینک به دیدگاه

این هم عکس از تسک منیجر و ...

راستی سرعت فن رو با برنامه خود گیگابایت (easy tune) عوض کردم و در این عکس برگردوندمش به حالت عادی.

post-15900-0-00396800-1404930416_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

یک عکس از سربرگ Processes بگذارید. اونجا هم اولویت نمایش رو بگذارید بر روی CPU ، مثل عکس زیر:

6qc8jau1gsz5vhagl8kt.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.

مادربوردت گیگابایته؟ اگه اره باید یه قابلیت داشته باشه تو صفحه اول که بایوس میاد، باید یه چیزی نوشته باشه مربوط به q-flash (اگه نداره از این روش نمیتونی اپدیت کنی) برو بایوس مورد نظرت رو از سایت گیگابایت دانلود کن و بریز روی یه فلش با فرمت fat32 و ری استارت کن تو بایوس (یادت نره فلش رو وصل کنی :D) load optimized defaults رو انتخاب کن و بعد ری استارت و اینبار برو تو q-flash از اون جا فلشت رو انتخاب کن (فلش رو HDD میشناسه، HDD رو انتخاب کن و بعد فلشت رو انتخاب کن) و صبر کن تا کارش تموم بشه. کارش که تموم شد دوباره برو تو بایوس و همون load optimized defaults رو انتخاب کن و ری استارت کن. تموم شد!

اگه مادربوردت گیگابایت نیست، میتونی تو سایت خود سازنده ببینی چجوری باید اپدیتش کنی.

اگه خواستی مدل دقیق مادربوردت رو بگو شاید بتونم بگم چجوری باید اپدیتش کنی. :)

نه مادربوردم اینه   ASUS M5A97 R2.0 ... ....براش AMD FX 8350 گرفتن خیلی داغ میکنه و صدای فن CPU هم خیلی بالاست تو اینترنت گشتم گفته بود که فن خود CPU جوابگو نیست و این رو هم گفته بوداینکه همین کار اپدیتینک رو انجام بدی.....یه فن خوب میتونی معرفی کنی باقیمتش...اندازش مهم نیست فقط پاورش زیر 200 باشه

لینک به دیدگاه

show all processes رو زدم. ترتیبشون رو هم درست کردم.

ولی همون طور که میبینید سی پی یو داره 54% کار میکنه ولی هیچ چیزی نیست که انقدر فشار بیاره به سی پی یو.

اون پروسس خط دوم که روشنش کردم نمیدونم چه مشکلی داره که 400 مگ از رم رو استفاده میکنه. بعضی وقت ها هست بعضی وقت ها نیست.

post-15900-0-43343500-1405000317_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ز مانی که سیستم ویروسیه این پیداش میشه اگه end process کنی دوثانیه بعد دوباره میاد.روش کلیک راست و open file location کن بعد ببین میشه دیلیتش کنی.راستی فنو عوض کردی؟نکردی بکن خبرشو بده

لینک به دیدگاه

نه مادربوردم اینه   ASUS M5A97 R2.0 ... ....براش AMD FX 8350 گرفتن خیلی داغ میکنه و صدای فن CPU هم خیلی بالاست تو اینترنت گشتم گفته بود که فن خود CPU جوابگو نیست و این رو هم گفته بوداینکه همین کار اپدیتینک رو انجام بدی.....یه فن خوب میتونی معرفی کنی باقیمتش...اندازش مهم نیست فقط پاورش زیر 200 باشه

این لینک اخرین ورژن بایوس (2501) برای مادربوردته:
روش اپدیتش هم تو دفترچه ی مادربوردت باید نوشته باشه اگه نبود از قسمت 12-2 پی دی اف توی سایت ایسوس استفاده کن:
اگه میتونی که، واترکولینگ بذار رو سیستمت. حتما از بقیه بپرس یا تو اینترنت بگرد.
لینک به دیدگاه

ز مانی که سیستم ویروسیه این پیداش میشه اگه end process کنی دوثانیه بعد دوباره میاد.روش کلیک راست و open file location کن بعد ببین میشه دیلیتش کنی.راستی فنو عوض کردی؟نکردی بکن خبرشو بده

فعلا که رفته ولی وقتی برگشت حتما چک میکنم.

فن رو چک کردم و درست بود. ولی ممکنه فن به فشار سی پی یو ربط داشته باشه؟؟

لینک به دیدگاه

فعلا که رفته ولی وقتی برگشت حتما چک میکنم.

فن رو چک کردم و درست بود. ولی ممکنه فن به فشار سی پی یو ربط داشته باشه؟؟

100%

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست کمک کنه؟ تا حالا همچین مشکلی برای کسی پیش نیومده؟  :crying:

لینک به دیدگاه

سلام

ممکنه ویروس باشه و fdisk لازم داشته باشی.

من قبلا چند سال پیش این مشکل رو تجربه کردم و به ناچار کل هارد رو پاک کردم!!!

ویرایش شده توسط mustanggt
لینک به دیدگاه

داداش بهترین راه عوض کردن ویندوزه.یدونه xp بنداز 100% مشکات حل میشه منم این مشکلو داشتم سی پی یو های سری5000 با وین7 سازگاری خوبی ندارن

لینک به دیدگاه

سلام

ممکنه ویروس باشه و fdisk لازم داشته باشی.

من قبلا چند سال پیش این مشکل رو تجربه کردم و به ناچار کل هارد رو پاک کردم!!!

سلام.

نه اطمینان دارم که ویروس نیست، چند دفعه هم تکرار کردم که ویروس نیست. بدون هارد و حتی با هارد خودم که خالی بود تست کردم ولی مشکل حل نشد.

داداش بهترین راه عوض کردن ویندوزه.یدونه xp بنداز 100% مشکات حل میشه منم این مشکلو داشتم سی پی یو های سری5000 با وین7 سازگاری خوبی ندارن

ویندوز که 3 بار عوض کردم جواب نداد ولی XP نریختم. حتما امتحان میکنم.

ولی فکر نکنم دیگه مشکل از CPU باشه.

امروز شروع کرم به تعویض دونه به دونه قطعات با سیستم خودم. اولین قطعه ای که عوض کردم گرافیک بود و اتفاقا فکر کنم قعطه مشکل دار گرافیک هست چون بعد از تعویضش کاملا سیستم درست کار کرد.

و احتمالا مشکل از گرافیکه.

کارت گرافیک خود سیستم:

Palit 9400 Gt 1Gig

کارت گرافیکی که باهاش تعویض شد:

XFX 6200 LE  :D

ویرایش شده توسط Hossein Rezazade
لینک به دیدگاه

ویندوز XP هم ریختم ولی حل نشد. فقط لود سی پی یو چند درصد اومد پایین تر.

من مطمئنم که ایراد، ویروس و ویندوز نیست.

و احتمالا مشکل از گرافیکه.

کسی با گرافیکش همچین مشکلی نداشته؟

لینک به دیدگاه

میتونه ایراد از کابل برق هاردتون باشه با یه پاورکه کابل برق ساتا پنج سیم یه امتاحان کن

لینک به دیدگاه

میتونه ایراد از کابل برق هاردتون باشه با یه پاورکه کابل برق ساتا پنج سیم یه امتاحان کن

اگه کابل رو درست فهمیده باشم، الان کابله برق هاردش دقیقا همونیه که گفتی. پس مشکل از هارد هم نیست.

---------

مشکل هنوز حل نشده. کسی نیست بدونه مشکل چیه؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...